Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 15:19:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 186 187 [188] 189 190 ... 276 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 943567 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2805 dnia: Grudnia 04, 2017, 18:55:26 pm »

Szachy Franka są mniej więcej takie jak na tym obrazku:

Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #2806 dnia: Grudnia 04, 2017, 20:20:37 pm »

No, jak gra tak gra, ale pytanie jest takie: co dalej?

Z Pańskiego wpisu na "młocie" wnioskuję, że proponuje Pan tzw. "ruch Lenina"* ?



* ruch Lenina - przewracamy szachownicę mówiąc: "ja dalej nie gram". :)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2807 dnia: Grudnia 04, 2017, 22:55:20 pm »

Wręcz przeciwnie, postulują, aby wrócić do gry w szachy, zamiast proponowanego nam dupniaka
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
pascendi
uczestnik
***
Wiadomości: 103


Miserere mei Deus

« Odpowiedz #2808 dnia: Grudnia 05, 2017, 07:03:44 am »

Chcieli reformy, dostali reformację ;)

https://gloria.tv/article/wVgt24VTjsfw3dMevouWHURLE
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2809 dnia: Grudnia 05, 2017, 13:55:26 pm »

Piszą też po polsku: (ten sam news z Glorii)

https://gloria.tv/article/XBMRgjz2pevn12xi3CHtDKyuZ
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #2810 dnia: Grudnia 06, 2017, 17:10:29 pm »

Biskup Jerzy Bergoglio opuścił Kościół katolicki

https://przedsoborowy.blogspot.com/2017/12/biskup-jerzy-bergoglio-opusci-koscio.html

Mam rozumieć, że uważa Pan, że j.św. Franek opuścił tron?
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2811 dnia: Grudnia 06, 2017, 21:32:27 pm »

O ile kiedykolwiek wcześniej legalnie go zajmował
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2812 dnia: Grudnia 07, 2017, 14:33:35 pm »

No to jedziemy dalej z koksem:
Cytuj
Ojciec Święty wyraził nadzieję, że wizyta w Watykanie Palestyńskiej Komisji ds. Dialogu Międzyreligijnego przyczyni się do nawiązania rozmów, które będą służyły wszystkim członkom społeczeństwa palestyńskiego.
 
Franciszek przyjął dziś delegację palestyńską, goszczoną przez Papieską Radę ds. Dialogu Międzyreligijnego. Celem tego spotkania jest utworzenie Stałej Grupy Roboczej ds. dialogu między watykańską dykasterią a Palestyńską Komisją ds. Dialogu Międzyreligijnego.
 
Papież zaznaczył, że dla chrześcijan Ziemia Święta jest terenem w pełnym tego słowa znaczeniu dialogu między Bogiem a ludzkością. Kulminacja tego dialogu miała miejsce w Nazarecie między Aniołem Gabrielem a Maryją Panną.
 
Zauważył, że do wydarzenia tego odnosi się również Koran. Ta święta księga islamu powiada, że Jezus jest Słowem Bożym, a jego relacja z ludźmi jest dialogiem Boga z ludzkością.
 
Franciszek przypomniał, że dialog odbywa się na każdym poziomie: w nas samych poprzez refleksję i modlitwę, w naszych rodzinach, w naszych wspólnotach religijnych, między różnymi wspólnotami religijnymi, a także w społeczeństwie obywatelskim.
 
- Podstawowym warunkiem tego dialogu jest wzajemny szacunek i starania o umacnianie tego szacunku, w imię honorowania praw wszystkich ludzi, gdziekolwiek się znajdują. Dialog jest źródłem większego wzajemnego poznania, większego wzajemnego szacunku i współpracy w dążeniu do wspólnego dobra oraz wielkodusznej współpracy w celu zapewnienia potrzebującym wszelkiej niezbędnej pomocy - powiedział Ojciec Święty.
 
