Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Grudzień 16, 2018, 18:28:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl
                   www.facebook.com/unacumpl
Centrum Informacyjne
Ruchu Summorum Pontificum
207635 wiadomości w 5969 wątkach, wysłana przez 1477 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Hiacynta
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 199 200 [201] 202 203 ... 214 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 510658 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6212


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3000 dnia: Marzec 13, 2018, 14:01:02 pm »

Można pytać, czy Franciszek jest gorszy od wcześniejszych soborowych czy posoborowych papieży.

(...)
A jakie jest wasze zdanie na temat papieża Franciszka?

Dla nas Franciszek nie jest ani gorszy, ani lepszy od innych soborowych czy posoborowych papieży. W istocie kontynuuje on jedynie proces zainicjowany przez Jana XXIII, proces demontażu Kościoła katolickiego, który ma umożliwić zbudowanie całkowicie nowego Kościoła – przystosowanego do liberalnego ducha naszych czasów. Powiedziałbym nawet więcej: obecny papież ponosi znacznie mniejszą odpowiedzialność niż Paweł VI. To Paweł VI przewodniczył obradom soboru, zatwierdził jego dokumenty i autoryzował wszystkie późniejsze reformy. To właśnie wywołało w Kościele bardzo poważny kryzys, którego świadkami obecnie jesteśmy. Oczywiście to, co mówi i czyni Franciszek, sprawia wrażenie bardziej przełomowego niż akty jego poprzedników. Tak jednak nie jest. Po prostu dziś media posiadają znacznie większe możliwości i są w stanie bardziej nagłośnić pewne wydarzenia. W istocie jednak to, co uczynił Paweł VI, miało skutki znacznie bardziej doniosłe niż obecne działania Franciszka.
(...)
https://news.fsspx.pl/2018/03/tradycja-to-jedyna-mozliwa-przyszlosc-kosciola-swietego/


głupia odpowiedź
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 23 VIII
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 2659


« Odpowiedz #3001 dnia: Marzec 13, 2018, 15:18:51 pm »

Nawet jak ustąpi, problem pozostanie.
Ciekawy wywiad z red. PCh24:
"Terlikowski: Rewolucja w kościele. Jak to powstrzymać?"

Terlikowski twierdzi, że w marcu usłyszymy, jakie jest stanowisko polskich biskupów. No, zobaczymy. Biskupi mają wielką szansę zrobić "historyczny krok" - mają pierwszą od czasów JPII  szansę aby wpłynąć na bieg historii całego kościoła.

Trochę się jednak obawiam, czy starczy im cojones, żeby to zrobić. Najprostsze i najbezpieczniejsze w tej sytuacji będzie bowiem wydanie mętnego oświadczenia w stylu "na dwoje babka wróżyła". Oby tak się nie stało.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 3131

« Odpowiedz #3002 dnia: Marzec 13, 2018, 17:00:57 pm »

Cytuj
Biskupi mają wielką szansę zrobić "historyczny krok"

Obawiam się, że zrobią ten "historyczny krok" ;)

Czego i od kogo mamy tu wymagać.
lata selekcji negatywnej - BMW,
zwalczanie myślenia (zresztą nie tylko w seminariach, żeby nie było; od podstawówki oducza się w Polsce stawania pytania "dlaczego"?)
edukacja na poziomie "zawodówki teologicznej" jak mawiało KNO

Mogą próbować odroczyć likwidację wiary powołując się na "nauczanie wielkiego Polaka" - na zasadzie "można tak ale można i inaczej, w Polsce zalecamy Dżejpityzm moralny".
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ocalony
adept
*
Wiadomości: 43

« Odpowiedz #3003 dnia: Marzec 13, 2018, 20:46:32 pm »

