Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 23:45:54 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czy dla tradycjonalistów jest miejsce w seminariach?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10 Drukuj
Autor Wątek: Czy dla tradycjonalistów jest miejsce w seminariach?  (Przeczytany 33385 razy)
Paweł
bywalec
**
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #45 dnia: Kwietnia 11, 2013, 21:44:00 pm »

To ja jeszcze ponowię swoje pytanie odnośnie seminarium fssp: jakie jest tam czesne i ewentualnie inne koszty? I co, jeśli ktoś nie jest w stanie pokryć kosztów swojego pobytu, co dla Polaków jest dość powszechne. Wiadomo jak jest. I pytanie jeszcze jedno praktyczne. Rozumiem, że niemiecki perfekt trzeba znać, albo francuski, czy może oba na raz. I łacina - czy uczą od postaw, czy raczej warto wcześniej jakiś solidny kurs podjąć? Jeśli ktoś podzieli się stosowną wiedzą będę wdzięczny.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #46 dnia: Kwietnia 11, 2013, 21:53:06 pm »

Myślę, że najlepiej uzyskać odpowiedź u żródła:
http://www.fssp.pl/menu_items/3
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #47 dnia: Kwietnia 12, 2013, 00:15:22 am »

To ja jeszcze ponowię swoje pytanie odnośnie seminarium fssp: jakie jest tam czesne i ewentualnie inne koszty? I co, jeśli ktoś nie jest w stanie pokryć kosztów swojego pobytu

We Flavigny czesne + ubezpieczenie etc. kosztuja 18 euro dziennie czyli ponad 4 tys. rocznie. Mysle, ze w Wigratzbad jest tak samo. Oczywiscie klerycy z krajow Trzeciego Swiata typu Senegal, Argentyna czy Polska nie placa jesli nie maja z czego. Czasem jest wrecz odwrotnie : jeszcze dostaja kieszonkowe na podroz i koperty od wiernych. Brak pieniedzy na czesne nie powinien stanowic przeszkody i nikt nie zostanie z seminarium wyrzucony, bo nie zaplacil.

Rozumiem, że niemiecki perfekt trzeba znać, albo francuski, czy może oba na raz. I łacina - czy uczą od postaw, czy raczej warto wcześniej jakiś solidny kurs podjąć?

Laciny uczy sie w grupach wg poziomu znajomosci jezyka. Wiekszosc pierwszorocznych uczy sie od zera, ale jak ktos wstepuje z bagazem, to moze byc zupelnie z laciny zwolniony i od razu uczy sie greki albo hebrajskiego.
A co do niemieckiego czy francuskiego, to bez paniki - wcale nie perfekt. Ot, tak zeby sie dogadac choc troche, a potem sie dotrze. Znam takich ksiezy, ktorzy skonczyli siedmioletnie seminarium, a do dzis jezyk kalecza niemilosiernie, ze az przykro sluchac. I jakos nie przeszkodzilo im to zdac egzaminow. Czesto mozna trafic na profesora, ktory zgodzi sie na egzamin w znanym sobie jezyku. Znajomy Filipinczyk zdawal ustne po angielsku, a pisemne po lacinie. W Courtalain czesc egzaminow mozna zdawac po polsku.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #48 dnia: Kwietnia 12, 2013, 17:07:17 pm »

Łał! Co można w Courtalain zdawać w języku pooskim?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #49 dnia: Kwietnia 12, 2013, 17:54:48 pm »

Łał! Co można w Courtalain zdawać w języku pooskim?
Lektorat z języka polskiego :D - a tak na serio - to proszę popartzeć na listę profesorów w Courtalain.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #50 dnia: Czerwca 04, 2013, 18:52:39 pm »

Jest komunikat potwierdzający przejście paulina do FSSP w Krakowie.
http://www.fssp.pl/articles/200
Zawsze to jakaś alternatywa, ale jeśli przeczytać życiorys x. Marcina to droga do Tradycji była bardzo długa i żmudna.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2013, 18:54:18 pm wysłana przez tytanik404 » Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #51 dnia: Czerwca 05, 2013, 14:10:44 pm »

