Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:48:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 215 216 [217] 218 219 ... 275 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 937094 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3240 dnia: Stycznia 25, 2019, 13:41:06 pm »

Cytuj
. O. Jerzy w Panamie: 'Mlodziez w niektorych kwestiach moze wyprzedzac biskupow'. 

"Wyprzedzać" -slowa wiele mowią o wyobrażeniach kłębiących się w mózgu.
Mamy zatem wyścig, gdzieś pospieszamy. A lepszym jest ten, który wyprzedzi innych uczestników tego wyścigu.
Obłąkane wyobrażenie. Na dodatek bardzo plytkie, jednowymiarowe, ludzkie. Nie ma w tym wyobrazeniu nadprzyrodzonosci, uniwersalności ponadczasowej.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
sm
Gość
« Odpowiedz #3241 dnia: Stycznia 25, 2019, 14:25:33 pm »

Cytuj
. O. Jerzy w Panamie: 'Mlodziez w niektorych kwestiach moze wyprzedzac biskupow'. 

"Wyprzedzać" -slowa wiele mowią o wyobrażeniach kłębiących się w mózgu.
Mamy zatem wyścig, gdzieś pospieszamy. A lepszym jest ten, który wyprzedzi innych uczestników tego wyścigu.
Obłąkane wyobrażenie. Na dodatek bardzo plytkie, jednowymiarowe, ludzkie. Nie ma w tym wyobrazeniu nadprzyrodzonosci, uniwersalności ponadczasowej.
http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/2120
"Dominikanin jak zawsze wydaje się tu nas wyprzedzać, podobnie jak wyprzedzał swoją epokę"
slowa wiele mowią o wyobrażeniach kłębiących się w mózgu

Pana powyższe słowa świadczą o tym, że w mózgu kłębi się panu jedynie zła wola.

W ogóle po wejściu na forum pojawia mi się "Bergoglio w Panamie", zaiste katolickie, inspiracją były "Fakty i Mity" czy "Nie"?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2019, 14:30:59 pm wysłana przez sm » Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #3242 dnia: Stycznia 25, 2019, 14:56:13 pm »

W ogóle po wejściu na forum pojawia mi się "Bergoglio w Panamie", zaiste katolickie, inspiracją były "Fakty i Mity" czy "Nie"?


Co jest 'niekatolickiego' w podtytule watku 'Bergoglio w Panamie'?
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #3243 dnia: Stycznia 25, 2019, 15:36:46 pm »

przejazd o. Bergoglio ulicami Panamy
Jak zobaczyłem tego Bergoglia w Panamie, to przypomniał mi się Pan Balcer w Brazylii z dialogiem - refrenem:
- widzisz?
- widzę.
- a dziwujesz się?
- dziwuję.


Dziwuję się, bo to nie jest Pan Balcer w Brazylii Konopnickiej. To Za chlebem H. Sienkiewicza:
https://literat.ug.edu.pl/hsnowel/01.htm
Znajomosc łaciny nie wypaliła, nieznajomosc literatury polskiej obnażona, nieznajomosc katechizmu dla dzieci zdekonspirowana,  jest kilka prób diagnozowania stanu poczytalnosci niektórych forumowiczów. Dokąd to forum zmierza?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3244 dnia: Stycznia 25, 2019, 20:18:41 pm »

przejazd o. Bergoglio ulicami Panamy
Jak zobaczyłem tego Bergoglia w Panamie, to przypomniał mi się Pan Balcer w Brazylii z dialogiem - refrenem:
- widzisz?
- widzę.
- a dziwujesz się?
- dziwuję.


Dziwuję się, bo to nie jest Pan Balcer w Brazylii Konopnickiej. To Za chlebem H. Sienkiewicza:
https://literat.ug.edu.pl/hsnowel/01.htm
Dziękuję! Nie przepadałem specjalnie za za tym okresem twórczości Henryka Sienkiewicza  więc podświadomie wepchnąłem to do jednego worka z Konopnicką, którą znielubiłem od czasu jak mi się kazali nauczyć całego "W piwnicznej izbie" na pamięć.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2019, 22:38:56 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3245 dnia: Stycznia 25, 2019, 20:26:58 pm »

Cytuj
. O. Jerzy w Panamie: 'Mlodziez w niektorych kwestiach moze wyprzedzac biskupow'. 

"Wyprzedzać" -slowa wiele mowią o wyobrażeniach kłębiących się w mózgu.
Mamy zatem wyścig, gdzieś pospieszamy. A lepszym jest ten, który wyprzedzi innych uczestników tego wyścigu.
Obłąkane wyobrażenie. Na dodatek bardzo plytkie, jednowymiarowe, ludzkie. Nie ma w tym wyobrazeniu nadprzyrodzonosci, uniwersalności ponadczasowej.

Pan sm myli spostrzegawczość ze złą wolą.

