Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 23:04:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czy dla tradycjonalistów jest miejsce w seminariach?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10 Drukuj
Autor Wątek: Czy dla tradycjonalistów jest miejsce w seminariach?  (Przeczytany 33335 razy)
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #30 dnia: Kwietnia 05, 2013, 07:03:53 am »

A może w diecezji tarnowskiej?
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #31 dnia: Kwietnia 05, 2013, 08:01:42 am »

Nie wiem czy w diecezji tarnowskiej wyjaśniono już te sprawy:
http://www.fronda.pl/a/trzeba-wyjasnic-sprawe-samobojstw-duchownych,19607.html
Co do rozwoju IDP w Polsce to bym na Warszawę> Nie jestem pewien czy o. Krzysztof chce mieć ,,konkurencję" w postaci innego ośrodka z mszą trydencką?. Od 2010 roku nie było żadnej uroczystej celebry mszy trydenckiej w innych kościołach niż św. Benona i św. Klemensa. Ostatnie takie celebracje sprawowane były w kościołach św. Krzyża i św. Anny 3 lata temu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2013, 08:10:39 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #32 dnia: Kwietnia 05, 2013, 09:07:24 am »

Nie wiem czy w diecezji tarnowskiej wyjaśniono już te sprawy:
http://www.fronda.pl/a/trzeba-wyjasnic-sprawe-samobojstw-duchownych,19607.html

Brzmi to jakby Pan chciał powiedzieć: "Dopóki sprawy nie będą wyjaśnione to żaden tradycyjny instytut nie przyjdzie, żeby mu się czasem księża wieszać nie zaczęli", albo coś w tym rodzaju. Tak poważnie: nie wiem jak z wyjaśnianiem ale to nie ma chyba dużego znaczenia dla tego czy (względnie nowy) biskup chciałby się dogadać z jakimś instytutem.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #33 dnia: Kwietnia 05, 2013, 09:23:17 am »

A mnie się wydaje, że młodym ludziom w Polsce, którzy chcą być tradycyjnymi kapłanami nie pozostaje nic innego jak wstąpić do seminariów FSSP, IDP czy FSSPX. To chyba najprostsza droga. Seminaria diecezjalne czy zakonne to raczej kręta droga, tym bardziej, że jeśli nawet pozwolą po święceniach sprawować nieraz KRR, to na co dzień w parafii będą musieli sprawować NOM. 
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #34 dnia: Kwietnia 05, 2013, 09:56:08 am »

Trzeba przyznać, że Kraków jest potęgą w ilości mszy trydenckich, w odróżnienu od Warszawy(gdzie od 1996 roku jest tylko jedna msza postidultowa w niedziele)

Szczerze wątpię, bowiem Radość zdecydowanie nadrabia te zaległości z naddatkiem...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #35 dnia: Kwietnia 05, 2013, 10:05:13 am »

Sam w niedziele i święta korzystam z posługi FSSPX w Radości, ale są tacy którzy na słowo,,Radość" reagują alergicznie i korzystają tylko z posługi u św. Klemensa
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #36 dnia: Kwietnia 05, 2013, 10:06:49 am »

A mnie się wydaje, że młodym ludziom w Polsce, którzy chcą być tradycyjnymi kapłanami nie pozostaje nic innego jak wstąpić do seminariów FSSP, IDP czy FSSPX. To chyba najprostsza droga. Seminaria diecezjalne czy zakonne to raczej kręta droga, tym bardziej, że jeśli nawet pozwolą po święceniach sprawować nieraz KRR, to na co dzień w parafii będą musieli sprawować NOM.
Otóż to. Szczerze mówiąc nie rozumiem chęci wstępowania do diecezjalnych czy zakonnych novusowych seminariów.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #37 dnia: Kwietnia 05, 2013, 10:13:33 am »

Ja także, tym bardziej że po święceniach księża ci siłą rzeczy będą zmuszeni jako wikariusze sprawować np. liturgię neońską, korzystać z posługi ministrantek . Nie mogą odmówić proboszczowi wykonania polecenia. To tak w zakładzie pracy.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #38 dnia: Kwietnia 05, 2013, 10:56:22 am »

Nie wiem czy w diecezji tarnowskiej wyjaśniono już te sprawy:
http://www.fronda.pl/a/trzeba-wyjasnic-sprawe-samobojstw-duchownych,19607.html
Co do rozwoju IDP w Polsce to bym na Warszawę> Nie jestem pewien czy o. Krzysztof chce mieć ,,konkurencję" w postaci innego ośrodka z mszą trydencką?. Od 2010 roku nie było żadnej uroczystej celebry mszy trydenckiej w innych kościołach niż św. Benona i św. Klemensa. Ostatnie takie celebracje sprawowane były w kościołach św. Krzyża i św. Anny 3 lata temu.
Na Bielanach w kościele pokamedulskim o.K. odprawiał Msze chyba dosc niedawno. Zdaje sie jednak, że celem duszpasterstwa nie jest wychodzenie poza Karolkowa. W biuletynie nawet o Piasecznie nie ma informacji.

Przed ostatnimi wakacjami wszyscy wiedzieli, że kapłani IBP szukają miejsca pracy. Te diecezje, które chciały to się zgłosiły. IBP wybrało sobie dwa najbardziej obiecujące miejsca. Jeśli się tam utrzymają to jeszcze przez kilka lat będą mieli gdzie kierować księży do pracy.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #39 dnia: Kwietnia 05, 2013, 11:02:53 am »

Na dłuższą metę zamknięcie się na Karolkowej i i ograniczenie do jedynego celebransa(o. Krzysztofa) w 2,5 milionowym mieście to chyba mało.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #40 dnia: Kwietnia 05, 2013, 11:26:49 am »

Przed ostatnimi wakacjami wszyscy wiedzieli, że kapłani IBP szukają miejsca pracy. Te diecezje, które chciały to się zgłosiły. IBP wybrało sobie dwa najbardziej obiecujące miejsca. Jeśli się tam utrzymają to jeszcze przez kilka lat będą mieli gdzie kierować księży do pracy.
Podobno abp Dzięga docelowo chce utworzyć dom Instytutu w archidiecezji szczecińsko- kamieńskiej i dać im jakiś kościół na wyłączność. Ale kto tam wie co będzie... 
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #41 dnia: Kwietnia 05, 2013, 11:28:45 am »

są tacy którzy na słowo,,Radość" reagują alergicznie i korzystają tylko z posługi u św. Klemensa

Są tez tacy, którzy na słowo,,msza trydencka" reagują alergicznie i chodzą tylko na NOM.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #42 dnia: Kwietnia 05, 2013, 11:36:01 am »

Chociaż pewnego dnia widziałem tam pewnego naszego znajomego z poczekalni ;)
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #43 dnia: Kwietnia 05, 2013, 11:45:56 am »

Jeżeli chodzi o "kolegę", to sam oficjalnie pisał, że bywał czasem w Radości.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #44 dnia: Kwietnia 05, 2013, 11:46:18 am »

Jesli pokusic sie z grubsza i prostacko o definicje "tradycjonalizmu" jako msza tradycyjna + doktryna katolicka, to pytanie tytulowe nie ma sensu. Zadne seminarium diecezjalne czy zakonne nie gwarantuje formacji zgodnych z tymi dwoma elementami. Niektore jeden z nich albo oba toleruja, ale to tyle. Sa seminaria diecezjalne przez ktore latwiej sie przeslizgnac adeptom wallenrodyzmu, ale nie zmienia to faktu, ze cena sa konflikty sumienia.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czy dla tradycjonalistów jest miejsce w seminariach? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!