Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:04:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 199 200 [201] 202 203 ... 275 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 936706 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3000 dnia: Marca 14, 2018, 12:50:56 pm »

Na naszych oczach, w relatywnie krótkim czasie obserwujemy - doświadczamy odejście od wiary Kościoła. Ale próżni nie będzie, wypełni go "nowa świecka religia". Poniżej zalinkowany tekst będący zlepkiem wielu książek na ten temat.
Myślę, że dopiero teraz dostrzegamy rolę jaka pełniły w Kościele "ruchy konserwatywne" hołubione przez środowisko np. Frondy (Emmanuele, Odnowa, NEO i pochodne). Od wielu lat słyszeliśmy od tych pożytecznych idiotów, że Kościół nieodwołalnie będzie miał strukturę rozbitych enklaw a nawet w Polsce mamy się pogodzić z tym, że katolicyzm nie będzie religią większościową (bo z uwagi na załamanie się systemu emerytalnego ściągniemy imigrantów). Dodajmy do tego stręczenie dni judaizmu, przepraszanie za historię Kościoła, za św. Maksymiliana, za ks. prof. Chrostowskiego, za antysemityzm etc.

Co do "indultu na bycie katolikiem" to przyznajmy, że taki indult Franio wydał. Podczas wizyty w Polsce przełknął "specyfikę miejsca" i powstrzymał się od potępienia islamofobii. Czyli poszedł śladem JP-ll : nauczanie sytuacyjne - jestem we Francji mówię jedno, przyjeżdżam do Polski mówię drugie.

http://www.bibula.com/?p=81235

Cytuj
najpierw równoważność, a później wyższość ofiary Holocaustu nad Ofiarą Jezusa Chrystusa, można zostać dopuszczonym przez najwyższych kapłanów nowej religii do wspólnego stołu, co staje się udziałem wielu modernistów. Ci, którzy obstają twardo przy katolickiej wizji kontaktów z judaizmem, mówią o nawracaniu żydów, stają się wrogami publicznymi wyznawców „religii Holocaustu”, nazywani antysemitami, o czym przekonali się niejednokrotnie tradycjonaliści katoliccy. Skoro „(…) już w samym dążeniu do nawrócenia Żydów dzisiejsi historycy widzą rodzaj duchowego «ostatecznego rozwiązania» – jak to określili Alice i Roy Eckardtowie, bo jest to przecież dążenie do tego, żeby Żydów więcej nie było” (Henryk Grynberg, Prawda nieartystyczna, Katowice 1990, s. 39)[16], to w takim razie Kościół przedholocaustowy, chrześcijaństwo misyjne odpowiedzialne jest za Holocaust, za który musi odpokutować.

Jak to ujął Franklin Littwell w swoim artykule pt. „Ukrzyżowanie Żydów”, Oświęcim stał się „Golgotą milionów ukrzyżowanych”. Z kolei Jeffrey Hart nazwał Holocaust „ekwiwalentem Ukrzyżowania. Izrael stał się ekwiwalentem Odkupienia”. Teolog niemiecki Joachim Baptist Metz pisze: „Uważam każdą chrześcijańską teodyceę i każde mówienie o «sensie» w obliczu Oświęcimia, które biorą początek poza lub poniżej tej katastrofy, za bluźnierstwo”. Paradoksalnie w tym samym tonie wypowiedział się Jan Paweł II w czasie wizyty w Oświęcimiu w 1978 roku, nazywając to miejsce „Golgotą naszych czasów”[14].
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #3001 dnia: Marca 14, 2018, 14:48:57 pm »

Co do "indultu na bycie katolikiem" to przyznajmy, że taki indult Franio wydał.

Nie wykluczam, że istnieje niepisana dżentelmeńska umowa typu "ja wam daję wolną rękę w Polsce, a wy mnie w zamian nie krytykujecie".  Sądzę jednak, że nikt tego nigdy otwarcie nie powiedział - strony domyślają się same, co mają robić. Ale umowy, zwłaszcza niepisane, można zawsze złamać, więc jakąś tam nadzieję na "bunt polskich biskupów" można mieć, choć prawdopodobieństwo tego jest bardzo niewielkie.

Ale tak jeszcze wspomnę o pewnym paradoksie: to zadziwiające, jak wielkie nadzieje wzbudza teraz Polska w niektórych kręgach, nazwijmy to tradi-konserwatywnych, w Ameryce. Już nie pamiętam ile razy w ostatnich miesiącach słyszałem różne komplementy w rodzaju jak to Polska jest ostoją katolickiej ortodoksji, itp. Za JPII nikt mi nie powiedział niczego podobnego, n ie przypominam sobie. A teraz szczery zachwyt, słowo daję. Chyba zaczęło się to od "różańca bez granic", a potem doszła jeszcze ustawa o IPN.