Wierzę, że posoborowych sektach tj Droga Neo, występuje tresura i zakaz korzystania z rozumu. Zresztą Bergoglio mówił już o niebezpieczeństwie posługiwania się rozumem.
Wierzę, że jeszcze za mojego życia będziemy mogli usłyszeć pytania: "jak można było wysłuchiwać takich bergogliowych debilizmów?" "Dlaczego spokojnie słuchaliście modłów muftiego w Bazylice Mariackiej?". Podobne pytania stawiają nam dzieci: "Jak to, buty były na kartki?"
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2019, 20:36:10 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
sm
Gość
« Odpowiedz #3246 dnia: Stycznia 26, 2019, 10:10:49 am »

W ogóle po wejściu na forum pojawia mi się "Bergoglio w Panamie", zaiste katolickie, inspiracją były "Fakty i Mity" czy "Nie"?


Co jest 'niekatolickiego' w podtytule watku 'Bergoglio w Panamie'?

Jeżeli kontekst tego nie wymaga, katolicy jednak nie nazywają papieży po nazwisku i bez tytuły żadnego, może się mylę.
Zapisane
sm
Gość
« Odpowiedz #3247 dnia: Stycznia 26, 2019, 11:30:47 am »



Pan sm myli spostrzegawczość ze złą wolą.

Wierzę, że posoborowych sektach tj Droga Neo, występuje tresura i zakaz korzystania z rozumu. Zresztą Bergoglio mówił już o niebezpieczeństwie posługiwania się rozumem.
Wierzę, że jeszcze za mojego życia będziemy mogli usłyszeć pytania: "jak można było wysłuchiwać takich bergogliowych debilizmów?" "Dlaczego spokojnie słuchaliście modłów muftiego w Bazylice Mariackiej?". Podobne pytania stawiają nam dzieci: "Jak to, buty były na kartki?"

A ja wierzę, że będzie pan tańczył po Eucharystii

https://www.youtube.com/watch?v=b0JcD42pdgk

edit... zapomniałem, że może być pan przeciwnikiem tańców d-m, wtedy zostaje tylko:

https://www.youtube.com/watch?v=hIl0rIsomLw


przy okazji, pan w tej sekundzie:

https://youtu.be/O9m5e-oPl5I?t=173

przypomina Wam kogos?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2019, 11:38:06 am wysłana przez sm » Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #3248 dnia: Stycznia 26, 2019, 11:52:12 am »

Jeśli chodzi o tańce paraliturgiczne, to zdecydowanie bardziej ubogacające duchowo są te połączone z konsumpcją:

https://www.youtube.com/watch?v=zgPFUy2t21k#t=0m19s

Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #3249 dnia: Stycznia 26, 2019, 11:53:51 am »

Cytuj
. O. Jerzy w Panamie: 'Mlodziez w niektorych kwestiach moze wyprzedzac biskupow'. 

"Wyprzedzać" -slowa wiele mowią o wyobrażeniach kłębiących się w mózgu.
Mamy zatem wyścig, gdzieś pospieszamy. A lepszym jest ten, który wyprzedzi innych uczestników tego wyścigu.
Obłąkane wyobrażenie. Na dodatek bardzo plytkie, jednowymiarowe, ludzkie. Nie ma w tym wyobrazeniu nadprzyrodzonosci, uniwersalności ponadczasowej.

Pan sm myli spostrzegawczość ze złą wolą.

Wierzę, że posoborowych sektach tj Droga Neo, występuje tresura i zakaz korzystania z rozumu. Zresztą Bergoglio mówił już o niebezpieczeństwie posługiwania się rozumem.
Wierzę, że jeszcze za mojego życia będziemy mogli usłyszeć pytania: "jak można było wysłuchiwać takich bergogliowych debilizmów?" "Dlaczego spokojnie słuchaliście modłów muftiego w Bazylice Mariackiej?". Podobne pytania stawiają nam dzieci: "Jak to, buty były na kartki?"
Że obecny biskup Rzymu ma cos z głową, to jednak mnie się wydaje jest stanowisko życzliwe i swiadczy o dobroduszności pana rysia. Tak na marginesie, pojawiły się w tym czy innym wątku głosy oburzenia, że nie mozna po nazwisku. Nie tylko mozna ale trzeba, ponieważ takie jest zyczenie dostojnika o którym mowa. Sam nazywa siebie biskupem Rzymu, a biskupów traktujemy po nazwisku, choc niektórzy chca po pysku lać za to. Pan rysio nie tylko dobrodusznie i życzliwie usposobiony jest do biskupa Rzymu ale i jest pełen optymizmu i wiary w lepszą przyszłośc. Ja z drugiej strony spodziewałbym się pytań w przyszłosci, dlaczego jeszcze we wszystkich kościołach i kaplicach nie mamy pokrzykujących mułłów, rabinów, ministrów, aktywistów lgbtq... czy tez czarówników irokeskich, bo młodziez sie dopomina. Ja bym zachęcał biskupa Rzymu aby poszedł dalej. Proponuje aby rozdał  młodym wszystkie karty kredytowe i bankowe jakimi dysponuje kuria rzymska, tak na zachęte, szczególnie tym którzy jeszcze niczego nie uprawiają, na dobra wrózbe, jak bilet do Sydney albo do Londynu.
Zapisane
sm
Gość
« Odpowiedz #3250 dnia: Stycznia 26, 2019, 12:06:36 pm »

