Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 21:48:49 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231946 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 154 155 [156] 157 158 ... 276 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 943168 razy)
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #2325 dnia: Lutego 12, 2017, 09:27:18 am »

zaprzeczanie samemu sobie
Jeśli chodzi o niekonsekwencję, to...

Z jednej strony:
"Nigdy Kościół nie miał się tak dobrze jak dzisiaj, to piękny moment Kościoła". [16.9.2013 - spotkanie z duchowieństwem diecezji rzymskiej]
https://drive.google.com/file/d/0B92_djwQlPfOeUtoLXVxSGpVcTA/view

A z drugiej:
"Stoimy wobec »upływu krwi«, który osłabia życie konsekrowane i samo życie Kościoła. Niepokoi nas porzucanie życia konsekrowanego. Jest prawdą, że niektórzy opuszczają je, aby dać wyraz pewnej spójności, ponieważ, dokonawszy poważnego rozeznania, widzą, że nigdy nie mieli powołania; lecz inni po upływie jakiegoś czasu wyrzekają się swej wierności, nawet już kilka lat po ślubach wieczystych. Co się stało?". [28.1.2017 - spotkanie z uczestnikami sesji plenarnej Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego]
http://w2.vatican.va/content/francesco/it/speeches/2017/january/documents/papa-francesco_20170128_plenaria-civcsva.html

co innego ma na celu owo "otwarcie na świat"?

Przy okazji tego "udzisiejszania" milcząco (i naiwnie) zakłada się, że Kościół będzie czerpał od świata same dobre rzeczy. A potem przychodzi zdziwienie, że np. młodzi ludzie, jako nosiciele "kultury cząstkowości, prowizoryczności", nie chcą "przyjmować poważnych i definitywnych zobowiązań" - wstępując w związek małżeński, do stanu duchownego, składając śluby zakonne...
http://w2.vatican.va/content/francesco/it/speeches/2017/january/documents/papa-francesco_20170128_plenaria-civcsva.html
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #2326 dnia: Lutego 16, 2017, 14:34:02 pm »

z cyklu kwiatki Pp Franciszka:
Matki, dawajcie dzieciom mleko, nawet teraz jeśli płaczą lub są głodne. Karmcie je piersią, nie przejmujcie się
– mówił Franciszek.

Niech mi ktoś wytłumaczy, co jest złego w karmieniu głodnego i zaryczanego dziecka. Starsze dziecko może zrozumieć, że w kościele się nie je. Ale niemowlę?
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #2327 dnia: Lutego 16, 2017, 14:58:37 pm »

Niech mi ktoś wytłumaczy, co jest złego w karmieniu głodnego i zaryczanego dziecka.

Oczywiście, że nic złego. Ale mimo wszystko to dość niepoważne, że okupant Stolicy Piotrowej zajmuje się tego typu sprawami. Może powinien jeszcze zachęcić do zmieniania pieluch i wycierania zasmarkanych nosów? Najlepiej w specjalnej encyklice.

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #2328 dnia: Lutego 16, 2017, 17:45:33 pm »

Niech mi ktoś wytłumaczy, co jest złego w karmieniu głodnego i zaryczanego dziecka.

Oczywiście, że nic złego. Ale mimo wszystko to dość niepoważne, że okupant Stolicy Piotrowej zajmuje się tego typu sprawami. Może powinien jeszcze zachęcić do zmieniania pieluch i wycierania zasmarkanych nosów? Najlepiej w specjalnej encyklice.
Ja nie wymagam od papieza znajomosci fizjologii dzieciecia, ale skoro sie nie zna to niech zajmuje tym na czym sie mniej wiecej rozumie. Z tego co pamietam, a było to ze 30 lat temu, to małolat niemówiacy ma stałe godziny karmienia. Jesli zaś wydaje odłos paszczą w godzinach nietypowych, to znaczy że mu coś dolega i trzeba isc do doktora a nie do kościoła. Pan Bóg zrozumie.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #2329 dnia: Lutego 21, 2017, 22:47:26 pm »

Tyle tylko, że 30 lat temu mówiono, że najlepsze jest karmienie z butelki,  a już najlepiej wyrobem mlekopodobnym (pamiętam, jak za PRLu marzeniem  niemowląt była Humana z Peweksu).

Jak się karmi butelką, to można sobie mieć stałe godziny karmienia. Dziecko wtrąci flaszkę sztucznego mleka  (koniecznie marki z najnowszych reklam TV), i przez parę godzin jest spokój.

Na szczęście teraz karmienie piersią wróciło do łask (całkiem słusznie), a dziecko karmione piersią je, kiedy mu się chce - mało na raz, ale za to często.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #2330 dnia: Lutego 21, 2017, 23:10:11 pm »

Rozmawiałem z moją mamą. W latach 60-tych na wsi nie było humany, a karmienie piersią było normą. Ani ona ani jej karmiace kolezanki nie karmiły piersią w kosciele a nawet im to do głowy nie przyszło. Ludziom sie dzisiaj w dupach przewraca i papiez nie madrzejszy.
Zapisane
Paulus
adept
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #2331 dnia: Lutego 23, 2017, 12:41:20 pm »

Niech mi ktoś wytłumaczy, co jest złego w karmieniu głodnego i zaryczanego dziecka.