Przecież po skończeniu zmodernizowanego seminarium kapłan nie będzie porządnie uformowany. Braknie mu podstawowej wiedzy o filozofii, teologii a nawet będzie miał wiedzę fałszywą (o ks. Andrzeju, co został pastorem słyszeli? Jakie banialuki o religii katolickiej wygadywał!). Proszę obejrzeć http://www.youtube.com/watch?v=xfhcZpY9nLU (to tylko 40 minut!) i uzmysłowić sobie, że to wszystko już mamy w post-soborowiu, niestety!
Proszę sobie także uświadomić, że FSSPX oraz IDP mają zabronione nawet wysłuchanie NOM! Dlaczego? Wystarczy przeczytać "Krótką analizę krytyczną" http://swiety.krzyz.org/kak.htm , aby uświadomić sobie niebezpieczeństwa.
Szanowni Państwo! Albo nie czytacie i wiedzy nie przyswajacie, i/albo się łudzicie, że seminarium to szkoła jak każda inna.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #52 dnia: Czerwca 05, 2013, 14:16:17 pm »

Myślę, że to bez sensu by tradycjonalista wstępował do zmodernizowanego seminarium.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #53 dnia: Czerwca 05, 2013, 18:58:37 pm »

Przecież po skończeniu zmodernizowanego seminarium kapłan nie będzie porządnie uformowany. Braknie mu podstawowej wiedzy o filozofii, teologii a nawet będzie miał wiedzę fałszywą (o ks. Andrzeju, co został pastorem słyszeli? Jakie banialuki o religii katolickiej wygadywał!). Proszę obejrzeć http://www.youtube.com/watch?v=xfhcZpY9nLU (to tylko 40 minut!) i uzmysłowić sobie, że to wszystko już mamy w post-soborowiu, niestety!
Proszę sobie także uświadomić, że FSSPX oraz IDP mają zabronione nawet wysłuchanie NOM! Dlaczego? Wystarczy przeczytać "Krótką analizę krytyczną" http://swiety.krzyz.org/kak.htm , aby uświadomić sobie niebezpieczeństwa.
Szanowni Państwo! Albo nie czytacie i wiedzy nie przyswajacie, i/albo się łudzicie, że seminarium to szkoła jak każda inna.
IDP ma zabronione wysłuchanie NOMu? Jak ten ks. Sergiusz w NOMowej parafii funkcjonuje? Pewnie zainwestował w zatyczki do uszu :)
Zapisane
dorka
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #54 dnia: Czerwca 05, 2013, 19:41:10 pm »

Ks. Sergiusz nie uczestniczy w tej parafii w NOM. Ma do dyspozycji kaplicę, gdzie odprawia msze tydencką. Byłam i widziałam.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #55 dnia: Czerwca 05, 2013, 19:45:58 pm »

Tak na marginesie. Ilu wiernych uczestniczy we mszy trydenckiej w Świnoujściu?
Zapisane
dorka
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #56 dnia: Czerwca 05, 2013, 19:49:24 pm »

Ile regularnie, to nie wiem, bo nie jestem z stamtąd, ale wydaje mi się, że około 35 może 40 osób.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #57 dnia: Czerwca 05, 2013, 19:58:41 pm »

o to duzo. Byłem w maju w delegacji w Świnoujściu także, ale ze względów czasowych nie mogłem jechać do kościoła gdzie rezyduje x,Sergiusz.
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #58 dnia: Czerwca 05, 2013, 20:31:04 pm »

około 35 może 40 osób.
W dni powszednie?
Zapisane
dorka
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #59 dnia: Czerwca 05, 2013, 20:33:42 pm »

W niedzielę
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czy dla tradycjonalistów jest miejsce w seminariach? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!