Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czerwca 12, 2024, 23:49:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232130 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 168 169 [170] 171 172 ... 277 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 962512 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #2535 dnia: Kwietnia 27, 2017, 15:30:56 pm »

Christus Rex

Jeśli mój styl pisania pana razi to ubolewam nad tym.

Osobiście uważam, że jest WYBORNY ! :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
sm
Gość
« Odpowiedz #2536 dnia: Kwietnia 27, 2017, 15:53:44 pm »

do kasacji
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2017, 15:56:42 pm wysłana przez sm » Zapisane
sm
Gość
« Odpowiedz #2537 dnia: Kwietnia 27, 2017, 15:56:12 pm »


Może pan zacytować że te sobory ogłosiły i papieże począwszy od tych po papieżu Honoriuszu I że BYŁ ON HERETYKIEM FORMALNYM I UTRACIŁ URZĄD PRZEZ HEREZJE  FORMALNĄ I NIE BYŁ nigdy lub od pewnej daty papieżem czekam na cytaty, CZY pan twierdzi że papież Honoriusz utracił urząd przez FORMALNĄ HEREZJĘ

A gdzie ja coś takiego twierdziłem? Co do tego, że był heretykiem, podałem bibliografię.

Drogi Szanowny panie twierdzi pan że już wcześniej byłem jestem heretykiem ( za zdanie (pseduo)Ekumenizm to grzech) ale to już chyba zostało wyjaśnione ?
A może jetem dla pana już formalnym heretykiem pytam bo pan szybko osądza ???

Nie mam już wiary według pana jestem heretykiem szybko pan osądza proszę tak się odnosić do "papy" Franciszka ???Nic takiego nie pisałem, pan przecież  pisał coś innego:

11. Promowanie ekumenizmu jako grzechu


Czyli pisał pan, że mówienie "ekumenizm jest grzechem" to herezja.

A tu pana zaskoczę nie jestem sedekiem, i nie twierdziłem że papa nie katolik jest heretykiem formalnym (choć może być. Czy już jest...możliwe??? )
wychodzę z innego stanowiska wobec "papy" nie katolika Franciszka, bo nawet niedawno krytykowałem pewne nie konsekwecję tego stanowiska, a tym bardziej nie uważam sedeków za heretyków formalnym czy materialnych.

Skoro Franciszek jest papieżem i heretykiem, to i Honoriusz mógł być.

Cieszę się, że nie jest pan w sekcie/schizmie/herezji sedewakantyzmu, Bogu dzięki. Chociaż wygląda to, jakby pan przeczył swoim poglądom.


Oraz czy uważa pan sedeków za heretyków FORMALNYCH czy nie katolików to PROSZĘ TO UDOWODNIĆ podając anathemy i sobory prezd wat II że tak jest które potępiają to :
Jeżeli twierdzenie, że papież nie jest papieżem, np. Benedykt 16, nie jest herezją i że Kościół nie jest Kościołem, to nie, jeżeli te twierdzenia są herezjami (że papież, który jest papieżem, nie jest papieżem i Kościół, który jest Kościołem, nie jest Kościołem), to tak. Wydaje mi się, że są to herezje.

Dla sedeków papież nie jest papieżem bo stracił urząd o posoborowy Kościół to nie Kościół Katolicki bo nie naucza tego co zawsze było nauczane to tak pokrótce.

Nie że się panu WYDAJĘ ale proszę podać gdzie i jakie konkretnie naucznie sedeków to HEREZJA FORMALNA konkretne cytaty i konkretne cytaty SOBORÓW I PAPIEŻY :
Nauczają, że papież nie jest papieżem, Kościół Kościołem, ważne sakramenty nieważnymi. Szlachetne motywacje miało wiele sekt.
tu więcej

http://krolestwonmp.pl/2015/02/12/swieta-wiara-katolicka-a-sedewakantysci/#more-1465

http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/896

http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/149

Cytat: arcybiskup=topic=7585.msg208886#msg208886 date=1493247124

Pośród przeżywanych trudności winniśmy trwać na niewzruszonym stanowisku i nie popadać w błąd; można by mieć ochotę na rozwiązania ekstremalne, można by powiedzieć: „Nie, Papież jest nie tylko liberałem, lecz również heretykiem, prawdopodobnie nawet więcej aniżeli heretykiem, zatem nie ma papieża!”.

Jest to błędne. Jako liberał nie jest on koniecznie ani heretykiem, ani poza Kościołem. Aby pozostać na pewnej drodze, aby rzeczywiście pozostać w Kościele, należy umieć poczynić niezbędne rozeznanie.