Prawdopodobnie decyzja o polskiej interpretacji AL podejmowana jest dziś i jutro:
http://www.pch24.pl/dolacz-do-modlitwy-w-intencji-polskich-biskupow-,58894,i.html
W każdym razie Ukraińskim biskupom wystarczyło odwagi, przypuszczam, że tu dużą pracę wykonał abp. Mokrzycki .
Ale to jeszcze nie wszystko, jestem przekonany (obym się mylił), że już niedługo będzie watykański atak na HV, no chyba, że coś temu przeszkodzi (ale chyba tylko Bóg to może zrobić), wtedy to dopiero zrobi się (nie)ciekawie.
Zapisane
mój mały mój Izaaku pochyl głowę / to tylko chwila bólu a potem będziesz /czym tylko chcesz... (Herbert, fotografia)
Pentuer
rezydent
****
Wiadomości: 407

« Odpowiedz #3004 dnia: Marzec 14, 2018, 11:10:06 am »

Reinterpretacja Humanae Vitae "w duchu" AL wydaje się nieunikniona jako logiczna konsekwencja. Czy to właśnie nazywano ongiś "dialektycznym pojmowaniem"?

PS Nie daje mi spokoju pomysł p. Rysia o "indulcie na bycie katolikami" w Polsce i "katolicyźmie słowiańskim". Być może za dużo oczytałem się historii Kościoła, stąd mam przekonanie, że nie da się oddzielić problemów wyznania o zasięgu ponadnarodowym od konsekwencji politycznych sensu stricto. I nie ma tu znaczenia, że chrześcijaństwo okres silnych religijnych napięć ma już za sobą. Rozwijając w skrócie myśl widzę to tak - z jednej strony, tej "zachodniej", mamy zalew pentekostalizmu, upadek Christianitas , rozmywanie wiary, relatywizację wartości moralnych, upadek liturgii, proislamizm etc., czyli to wszystko, co budzi w tradycyjnych katolikach sprzeciw. A możliwe konsekwencje polityczne? Ot, taki tekst o chrześcijańskim syjoniźmie - http://www.miesiecznik.znak.com.pl/6982013philip-earl-steelechrzescijanski-syjonizm/ I w ten nurt wpisuje się np. osławiony "pastor" z Lublina.

Z drugiej strony mamy "ostatnie chrześcijańskie państwo" na świecie, spadkobiercę Bizancjum, czyli Rosję z "trzecim Rzymem" jako stolicą. Oni tam wierzą w to naprawdę, mit o tej sukcesji istnieje - upadek Konstantynopola zbiegł się w czasie z wyzwoleniem Rusi spod okupacji mongolskiej. Dodajmy do tego wspaniałą naprawdę liturgię (zestawienie choćby z rzymską liturgią posoborową mówi samo za siebie) i naprawdę głęboką i atrakcyjną teologię jako elementy silnie oddziałujące zwłaszcza na post-chrześcijan Zach. Europy. Do tego deklarowany konserwatyzm obyczajowy (fałszywy rzecz jasna, ale ten mit właśnie prawosławie na Zachodzie gorliwie i z powodzeniem propaguje, więcej o tym pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=Edu8jYVl8CI).

I jak tu ma się odnaleźć katolik tradycyjny w Polsce, z "Ecclesia Slavica" (cp by p. @Regiomontanus) ???

Kto wie, czy gdybym był jakimś Francuzem, Niemcem czy innym Angolem, to nie uległbym tej propagandzie. Raczej na pewno tak.

PS PS Zapewne troszkę sobie odjechałem... ;)
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 3131

« Odpowiedz #3005 dnia: Marzec 14, 2018, 12:50:56 pm »

Na naszych oczach, w relatywnie krótkim czasie obserwujemy - doświadczamy odejście od wiary Kościoła. Ale próżni nie będzie, wypełni go "nowa świecka religia". Poniżej zalinkowany tekst będący zlepkiem wielu książek na ten temat.
Myślę, że dopiero teraz dostrzegamy rolę jaka pełniły w Kościele "ruchy konserwatywne" hołubione przez środowisko np. Frondy (Emmanuele, Odnowa, NEO i pochodne). Od wielu lat słyszeliśmy od tych pożytecznych idiotów, że Kościół nieodwołalnie będzie miał strukturę rozbitych enklaw a nawet w Polsce mamy się pogodzić z tym, że katolicyzm nie będzie religią większościową (bo z uwagi na załamanie się systemu emerytalnego ściągniemy imigrantów). Dodajmy do tego stręczenie dni judaizmu, przepraszanie za historię Kościoła, za św. Maksymiliana, za ks. prof. Chrostowskiego, za antysemityzm etc.

