Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Styczeń 23, 2019, 02:04:28 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Wspólnota Św. Brunona z Kolonii

https://www.facebook.com/EremitkiPl
208445 wiadomości w 5990 wątkach, wysłana przez 1483 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Hans Edgar
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 215 216 [217] Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 514429 razy)
Tato
aktywista

« Odpowiedz #3240 dnia: Styczeń 04, 2019, 22:25:58 pm »

Proszę doczytać co mówi o tym bp Wywiad z biskupem Guérard des Lauriers OP :

Okupant Stolicy Apostolskiej [Kardynał Montini, co najmniej po 7 grudnia 1965, abp Luciani, abp Wojtyła] NIE JEST PAPIEŻEM FORMALITER. Nie wolno określać go słowem Papież.

Oznacza to, że wspomniany „okupant” NIE JEST, w żadnym swym akcie, Wikariuszem Jezusa Chrystusa. Te akty, właśnie dlatego, że roszczą sobie prawo do bycia aktami Papieża, jako Papieża, SĄ NIEWAŻNE. Nie trzeba być nieposłusznym względem „rozporządzeń” domniemanie wydawanych przez abpa Wojtyłę jako tego, który miałby być Papieżem, bowiem nie jest w akcie Wikariuszem Jezusa Chrystusa. Wszystkie rozporządzenia wydane z tego pseudo-tytułu są PRÓŻNE, NIEWAŻNE, bez żadnego zastosowania w rzeczywistości. TRZEBA nie okazywać nieposłuszeństwo, ale IGNOROWAĆ.

W skrócie można powiedzieć to, co następuje. Najpóźniej od 7 grudnia 1965 roku trwa WAKAT FORMALNY Stolicy Apostolskiej, choć Stolica ta jest „okupowana” MATERIALITER przez trzy osoby, wszystkie w stanie Schizmy kapitalnej (Schisme capital).

B] „Okupant” Stolicy Apostolskiej JEST JEDNAKŻE „PAPIEŻEM” MATERIALITER. Można, dla wygody, określać go terminem „papież”: cudzysłów oznacza tu, że nie jest Papieżem.

Oznacza to, że „okupant” zajmuje Stolicę w sposób nieprawowity i świętokradczy (d’une manière illégitime et sacrilège) [bowiem nie jest Papieżem, a podaje się za Papieża]; ale ją zajmuje. Wyznaczenie prawdziwego Papieża kanonicznie wymaga uprzedniego stwierdzenia i ogłoszenia rzeczywistego wakatu Stolicy materialnie okupowanej.

Hmm Panie LUK, wszak to są bardzo ścisłe i "rozkazodawcze" wytyczne, które mają brzmienie niemalże orzeczeń uroczystych Magisterium...nie wydaje się Panu...? Bardzo śmiałe słowa...a jaka jest ich ranga..?

« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2019, 22:28:39 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
sm
rezydent

« Odpowiedz #3241 dnia: Styczeń 06, 2019, 18:15:59 pm »

Gdyby tę dyskusję równocześnie czytały dwie osoby: wykształcony teolog i wierzący "prostaczek",  myślę, że ich podsumowanie kolorowych postów pana LUKa byłoby takie samo, brzmiałby "bełkot". Z całym szacunkiem dla Pana LUKa.

Ogólnie mnie dziwi, dlaczego trukatolicy nie stosują się do przedsoborowych zasad, gdzie świeccy się teologią nie zajmowali.

Ogólnie sedewakantyści to ciekawi ludzie:

https://myslkatolicka.org/2018/12/07/o-dobrej-slawie/

Innym miejscem, gdzie można spotkać równie ciekawe persony, są zakłady psychiatryczne.

Jest "teza z Cassiciacum" des Lauriersa, myślę, że śmiało można też mówić o "tezie z forum krzyż' LUKa, "niebiańskiej vel niebieskiej tezie" (od koloru pisma).

I co w związku z tym, niemożliwe STAŁO się możliwe w posoborowiu..

Impossibilium in postconcilio possibilium factum est
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2019, 18:38:32 pm wysłana przez sm » Zapisane
ahmed
uczestnik

Opcja Ukraińska

« Odpowiedz #3242 dnia: Styczeń 06, 2019, 19:07:14 pm »

Gdyby tę dyskusję równocześnie czytały dwie osoby: wykształcony teolog i wierzący "prostaczek",  myślę, że ich podsumowanie kolorowych postów pana LUKa byłoby takie samo, brzmiałby "bełkot". Z całym szacunkiem dla Pana LUKa.

Ogólnie mnie dziwi, dlaczego trukatolicy nie stosują się do przedsoborowych zasad, gdzie świeccy się teologią nie zajmowali.

Ogólnie sedewakantyści to ciekawi ludzie:

https://myslkatolicka.org/2018/12/07/o-dobrej-slawie/

Innym miejscem, gdzie można spotkać równie ciekawe persony, są zakłady psychiatryczne.

Jest "teza z Cassiciacum" des Lauriersa, myślę, że śmiało można też mówić o "tezie z forum krzyż' LUKa, "niebiańskiej vel niebieskiej tezie" (od koloru pisma).

I co w związku z tym, niemożliwe STAŁO się możliwe w posoborowiu..

Impossibilium in postconcilio possibilium factum est

Witaj, dawno nie widziany współforowiczu! Христос рождається! Przestrzegam tylko przed nadmiernym epatowaniém siebie czymkolwiek, co u Kolegi widać — zabiérający spokój ducha epataż marginalnymi thezami theologicznymi, których Kolega i tak nie wyznaje i nie uznaje chyba za słuszné się nimi zajmować, a i tak to wszystko Kolega czyta i wyzywa autorów od psychicznych.

Ad Latinitatem unae sententiae in conclusione: Impossibile in Ecclesia postconciliari possibile factum est.
Ceterum commoneo Leopolim urbem Ruthenam esse.
sm
rezydent

« Odpowiedz #3243 dnia: Styczeń 06, 2019, 20:04:30 pm »

Ad Latinitatem unae sententiae in conclusione: Impossibile in Ecclesia postconciliari possibile factum est.

fakt, sugerowałem się sentencją, ale coś mnie zamroczyło, pomyliłem się i gen. adj uznałem za rzeczownik w nom.
Strony: 1 ... 215 216 [217] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!