Jeżeli nie, to do czego dojdziemy? Nie ma już papieża ani kardynałów! Jeżeli Papież nie był papieżem w momencie, gdy mianował kardynałów, owi kardynałowie nie są kardynałami i nie mogą już wybrać papieża. Zatem czy to anioł z Nieba przyniesie nam papieża?

To absurdalne i niebezpieczne! Gdyż, być może, zostalibyśmy zmuszeni do rozwiązań prawdziwie schizmatyckich: poszlibyśmy znaleźć papieża z Palmar de Troya, który jest ekskomunikowany, który mnie ekskomunikował, który ekskomunikowal Papieża, który wszystkich ekskomunikował! Poszlibyśmy do kościoła Tuluzy, kościoła Rouen... czy ja wiem, do mormonów, do zielonoświątkowców, do adwentystów lub do czegoś jeszcze innego... Dusze byłyby stracone!... Mimo wszystko nie chcę ponosić tej odpowiedzialności.

Być może uważa się, że jestem zbyt surowy, gdy żądam od księży odmawiających pójścia tą drogą, aby nas opuścili... Lecz nie chcę wprowadzić wilka do owczarni, jeżeli dzisiaj mówię: papież istnieje, lecz nie jesteśmy zmuszeni słuchać go we wszystkim.

Mogą istnieć papieże, którzy w całkowitym tego słowa znaczeniu nie są dobrymi pasterzami; nie jesteśmy zmuszeni we wszystkim ich słuchać. Lecz, aby posunąć się do stwierdzenia, iż nie ma papieża, co to, to nie!

Takie mówienie równa się wprowadzeniu podziałów wśród tradycjonalistów, a tego nie chcę."
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #2538 dnia: Kwietnia 27, 2017, 16:12:57 pm »

Christus REX

nie będę cytował całego pana postu bo długi jest odniosę się tylko na razie do tego :

Cytuj
Skoro Franciszek jest papieżem i heretykiem, to i Honoriusz mógł być.

Horoniusz nie był heretykiem FORMALNYM więc nie stracił urzędu, dla mnie też nie był heretykiem materialnym od po porstu kiedyś za każdy błąd sprzyjanie herezji itd... który nawet sprzyjał herezji dostawało się miano heretyk ale nie oznaczało to od razu herezji formalnej i utraty urzędu.


Cytuj
przykład inny :11. "Celestyn III próbował rozluźnić węzeł małżeński uznając go za rozwiązany jeśli któraś ze stron stała się heretykiem (44). Innocenty III anulował tę decyzję (45), a Hadrian VI nazwał z tego powodu Celestyna heretykiem" (str. 54). Tymczasem Celestyn wydał tylko zwyczajny reskrypt do konkretnych osób; było to responsum juris, a nie orzeczenie dotyczące wiary; formuła videtur nobis wyraża jedynie prywatną opinię; i nawiasem mówiąc jest ona przedstawiona przez Papieża, nie ex proposito, a tylko obiter, mimochodem (46). Jeśli Hadrian VI nazwał Celestyna heretykiem, to uczynił to profesor Utrechtu, a nie Papież (47).

Z papą Franciszkiem jest inaczej (na nasze i tego biednego papy nieszczeście) to że papa Franciszek głosi błędy zdania bliskie herezji lub heretyckie(czy formalna herezja nie wiem możliwe) to fakt.

Cieszę się że pan się cieszy, szczerze to piszę mnie cała ta sytuacja tylko zasmuca.

Co do sedeków to wyjśnie ich stanowisko nie będzie to krótkie.
Tu ma pan wyjaśnienie ale to nie wszystko(http://www.ultramontes.pl/cekada_kontra_ferrara.htm co do zdań:


Cytuj
że papież nie jest papieżem, Kościół Kościołem, ważne sakramenty nieważnymi.
Jeżeli nie, to do czego dojdziemy? Nie ma już papieża ani kardynałów! Jeżeli Papież nie był papieżem w momencie, gdy mianował kardynałów, owi kardynałowie nie są kardynałami i nie mogą już wybrać papieża. Zatem czy to anioł z Nieba przyniesie nam papieża?

