Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 09:29:23 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 187 188 [189] 190 191 ... 275 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 936934 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2820 dnia: Grudnia 12, 2017, 13:08:09 pm »

Dobrze, że linia fsspx jest inna, domorośli teolodzy ograniczają swoją działalność do internetu.

Dziwne, że tylu ludzi może żyć w nieświadomości, w takim wypadku katolickim obowiązkiem jest chyba uświadomienie im tego... Może pan wydrukować swoje posty, zrobić z nich broszurki, te umieścić w takich stojaczkach i stawać w różnych miejscach z swoim mieście.
Skoro w Korei N wszyscy żyją w świadomości, że w ich kraju jest super i ich przywódca wie najlepiej jak powinno być to w kościele posoborowym wygląda to podobnie, a pan jest tego najlepszym przykładem.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #2821 dnia: Grudnia 12, 2017, 13:19:00 pm »

Wychodząc z takiego założenia, to np. św. Atanazy powinien był ogłosić, ze tron Piotrowy jest pusty i nie ma papieża. A jak wiadomo tego nie zrobił. Podobnie i inni oponenci błędów papieskich z przeszłości. Byli posłuszni papiestwu w tym w czym papieże byli zgodni z Tradycją będąc zarazem w opozycji w tych kwestiach, w których błądzili. Dopóki Kościół swoim autorytetem nie ogłosi oficjalnie, że dany papież w rzeczywistości nie był papieżem, katolik jest zobowiązany traktować go jako następcę Piotra
Zapisane
sm
Gość
« Odpowiedz #2822 dnia: Grudnia 12, 2017, 15:27:12 pm »

Dobrze, że linia fsspx jest inna, domorośli teolodzy ograniczają swoją działalność do internetu.

Dziwne, że tylu ludzi może żyć w nieświadomości, w takim wypadku katolickim obowiązkiem jest chyba uświadomienie im tego... Może pan wydrukować swoje posty, zrobić z nich broszurki, te umieścić w takich stojaczkach i stawać w różnych miejscach z swoim mieście.
Skoro w Korei N wszyscy żyją w świadomości, że w ich kraju jest super i ich przywódca wie najlepiej jak powinno być to w kościele posoborowym wygląda to podobnie, a pan jest tego najlepszym przykładem.


1. Skąd pan wie, co myślą/nie myślą wszyscy ludzie w Korei N?
2. Porównanie Kościoła=Mistycznego Ciała Chrystusa do Korei to osobliwa figura stylistyczna.
3. Zarzuca mi pan wierność papieżowi, dziękuję.

Skoro w  USA kilka osób doszło do tych samych wniosków, to  wy wyglądacie podobnie, a pan jest tylko troszkę słabszym od Luka przykładem.


Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #2823 dnia: Grudnia 12, 2017, 23:09:22 pm »

Witam.

(Z gory przepraszam za brak polskich znakow...)
Czy ktos z szanownych Panstwa rozwazal 'teorie Cassiciacum' - czyli 'papiez tylko formalnie, ale nie materialnie', ktora stworzyl ojciec des Lauries?

Wiem, nawet Arcybiskup wyrzucil go z pracy za taki poglad na papiestwo, ale w odniesieniu do Bergoglio bylaby to ciekawa teoria, ktora moglaby pomoc wielu z nas uznac Biskupa Jerzego za papieza, jednoczesnie sprzeciwiajac sie naukom przez niego gloszonym :)
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #2824 dnia: Grudnia 13, 2017, 06:25:59 am »

Panie Hubertus, niezupełnie. Ta teoria głosi, w dużym uproszczeniu, że - gdybyśmy mieli szukać jako takiej analogii - posoborowi papieże to jakby "papieże-elekci", w takim sensie, w jakim np. p. Jerome Powell jest obecnie "nowym prezesem Rezerwy Federalnej". Owszem, nominowano go i chyba już wiadomo, że będzie - ale na razie prezesem tej instytucji jest pani Janet Yellen, której kadencja kończy się jakoś w styczniu. Dopiero wówczas pan Powell zostanie zaprzysiężony czy jaki tam rytuał się stosuje. Podobnie np. przez pewien czas Donald Trump był już "wybrany na prezydenta", ale jeszcze urzędował Obama. Przez tych parę tygodni Trump mimo wszystko nie był prezydentem.

Tak więc ta teza głosi (w uproszczeniu itd.), że w razie czego JP II, B XVI czy F są "priorytetowi" na stanowisko papieża, gdyby odrzucili herezje i tak dalej. Ale nie znaczy to, że są jakimiś "papieżami częściowymi" czy "papieżami z ograniczonymi prerogatywami". Tak samo jak obecnie prerogatywy pana Powella jako szefa Fed są żadne. Będą faktyczne dopiero, gdy spełni odpowiednie warunki, a to stanie się mniej więcej za miesiąc.

Nie żebym głosił tę tezę, po prostu ją referuję.

Cytuj
ktora moglaby pomoc wielu z nas uznac Biskupa Jerzego za papieza, jednoczesnie sprzeciwiajac sie naukom przez niego gloszonym :)

Jak wyżej. Gdyby zwolennik tezy z Cassiciacum usłyszał, że chodzi w niej właśnie o coś takiego, to by się za głowę złapał. Do takiego podejścia, o jakim Pan pisze, swobodnie wystarczy stanowisko FSSPX ;-)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2017, 08:35:20 am wysłana przez Adimad » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2825 dnia: Grudnia 13, 2017, 14:08:30 pm »

Jako wieloletni zwolennik łagodnych interpretacyj hipotezy biskupa Guerarda des Lauriers OP pragnę zauważyć, że przeciwko hipotezie, jakoby bp Bergoglio był choćby papa formaliter przemawiają jeszcze dwie rzeczy. Po pierwsze, nie wiemy, czy rezygnacja Ojca Świętego Benedykta XVI jest dobrowolna, a zatem ważna. Po drugie, są pewne wątpliwości związane z samą elekcją.

