Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 02:00:41 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 210 211 [212] 213 214 ... 276 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 947951 razy)
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 370

« Odpowiedz #3165 dnia: Października 21, 2018, 08:46:35 am »

(Zdaje się, że jeszcze nie było o tym mowy na forum).

Dwa dni temu abp Vigano opublikował trzeci list – tym razem w odpowiedzi na to, co napisał kard. Ouellet. Więcej tutaj (po angielsku): https://onepeterfive.com/viganos-third-testimony-responds-to-ouellet-appeals-to-judgment-before-god (w skrócie: jest wykazanie, że kanadyjski purpurat nie odniósł się rzetelnie do faktycznego świadectwa abp. Vigano; ponadto jest do niego apel, aby zastanowił się, czy – w perspektywie śmierci i sądu – nie lepiej stanąć po stronie prawdy).

Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #3166 dnia: Października 21, 2018, 17:53:30 pm »

Tłumaczenie nowego listu abp Vigano:
http://www.bibula.com/?p=104890
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #3167 dnia: Października 24, 2018, 13:57:28 pm »

Nauczanie moralne na Synodzie Młodych? Zaskakujące słowa!

https://www.youtube.com/watch?time_continue=16&v=nTStphXnmsA

Właściwie to czy ktoś oczekiwał czegoś innego?
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #3168 dnia: Października 25, 2018, 10:17:21 am »

Nauczanie moralne na Synodzie Młodych? Zaskakujące słowa!

https://www.youtube.com/watch?time_continue=16&v=nTStphXnmsA

Właściwie to czy ktoś oczekiwał czegoś innego?
Naprawdę zaskakujące? Raczej zupełnie oczywiste. Ja nawet mógłbym się pobawić w jasnowidza i mogę przepowiedzieć jakie herezje wyjdą z tego synodu.
Jak we wszystkich innych reżimach komunistycznych zjazd aktywu ma wcześniej przygotowane wnioski do jakich dojdzie i tylko chodzi o to, żeby zrobić szopkę dla ludu pracującego, że się spotkali, dyskutowali (może nawet sprzeczali przez moment?) i ostatecznie wypracowali (w duchu jedności oczywiście) takie i takie wnioski, które teraz w formie nakazów/zakazów/zaleceń/rozważań spłynąć mają na lud pracujący miast i wsi.

Jedyne jak sądzę co mogłoby ich powstrzymać to świadomość że:
- kiedy przyniosą nam wniosek o szacunku i wartościach LGBTRTVAGD to dostaną masowo od wiernych (patrz obrazek poniżej);
- kiedy przyniosą nam wniosek o komuni dla rozwodników to dostaną masowo od wiernych (patrz obrazek poniżej);
- kiedy przyniosą nam wniosek o usunięciu celibatu to dostaną masowo od księży (patrz obrazek poniżej);
- ...



Jednocześnie wszyscy doskonale wiemy, że się to nie stanie oni też to wiedzą, dlatego zrobią co zechcą a lud pracujący przyjmie te podarki z ulgą - nareszcie można grzeszyć i nie czuć się winnym!
Luter wygrał.

A zatem musimy te wszystkie wnioski synodalne wysłuchać, przyjąć do wiadomości, patrzeć jak niszczą resztki Kościoła i czekać jedynie, kiedy biologicznie zwyciężymy i zaczniemy mozolne odbudowywanie.