Problem u sedeków to jak wybrać papieża kto to i jak ma zrobić czy sobór itd sami s sobą nie są w zgodzie
Potem gdzie jest Kościół dają różne odpowiedzi choć uważam, osobiście że nie heretyckie (formalnie) to są trudności czy problemy w sede świecie
pisałem o tym tu niedawno: http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,5408.msg208332.html#msg208332

Problem nie jest w samym papieżu ale w całej sytuacji, rozumiem poniekąd sedeków, ale jak posoborowy kościół wg nich to sekta bez 2 zdań to już dawno ktoś normalny powinien wybrać drugiego papieża(oni z siebie) i może by coś to dało nie wiem trudno to ocenić.

co do pańskiego zdania :" Skoro Franciszek jest papieżem i heretykiem, to i Honoriusz mógł być." - to wg.sedeprywacjonistów to papież jest heretykiem i papieżem tylko że materialnym:
http://glostradycji.blogspot.co.uk/p/sedeprywacjonizm-je-ks-bp-donald-j.html
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2017, 17:08:22 pm wysłana przez LUK » Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #2539 dnia: Kwietnia 27, 2017, 16:26:47 pm »

Cieszę się, że nie jest pan w sekcie/schizmie/herezji sedewakantyzmu, Bogu dzięki. Chociaż wygląda to, jakby pan przeczył swoim poglądom.

Widzi Pan ??? I się wyjaśniło jak przypuszczałem, Pan LUK nie jest sedewakantystą ...wystarczyło Pana LUKa zapytać. Warto jest czytać uważnie, spokojnie i ze zrozumieniem :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #2540 dnia: Kwietnia 28, 2017, 00:32:42 am »

Dla mnie czytanie wpisów LUK'a jest problematyczne (błędy interpunkcyjne, językowe, zdarzają się cytaty bez podanych źródeł, niespokojne formatowanie, brak zwięzłości, itp.)... Toteż czy mógłby ktoś napisać krótko:
1) o co chodzi LUK'owi w tutejszej dyskusji. Jakie stawia tezy konkretnie?
2) jakie ma argumenty?
3) jakie jest pochodzenie/waga tych argumentów (własna opinia, opinia bloggera, a może przepis KPK, a może jakiś Sobór).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2017, 00:34:15 am wysłana przez Marc » Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #2541 dnia: Kwietnia 29, 2017, 21:45:45 pm »

Dla mnie czytanie wpisów LUK'a jest problematyczne (błędy interpunkcyjne, językowe, zdarzają się cytaty bez podanych źródeł, niespokojne formatowanie, brak zwięzłości, itp.)... Toteż czy mógłby ktoś napisać krótko:
1) o co chodzi LUK'owi w tutejszej dyskusji. Jakie stawia tezy konkretnie?
2) jakie ma argumenty?
3) jakie jest pochodzenie/waga tych argumentów (własna opinia, opinia bloggera, a może przepis KPK, a może jakiś Sobór).

Christus REX

1. Tezy: że papa Franciszek to niekatolik i głosi herezje (czy formalne notoryczne itd, to sobie sam może pan ocenić)

2. oraz 3 :  Argumenty: Autorytet Ewangelii Św. , Boga objawiającego Prawdy Wiary , nauczanie NIEOMYLNE KOŚCIOŁA papieże np. Pius IX oraz jak najbardziej sobory.


Tu ma pan jasną herezje papy Franciszka z cytatami i odnośnikami jaśniej się nie da , papa Franciszek podważa, nie wierzy ? w jeden Kościół Św. podważą Prawdę Wiary :

Cytuj
„Prawdą wiary Boskiej katolickiej” (de fide divina catholica) a nazywa się inaczej artykułem wiary lub dogmatem w ścisłym rozumieniu wziętym. Taka propozycja znajduje się w Piśmie św. i w tradycji i jest przez Kościół określoną i do wierzenia podaną.
http://swiety.krzyz.org/oherezjach.htm

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7585.msg208890.html#msg208890
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2017, 23:18:50 pm wysłana przez LUK » Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #2542 dnia: Kwietnia 29, 2017, 22:05:17 pm »

http://krolestwonmp.pl/2015/02/12/swieta-wiara-katolicka-a-sedewakantysci/#more-1465

wszystkie ich obiekcje co do tego, że sedewenkantyści to heretycy są obalone ( według samych sedeków):

http://tenetetraditiones.blogspot.com/2014/01/najwiekszy-dowod-przeciwko.html
https://pelagiusasturiensis.wordpress.com/?s=za%C4%87miony&submit=Szukaj
https://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2016/04/23/kosciol-zacmionych-koniec-kropka/
https://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2015/01/28/kosciol-zacmnionych/
https://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2015/01/24/o-epikei-raz-nie-ostatni/
https://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2014/01/27/najwiekszy-dowod-kosciola-teoretycznego/
http://tenetetraditiones.blogspot.com/2016/01/x-antoni-cekada-o-kosciele-w-czasie.html („Utrata Apostolskości”)
http://tenetetraditiones.blogspot.com/2017/02/2-marca-pius-xii-skonczy-141-lat.html

u sedeków są inne problemy...opiszę je potem.

