Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:03:46 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 221 222 [223] 224 225 ... 275 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 937101 razy)
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #3330 dnia: Marca 08, 2019, 11:11:37 am »

Na RC ukazało się tłumaczenie bardzo ciekawego wywiadu z prof. Roberto de Mattei. Najciekawsza jest końcówka wywiadu, kiedy de Mattei, zapytany jak zdefiniować Franciszka, odpowiada:

R. de Mattei: "Skalkulowana dwuznaczność" to podsumowanie jego osobowości. Jest to również przyczyna jego problemu.Ale teraz proszę pozwolić, że zadam pytanie.

Dziennikarz: Proszę.

RM:  Benedykt XVI, który miał przeciwników w swoim własnym kraju, odbył trzy podróże do Niemiec. Jan Paweł II odbył 9 podróży do Polski. Dlaczego więc, przez 6 lat swojego pontyfikatu, Franciszek był wszędzie,  nawet w Emiratach Arabskich, ale nigdy w swoim własnym kraju Argentynie?

Dz: Ha! Dlaczego więc?

RM: Pytanie jest już odpowiedzią...


Całość tu: https://rorate-caeli.blogspot.com/2019/03/de-mattei-interview-in-la-verita-dear.html


Jescze by go tam aresztowali na lotnisku :D
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #3331 dnia: Marca 08, 2019, 18:28:24 pm »

Na RC ukazało się tłumaczenie bardzo ciekawego wywiadu z prof. Roberto de Mattei. Najciekawsza jest końcówka wywiadu, kiedy de Mattei, zapytany jak zdefiniować Franciszka, odpowiada:

R. de Mattei: "Skalkulowana dwuznaczność" to podsumowanie jego osobowości. Jest to również przyczyna jego problemu.Ale teraz proszę pozwolić, że zadam pytanie.

Dziennikarz: Proszę.

RM:  Benedykt XVI, który miał przeciwników w swoim własnym kraju, odbył trzy podróże do Niemiec. Jan Paweł II odbył 9 podróży do Polski. Dlaczego więc, przez 6 lat swojego pontyfikatu, Franciszek był wszędzie,  nawet w Emiratach Arabskich, ale nigdy w swoim własnym kraju Argentynie?

Dz: Ha! Dlaczego więc?

RM: Pytanie jest już odpowiedzią...


Całość tu: https://rorate-caeli.blogspot.com/2019/03/de-mattei-interview-in-la-verita-dear.html

Ja nie widzę żadnej odpowiedzi. Proszę mi pomóc.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #3332 dnia: Marca 11, 2019, 16:01:41 pm »

Ja nie widzę żadnej odpowiedzi. Proszę mi pomóc.

"Calculated ambiguity". Wg profesora, Franciszek celowo działa tak, aby jego postępowanie było dwuznaczne, nieprzewidywalne, nieokreślone  itp. itd. Chce, żeby nie było wiadomo, czy poczuwa się do więzi z krajem rodzinnym czy nie, czy jest argentyńczykiem czy globalistą, czy patriotyzm uważa za OK czy nie OK. 

W międzyczasie: Franciszek szykuje rewolucję w kurii rzymskiej: http://www.bibula.com/?p=107036

Już wkrótce - calculated ambiguity in the church near you! Kościół nie będzie już miał jednej doktryny.

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #3333 dnia: Marca 11, 2019, 16:09:55 pm »

Ja nie widzę żadnej odpowiedzi. Proszę mi pomóc.

"Calculated ambiguity". Wg profesora, Franciszek celowo działa tak, aby jego postępowanie było dwuznaczne, nieprzewidywalne, nieokreślone  itp. itd. Chce, żeby nie było wiadomo, czy poczuwa się do więzi z krajem rodzinnym czy nie, czy jest argentyńczykiem czy globalistą, czy patriotyzm uważa za OK czy nie OK. 

W międzyczasie: Franciszek szykuje rewolucję w kurii rzymskiej: http://www.bibula.com/?p=107036

Już wkrótce - calculated ambiguity in the church near you! Kościół nie będzie już miał jednej doktryny.
Czyli kolejny etap protestantyzacji. Do tej pory mniej wiecej mielismy posoborowie i szeroko pojęty Trydent, ale to nie wystarcza i trzeba zatomizować posoborowie. Ktoś wyrachował,ze jest ok 50 tys sekt prostestanckich i Franciszek pozazdroscił tego ubogacenia.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #3334 dnia: Marca 11, 2019, 17:59:50 pm »

Ma ktoś jakieś przemyślenia odnośnie postawionego w artykule pytania:
"co z taką władzą zrobi polska konferencja episkopatu"?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #3335 dnia: Marca 11, 2019, 18:53:26 pm »

Ma ktoś jakieś przemyślenia odnośnie postawionego w artykule pytania:
"co z taką władzą zrobi polska konferencja episkopatu"?