Franciszek wyraził nadzieję, że obecne konsultacje przyczynią się do otwarcia dialogu z korzyścią dla wszystkich członków społeczeństwa palestyńskiego, a zwłaszcza wspólnoty chrześcijańskiej, zważywszy na jej niewielką liczbę i wyzwania, przed którymi stoi, szczególnie w odniesieniu do emigracji.
 
Ojciec Święty podkreślił także życzliwość władz Państwa Palestyńskiego dla społeczności chrześcijańskiej.
Wiadomość pochodzi z superportalu totalultraortodoksyjnie katolickich Jezuitów: https://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,6471,franciszek-popiera-dialog-stolicy-apostolskiej-z-palestynska-instytucja-miedzyreligijna.html
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #2813 dnia: Grudnia 07, 2017, 15:43:46 pm »

Franciszek powinien sobie przeczytać Koran. Nie ma lepszego lekarstwa na zauroczenie islamem, niż przeczytanie Koranu.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #2814 dnia: Grudnia 07, 2017, 18:53:02 pm »

Jest mi niezmiernie przykro, że w głębi serca nie potrafię uznać Jerzego Bergoglio za papieża. Serce mi pęka, ponieważ nie potrafię szczerze modlić się za Niego. Nawet ks. Bortkiewicz uznał, że mamy do czynienia ze schizma...

http://www.pch24.pl/ks--prof--pawel-bortkiewicz-o-amoris-laetitia--mamy-do-czynienia-ze-schizma,56679,i.html#ixzz50acjaDuY
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #2815 dnia: Grudnia 07, 2017, 21:52:41 pm »

Cytuj
Zauważył, że do wydarzenia tego odnosi się również Koran. Ta święta księga islamu powiada, że Jezus jest Słowem Bożym, a jego relacja z ludźmi jest dialogiem Boga z ludzkością.

Naprawdę tak powiedział? Słabych doradców-religioznawców ma bp Bergoglio (Franciszek). Koran traktuje, przynajmniej patrząc 'egzoterycznie', Jezusa tylko i aż jako jednego z wybitnych proroków, acz nie najważniejszego i finalnego, bo tym był Mahomet. Koran nie może uważać Jezusa za Słowo Boże, bo to właśnie sam Koran jest tym Słowem. Dlatego Seyyed Hossein Nasr napisał w swoich "Zasadach i wartościach islamu", że w chrześcijaństwie Bóg wcielił się w człowieka - a w islamie w książkę. Odpowiednikiem (patrząc religioznawczo) Jezusa Chrystusa jest właśnie Koran jako taki, z punktu widzenia muzułmanina.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #2816 dnia: Grudnia 11, 2017, 18:16:42 pm »

Biskup Jerzy Bergoglio opuścił Kościół katolicki

https://przedsoborowy.blogspot.com/2017/12/biskup-jerzy-bergoglio-opusci-koscio.html

Christus REX

Drogi panie Krusejder te słowa w pana blogu nic dodać nic ująć. TAK należy mówić, a nie robić hybrydowe podejścia, że jest wszystko w 100% katolickie, a "papa" jest katolikiem
i wara od niego, jak rozumiem dla broniących "pape" nie ważne jest co robi i jak np. rozszerza, sam naucza przykładem  pseudo ekumenizm i inne bluźnierstwa czy skandaliczne zachowania, można dużo wymieniać błędów zdań wprost heretyckich lub sprzyjających herezji i to nie tylko z Amoris Laetitia, ale z KPK 1983 encyklik posoborowych "papieży" lub ze spotkań z wszelkiej maści poganami heretykami itd. czy to mało co jeszcze musi "papa" zmienić, aby było jasne co napisał pan Krusejder:
(kanonizować Lutra ? wykreślić całe ustępy z Ewangelii św ?)