Christus REX

Cytuj
http://krolestwonmp.pl/2015/02/12/swieta-wiara-katolicka-a-sedewakantysci/#more-1465

Ta strona to strona jak się nie mylę pana Klucznika w niej On i jego "nie wiem co" sekta? głosi że na 100 % posoborowi papieże to heretycy i anty papieże i żadni papieże,
Pius XII żyje , a wcześniej było bredzenie o ukrytym papieżu :


11. Wszyscy antypapieże: Jan XXIII, Paweł VI, Jan Paweł I, Jan Paweł II, Benedykt XVI, Franciszek, głosząc publicznie herezje odpadli od Świętej Wiary Katolickiej, nie obejmując urzędu, gdyż z Prawa Bożego i Prawa Kanonicznego wynika jasno, że heretyk nie może zostać Biskupem Rzymu. [10]

12. Katolików obowiązują unormowania Codex Iuris Canonici z 1917 r.. Kodeks antypapieża Jana Pawła II, zawierający jawne herezje, nie został legalnie promulgowany przez prawowite, Święte i nieomylne Magisterium.

13. Odrzucamy błędne nauki lefebvrystów i sedewakantystów ws. liberalnej interpretacji dyscypliny Kościoła, którą nieomylnie ustanowiło Magisterium i której jesteśmy bezwzględnie zobowiązani posłuszeństwo jako katolicy. Lefebvryści i sedewakantyści odrzucają nauki Kościoła ws. zakazu wyświęcania biskupów bez mandatu Stolicy Apostolskiej, uzasadniając je, heretycko, troską o zbawienie dusz. [11]

14. Odrzucamy sakramenty schizmatyckie (udzielane przez ‘posoborowców’, lefebrystów czy sedewakantystów), jeżeli nawet ważne (zakładając ważność święceń kapłańskich i biskupich) są NIEKATOLICKIE, gdyż nie są sprawowane w Osobie Kościoła, z ważnym posłannictwem od Legalnej Hierarchii. [12]

http://krolestwonmp.pl/o-nas/
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2017, 22:42:05 pm wysłana przez LUK » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3966


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2543 dnia: Kwietnia 30, 2017, 00:47:13 am »

Jak ustawić "zawieszenie" niektórych wątków - tak aby się nie pojawiały niebieskie prostokąty z napisem NOWE?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #2544 dnia: Kwietnia 30, 2017, 08:55:24 am »

Drogi Panie LUK, z tym "Szymonem Klucznikiem", to o co chodzi ..? Bo prawdę mówiąc "nie trybię"....:)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #2545 dnia: Kwietnia 30, 2017, 10:26:57 am »

Jak ustawić "zawieszenie" niektórych wątków - tak aby się nie pojawiały niebieskie prostokąty z napisem NOWE?

Najlepszym "technicznym rozwiązaniem" problemu, gdy wątek przestaje interesować, jest...po prostu o niego nie wchodzić. :) Prawda, że to proste ? Po co zawracać głowę zbędnymi pytaniami...:)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
sm
Gość
« Odpowiedz #2546 dnia: Kwietnia 30, 2017, 14:22:51 pm »

http://krolestwonmp.pl/2015/02/12/swieta-wiara-katolicka-a-sedewakantysci/#more-1465

wszystkie ich obiekcje co do tego, że sedewenkantyści to heretycy są obalone ( według samych sedeków):

http://tenetetraditiones.blogspot.com/2014/01/najwiekszy-dowod-przeciwko.html
https://pelagiusasturiensis.wordpress.com/?s=za%C4%87miony&submit=Szukaj
https://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2016/04/23/kosciol-zacmionych-koniec-kropka/
https://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2015/01/28/kosciol-zacmnionych/
https://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2015/01/24/o-epikei-raz-nie-ostatni/
https://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2014/01/27/najwiekszy-dowod-kosciola-teoretycznego/
http://tenetetraditiones.blogspot.com/2016/01/x-antoni-cekada-o-kosciele-w-czasie.html („Utrata Apostolskości”)
http://tenetetraditiones.blogspot.com/2017/02/2-marca-pius-xii-skonczy-141-lat.html

u sedeków są inne problemy...opiszę je potem.