Jak mawiał Kisiel - za nieoczekiwane powodzenie naszej beznadziejnej sprawy!
Wypije dzisiaj za to małego kielonka. Obiecuje  ;)

EDIT: Jak zauważył p. jwk - Kisiel z dużej litery!
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2018, 14:35:36 pm wysłana przez gnome » Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3169 dnia: Października 25, 2018, 14:54:07 pm »

Nauczanie moralne na Synodzie Młodych? Zaskakujące słowa!

https://www.youtube.com/watch?time_continue=16&v=nTStphXnmsA

Właściwie to czy ktoś oczekiwał czegoś innego?
Naprawdę zaskakujące? Raczej zupełnie oczywiste. Ja nawet mógłbym się pobawić w jasnowidza i mogę przepowiedzieć jakie herezje wyjdą z tego synodu.
Jak we wszystkich innych reżimach komunistycznych zjazd aktywu ma wcześniej przygotowane wnioski do jakich dojdzie i tylko chodzi o to, żeby zrobić szopkę dla ludu pracującego, że się spotkali, dyskutowali (może nawet sprzeczali przez moment?) i ostatecznie wypracowali (w duchu jedności oczywiście) takie i takie wnioski, które teraz w formie nakazów/zakazów/zaleceń/rozważań spłynąć mają na lud pracujący miast i wsi.

Jedyne jak sądzę co mogłoby ich powstrzymać to świadomość że:
- kiedy przyniosą nam wniosek o szacunku i wartościach LGBTRTVAGD to dostaną masowo od wiernych (patrz obrazek poniżej);
- kiedy przyniosą nam wniosek o komuni dla rozwodników to dostaną masowo od wiernych (patrz obrazek poniżej);
- kiedy przyniosą nam wniosek o usunięciu celibatu to dostaną masowo od księży (patrz obrazek poniżej);
- ...



Jednocześnie wszyscy doskonale wiemy, że się to nie stanie oni też to wiedzą, dlatego zrobią co zechcą a lud pracujący przyjmie te podarki z ulgą - nareszcie można grzeszyć i nie czuć się winnym!
Luter wygrał.

A zatem musimy te wszystkie wnioski synodalne wysłuchać, przyjąć do wiadomości, patrzeć jak niszczą resztki Kościoła i czekać jedynie, kiedy biologicznie zwyciężymy i zaczniemy mozolne odbudowywanie.

Jak mawiał Kisiel - za nieoczekiwane powodzenie naszej beznadziejnej sprawy!
Wypije dzisiaj za to małego kielonka. Obiecuje  ;)

EDIT: Jak zauważył p. jwk - Kisiel z dużej litery!

Wiedziałem, że przyjdzie taki dzień...Kiedy będę zgadzał się z opiniami osób z ktorymi zazwyczaj się nie zgadzalem. :)
Mam tylko dwie kosmetyczne uwagi:
- jak jest fuck you po łacinie?
- czy ma pan wersję plakatu z kobietą?
Byl kidys taki plakat z kobieta z gestem Kozakiewicza. Widzialem tez FY zakomponowane tak jak logotyp you tube.

Fuck you Jorge!

Jezeli uzyje pan tak malo wyrafinowanej teologicznie argumentacji w przestrzeni publicznej, moze odniesc pan sukces. Jakie czasy taki przekaz.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #3170 dnia: Października 25, 2018, 15:01:47 pm »

Cytuj
- jak jest fuck you po łacinie?
FUTUE TE IPSUM!

vel
Irruma te ipsum.
Stupra te ipsum.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3171 dnia: Października 25, 2018, 15:14:43 pm »

Cytuj
- jak jest fuck you po łacinie?
FUTUE TE IPSUM!

vel
Irruma te ipsum.
Stupra te ipsum.

No to mamy przekaz, po korporacyjnemu - content: It's over, fuck you Jorge!
Slowem jestesmy przygotowani na zakonczenie synodu. A tyle bylo listow, analiz teologicznych ... A nada było prosta skazat' kak matros.
Na latinskom jazykje, pa anglijskij nu i ja uze znaju kak eta skazat' pa russkij. No bajuś napisat' ;) sztoby mnje nie wykinuli c fora.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #3172 dnia: Października 25, 2018, 16:00:39 pm »

[...] ja uze znaju kak eta skazat' pa russkij. No bajuś napisat' ;) sztoby mnje nie wykinuli c fora.