Dodajmy, że jeśli Bergoglio NIGDY nie był papieżem, to większości pseudopapistów znika ból d**y: "jak to może być, skoro Duch Święty wybiera papieża i nie pozwala mu popaść w błąd?". Jeśli nie był papieżem, to znaczy, że nigdy żaden Duch Święty się nim nie opiekował, bo cały czas zajmuje go nasz biedny staruszek, Benedykt XVI.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #2826 dnia: Grudnia 13, 2017, 15:20:48 pm »

Co do ważności wyboru wypowiedział się sam kard. Burke - który stwierdził jako kanonista, że tu nie było żadnych wątpliwości. Tezy Socciego są jednak trochę naciągane.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2827 dnia: Grudnia 13, 2017, 16:37:50 pm »

Co do ważności wyboru wypowiedział się sam kard. Burke - który stwierdził jako kanonista, że tu nie było żadnych wątpliwości. Tezy Socciego są jednak trochę naciągane.
Zależy jak na to patrzeć. Procedury zostały złamane...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #2828 dnia: Grudnia 13, 2017, 17:08:47 pm »

Ciekawe co na to papież Franciszek i prymas Wojciech.
A jak ktoś nie będzie miał opaski?
Przyjmować, przyjmować... http://m.niezalezna.pl/211365-opaski-anty-gwaltowe-na-taka-aberracje-mogli-wpasc-tylko-niemcy
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #2829 dnia: Grudnia 13, 2017, 19:01:17 pm »

Panie Adimad,

Rozumiem ten poglad w podobny sposob jak pan zreferowal, ale nie wydaje mi sie, zeby moja 'delikatna' nadinterpretacja zupelnie go zmieniala.
Nigdy, przenigdy, nie myslalem, jako magister teologii katolickiej, ze bede sie zastanawial nad tym, czy osoba podajaca sie za papieza jest nim w istocie, czy nie. Nigdy nie myslalem, ze dojde w moim zyciu do momentu, w ktorym znacznie blizej mi do sedewakantystow niz do papistow. Nigdy nie myslalem, ze biskup katolicki moze wypowiadac sie tak, jak Bergoglio.

Ogladalem z nudow jeden z wielu francuskich filmow dokumentalnych o pedofilii w Kosciele i o jej ukrywaniu. Pojawialo sie w nim nazwisko bylego arcybiskupa Buenos Aires. Dziennikarce udalo sie dotrzec do niego i zapytac o to, czy to prawda, ze oferowal pelna pomoc i uzycie swoich wplywow by bronic znanego gwalciciela, ks. Grassi (skazanego na 15 lat). Dowody na to, sa szokujaco silne. Bergoglio zauwazalnie przestraszyl sie pytania, zaniemowil i po 10 sekundach odpowiedzial tylko, ze to nie jest prawda i sie odwrocil bez slowa. Wiadomo, w filmie chodzilo o 'uderzenie' w Kosciol, ale zastanowil mnie wyraz twarzy i dlugie zastanowienie. Oraz brak oficjalnego zaprzeczenia - mimo listow wysylanych i jednego, ktory doreczono mu bezposrednio do rak wlasnych...

Jesli to prawda - wtedy z pewnoscia to NIE jest papiez.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #2830 dnia: Grudnia 13, 2017, 19:20:18 pm »

Jesli to prawda - wtedy z pewnoscia to NIE jest papiez.

Bo straszył, czy nie zaprzeczył? Za duży skrót myślowy i nie dotarło to do mnie, który z tych powodów.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
sm
Gość
« Odpowiedz #2831 dnia: Grudnia 13, 2017, 19:49:59 pm »

Benedykt 16 nie ma takich rozterek czy kłamie?
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #2832 dnia: Grudnia 13, 2017, 20:29:10 pm »


Cytuj
Bo straszył, czy nie zaprzeczył? Za duży skrót myślowy i nie dotarło to do mnie, który z tych powodów.

Jesli ukrywal i 'uzywal swoich wplywow', zeby rzeczony kaplan nie poniosl odpowiedzialnosci. A sprawa ks. Grassi jest o tyle szokujaca, ze byla to postac medialna i nieslychanie uwielbiana przez media w Argentynie, prowadzil organizacje 'Szczesliwe dzieci'. Oponenci Bergoglio twierdza, ze co najmniej dwukrotnie grupa rodzicow gwalconych chlopcow rozmawiala z arcybiskupem Buenos Aires, ktory nie zrobil nic w tej sprawie.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2017, 20:51:35 pm wysłana przez porys » Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2833 dnia: Grudnia 13, 2017, 20:34:17 pm »

Czy może Pan podrzucić linkę do tego filmu? W jakim jest języku? Jeśli hiszpański lub angielski to skorzystam :)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #2834 dnia: Grudnia 13, 2017, 20:53:35 pm »

Czy może Pan podrzucić linkę do tego filmu? W jakim jest języku? Jeśli hiszpański lub angielski to skorzystam :)
Oglądałem go przelotnie jakieś 3-4 tyg temu na FOKUS. Nie pamiętam niestety tytułu. Był po francusku (tzn. w tłumaczeniu na polski).
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Strony: 1 ... 187 188 [189] 190 191 ... 275 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!