Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 18:24:57 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231934 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czy dla tradycjonalistów jest miejsce w seminariach?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10 Drukuj
Autor Wątek: Czy dla tradycjonalistów jest miejsce w seminariach?  (Przeczytany 33306 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Kwietnia 04, 2013, 12:42:33 pm »

Trzeba przyznać, że Kraków jest potęgą w ilości mszy trydenckich, w odróżnienu od Warszawy(gdzie od 1996 roku jest tylko jedna msza postidultowa w niedziele)

??
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #16 dnia: Kwietnia 04, 2013, 12:47:12 pm »

jestem ciekawy, jak wygląda praca tradycyjnych kapłanów. (...) czy celebrują NOM (i jak często?)

Proponuje jeszcze raz zaczac od proby definicji.
chodzi mi o to czy są ZMUSZENI sytuacją by odprawiać NOM, a nie, że odprawiają go regularnie
Kapłani IBP nie mogą celebrować nomu.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #17 dnia: Kwietnia 04, 2013, 12:51:47 pm »

msza net podaje, że Kraków ma 3 celebracje w niedziele w ramach postindultu, a Warszawa ma 1 celebrację
http://msza.net/i/15802.html
Zapisane
Paweł
bywalec
**
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #18 dnia: Kwietnia 04, 2013, 12:53:29 pm »

jestem ciekawy, jak wygląda praca tradycyjnych kapłanów. (...) czy celebrują NOM (i jak często?)

Proponuje jeszcze raz zaczac od proby definicji.
chodzi mi o to czy są ZMUSZENI sytuacją by odprawiać NOM, a nie, że odprawiają go regularnie
Kapłani IBP nie mogą celebrować nomu.
Dziękuję za odpowiedź, a jak jest z fssp?
Zapisane
mestwin
uczestnik
***
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #19 dnia: Kwietnia 04, 2013, 12:55:49 pm »

Cytuj
Kapłani IBP nie mogą celebrować nomu.
     To prawda, mają to w swoim statucie.
Księża FSSP kiedyś byli zmuszani do odprawiania NOMu, nie wiem jak jest teraz.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #20 dnia: Kwietnia 04, 2013, 13:11:47 pm »

ale chyba polscy księża FSSPX nie odprawiali NOM-u?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #21 dnia: Kwietnia 04, 2013, 13:25:09 pm »

FSSPX ?? Odprawiali, x. Wesołek przez 20 lat, x Najmowicz przez kilka itp itd....
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #22 dnia: Kwietnia 04, 2013, 13:29:11 pm »

Przepraszam za pomyłkę. chodziło mi o FSSP. Oczywiście w wypadku wymienionych księży i o. Witolda to oczywiście przed przystąpieniem do FSSPX celebrowali NOM.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #23 dnia: Kwietnia 04, 2013, 13:38:56 pm »

Z polskich księży FSSP z Krakowa, to jeden z nich na pewno celebrował nom. Ale przeszedł do FSSP od paulinów.
Nie wiem jak jest z opieraniem się naciskom, nie mają chyba w statutach zapisu analogicznego do IBP.
Zapisane
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #24 dnia: Kwietnia 04, 2013, 16:40:35 pm »

Z polskich księży FSSP z Krakowa, to jeden z nich na pewno celebrował nom. Ale przeszedł do FSSP od paulinów.

Nie wiedziałem o tym. Dawno przeszedł?
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #25 dnia: Kwietnia 04, 2013, 17:19:47 pm »

Chyba w tym roku, nie jestem pewien. Ale dosyć niedawno. Choć starał się od dłuższego czasu.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #26 dnia: Kwietnia 04, 2013, 17:58:13 pm »

Chyba w tym roku, nie jestem pewien. Ale dosyć niedawno. Choć starał się od dłuższego czasu.
Starał się chyba od 3 lat, a ofiacjalnie przeszedł chyba w tę Wielkanoc (albo ciut wcześniej).
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #27 dnia: Kwietnia 04, 2013, 22:52:22 pm »

W FSSP byla frakcja birytualistow, ale juz sie raczej wykruszyla. Przelozony - Ks. Berg jest przeciwny birytualizomowi, ale nie wrzuca tego na sztandary. Raczej unikaja sytuacji, gdzie ksieza byliby sklaniani do birytualizmu. Za ks. Berga nastapila znaczna konsolidacja i legalizacja domow fssp. Ksieza fssp mieszkaja raczej tylko tam, gdzie moga prowadzic parafie lub quasi parafie. Chwyt z Msza krzyzma w Vaduz i oprawą liturgiczną tej Mszy robioną przez fssp na pewno tez byl dyplomatycznym zabiegiem, aby ksieza fssp z okolicy nie musieli w diecezjalnych Mszach krzyzma brac udzialu.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #28 dnia: Kwietnia 04, 2013, 23:50:57 pm »

Bokotematycznie - ciekawe1 gdzie polskie FSSP założy następny swój dom (albo przynajmniej dostanie jakieś miejsce celebracji). W Wigratzbad uczy się 8 polskich kleryków. Obstawiam Helsinki :) No i może archdiec. gnieźnieńską - bo FSSP dostało w wianie razem z wspomnianym już ks. Kostką kaplicę w szpitalu we Wrześni jako miejsce celebracji.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #29 dnia: Kwietnia 05, 2013, 00:03:47 am »

Bokotematycznie - ciekawe1 gdzie polskie FSSP założy następny swój dom (albo przynajmniej dostanie jakieś miejsce celebracji). W Wigratzbad uczy się 8 polskich kleryków. Obstawiam Helsinki :) No i może archdiec. gnieźnieńską - bo FSSP dostało w wianie razem z wspomnianym już ks. Kostką kaplicę w szpitalu we Wrześni jako miejsce celebracji.
Stawiam, ze ks. G. bedzie Wroclaw lobbowal. Takie stare i stabilne srodowiska "przedsumoorumpontificowe" sa jednak najlepszym kąskiem dla tradycyjnych instytutow. Mam na mysli Bytom, Rzeszow, Lublin, Warszawa, Krakow, Poznan, Wroclaw. Z drugiej strony diecezje te sa juz "obstawione" ksiezmi i tylko jakies konkretne ruchy kadrowe wsrod ksiezy moglyby zrobic miejsce na sprowadzenie tradycyjnego instytutu.
Paradoksalnie jednak w diecezjach peryferyjnych bedzie latwiej osiąść. Bialystok, Szczecin wygladaja na calkiem przyjazne pomimo zalążków środowisk traydycyjnych. Jakie moga byc inne kolejne diecezje przyjazne tradycyjnym instytutom? Dobre pytanie... Wierzę, że ks. Grygiel sobie doskonale poradzi w znalezieniu miejsca na kolejny dom FSSP w Polsce.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czy dla tradycjonalistów jest miejsce w seminariach? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!