Co do "indultu na bycie katolikiem" to przyznajmy, że taki indult Franio wydał. Podczas wizyty w Polsce przełknął "specyfikę miejsca" i powstrzymał się od potępienia islamofobii. Czyli poszedł śladem JP-ll : nauczanie sytuacyjne - jestem we Francji mówię jedno, przyjeżdżam do Polski mówię drugie.

http://www.bibula.com/?p=81235

Cytuj
najpierw równoważność, a później wyższość ofiary Holocaustu nad Ofiarą Jezusa Chrystusa, można zostać dopuszczonym przez najwyższych kapłanów nowej religii do wspólnego stołu, co staje się udziałem wielu modernistów. Ci, którzy obstają twardo przy katolickiej wizji kontaktów z judaizmem, mówią o nawracaniu żydów, stają się wrogami publicznymi wyznawców „religii Holocaustu”, nazywani antysemitami, o czym przekonali się niejednokrotnie tradycjonaliści katoliccy. Skoro „(…) już w samym dążeniu do nawrócenia Żydów dzisiejsi historycy widzą rodzaj duchowego «ostatecznego rozwiązania» – jak to określili Alice i Roy Eckardtowie, bo jest to przecież dążenie do tego, żeby Żydów więcej nie było” (Henryk Grynberg, Prawda nieartystyczna, Katowice 1990, s. 39)[16], to w takim razie Kościół przedholocaustowy, chrześcijaństwo misyjne odpowiedzialne jest za Holocaust, za który musi odpokutować.

Jak to ujął Franklin Littwell w swoim artykule pt. „Ukrzyżowanie Żydów”, Oświęcim stał się „Golgotą milionów ukrzyżowanych”. Z kolei Jeffrey Hart nazwał Holocaust „ekwiwalentem Ukrzyżowania. Izrael stał się ekwiwalentem Odkupienia”. Teolog niemiecki Joachim Baptist Metz pisze: „Uważam każdą chrześcijańską teodyceę i każde mówienie o «sensie» w obliczu Oświęcimia, które biorą początek poza lub poniżej tej katastrofy, za bluźnierstwo”. Paradoksalnie w tym samym tonie wypowiedział się Jan Paweł II w czasie wizyty w Oświęcimiu w 1978 roku, nazywając to miejsce „Golgotą naszych czasów”[14].
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 2659


« Odpowiedz #3006 dnia: Marzec 14, 2018, 14:48:57 pm »

Co do "indultu na bycie katolikiem" to przyznajmy, że taki indult Franio wydał.

Nie wykluczam, że istnieje niepisana dżentelmeńska umowa typu "ja wam daję wolną rękę w Polsce, a wy mnie w zamian nie krytykujecie".  Sądzę jednak, że nikt tego nigdy otwarcie nie powiedział - strony domyślają się same, co mają robić. Ale umowy, zwłaszcza niepisane, można zawsze złamać, więc jakąś tam nadzieję na "bunt polskich biskupów" można mieć, choć prawdopodobieństwo tego jest bardzo niewielkie.

Ale tak jeszcze wspomnę o pewnym paradoksie: to zadziwiające, jak wielkie nadzieje wzbudza teraz Polska w niektórych kręgach, nazwijmy to tradi-konserwatywnych, w Ameryce. Już nie pamiętam ile razy w ostatnich miesiącach słyszałem różne komplementy w rodzaju jak to Polska jest ostoją katolickiej ortodoksji, itp. Za JPII nikt mi nie powiedział niczego podobnego, n ie przypominam sobie. A teraz szczery zachwyt, słowo daję. Chyba zaczęło się to od "różańca bez granic", a potem doszła jeszcze ustawa o IPN.

