Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 27, 2019, 05:12:49 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Wspólnota Św. Brunona z Kolonii

https://www.facebook.com/EremitkiPl
211150 wiadomości w 6077 wątkach, wysłana przez 1505 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Ansgarius Paulovius
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 215 216 [217] 218 219 ... 228 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 531170 razy)
Tato
aktywista

« Odpowiedz #3240 dnia: Styczeń 04, 2019, 22:25:58 pm »

Proszę doczytać co mówi o tym bp Wywiad z biskupem Guérard des Lauriers OP :

Okupant Stolicy Apostolskiej [Kardynał Montini, co najmniej po 7 grudnia 1965, abp Luciani, abp Wojtyła] NIE JEST PAPIEŻEM FORMALITER. Nie wolno określać go słowem Papież.

Oznacza to, że wspomniany „okupant” NIE JEST, w żadnym swym akcie, Wikariuszem Jezusa Chrystusa. Te akty, właśnie dlatego, że roszczą sobie prawo do bycia aktami Papieża, jako Papieża, SĄ NIEWAŻNE. Nie trzeba być nieposłusznym względem „rozporządzeń” domniemanie wydawanych przez abpa Wojtyłę jako tego, który miałby być Papieżem, bowiem nie jest w akcie Wikariuszem Jezusa Chrystusa. Wszystkie rozporządzenia wydane z tego pseudo-tytułu są PRÓŻNE, NIEWAŻNE, bez żadnego zastosowania w rzeczywistości. TRZEBA nie okazywać nieposłuszeństwo, ale IGNOROWAĆ.

W skrócie można powiedzieć to, co następuje. Najpóźniej od 7 grudnia 1965 roku trwa WAKAT FORMALNY Stolicy Apostolskiej, choć Stolica ta jest „okupowana” MATERIALITER przez trzy osoby, wszystkie w stanie Schizmy kapitalnej (Schisme capital).

B] „Okupant” Stolicy Apostolskiej JEST JEDNAKŻE „PAPIEŻEM” MATERIALITER. Można, dla wygody, określać go terminem „papież”: cudzysłów oznacza tu, że nie jest Papieżem.

Oznacza to, że „okupant” zajmuje Stolicę w sposób nieprawowity i świętokradczy (d’une manière illégitime et sacrilège) [bowiem nie jest Papieżem, a podaje się za Papieża]; ale ją zajmuje. Wyznaczenie prawdziwego Papieża kanonicznie wymaga uprzedniego stwierdzenia i ogłoszenia rzeczywistego wakatu Stolicy materialnie okupowanej.

Hmm Panie LUK, wszak to są bardzo ścisłe i "rozkazodawcze" wytyczne, które mają brzmienie niemalże orzeczeń uroczystych Magisterium...nie wydaje się Panu...? Bardzo śmiałe słowa...a jaka jest ich ranga..?

« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2019, 22:28:39 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
sm
Gość
« Odpowiedz #3241 dnia: Styczeń 06, 2019, 18:15:59 pm »

Gdyby tę dyskusję równocześnie czytały dwie osoby: wykształcony teolog i wierzący "prostaczek",  myślę, że ich podsumowanie kolorowych postów pana LUKa byłoby takie samo, brzmiałby "bełkot". Z całym szacunkiem dla Pana LUKa.

Ogólnie mnie dziwi, dlaczego trukatolicy nie stosują się do przedsoborowych zasad, gdzie świeccy się teologią nie zajmowali.

Ogólnie sedewakantyści to ciekawi ludzie:

https://myslkatolicka.org/2018/12/07/o-dobrej-slawie/

Innym miejscem, gdzie można spotkać równie ciekawe persony, są zakłady psychiatryczne.

Jest "teza z Cassiciacum" des Lauriersa, myślę, że śmiało można też mówić o "tezie z forum krzyż' LUKa, "niebiańskiej vel niebieskiej tezie" (od koloru pisma).

I co w związku z tym, niemożliwe STAŁO się możliwe w posoborowiu..

Impossibilium in postconcilio possibilium factum est
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2019, 18:38:32 pm wysłana przez sm » Zapisane
ahmed
rezydent

« Odpowiedz #3242 dnia: Styczeń 06, 2019, 19:07:14 pm »

Gdyby tę dyskusję równocześnie czytały dwie osoby: wykształcony teolog i wierzący "prostaczek",  myślę, że ich podsumowanie kolorowych postów pana LUKa byłoby takie samo, brzmiałby "bełkot". Z całym szacunkiem dla Pana LUKa.

Ogólnie mnie dziwi, dlaczego trukatolicy nie stosują się do przedsoborowych zasad, gdzie świeccy się teologią nie zajmowali.

Ogólnie sedewakantyści to ciekawi ludzie:

https://myslkatolicka.org/2018/12/07/o-dobrej-slawie/

Innym miejscem, gdzie można spotkać równie ciekawe persony, są zakłady psychiatryczne.