Zawsze mam ochotę takich entuzjastów odesłać na FK (najlepiej, żeby poczytali sobie p. Rysia :) ).


Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #3002 dnia: Marca 14, 2018, 21:17:59 pm »

Świat się wali. Kacerze oskarżają papieża o liberalizm.

""Papież mocno propaguje też ideę, że tak naprawdę liczy się to, co mówi sumienie człowieka - starą liberalną koncepcję, która stawia osobiste sumienie ponad absolut".

"Podkreśla on też, że łaska jest w każdym człowieku, być może wskazując na uniwersalistyczny pogląd i na to, że w ewangelii chodzi o braterstwo wszystkich ludzi, co jest kolejną starą liberalną koncepcją" - czytamy w liście z 2013 roku."

https://chnnews.pl/europa/item/4168-ewangeliczni-ws-ekumenizmu-stanowczy-list-otwarty.html

Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #3003 dnia: Marca 15, 2018, 11:05:01 am »

Przeskoczył heretyków w herezji.
Oj dzieje się, dzieje!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3004 dnia: Marca 15, 2018, 11:20:10 am »

Cytuj
Zawsze mam ochotę takich entuzjastów odesłać na FK (najlepiej, żeby poczytali sobie p. Rysia :) ).

Ja świecę tylko światłem odbitym   ;D

Proszę odesłać entuzjastów do komunikatów z ostatniego "XXX -go plenum Spółdzielni Zenum" zwanego dla niepoznaki Konferencją KEP oraz dialogu rabina Rysia z bp. Skórką.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3005 dnia: Marca 20, 2018, 19:11:41 pm »


Cytuj
. – Musimy zaryzykować, ponieważ miłość wie jak ryzykować. Bez ryzyka młody człowiek się starzeje, a Kościół też się starzeje – tłumaczył papież. Franciszek przekonywał, że „Kościół potrzebuje młodych prowokujących do odejścia od logiki (…), 

Spotkanie zatytułowane: „Rozmawiamy razem” zgromadziło młodzież z całego świata i z wielu kręgów kulturowych, religijnych oraz niereligijnych. Zostali oni wybrani przez diecezje, seminaria, stowarzyszenia, szkoły i uniwersytety. Pośród wierzących mamy także przedstawicieli młodzieży ateistycznej i różnych denominacji.

Pełnym sukcesem zakończy się "odejście od logiki". Oj będzie się działo!


http://www.m.pch24.pl/papiez-otworzyl-presynod-mlodziezy--mowcie-bez-wstydu-i-miejcie-tupet,59034,i.html
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #3006 dnia: Marca 20, 2018, 19:45:46 pm »

Z serii złote myśli Franciszka:
Cytuj
logika to trucizna, słodka trucizna

Aż się mi ciśnie na usta: [ocenzurowano].
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3007 dnia: Marca 20, 2018, 21:43:31 pm »

Z serii złote myśli Franciszka:
Cytuj
logika to trucizna, słodka trucizna

Aż się mi ciśnie na usta: [ocenzurowano].

Logika to trucizna - powiedzial "doktór-bul Kościoła" i z kolegą zmanipulowali wymuszony list od Benedykta XVI potwierdzający rzekomo geniusz teologiczny Bergoglia. Wszystko z okazji rocznicy wyboru kol. Jorge.

http://blog.messainlatino.it/2018/03/lo-scandalo-della-lettera-di-benedetto.html

Najpierw zacytowali zmanipulowany fragment, potem udostepnili "calosc listu" - wycinajac niewygodne slowa, poźniej ukazal się już "ten prawdziwy list" ale pierwsza strona zaslonila drugą,  w koncu wychodzi na jaw, ze zmanipulowali także początek....
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #3008 dnia: Marca 28, 2018, 02:31:42 am »


Cytuj
. – Musimy zaryzykować, ponieważ miłość wie jak ryzykować. Bez ryzyka młody człowiek się starzeje, a Kościół też się starzeje – tłumaczył papież. Franciszek przekonywał, że „Kościół potrzebuje młodych prowokujących do odejścia od logiki (…), 

Spotkanie zatytułowane: „Rozmawiamy razem” zgromadziło młodzież z całego świata i z wielu kręgów kulturowych, religijnych oraz niereligijnych. Zostali oni wybrani przez diecezje, seminaria, stowarzyszenia, szkoły i uniwersytety. Pośród wierzących mamy także przedstawicieli młodzieży ateistycznej i różnych denominacji.