Zawsze mam ochotę takich entuzjastów odesłać na FK (najlepiej, żeby poczytali sobie p. Rysia :) ).


Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1101

« Odpowiedz #3007 dnia: Marzec 14, 2018, 21:17:59 pm »

Świat się wali. Kacerze oskarżają papieża o liberalizm.

""Papież mocno propaguje też ideę, że tak naprawdę liczy się to, co mówi sumienie człowieka - starą liberalną koncepcję, która stawia osobiste sumienie ponad absolut".

"Podkreśla on też, że łaska jest w każdym człowieku, być może wskazując na uniwersalistyczny pogląd i na to, że w ewangelii chodzi o braterstwo wszystkich ludzi, co jest kolejną starą liberalną koncepcją" - czytamy w liście z 2013 roku."

https://chnnews.pl/europa/item/4168-ewangeliczni-ws-ekumenizmu-stanowczy-list-otwarty.html

Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1688


« Odpowiedz #3008 dnia: Marzec 15, 2018, 11:05:01 am »

Przeskoczył heretyków w herezji.
Oj dzieje się, dzieje!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 3131

« Odpowiedz #3009 dnia: Marzec 15, 2018, 11:20:10 am »

Cytuj
Zawsze mam ochotę takich entuzjastów odesłać na FK (najlepiej, żeby poczytali sobie p. Rysia :) ).

Ja świecę tylko światłem odbitym   ;D

Proszę odesłać entuzjastów do komunikatów z ostatniego "XXX -go plenum Spółdzielni Zenum" zwanego dla niepoznaki Konferencją KEP oraz dialogu rabina Rysia z bp. Skórką.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 3131

« Odpowiedz #3010 dnia: Marzec 20, 2018, 19:11:41 pm »


Cytuj
. – Musimy zaryzykować, ponieważ miłość wie jak ryzykować. Bez ryzyka młody człowiek się starzeje, a Kościół też się starzeje – tłumaczył papież. Franciszek przekonywał, że „Kościół potrzebuje młodych prowokujących do odejścia od logiki (…), 

Spotkanie zatytułowane: „Rozmawiamy razem” zgromadziło młodzież z całego świata i z wielu kręgów kulturowych, religijnych oraz niereligijnych. Zostali oni wybrani przez diecezje, seminaria, stowarzyszenia, szkoły i uniwersytety. Pośród wierzących mamy także przedstawicieli młodzieży ateistycznej i różnych denominacji.

Pełnym sukcesem zakończy się "odejście od logiki". Oj będzie się działo!


http://www.m.pch24.pl/papiez-otworzyl-presynod-mlodziezy--mowcie-bez-wstydu-i-miejcie-tupet,59034,i.html
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 2659


« Odpowiedz #3011 dnia: Marzec 20, 2018, 19:45:46 pm »

Z serii złote myśli Franciszka:
Cytuj
logika to trucizna, słodka trucizna

Aż się mi ciśnie na usta: [ocenzurowano].
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 3131

« Odpowiedz #3012 dnia: Marzec 20, 2018, 21:43:31 pm »

Z serii złote myśli Franciszka:
Cytuj
logika to trucizna, słodka trucizna

Aż się mi ciśnie na usta: [ocenzurowano].

Logika to trucizna - powiedzial "doktór-bul Kościoła" i z kolegą zmanipulowali wymuszony list od Benedykta XVI potwierdzający rzekomo geniusz teologiczny Bergoglia. Wszystko z okazji rocznicy wyboru kol. Jorge.

http://blog.messainlatino.it/2018/03/lo-scandalo-della-lettera-di-benedetto.html

Najpierw zacytowali zmanipulowany fragment, potem udostepnili "calosc listu" - wycinajac niewygodne slowa, poźniej ukazal się już "ten prawdziwy list" ale pierwsza strona zaslonila drugą,  w koncu wychodzi na jaw, ze zmanipulowali także początek....
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 2659


