Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:43:26 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 230 231 [232] 233 234 ... 275 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 937052 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3465 dnia: Kwietnia 01, 2020, 20:47:54 pm »

Papież Franciszek powiedział: "Dlaczego robisz znak krzyża, dlaczego nie myślisz w tym momencie o odczuciach innych ludzi?"

Franciszek powienien więc ogłosic konkurs na nowe logo kościoła katolickiego, które zastąpi krzyż i nie będzie nikogo raziło. Najlepiej takie, żeby ładnie współgrało z napisem "Fly Emirates", bo to teraz najczęściej reklamowana marka.

No to przecież mamy "rybkę" i międzyreligijne przywitanie "szczęść Boże", które zastąpiło w KEPskim "Kościele" "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus".

Zabytkowy krucyfiks:

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2020, 21:01:25 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #3466 dnia: Kwietnia 01, 2020, 21:04:44 pm »

Papież Franciszek powiedział: "Dlaczego robisz znak krzyża, dlaczego nie myślisz w tym momencie o odczuciach innych ludzi?"

Franciszek powienien więc ogłosic konkurs na nowe logo kościoła katolickiego, które zastąpi krzyż i nie będzie nikogo raziło. Najlepiej takie, żeby ładnie współgrało z napisem "Fly Emirates", bo to teraz najczęściej reklamowana marka.

No to przecież mamy "rybkę" i międzyreligijne przywitanie "szczęść Boże",

Może być?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3467 dnia: Kwietnia 01, 2020, 21:34:29 pm »

Szczęść Boże to nie międzyreligijne przywitanie, tylko zamiennik dla leniwych i ignorantów, którzy nie wiedzą skąd jest to pozdrowienie, a tym bardziej nie wiedzą jak na nie powinno się odpowiedzieć.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3468 dnia: Kwietnia 05, 2020, 21:35:30 pm »

Odnośnie tego zabytkowego krucyfiksu o czym jest tu powyżej, a w sieci wbrew przeróżnym, często skandalicznym, słowom nt. Cudownego Krucyfiksu, jakoby to zniszczonego przez papieża Franciszka podczas niedawnej modlitwy Kościoła w intencji ofiar zarazy, krucyfiks ma się, jak widać, nie najgorzej... Zdjęcie z trwających obecnie przygotowań do Wielkiego Tygodnia:



Wielki Tydzień pod okiem „Cudownego Krucyfiksu”

Wbrew temu, co głosili niektórzy, dzieło sztuki nie uległo poważnym ani znaczącym zniszczeniom. Widać to, że ponownie pojawił się w centrum liturgii Niedzieli Palmowej. Wymagało to jedynie drobnych retuszów, wykonanych jednego dnia przez ekspertów ds. Renowacji dzieł sztuki z Muzeum Watykańskiego, w porozumieniu z odpowiednimi włoskimi władzami. Drobne retuszowanie dotyczyło małych kawałków, które się oderwały. Część obrażeń istniała wcześniej, a inne obrażenia powstały w wyniku przeniesienia.

https://www.vaticannews.va/en/vatican-city/news/2020-04/holy-week-crucifix-marcello-restored-peter-basilica.html
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #3469 dnia: Kwietnia 06, 2020, 06:15:38 am »

Szczęść Boże to nie międzyreligijne przywitanie, tylko zamiennik dla leniwych i ignorantów, którzy nie wiedzą skąd jest to pozdrowienie, a tym bardziej nie wiedzą jak na nie powinno się odpowiedzieć.
Panie szkielecie, przelazło to nawet na lasandrystycznych księzy i pleni sie jak perz, pokrzywa i grzyb trujący. Jeszcze pamiętam ks. Wesołka, który z tym walczył ale chyba on się też poddał. Ja wokół siebie stosuje oprysk, ale odkąd w sejmie pojawił się filut, który razi na masowa skale tą zarazą, to czarno widze.
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #3470 dnia: Kwietnia 13, 2020, 16:10:32 pm »

Szczęść Boże to nie międzyreligijne przywitanie, tylko zamiennik dla leniwych i ignorantów, którzy nie wiedzą skąd jest to pozdrowienie, a tym bardziej nie wiedzą jak na nie powinno się odpowiedzieć.
A czym jest Franciszkowe "Dzień dobry" wypowiedziane między innymi dziś? Tak może na Placu Świętego Piotra celebryta witać jakiś tłumek (nawet wirtualnie). A Sługa Chrystusa przed ludem powinien wpierw oddać cześć Bogu.
Chyba, że Bóg jest daleko od niego, a raczej ... on od Boga 😕
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2020, 16:17:03 pm wysłana przez ratio » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3471 dnia: Kwietnia 13, 2020, 16:32:31 pm »

Szczęść Boże to nie międzyreligijne przywitanie, tylko zamiennik dla leniwych i ignorantów, którzy nie wiedzą skąd jest to pozdrowienie, a tym bardziej nie wiedzą jak na nie powinno się odpowiedzieć.
A czym jest Franciszkowe "Dzień dobry" wypowiedziane między innymi dziś? Tak może na Placu Świętego Piotra celebryta witać jakiś tłumek (nawet wirtualnie). A Sługa Chrystusa przed ludem powinien wpierw oddać cześć Bogu.
Chyba, że Bóg jest daleko od niego, a raczej ... on od Boga 😕
Panie rysiu, on sobie sam wystawia świadectwo od wielu lat. Ja mam na niego ... (autocenzura). Szkoda mi tylko zwiedzionych ludzi, ale każdy ma rozum.
Tak po prawdzie to to o czym Pan pisze jest mi obce. Nie mam diabła w pudełku, nie szukam tego w necie i nie widzę.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Sindarin
bywalec
**
Wiadomości: 81