Pełnym sukcesem zakończy się "odejście od logiki". Oj będzie się działo!


http://www.m.pch24.pl/papiez-otworzyl-presynod-mlodziezy--mowcie-bez-wstydu-i-miejcie-tupet,59034,i.html

Ktoś świetnie napisał:
Cytuj
aaa
Wyobraźcie sobie takie teksty na szkoleniu z programowania: "Porzućcie logikę! To ona jest źródłem błędów! Idźcie za sercem! Piszcie, co chcecie, ktoś inny was poprawi!" Wszystko będzie fajne, tylko kod nie będzie działał. NAWET JEDNA JOTA może sprawić w programowaniu, że kod nie działa. JEDEN BIT. Albo wyobraźnie sobie, że te teksty są na szkoleniu z prawa dla aplikantów na sędziów. albo na kursie na prawo jazdy. Zgroza. A przecież każda istota żywa używa logiki, na ile potrafi jej mózg, bo dzięki niej unika się niebezpieczeństw, a człowiek rozwinął cywilizację i JĘZYK. Ponadto dawany jest bardzo niebezpieczny przekaz, iż prawdziwa religia nie ma w sobie zbyt wiele logiki. A przecież tu chodzi o Prawdę. Jak można mówić o Prawdzie - bez logiki? Bez logiki to prawda i fałsz tracą swój wyraz i unikalność. Jedno zdanie sprzeczne niszczy całą teorię (twierdzenie Dunsa-Szkota). Bez tego zostaje tylko bezużyteczny bełkot. No cóż, czas na "frankfurcką szkołę teologii".


Niżej:
Cytuj
BMG3
Od kiedy to osoby będące poza kościołem mają współdecydować o jego przyszłości, etc. Jest to wbrew zdrowemu rozsądkowi i logice. Pozwolę sobie użyć prostego porównania. Jeśli jestem członkiem klubu wysokogórskiego, to znaczy, że chodzę i wspinam się po górach. Czy na temat wytyczania ścieżek górskich i nowych szlaków wspinaczkowych mają decydować i wypowiadać się osoby, która swoje piesze wycieczki ograniczyli do spacerów po miejskich deptakach lub podmiejskich lasach. Mało tego, jeśli jestem początkującym wspinaczem potrzebuję bardziej doświadczonego nauczyciela, od którego będę się uczyć trudnej sztuki wspinaczki, jeśli to zlekceważę to grozić mi będzie kalectwo, a nawet śmierć. W wypadku analogicznego podejścia do "zmian" w kościele wielu młodych ludzi może doznać poważnych i trudnych do zagojenia duchowych ran, a nawet może się to skończyć śmiercią wieczną, nieskończenie gorszą od tej doznanej na skutek błędów w górach.

Dalej:
Cytuj
Solidarny
Franciszek: Ta logika to trucizna, słodka trucizna, uspokaja duszę, zostawia cię trochę znieczulonym i nie pozwala ci chodzić. Tutaj będziesz mówić odważnie: powiedz, co czujesz (Solidarny: a nie, co myślisz). Luter: Rozum należy odrzucić, gdyż jest on wrogiem wiary? (źródło: Tischreden, Weimar, VI, 143, 25-35). Jan Paweł II: Wiara i rozum (Fides et ratio) są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. (Encyklika Fides et ratio).



Cytuj

incuss
Temat dla pana Karonia wyborny, zresztą niedawno poświęcił on nieco czasu na studiowanie procesu "rozmontowywania" teologii katolickiej (kilka wpisów w Programie Wiedzy Społecznej). Pamiętajmy jednak zawsze, że pan Krzysztof może to ocenić jedynie z punktu marksizmu i ideologii, wypowiadanie się na tematy bezpośrednio religijne to nie jego specjalność. Konkluzja z pewnością jest nam znana, dobrze tutaj wskazane zbieżności z hasłami rewolucji. Z kolei zawsze tam, gdzie można poczuć krew, tam pojawiają się drapieżniki. Publikacje pana Karonia byłyby doskonałą pożywką dla wrogów Kościoła. Tu już jest robota dla kogo innego, najlepiej związanego bezpośrednio z Kościołem, chociaż owszem, z opracowań pana Karonia można wyciągnąć jak najbardziej "tradi" wnioski (nawet jeśli nie jest to intencją jego samego), zresztą kiedyś mu to nawet napisałem :)


Marek
Czysty marksizm. Podobieństwo do rewolucji seksualnej we Francji roku 1968, ogromne. Mówili nie słuchajcie starszych powyżej 30roku życia. To przemówienie Papieża Franciszka to temat dla Krzysztofa Karonia.
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2018, 02:37:12 am wysłana przez Kefasz » Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3009 dnia: Marca 28, 2018, 08:15:14 am »

Ciąg dalszy manipulacji przy rzekomym liście Benedykta XVI wychwalającego umysł teologiczny Jorge Bergoglio.