no ale chyba nie w tym linkach, ktore pan podał
Zapisane
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #2547 dnia: Kwietnia 30, 2017, 21:03:02 pm »

Dla mnie czytanie wpisów LUK'a jest problematyczne (błędy interpunkcyjne, językowe, zdarzają się cytaty bez podanych źródeł, niespokojne formatowanie, brak zwięzłości, itp.)... Toteż czy mógłby ktoś napisać krótko:
1) o co chodzi LUK'owi w tutejszej dyskusji. Jakie stawia tezy konkretnie?
2) jakie ma argumenty?
3) jakie jest pochodzenie/waga tych argumentów (własna opinia, opinia bloggera, a może przepis KPK, a może jakiś Sobór).

Christus REX

1. Tezy: że papa Franciszek to niekatolik i głosi herezje (czy formalne notoryczne itd, to sobie sam może pan ocenić)

2. oraz 3 :  Argumenty: Autorytet Ewangelii Św. , Boga objawiającego Prawdy Wiary , nauczanie NIEOMYLNE KOŚCIOŁA papieże np. Pius IX oraz jak najbardziej sobory.


Tu ma pan jasną herezje papy Franciszka z cytatami i odnośnikami jaśniej się nie da , papa Franciszek podważa, nie wierzy ? w jeden Kościół Św. podważą Prawdę Wiary :
(...)

Chodzi mnie o to, żeby Pan bardziej dbał o formę, czytelność, zwięzłość (np. może nie trzeba cytować tak dużych kawałków tych dokumentów, lecz cytować tylko to co Pan wytłuszcza)... Chyba "tradsa" nie musze przekonywać, że forma ma znaczenie? :) Może mniej ale za to czytelniej...? Piszę tylko szczerze moją opinię/radę, nic więcej.

Razu pewnego natknąłem się na Pana wpis pod tym linkiem. Było tam wymienionych szereg herezji (które Pan zarzuca papieżom). Bez źródła, bez objaśnienia, tylko jakiś link na końcu odsyłający do kolejnego chaotycznego/nieczytelnego wpisu..... Proszę brać przykład z o. Huculaka, który jak już postawił bardzo poważny zarzuty i odważną tezę, to zadbał o rzetelną analizę i czytelną argumentację. Tu jest artykuł o. Benedykta J. Huculaka OFM, polecam.

Przy okazji, czy mogę poprosić o źródełko dla tych słów:
10. Nie ma różnicy w co wierzysz ważne że robisz dobre uczynki słowa Franciszka.
... oraz dla tej tezy:
2. Anglikańscy pastorzy to NASI męczennicy i NALEŻY ich czcić CZY PAN TAK CZYNI
... oraz źródełko dla tej:
8. Heretycy i schizmatycy mogą BEZ wyrzeczenia się swych herezji bez PROBLEMU przystępować do Komunii Św
Z tego co pamiętam KPK obwarowuje jednak interkomunię pewnymi warunkami i nie jest to "bez problemu" (tylko niech nikt nie myśli, że akceptuję interkomunię w jakiejkolwiek sytuacji).
« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2017, 23:40:22 pm wysłana przez Marc » Zapisane
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #2548 dnia: Kwietnia 30, 2017, 21:07:09 pm »

Propagatorzy Medjugorie ramię w ramię z tradsami (lub częścią tradsów) w kwestii Papieża Franciszka? Ciekawe...
https://dzieckonmp.wordpress.com/tag/falszywy-prorok/
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #2549 dnia: Maja 05, 2017, 11:57:54 am »

Kilka przemyśleń na temat papieża i libertarianizmu.

Kiedy papież Franciszek mówi o libertariańskim indywidualizmie, opisuje to jako coś, co mówi, wywyższa egoistyczny ideał, a to tylko jednostka, która daje wartości rzeczy i relacje międzyludzkie, a gdzie jest tylko osoba, która decyduje, co jest dobre, a co jest złe. Pozostaje kwestia, czy papież oferuje rzetelną lub dokładną definicją libertarianizmu.

https://cruxnow.com/commentary/2017/05/05/pope-franciss-attack-libertarian-individualism-not-libertarians/
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2017, 12:01:23 pm wysłana przez binraf » Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Strony: 1 ... 168 169 [170] 171 172 ... 277 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!