Czy to nie jest przypadkiem pytanie do oficerów prowadzących...:-(?
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #3336 dnia: Marca 11, 2019, 22:25:54 pm »

@Regiomontanus o 17:59:50

To co natychmiast mi się przypomniało to Terlikowski: Tak wygląda rzeczywistość zdecentralizowanego Kościoła

W perspektywie 5, max 10 lat.
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #3337 dnia: Marca 12, 2019, 10:34:36 am »

Jesli ta deforma ogloszona przez p Maradiage rzeczywiscie bedzie wygladac tak, jak sie wszyscy spodziewamy...


Ile lat wroza panstwo Kosciolowi? Czy przetrwa jedno pokolenie, czy zniknie wczesniej, wchloniety i polaczony z jakimis protestanckimi sektami?
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #3338 dnia: Marca 12, 2019, 11:47:56 am »

Ile lat wroza panstwo Kosciolowi? Czy przetrwa jedno pokolenie, czy zniknie wczesniej, wchloniety i polaczony z jakimis protestanckimi sektami?

Do końca.
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #3339 dnia: Marca 12, 2019, 12:08:38 pm »

Ile lat wroza panstwo Kosciolowi? Czy przetrwa jedno pokolenie, czy zniknie wczesniej, wchloniety i polaczony z jakimis protestanckimi sektami?

Do końca.


Doprecyzuje - Kosciol instytucjonalny, nie Chrystusowy.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #3340 dnia: Marca 12, 2019, 15:48:48 pm »

Ile lat wroza panstwo Kosciolowi? Czy przetrwa jedno pokolenie, czy zniknie wczesniej, wchloniety i polaczony z jakimis protestanckimi sektami?

Do końca.

Doprecyzuje - Kosciol instytucjonalny, nie Chrystusowy.

Sententia aequivoca, ambiqua, suspecta, male sonans et piarum aurium offensiva  contra insitutionem visibilium Ecclesiae Catholicae extra quam non est salus.

Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3341 dnia: Marca 12, 2019, 17:43:54 pm »

Ile lat wroza panstwo Kosciolowi? Czy przetrwa jedno pokolenie, czy zniknie wczesniej, wchloniety i polaczony z jakimis protestanckimi sektami?

Do końca.


Doprecyzuje - Kosciol instytucjonalny, nie Chrystusowy.

Katolików obowiązuje posłuszeństwo....
Logosowi, depozytowi wiary, na straży którego stoi Kościół.

Niektórzy mylą posłuszeństwo wiary z posłuszeństwem wobec człowieka, który może nosić strój z samych koronek i dwie mitry ale wiary w nim nie ma. A jeżeli jest to nie od Boskiego Logosu pochodząca.

To jest dramat księży. Pewien ksiądz powiedział, że wam świeckim jest dobrze; Wy możecie trzasnąć drzwiami, nas obowiązuje posłuszeństwo. Taki ksiądz doskonale słyszy, że jego przełożeni odstąpili od wiary i głoszą głupoty. Więc aby nie dostać rozdwojenia jaźni, mylą celowo porządek wiary z porządkiem np. miłości.

Kościół widzialny. "Widzialny" to częściowo przenośnia - tzn np. Piusa X nikt z Polski nie mógł zobaczyć, co nie oznacza, że nie był on częścią Kościoła "widzialnego".
Może ostać się Kościół widzialny np. w Ugandzie, niekoniecznie w Europie.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #3342 dnia: Marca 14, 2019, 17:36:14 pm »

Ile lat wroza panstwo Kosciolowi? Czy przetrwa jedno pokolenie, czy zniknie wczesniej, wchloniety i polaczony z jakimis protestanckimi sektami?

Do końca.

Doprecyzuje - Kosciol instytucjonalny, nie Chrystusowy.

Sententia aequivoca, ambiqua, suspecta, male sonans et piarum aurium offensiva  contra insitutionem visibilium Ecclesiae Catholicae extra quam non est salus.
Paululum corrigendum: "visibilem"- nonne sit hoc rectius?
Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #3343 dnia: Marca 14, 2019, 17:43:31 pm »

A propos perspektyw na przyszłość:
 przed oblicze Przedwiecznego wezwany został Gotfryd kardynał Danneels. Napisałbym coś, ale lepiej nie, bo bym bana dostał. Mimo wszystko requiescat in pace.

« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2019, 18:45:29 pm wysłana przez max » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3344 dnia: Marca 15, 2019, 10:27:13 am »

Ja napiszę tyle: spadł z rowerka.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 221 222 [223] 224 225 ... 275 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!