Nie jest tak jak ściemniał redaktor-kaznodzieja G.Górny.

Ks Vigano - minister komunikacji Watykanu - autor manipulacji po dłuższym czasie napisał do Bergoglia list, w którym między wierszami napisał, że jego działalność "wzbudziła kontrowersje" ;) i dlatego postanowił zrezygnować ze stanowiska.

o. Bergoglio, po dłuższym czasie odpisał, że po długim namyśle i przeanalizowaniu... przychyla się do prośby ministra Vigano... ale ;D "nie bez rezerwy/wahania" i pozostawia go na stanowisku asesora. Chodzi o to aby Vigano z uwagi na swoje doświadczenie mógł wprowadzić nowego człowieka w zawiłości stanowiska ministerialnego.

Czy Vigano był przypadkowym księdzem wziętym z łapanki do roboty w Kurii Rzymskiej? Jorge Bergoglio poznał Vigano ... i Scalfariego marksistę u ...kard. Martiniego. Słowem, niedaleko pada jabłko od jabłoni.

Na koniec należy powiedzieć, że oberwało się Benedyktowi XVI. Za to, że w liście wspomniał o Hünermannie, który "wykazał się organizowaniem inicjatyw skierowanych przeciw papiestwu" B16 cytat, i podważał z niektórymi teologami Deklaracji Kolońskiej Veritatis Splendor - prasa zaczęła pisać o "krytyce Benedykta przez europejskich teologów". Ci EU-teologowie, to jedna fundacja, tak się składa, że honorowym szefem fundacji jest.... Hünermann.
Watykaniści piszą, że to początek rewelacji. Hünermann był przeciwnikiem nierozerwalności małżeństwa. W AL jest wiele "zapożyczeń" z Hünermanna.

25 marca podczas homilii Bergoglio bezczelnie mówił o "manipulacjach faktami" w przestrzeni publicznej - jak podkreślają dziennikarze bez "zaczerwienienia się ze wstydu".
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2018, 08:17:47 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #3010 dnia: Marca 29, 2018, 16:49:06 pm »

Dwa najnowsze doniesienia:

1) Franciszek powiedział w wywiadzie, że piekło nie istnieje
https://rorate-caeli.blogspot.com/2018/03/there-is-no-hell-new-francis-revelation.html

2) Francuski ksiadz(?), który niedawno pobłogosławił parę homo, twierdzi, że uzyskał osobistą aprobatę Franciszka
https://www.lifesitenews.com/news/french-priest-pope-francis-approved-my-blessing-of-homosexual-couples

Jak zwykle, metody typowo Franciszkowe: najpierw mówi coś nieoficjalnie, w wywiadzie, prywatnej rozmowie, a potem pewnie zobaczymy jakiś przypis w encyklice, a wreszcie jakaś kongregacja oficjalnie komuś odpowie, albo jakiś list Franciszka opublikuje się w AAS, i rzecz się tym samym "uprawomocni".
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3011 dnia: Marca 29, 2018, 16:50:50 pm »

Papież Franciszek o Ojcu Rydzyku: „Wymiotować mi się chcę jak go widzę
https://pikio.pl/papiez-franciszek-o-ojcu-rydzyku-wymiotowac-mi-sie-chce-jak-go-widze/
Domagam się usunięcia z forum osobnika który używa takich źródeł i takich argumentów.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3012 dnia: Marca 30, 2018, 11:49:46 am »

Franciszek nie jest użytkownikiem tego forum. Tu nie ma miejsca dla niekatolików ;)

A wiadomość z pikio oczywiście fałszywa
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #3013 dnia: Marca 30, 2018, 21:58:17 pm »

Franciszek nie jest użytkownikiem tego forum. Tu nie ma miejsca dla niekatolików ;)

A wiadomość z pikio oczywiście fałszywa


Przepraszam  z nie wiarygodnych źródeł nie będę korzystał.
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2018, 23:30:16 pm wysłana przez binraf » Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3014 dnia: Marca 31, 2018, 09:53:03 am »

Cytuj
Cytuj
.    2) Francuski ksiadz(?), który niedawno pobłogosławił parę homo, twierdzi, że uzyskał osobistą aprobatę Franciszka
https://www.lifesitenews.com/news/french-priest-pope-francis-approved-my-blessing-of-homosexual-couples       

Po 45 minutowej rozmowie z Bergogliem dostal zgode na blogoslawienstwo sodomitow. Zgoda nie na slub ale blogoslawienstwo. Czyli wszystko gra i koliduje.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 199 200 [201] 202 203 ... 275 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!