Tu już o tym pisałem jakie bzdury głosi Franciszek i nie tylko on:
(http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7585.msg208275.html#msg208275
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7585.msg209032.html#msg209032)

"W świetle wszelkich dostępnych faktów nie da się utrzymać tezy, że aktualny biskup Rzymu Jerzy Bergoglio, używający imienia „Franciszek” pozostaje katolikiem i członkiem Kościoła katolickiego. Do czasu nawrócenia się i porzucenia głoszonych błędów znajduje się poza Kościołem katolickim. A to również oznacza, że nie jest papieżem Kościoła katolickiego".


Na szachownicy potrzeba takich świętych jak Atanazy czy Pius X ...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2017, 19:06:23 pm wysłana przez LUK » Zapisane
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #2817 dnia: Grudnia 11, 2017, 22:41:28 pm »

@ LUK - ok, ale do momentu ogłoszenia przez kompetenty do tego organ, czyli najpewniej kardynałów współczesnych albo przyszłuych, katolik jest w obowiązku traktować osobe urzędującą na Watykanie jako papieża. Z tego co wiem wszelcy oponenci papieskich błędów, jak chociażby Atanazy, nie glosili, że  papieża
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #2818 dnia: Grudnia 12, 2017, 00:15:38 am »

@ LUK - ok, ale do momentu ogłoszenia przez kompetenty do tego organ, czyli najpewniej kardynałów współczesnych albo przyszłuych, katolik jest w obowiązku traktować osobe urzędującą na Watykanie jako papieża. Z tego co wiem wszelcy oponenci papieskich błędów, jak chociażby Atanazy, nie glosili, że  papieża

Szanowny panie abdi może sobie pan uznawać "papę" za papieża(formalnego i materialnego) tylko będzie miał pan problem jak większość posoborowego duchowieństwa bo jak
"papa" coś ogłasza lub zobowiązuję to trzeba słuchać jak ktoś go uznaję za 100 % katolika TO MUSI GO SŁUCHAĆ !  np. Jan Paweł II mówi KPK 1983 i w dwóch encyklikach, że interkomunia jest możliwa przy minimalnym wysiłku ze strony schizmatyków czy heretyków, (i na odwrót dla katolików u schizmatyków) a to zwyczajna profanacja. I co popiera pan interkomunię uznaje pan to prawo JAKO PRAWO KOŚCIOŁA ŚW. które dopuszcza profanację Najś. Sakramentu ? ABSURD !

Oraz Jan Paweł II tak zatwierdza kpk 1983 r.:
"Zatem ufni w pomoc łaski Bożej, wsparci autorytetem świętych Apostołów Piotra i Pawła, opierając się na pewnej wiedzy oraz na zdaniu biskupów całego świata, którzy z nami w duchu kolegialnym współpracowali, najwyższą - jaką mamy - władzą, tą naszą konstytucją, ważną na przyszłość, obecny Kodeks, tak jak jest sporządzony i przejrzany, promulgujemy i polecamy, aby miał odtąd moc prawa dla całego Kościoła łacińskiego, i wszystkich, których to dotyczy, trosce i pilności przekazujemy do zachowywania. Aby zaś wszyscy te przepisy mogli poznać i zrozumieć, zanim zostaną wprowadzone w życie postanawiamy i nakazujemy, aby one moc obowiązującą otrzymały od pierwszego dnia Adwentu 1983 r. Bez względu na jakiekolwiek przeciwne zarządzenia, postanowienia, przywileje, nawet wymagające specjalnej i osobnej wzmianki, jak również na przeciwne zwyczaje".

Niech sobie pan sam dopowie czy Franciszek jest katolikiem w 100% i w 100% papieżem, jak tak dla pana TO MA PAN OBOWIĄZEK NIE TYLKO GO uznawać, ALE również GO SŁUCHAĆ bo jak to jest jak by pan go uznawał i nie słuchał ????

PROSZĘ przytoczyć magisterium Kościoła że mam obowiązek nie katolika uznawać za katolika lub papieża nie katolika za papieża katolickiego w 100%...i mam być takiemu
nie katolikowi "papieżowi" POSŁUSZNY...
chętnie poczytam.