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki ->
« Odpowiedz #3013 dnia: Marzec 28, 2018, 02:31:42 am »


Cytuj
. – Musimy zaryzykować, ponieważ miłość wie jak ryzykować. Bez ryzyka młody człowiek się starzeje, a Kościół też się starzeje – tłumaczył papież. Franciszek przekonywał, że „Kościół potrzebuje młodych prowokujących do odejścia od logiki (…), 

Spotkanie zatytułowane: „Rozmawiamy razem” zgromadziło młodzież z całego świata i z wielu kręgów kulturowych, religijnych oraz niereligijnych. Zostali oni wybrani przez diecezje, seminaria, stowarzyszenia, szkoły i uniwersytety. Pośród wierzących mamy także przedstawicieli młodzieży ateistycznej i różnych denominacji.

Pełnym sukcesem zakończy się "odejście od logiki". Oj będzie się działo!


http://www.m.pch24.pl/papiez-otworzyl-presynod-mlodziezy--mowcie-bez-wstydu-i-miejcie-tupet,59034,i.html

Ktoś świetnie napisał:
Cytuj
aaa
Wyobraźcie sobie takie teksty na szkoleniu z programowania: "Porzućcie logikę! To ona jest źródłem błędów! Idźcie za sercem! Piszcie, co chcecie, ktoś inny was poprawi!" Wszystko będzie fajne, tylko kod nie będzie działał. NAWET JEDNA JOTA może sprawić w programowaniu, że kod nie działa. JEDEN BIT. Albo wyobraźnie sobie, że te teksty są na szkoleniu z prawa dla aplikantów na sędziów. albo na kursie na prawo jazdy. Zgroza. A przecież każda istota żywa używa logiki, na ile potrafi jej mózg, bo dzięki niej unika się niebezpieczeństw, a człowiek rozwinął cywilizację i JĘZYK. Ponadto dawany jest bardzo niebezpieczny przekaz, iż prawdziwa religia nie ma w sobie zbyt wiele logiki. A przecież tu chodzi o Prawdę. Jak można mówić o Prawdzie - bez logiki? Bez logiki to prawda i fałsz tracą swój wyraz i unikalność. Jedno zdanie sprzeczne niszczy całą teorię (twierdzenie Dunsa-Szkota). Bez tego zostaje tylko bezużyteczny bełkot. No cóż, czas na "frankfurcką szkołę teologii".


Niżej:
Cytuj
BMG3
Od kiedy to osoby będące poza kościołem mają współdecydować o jego przyszłości, etc. Jest to wbrew zdrowemu rozsądkowi i logice. Pozwolę sobie użyć prostego porównania. Jeśli jestem członkiem klubu wysokogórskiego, to znaczy, że chodzę i wspinam się po górach. Czy na temat wytyczania ścieżek górskich i nowych szlaków wspinaczkowych mają decydować i wypowiadać się osoby, która swoje piesze wycieczki ograniczyli do spacerów po miejskich deptakach lub podmiejskich lasach. Mało tego, jeśli jestem początkującym wspinaczem potrzebuję bardziej doświadczonego nauczyciela, od którego będę się uczyć trudnej sztuki wspinaczki, jeśli to zlekceważę to grozić mi będzie kalectwo, a nawet śmierć. W wypadku analogicznego podejścia do "zmian" w kościele wielu młodych ludzi może doznać poważnych i trudnych do zagojenia duchowych ran, a nawet może się to skończyć śmiercią wieczną, nieskończenie gorszą od tej doznanej na skutek błędów w górach.