Kak żal... Eto  łuczsze wsjewo na russkom jazikie!
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #3173 dnia: Października 25, 2018, 16:21:22 pm »

Mimo tego, ze uwazam, ze Bergoglio papiezem nie powinien byc/nie jest, watpie tez w jego katolickosc, ale nie podwazam swiecen. Nie wydaje mi sie na miejscu uzycie takiego jezyka w stosunku do jakiegokolwiek czlowieka, tym bardziej kaplana i biskupa. Nawet jesli zbladzil i juz dawno jest poza Kosciolem - pozostal czlowiekiem (Jak w tym filmie 'Jan Pawel II. Papiez, ktory pozostal czlowiekiem', tak tutaj mogloby byc 'Bergoglio. Heretyk, ktory pozostal czlowiekiem').


Wiec minimum szacunku. Z pewnej strony dla mlodziezy 'czym zastapic przeklenstwa' mozna powiedziec 'Jorge, udaj sie prosze pospiesznie w blizej nieokreslonym kierunku'.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3174 dnia: Października 25, 2018, 19:53:22 pm »

Myślę, że spokojnie można się obejść bez faków. Ten obrazek jest znacznie bardziej czytelny

Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #3175 dnia: Października 25, 2018, 20:33:39 pm »

OK, niech będzie tak:

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3176 dnia: Października 25, 2018, 21:13:28 pm »

[...] ja uze znaju kak eta skazat' pa russkij. No bajuś napisat' ;) sztoby mnje nie wykinuli c fora.

Kak żal... Eto  łuczsze wsjewo na russkom jazikie!


Niech bedzie wersja dla djet'jej:

Nu Jorge, pagadi!

PS
Jak zamieszcza sie zdjęcia na forum?
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2018, 21:15:16 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #3177 dnia: Października 25, 2018, 22:00:07 pm »

1. Ad horrendam qualitatem linguae moscoviticae in supra scriptis*.
*jak będzie "wpis" po łacinie?

Slowem jestesmy przygotowani na zakonczenie synodu. A tyle bylo listow, analiz teologicznych ... A nada było prosta skazat' kak matros.
Na latinskom jazykje, pa anglijskij nu i ja uze znaju kak eta skazat' pa russkij. No bajuś napisat' ;) sztoby mnje nie wykinuli c fora.

[...] ja uze znaju kak eta skazat' pa russkij. No bajuś napisat' ;) sztoby mnje nie wykinuli c fora.

Kak żal... Eto  łuczsze wsjewo na russkom jazikie!

Господа, прошу вас, прекратите! Уж ладно, грамматические ошибки в конце-концов можно понять. Но то, как вы это всё записываете — этого не простить! Даю вам ссылку на правильную транскрипцию, смотрите, как надо: https://sjp.pwn.pl/zasady/308-76-B-Transkrypcja-wspolczesnego-alfabetu-rosyjskiego;629697.html

Pozdrowienia dla opcji moskiewskiéj od opcji ukraińskiéj ;) https://youtu.be/QxcscywnP3M?t=34 (do 0:55)

2. Ad infelicitatem communem fidelium hic scribentium papa Francisco causatam.

Tak się kończy ultramontanizm. (tutaj świéczka)
Trzeba się zajmować wszystkim, co blizko, a nie odległą rzymską stolicą.
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2018, 22:05:22 pm wysłana przez ahmed » Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #3178 dnia: Października 26, 2018, 10:45:07 am »

Mój ulubieniec (bez ironii!) od dawna red. P. Lisicki

Kościół przeżywa największy kryzys od czasów reformacji? Lisicki: Moim zdaniem jest on nawet głębszy
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3179 dnia: Października 31, 2018, 11:20:18 am »

Oficjalna agencja watykańska VaticanNews od dawna zaczęła mylić Franciszka z Chrystusem. Zdebilenie czy realizacja programu duszpasterskiego?

http://eponymousflower.blogspot.com/2018/10/vaticannews-styles-pope-as-successor-of.html

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 210 211 [212] 213 214 ... 276 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!