Jest "teza z Cassiciacum" des Lauriersa, myślę, że śmiało można też mówić o "tezie z forum krzyż' LUKa, "niebiańskiej vel niebieskiej tezie" (od koloru pisma).

I co w związku z tym, niemożliwe STAŁO się możliwe w posoborowiu..

Impossibilium in postconcilio possibilium factum est

Witaj, dawno nie widziany współforowiczu! Христос рождається! Przestrzegam tylko przed nadmiernym epatowaniém siebie czymkolwiek, co u Kolegi widać — zabiérający spokój ducha epataż marginalnymi thezami theologicznymi, których Kolega i tak nie wyznaje i nie uznaje chyba za słuszné się nimi zajmować, a i tak to wszystko Kolega czyta i wyzywa autorów od psychicznych.

Ad Latinitatem unae sententiae in conclusione: Impossibile in Ecclesia postconciliari possibile factum est.
Ceterum commoneo Leopolim urbem Ruthenam esse.
sm
Gość
« Odpowiedz #3243 dnia: Styczeń 06, 2019, 20:04:30 pm »

Ad Latinitatem unae sententiae in conclusione: Impossibile in Ecclesia postconciliari possibile factum est.

fakt, sugerowałem się sentencją, ale coś mnie zamroczyło, pomyliłem się i gen. adj uznałem za rzeczownik w nom.
Hubertos
rezydent

Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #3244 dnia: Styczeń 24, 2019, 14:48:57 pm »

Ogladalem dzisiaj przejazd o. Bergoglio ulicami Panamy. Tak sobie patrzylem. No skromne auto wzial, jakas kompaktowa toyota czy inny 'badziew'.

1. Po co? Ekologia?
2. Skoro ma byc skromnie, to dlaczego w eskorcie jechalo kolejnych (juz bardziej luksusowych) chyba z 7 czy 8 samochodow.
3. Skoro o. Jerzy SI taki jest ufny i kocha wszystkich, to dlaczego jego kierowca uciekal przed pielgrzymem, ktory chcial podbiec do samochodu, ktorym Bergoglio jechal? I po co tylu ochroniarzy? Pan Jezus to mial tylko sw. Piotra z mieczem i to tez go 'opierd..l' za jego uzycie.
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
rysio
aktywista

« Odpowiedz #3245 dnia: Styczeń 24, 2019, 17:22:10 pm »

Skoro o. Jerzy SI taki jest ufny i kocha wszystkich, to dlaczego jego kierowca uciekal przed pielgrzymem, ktory chcial podbiec do samochodu, ktorym Bergoglio jechal? I po co tylu ochroniarzy? Pan Jezus to mial tylko sw. Piotra z mieczem i to tez go 'opierd..l' za jego uzycie.

Najwyzsza forma zaufania do bliznich jest kontrola. Tak przynajmniej twierdzil ukochany przez narody Stalin. Widocznie Bergoglio uwaza podobnie.
Ekologia i podatki od diesla sa dla chlopow panszczyznianych. Dla narodu panow sa nieopodatkowane jety.

Wczoraj TVP info przerwalo nadawanie programu publicystycznego i rozpoczelo na zywo pokazywac kolujacy samolot w Panamie. Ostatni raz taki cyrk TVP zrobila gdy tow. plk.Hermaszewski polecial w kosmos. Tez przerwano program...napiecie....pokazal sie orzel panstwowy i hymn. Po hymnie spiker na szarym tle zaczal mietosic w rekach kartke. Matka przerazona powiedziala do mnie: "Wojna".

Nie mozna tych pajacow brac na serio. Wyluzujmy. Obama wstawil swojego czlowieka, ten zrobil czystke jak kazdy nowy prezes w korpo. Podobno przed zapakowaniem sie do samolotu, zaapelowal o przyjmowanie imigrantow - juz nie uchodzcow ale wprost nielegalnych imigrantow :-)
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista

« Odpowiedz #3246 dnia: Styczeń 24, 2019, 20:24:48 pm »

przejazd o. Bergoglio ulicami Panamy
Jak zobaczyłem tego Bergoglia w Panamie, to przypomniał mi się Pan Balcer w Brazylii z dialogiem - refrenem:
- widzisz?
- widzę.
- a dziwujesz się?
- dziwuję.

Für Kikokarmenisten, Komunisten und Volkskomissaren Eintritt verboten.
Hubertos
rezydent

Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #3247 dnia: Styczeń 25, 2019, 10:40:42 am »

O. Jerzy w Panamie: 'Mlodziez w niektorych kwestiach moze wyprzedzac biskupow'.

To ich zacznij sluchac moze... Nie tylko mlodziez z lewej strony, ale tez ta mlodziez ktora jest zwiazana z tradycyjna nauka KK? A takiej jest coraz wiecej.
casimirus
rezydent

« Odpowiedz #3248 dnia: Styczeń 25, 2019, 13:11:35 pm »

Jak zobaczyłem tego Bergoglia w Panamie, to przypomniał mi się Pan Balcer w Brazylii z dialogiem - refrenem:
- widzisz?
- widzę.
- a dziwujesz się?
- dziwuję.