Dalej:
Cytuj
Solidarny
Franciszek: Ta logika to trucizna, słodka trucizna, uspokaja duszę, zostawia cię trochę znieczulonym i nie pozwala ci chodzić. Tutaj będziesz mówić odważnie: powiedz, co czujesz (Solidarny: a nie, co myślisz). Luter: Rozum należy odrzucić, gdyż jest on wrogiem wiary? (źródło: Tischreden, Weimar, VI, 143, 25-35). Jan Paweł II: Wiara i rozum (Fides et ratio) są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. (Encyklika Fides et ratio).Cytuj

incuss
Temat dla pana Karonia wyborny, zresztą niedawno poświęcił on nieco czasu na studiowanie procesu "rozmontowywania" teologii katolickiej (kilka wpisów w Programie Wiedzy Społecznej). Pamiętajmy jednak zawsze, że pan Krzysztof może to ocenić jedynie z punktu marksizmu i ideologii, wypowiadanie się na tematy bezpośrednio religijne to nie jego specjalność. Konkluzja z pewnością jest nam znana, dobrze tutaj wskazane zbieżności z hasłami rewolucji. Z kolei zawsze tam, gdzie można poczuć krew, tam pojawiają się drapieżniki. Publikacje pana Karonia byłyby doskonałą pożywką dla wrogów Kościoła. Tu już jest robota dla kogo innego, najlepiej związanego bezpośrednio z Kościołem, chociaż owszem, z opracowań pana Karonia można wyciągnąć jak najbardziej "tradi" wnioski (nawet jeśli nie jest to intencją jego samego), zresztą kiedyś mu to nawet napisałem :)


Marek
Czysty marksizm. Podobieństwo do rewolucji seksualnej we Francji roku 1968, ogromne. Mówili nie słuchajcie starszych powyżej 30roku życia. To przemówienie Papieża Franciszka to temat dla Krzysztofa Karonia.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2018, 02:37:12 am wysłana przez Kefasz » Zapisane
Znak sprzeciwu i oścień dla ciała ? oto powołanie tradycjonalisty w dzisiejszym Kościele.
Peter Kwasniewski

Kto się napił starego wina nie chce potem młodego mówi bowiem:Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 3131

« Odpowiedz #3014 dnia: Marzec 28, 2018, 08:15:14 am »

Ciąg dalszy manipulacji przy rzekomym liście Benedykta XVI wychwalającego umysł teologiczny Jorge Bergoglio.

Nie jest tak jak ściemniał redaktor-kaznodzieja G.Górny.

Ks Vigano - minister komunikacji Watykanu - autor manipulacji po dłuższym czasie napisał do Bergoglia list, w którym między wierszami napisał, że jego działalność "wzbudziła kontrowersje" ;) i dlatego postanowił zrezygnować ze stanowiska.

o. Bergoglio, po dłuższym czasie odpisał, że po długim namyśle i przeanalizowaniu... przychyla się do prośby ministra Vigano... ale ;D "nie bez rezerwy/wahania" i pozostawia go na stanowisku asesora. Chodzi o to aby Vigano z uwagi na swoje doświadczenie mógł wprowadzić nowego człowieka w zawiłości stanowiska ministerialnego.

Czy Vigano był przypadkowym księdzem wziętym z łapanki do roboty w Kurii Rzymskiej? Jorge Bergoglio poznał Vigano ... i Scalfariego marksistę u ...kard. Martiniego. Słowem, niedaleko pada jabłko od jabłoni.

Na koniec należy powiedzieć, że oberwało się Benedyktowi XVI. Za to, że w liście wspomniał o Hünermannie, który "wykazał się organizowaniem inicjatyw skierowanych przeciw papiestwu" B16 cytat, i podważał z niektórymi teologami Deklaracji Kolońskiej Veritatis Splendor - prasa zaczęła pisać o "krytyce Benedykta przez europejskich teologów". Ci EU-teologowie, to jedna fundacja, tak się składa, że honorowym szefem fundacji jest.... Hünermann.
Watykaniści piszą, że to początek rewelacji. Hünermann był przeciwnikiem nierozerwalności małżeństwa. W AL jest wiele "zapożyczeń" z Hünermanna.

25 marca podczas homilii Bergoglio bezczelnie mówił o "manipulacjach faktami" w przestrzeni publicznej - jak podkreślają dziennikarze bez "zaczerwienienia się ze wstydu".
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2018, 08:17:47 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 199 200 [201] 202 203 ... 214 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!