Mnie ciekawi, czy z osobami tak ograniczonymi umysłowo, że nie wiedzą, iż "biskup Rzymu" to najważniejszy i najbardziej tradycyjny tytuł papieża, synonim dla tego słowa, warto w ogóle rozmawiać. Żeby konstruować jakieś twierdzenia, warto mieć minimum wiedzy z danej dziedziny.

http://www.hood.de/img1/big/8490/84903214.jpg

ale nawet gdyby... to wypada napisać "biskup Rzymu" przed nazwiskiem, a nie samo nazwisko.

ale proszę się nie przejmować:

https://youtu.be/cZaxPv4eA3Y?t=268


Ksiądz w skromniejszej sutannie, bo tylko z trzema guziczkami na rękawie, ma podobne zdanie.


https://tomaszjochemczyk.wordpress.com/swiecenia-kaplanskie-ks-tomasz-jozefa-michala-jochemczyka/

Ciekawa alba, jak na święcenia...Gdybym był biskupem i gościu by przyszedł na swoje święcenia w takim stroju, to bym mu podziękował i polecił zaangażowanie się może w jakieś grupy rekonstrukcyjne, modę czy coś w tym stylu. Poza tym NOMował, chyba twierdzi, że nigdy nie odprawiał NOMu.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2019, 12:24:21 pm wysłana przez sm » Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #3251 dnia: Stycznia 26, 2019, 13:42:57 pm »

W ogóle po wejściu na forum pojawia mi się "Bergoglio w Panamie", zaiste katolickie, inspiracją były "Fakty i Mity" czy "Nie"?


Co jest 'niekatolickiego' w podtytule watku 'Bergoglio w Panamie'?

Jeżeli kontekst tego nie wymaga, katolicy jednak nie nazywają papieży po nazwisku i bez tytuły żadnego, może się mylę.


Przy zalozeniu, ze osoba noszaca biala sutanne jest papiezem, moglbym panu przyznac czesciowa racje (w artykulach naukowych powinno sie podawac jednak tylko nazwisko - w kazdym przypadku, w przypisie jedynie nalezy wskazac tytulature koscielna).
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #3252 dnia: Stycznia 26, 2019, 14:14:48 pm »

Jeśli chodzi o tańce paraliturgiczne, to zdecydowanie bardziej ubogacające duchowo są te połączone z konsumpcją:

https://www.youtube.com/watch?v=zgPFUy2t21k#t=0m19s
Jasne, ze tak i całkiem ta przyczyna uderzenia w tan jest uzasadniona i jakze nam bliska kulturowo, bo kto nie pije ten kapuje. Problem pojawia sie, gdy przyczyna roztańczenia nie jest nam naocznie dana i wtedy pojawiaja sie domysły i podejrzenia o odurzenie srodkami niezupełnie kulturowo endogenicznymi.     https://www.youtube.com/watch?v=b0JcD42pdgk
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3253 dnia: Stycznia 26, 2019, 15:01:22 pm »

Cytuj
. Ja bym zachęcał biskupa Rzymu aby poszedł dalej.   

Przychylam się.
Niech "przekracza", "wyprzedza", "zrywa okowy" no i koniecznie "rusza z posad bryłę świata".
Pomyślmy co by bylo gdyby nie Bergoglio? On obnażył posoborowie. Do czasów Bergoglia rzecznicy Stolicy Apostolskiej "dementowali" informowali, ze wypowiedz byla "wyrwana z kontekstu", ze źle zrozumieliśmy "intencję" etc.
Teraz wszystko jest jasne i zaden posoborowy ORMOwiec nie szaleje już po tradi forach tlumacząc, ze przy odrobinie wódki da się naciągnąć "nauczanie" do Nauczania.

Co by bylo gdyby jakis konserwatysta posoborowy typu abp Glodz zostal papiezem? Tylko Bergoglio może pogrążyć marksizm koscielny.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #3254 dnia: Stycznia 26, 2019, 15:20:05 pm »

....Teraz wszystko jest jasne i zaden posoborowy ORMOwiec nie szaleje już po tradi forach tlumacząc, ze przy odrobinie wódki da się naciągnąć "nauczanie" do Nauczania..... No jak to nie Panie rysiu, skoro w tym wątku nie tylko szaleją ale jeszcze diagnozują szaleństwo. Poszlismy juz dalej i pacjenci przejęli obowiazki lekarzy i to z komsomolską gorliwoscią.
Zapisane
Strony: 1 ... 215 216 [217] 218 219 ... 275 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!