Papież nie może być „katolikiem” tylko czasami. Albo Papież jest „katolikiem” i jest Papieżem we wszystkich swych czynach. We wszystkich jego rozporządzeniach należy się mu podporządkować, to znaczy w sposób stały („habituellement”). Albo papież nie jest „katolikiem” i nie ma prawa, by mu się podporządkowywano, bowiem nie jest Papieżem formalnie. Albo jedno, albo drugie. Jedno wyklucza drugie.

Tak jak pisałem gdzie indziej "papa" może być co najwyżej materialnym papieżem i nie należy mu się żadne posłuszeństwo. Ale to rozstrzygnie normalny papież
jak przyjdzie, a orzeknie od kiedy czy w ogóle Paweł VI do Franciszka byli papieżami czy nie lub od kiedy nie byli.

https://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2017/06/01/teza/
https://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2017/07/01/zarzut-teza/

Można takich przykładów mnożyć wiele Franciszek zaprzecza, że Kościół Św. nie ma jedności to jawna formalna herezja.(z tego nie osądzam go czy popadł w herezje formalną
a jedynie stwierdzam , że głosi herezje formalną)
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7585.msg208890.html#msg208890

Jan Paweł II  w Catechesi tradendae w 1979, gdy oświadczył w tej encyklice, że powinno się uczyć dzieci iż niekatolickie religie są środkami zbawienia. „Jest rzeczą niezmiernie ważną, aby lojalnie i poprawnie zostały przestawione inne Kościoły i wspólnoty kościelne, za pomocą których Duch Chrystusa nie wzbrania się przynosić zbawienia.” (Catechesi tradendae, nr 32).   też jest pan tego znania popiera pan w tym Jana Pawła II słucha go pan w tej kwestii ?
https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/adhortacje/catechesi.html

Oraz Jan Paweł II twierdził, że Sobór został zwołany z "inspiracji Ducha Świętego" oraz że "posłuszeństwo Soborowi jest posłuszeństwem wobec Ducha Świętego"
Redemptor Hominis i Przemówienie wygłoszone do Świętego Kolegium zrelacjonowane w "Documentation Catholique" (Paris), 1975, pp. 1002-1003.

JEST PAN POSŁUSZNY W CAŁOŚCI soborowi WATYKAŃSKIEMU II ? Jeśli nie to nie jest pan posłuszny Duchowi Św.
Jeśli tak to musi pan AKCEPTOWAĆ pseudo ekumenizm itp błędy tego soboru a sobór W CAŁOŚCI.

Musi pan się opowiedzieć nie ma trzeciej drogi.

Ma pan JEDEN OBOWIĄZEK zachować CAŁĄ wiarę Św. a nie słuchać tych co choćby dopuszczają herezje błędy i inne bzdury i głoszą je jako NAUKĘ KOŚCIOŁA Św.

Tak przyjdzie normalana Katolicka HIERARCHIA i pozmiata całe posoborowie w co NIE WĄTPIĘ !

Drogi panie o to się módlmy, żeby przyszedł normalny katolicki papież (lub obecny "papa" nie katolik się nawrócił  z
kilkoma "kardynałami" lub "biskupami".
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2017, 01:18:47 am wysłana przez LUK » Zapisane
sm
Gość
« Odpowiedz #2819 dnia: Grudnia 12, 2017, 13:01:43 pm »

Dobrze, że linia fsspx jest inna, domorośli teolodzy ograniczają swoją działalność do internetu.

Dziwne, że tylu ludzi może żyć w nieświadomości, w takim wypadku katolickim obowiązkiem jest chyba uświadomienie im tego... Może pan wydrukować swoje posty, zrobić z nich broszurki, te umieścić w takich stojaczkach i stawać w różnych miejscach z swoim mieście.

Zapisane
Strony: 1 ... 186 187 [188] 189 190 ... 276 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!