Litera Tura - blog literacki
« Odpowiedz #3472 dnia: Maja 03, 2020, 13:20:52 pm »

https://dorzeczy.pl/swiat/138593/papiez-pomogl-transseksualnym-prostytutkom-nie-mialy-srodkow-do-zycia-z-powodu-braku-klientow.html?fbclid=IwAR23fJ7sjr8f3j6E5S5NZSQd-OA0_tFsqwSK3JwG2hmjr9-hipvT9KL7dYw

Kolejna akcja Franciszka i kolejna promocja kard. Krajewskiego.
Zapisane
Zapraszam na blog literacki https://ltura.blogspot.com/
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #3473 dnia: Maja 03, 2020, 21:51:56 pm »

Z dziewczynami to akurat mały pikuś.

Prawdziwa bomba to jest to:
https://www.forhumanfraternity.org/

Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
Sindarin
bywalec
**
Wiadomości: 81


Litera Tura - blog literacki
« Odpowiedz #3474 dnia: Maja 04, 2020, 21:11:11 pm »

Z dziewczynami to akurat mały pikuś.

Prawdziwa bomba to jest to:
https://www.forhumanfraternity.org/

Kochajmy się!
Zapisane
Zapraszam na blog literacki https://ltura.blogspot.com/
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #3475 dnia: Czerwca 26, 2020, 19:15:08 pm »

https://zgg.gosc.pl/doc/6377479.Hotel-dla-owadow-przy-Domu-Biskupim-w-Zielonej-Gorze

Hotel dla owadów przy Domu Biskupim w Zielonej Górze

W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Caritas realizuje projekt Laudato Si' nawiązujący do encykliki papieża Franciszka poświęconej trosce o środowisko naturalne człowieka. Dziś przy Domu Biskupim w Zielonej Górze stanął hotel dla owadów.



https://youtu.be/PUmoM6drdA8

Brakuje mi komentarza Pana Rysia...
Od siebie powiem: popie...ło ich. Tych owadów.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2020, 19:21:47 pm wysłana przez casimirus » Zapisane
Sindarin
bywalec
**
Wiadomości: 81


Litera Tura - blog literacki
« Odpowiedz #3476 dnia: Czerwca 26, 2020, 23:09:56 pm »

Takie domki dla owadów to miłe urozmaicenie przestrzeni na działce, a także ciekawy pomysł dla samych owadów. Nie w tym rzecz, a w tej ustawce, którą koniecznie musieli zająć się hierarchowie. Niech się zajmą zbawieniem dusz, a nie ciekawymi nawet, ale niemającymi niczego z wiarą wspólnego, pomysłami ekologicznymi.
Zapisane
Zapraszam na blog literacki https://ltura.blogspot.com/
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #3477 dnia: Sierpnia 05, 2020, 22:49:52 pm »

Jak Wam mija któryś z kolei rok panowania Franciszka? Przyznam szczerze, że jakoś niespecjalnie śledzę ten pontyfikat, na początku wiadomo - było zdziwienie i zszokowanie tym co ten papiež wyczynia, teraz zupełnie nie orientuję się jego działaniach. Dopiero parę tygodni temu dowiedziałem się że Paweł VI został kanonizowany (sic!). Może to ignorancja, ale dobrze mi z nią. Od czasu do czasu dobiegają tylko do mnie jakieś wieści ze Franciszek "jest smutny". I tyle. Pamiętam że kiedyś kupiłem Amoris letitia ale nie byłem w stanie przebrnąć, doczytałem do słynnego "przypisu" i odlozylem. Trochę mi brakuje głosu Kościoła w ważnych sprawach, można było niezgadzać się z takim Janem Pawłem w niektórych kwestiach, ale jego teksty trzymały pewien poziom, ba, można było z nich korzystać w tradiapologetyce (vide KNO). O BXVI nawet nie wspominam.
Czy to pontyfikat "na przeczekanie"? Pamiętam że odbezpieczałem rewolwer gry słyszałem ten tekst za czasów Benedykta. Trochę czasu minęło i radykalizm uległ przytępieniu. Chodzę na mszę z Franciszkiem w Kanonie, różaniec kończę modlitwą w intencji Ojca sw, nie trzeba być ultramontaninem, aby byc katolikiem.

A jakie jest Wasze zdanie? Czy pontyfikat nadal wzbudza jakieś emocje, choćby negatywne? Czy zostało już tylko znudzenie?

Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #3478 dnia: Sierpnia 06, 2020, 07:46:12 am »

Czy zostało już tylko znudzenie?
Znudzenie i jakaś doza nadziei, ale niewielka, że "Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie...". Czasami się zastanawiam co Pan Bóg chciał nam katolikom pokazać dając nam takiego a nie innego Papę. Ponadto, poza znudzeniem, czasem zszokowanie. A chyba największe było gdy padł do nóg jakimś oficjelom i całował ich buty...
Zapisane
Taki sobie o...
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #3479 dnia: Sierpnia 06, 2020, 08:08:59 am »

Do tego dorzuciłbym jeszcze zniesmaczenie liturgicznym dziadostwem.
Jak porównuję to z tym, co mamy na starych zdjęciach ("I komu to przeszkadzało"), to zrozumieć nie potrafię, że można było dobrowolnie (?) chcieć takich zmian.
Cóż widocznie to jednak prawda, że suma mądrości na świecie jest stała, a ludzi przybywa ...  ;)
Zapisane
Strony: 1 ... 230 231 [232] 233 234 ... 275 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!