Dziwuję się, bo to nie jest Pan Balcer w Brazylii Konopnickiej. To Za chlebem H. Sienkiewicza:
https://literat.ug.edu.pl/hsnowel/01.htm

rysio
aktywista

« Odpowiedz #3249 dnia: Styczeń 25, 2019, 13:41:06 pm »

. O. Jerzy w Panamie: 'Mlodziez w niektorych kwestiach moze wyprzedzac biskupow'. 

"Wyprzedzać" -slowa wiele mowią o wyobrażeniach kłębiących się w mózgu.
Mamy zatem wyścig, gdzieś pospieszamy. A lepszym jest ten, który wyprzedzi innych uczestników tego wyścigu.
Obłąkane wyobrażenie. Na dodatek bardzo plytkie, jednowymiarowe, ludzkie. Nie ma w tym wyobrazeniu nadprzyrodzonosci, uniwersalności ponadczasowej.
 * Dzielny wojak Szwejk.
sm
Gość
« Odpowiedz #3250 dnia: Styczeń 25, 2019, 14:25:33 pm »

. O. Jerzy w Panamie: 'Mlodziez w niektorych kwestiach moze wyprzedzac biskupow'. 

Mamy zatem wyścig, gdzieś pospieszamy. A lepszym jest ten, który wyprzedzi innych uczestników tego wyścigu.
Obłąkane wyobrażenie. Na dodatek bardzo plytkie, jednowymiarowe, ludzkie. Nie ma w tym wyobrazeniu nadprzyrodzonosci, uniwersalności ponadczasowej.
http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/2120
"Dominikanin jak zawsze wydaje się tu nas wyprzedzać, podobnie jak wyprzedzał swoją epokę"
slowa wiele mowią o wyobrażeniach kłębiących się w mózgu

Pana powyższe słowa świadczą o tym, że w mózgu kłębi się panu jedynie zła wola.

W ogóle po wejściu na forum pojawia mi się "Bergoglio w Panamie", zaiste katolickie, inspiracją były "Fakty i Mity" czy "Nie"?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2019, 14:30:59 pm wysłana przez sm » Zapisane
Hubertos
rezydent

Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #3251 dnia: Styczeń 25, 2019, 14:56:13 pm »

W ogóle po wejściu na forum pojawia mi się "Bergoglio w Panamie", zaiste katolickie, inspiracją były "Fakty i Mity" czy "Nie"?

Co jest 'niekatolickiego' w podtytule watku 'Bergoglio w Panamie'?
Sławek125
aktywista

« Odpowiedz #3252 dnia: Styczeń 25, 2019, 15:36:46 pm »

- widzisz?
- widzę.
- a dziwujesz się?
- dziwuję.

Dziwuję się, bo to nie jest Pan Balcer w Brazylii Konopnickiej. To Za chlebem H. Sienkiewicza:
Znajomosc łaciny nie wypaliła, nieznajomosc literatury polskiej obnażona, nieznajomosc katechizmu dla dzieci zdekonspirowana,  jest kilka prób diagnozowania stanu poczytalnosci niektórych forumowiczów. Dokąd to forum zmierza?
jwk
aktywista

« Odpowiedz #3253 dnia: Styczeń 25, 2019, 20:18:41 pm »

- widzisz?
- widzę.
- a dziwujesz się?
- dziwuję.

Dziękuję! Nie przepadałem specjalnie za za tym okresem twórczości Henryka Sienkiewicza  więc podświadomie wepchnąłem to do jednego worka z Konopnicką, którą znielubiłem od czasu jak mi się kazali nauczyć całego "W piwnicznej izbie" na pamięć.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2019, 22:38:56 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Für Kikokarmenisten, Komunisten und Volkskomissaren Eintritt verboten.
rysio
aktywista

« Odpowiedz #3254 dnia: Styczeń 25, 2019, 20:26:58 pm »

Pan sm myli spostrzegawczość ze złą wolą.

Wierzę, że posoborowych sektach tj Droga Neo, występuje tresura i zakaz korzystania z rozumu. Zresztą Bergoglio mówił już o niebezpieczeństwie posługiwania się rozumem.
Wierzę, że jeszcze za mojego życia będziemy mogli usłyszeć pytania: "jak można było wysłuchiwać takich bergogliowych debilizmów?" "Dlaczego spokojnie słuchaliście modłów muftiego w Bazylice Mariackiej?". Podobne pytania stawiają nam dzieci: "Jak to, buty były na kartki?"
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2019, 20:36:10 pm wysłana przez rysio » Zapisane
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 215 216 [217] 218 219 ... 228 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!