Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:31:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: wspólna spowiedź małżonków
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj
Autor Wątek: wspólna spowiedź małżonków  (Przeczytany 10923 razy)
Ks. Grzegorz
Gość
« dnia: Maja 18, 2009, 21:18:59 pm »

Ostatnio męczy mnie taka jedna para małżeńska, która twierdzi, że jeden ksiądz powiedział im, że jest możliwa wspólna spowiedź małżonków, tzn. że spowiadają się razem, spowiedź wygląda tak, że są obecni oboje, jedno słucha grzechów drugiego, kiedy ten spowiada się księdzu... Nie mam pojęcia, skąd oni to wzięli. Czy opacznie zrozumieli stwierdzenie księdza, czy faktycznie tak było. Mnie zawsze uczono, że spowiedź ma być indywidualna, tzn. ksiądz i penitent. Czy to jest jakieś nowinkarstwo zwariowanych teologów rodziny (jeśli tak, to kto to promuje?), czy faktycznie coś takiego jest w dokumentach Kościoła dotyczących rodziny?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Maja 18, 2009, 21:25:53 pm »

I don't think so. Z tego co wiem nie ma takiej możliwości... Xiadz-penitent i nic ponad to proszę xiędza.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #2 dnia: Maja 18, 2009, 21:34:12 pm »

Słyszałem, że w jednym z ruchów, o którym ostatnio było głośno był(y") przypadek(przypadki?) spowiedz(i) w obecności rzekomego "charyzmatu Maryjnego".
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #3 dnia: Maja 18, 2009, 21:34:41 pm »

Dam głowę, że wyłącznie Ksiądz i penitent. Niech Ksiadz im powie: Ksiądz-penitent innej możliwości nie ma, albo korzystacie z Bożego miłosierdzia albo wracajcie do zepsutego obłędem, modernistycznego świata.:)
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #4 dnia: Maja 18, 2009, 21:35:47 pm »

Kiedyś coś takiego słyszałem (nb. od wicerektora seminarium). Twierdził on, że byłoby to piękne, jakby małżonkowie mogli się spowiadać razem (w taki sposób jak ksiądz Grzegorz opisał). Ale zakońył jednak swoją wypowied, że nie jest to możliwe, bo mogłaby ucierpieć wtedy integralność spowiedzi.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #5 dnia: Maja 18, 2009, 21:44:28 pm »

Ech... prosze zaufac swojej wiedzy w tak podstawowych sprawach. A ludzi co przychodza z takimi bzdurami trzeba po prostu nawracac na katolicyzm :)
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #6 dnia: Maja 18, 2009, 21:59:36 pm »

Kiedyś coś takiego słyszałem (nb. od wicerektora seminarium). Twierdził on, że byłoby to piękne, jakby małżonkowie mogli się spowiadać razem (w taki sposób jak ksiądz Grzegorz opisał). Ale zakońył jednak swoją wypowied, że nie jest to możliwe, bo mogłaby ucierpieć wtedy integralność spowiedzi.
Oczywiście, że miał rację. Wszak to będzie jeden z elementów Sądu Ostatecznego - będziemy znali czyjeś grzechy, ale nie będziemy patrzyli na daną osobę przez pryzmat tych grzechów, z zawiścią, ale z miłością. Jednak faktycznie tu na ziemi takie coś jest z oczywistych względów niemożliwe.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #7 dnia: Maja 19, 2009, 08:59:13 am »

/.../ twierdzi, że jeden ksiądz powiedział im /.../

Może to ksiądz-neon. Chyba tylko u nich jest taka hurrawspólnotowość.

Bredzi pani.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #8 dnia: Maja 19, 2009, 09:02:19 am »

/.../ twierdzi, że jeden ksiądz powiedział im /.../

Może to ksiądz-neon. Chyba tylko u nich jest taka hurrawspólnotowość.

Bredzi pani.
Tylko na tyle Pana stać ???
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #9 dnia: Maja 19, 2009, 09:16:37 am »

mogłem jeszcze taką genialną myśl zawrzeć

Może to tradi-ksiądz. Chyba tylko u nich jest taka hurrawspólnotowość.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #10 dnia: Maja 19, 2009, 09:20:33 am »

mogłem jeszcze taką genialną myśl zawrzeć

Może to tradi-ksiądz. Chyba tylko u nich jest taka hurrawspólnotowość.
O co Panu chodzi?
Zaprzeczy pan,ze nacisk na wspolnotowosc w Neo spowodowala wlasnie takie naduzycia?
Czym sie Pan oburza?
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #11 dnia: Maja 19, 2009, 09:26:31 am »

mogłem jeszcze taką genialną myśl zawrzeć

Może to tradi-ksiądz. Chyba tylko u nich jest taka hurrawspólnotowość.
O co Panu chodzi?
Zaprzeczy pan,ze nacisk na wspolnotowosc w Neo spowodowala wlasnie takie naduzycia?
Czym sie Pan oburza?

A czyli to już wiadomo, że to w neo było. W końcu pani S. tak napisała.
Wcieraniem sobie gęby neo bez powodu, to mnie oburza.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #12 dnia: Maja 19, 2009, 09:32:16 am »

mogłem jeszcze taką genialną myśl zawrzeć

Może to tradi-ksiądz. Chyba tylko u nich jest taka hurrawspólnotowość.
O co Panu chodzi?
Zaprzeczy pan,ze nacisk na wspolnotowosc w Neo spowodowala wlasnie takie naduzycia?
Czym sie Pan oburza?

A czyli to już wiadomo, że to w neo było. W końcu pani S. tak napisała.
Wcieraniem sobie gęby neo bez powodu, to mnie oburza.
Pani Szmulka napisala moze,nie,ze byl to Ksiadz z neo
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #13 dnia: Maja 19, 2009, 09:42:37 am »

Pan napisał :" nacisk na wspolnotowosc w Neo spowodowala wlasnie takie(w domyśle jak rozumiem zgodnie z tematem wątku ->wspólna spowiedź) naduzycia?"
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #14 dnia: Maja 19, 2009, 09:52:14 am »

Pan napisał :" nacisk na wspolnotowosc w Neo spowodowala wlasnie takie(w domyśle jak rozumiem zgodnie z tematem wątku ->wspólna spowiedź) naduzycia?"
No tak,dlatego logiczne jest,ze tego typu podejrzenia moga padac wlasnie na ta wspolnote slynaca juz z roznych dziwactw
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: wspólna spowiedź małżonków « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!