Oczywiście, że nic złego. Ale mimo wszystko to dość niepoważne, że okupant Stolicy Piotrowej zajmuje się tego typu sprawami. Może powinien jeszcze zachęcić do zmieniania pieluch i wycierania zasmarkanych nosów? Najlepiej w specjalnej encyklice.
Dodajmy, w encyklice o recyklingu pieluch jednorazowych.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2332 dnia: Lutego 23, 2017, 23:16:32 pm »

Co nas obchodzą jakieś gadki kardynałów itp. Bawmy się: https://youtu.be/0qi4YCDmBzM

Ale coś mało wiernych przybyło :(
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2017, 23:19:57 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #2333 dnia: Lutego 25, 2017, 14:22:28 pm »

Papież, komentując Mk 10, 1-12, stwierdził, że na pytanie faryzeuszy, czy wolno mężowi oddalić żonę, "Jezus nie odpowiada, czy wolno, czy nie wolno, nie wchodzi w ich kazuistyczną logikę". A tymczasem słowa Chrystusa: "Co więc Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela!" trudno uznać za coś innego niż jasną odpowiedź: "Nie wolno".
http://pl.radiovaticana.va/news/2017/02/24/papież_na_mszy_w_domu_św_marty_jezus_ostrzega_przed_obłudą/1294788
W ogóle wydaje mi się, że ta homilia, skierowana niby to przeciwko "obłudnikom" i "kazuistom", w rzeczywistości dotyczy tych, którzy zadają pytania (dubia), prosząc o jasną odpowiedź: tak lub nie.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #2334 dnia: Lutego 25, 2017, 16:31:39 pm »

Rozmawiałem z moją mamą. W latach 60-tych na wsi nie było humany, a karmienie piersią było normą. Ani ona ani jej karmiace kolezanki nie karmiły piersią w kosciele a nawet im to do głowy nie przyszło. Ludziom sie dzisiaj w dupach przewraca i papiez nie madrzejszy.

Po pierwsze: dawniej niemowląt do kościoła się raczej nie przynosiło. Zostawała z nimi babcia, albo inny członek rodziny, który szedł na inną mszę. Dzisiaj często to jest niemożliwe, i dziecko musi się zabrać do kościoła, bo nie ma go z kim zostawić.

Po drugie: wyobraża Pan sobie że np. kilkumiesięczne niemowle zacznie płakać w kościele, a wtedy matka mu powie "nie czas na karmienie, poczekaj", po czym dziecko grzecznie przestanie płakać i będzie z uśmiechem czekać na koniec mszy? A jak nie przestanie, to co by Pan zrobił?  Może mu pasem przywalić, żeby się w d.. nie przewróciło?


Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #2335 dnia: Lutego 25, 2017, 17:16:34 pm »

Dzisiaj często to jest niemożliwe, i dziecko musi się zabrać do kościoła, bo nie ma go z kim zostawić.

Jeśli dziecka nie ma z kim zostawić, to matka nie ma obowiązku wysłuchania Mszy.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #2336 dnia: Lutego 25, 2017, 17:57:58 pm »

Nie wyobrażam sobie karmienia dziecka piersią w kościele, nigdy też nie byłam zmuszona do takiego zachowania. Myślę, że gdyby jednak  taka konieczność zaistniała, to udałabym się w jakieś dyskretne miejsce, bo karmienie piersią byłoby szalenie krępujące dla mnie, a dla otoczenia mocno rozpraszające.
Przyznam, że przez kilkadziesiąt lat cotygodniowego słuchania Mszy św. nie widziałam matek tak karmiących dzieci w kościołach.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Mainchin
rezydent
****
Wiadomości: 329


« Odpowiedz #2337 dnia: Lutego 25, 2017, 18:14:10 pm »

Papież o rozwodach:

W swojej homilii Ojciec Święty nawiązał do pytania postawionego Panu Jezusowi przez faryzeuszów w czytanym dziś fragmencie Ewangelii (Mk 10,1-12): „czy wolno mężowi oddalić żonę?”. Zaznaczył, że czynili to oni, aby wystawić Pana Jezusa na próbę.

Franciszek, wychodząc z odpowiedzi udzielonej przez Jezusa wskazał, co w wierze jest najważniejsze:
„Jezus nie odpowiedział, czy godzi się, czy też nie, nie podjął ich logiki kazuistycznej. Oni myśleli bowiem o wierze jedynie w kategoriach «można» lub «nie można», jak daleko wolno, a jak daleko nie wolno – w kategoriach logiki kazuistycznej. Jezus tego nie podejmuje i kieruje pytanie: «A co wam nakazał Mojżesz? Co mówi wasze prawo?». Wyjaśnili pozwolenie wydane przez Mojżesza, aby oddalić żonę, i to właśnie oni wpadli w pułapkę. Ponieważ Jezus określa ich jako ludzi o zatwardziałych sercach: «Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych napisał wam to przykazanie», i mówi prawdę. Bez kazuistyki, nie pozwalając, mówi prawdę” – podkreślił Ojciec Święty.

Papież przypomniał, że Pan Jezus zawsze mówi prawdę, wyjaśnia prawdziwość Pisma Świętego, prawa Mojżesza, tak jak zostały stworzone. Czyni to także, kiedy uczniowie zapytali Go o cudzołóstwo: „Kto oddala żonę swoją, a bierze inną, popełnia cudzołóstwo względem niej. I jeśli żona opuści swego męża, a wyjdzie za innego, popełnia cudzołóstwo”.

Franciszek zauważył, że choć cudzołóstwo jest poważnym grzechem, to Pan Jezus nie unikał rozmowy z kobietą cudzołożną, poganką, pił z jej nieoczyszczonego rytualnie kubka i na końcu powiedział: „Ja ciebie nie potępiam. Nie grzesz więcej”.

„Bardzo jasno widzimy, że droga Jezusa prowadzi od kazuistyki do prawdy i miłosierdzia. Jezus porzuca kazuistykę. Tych, którzy chcieli wystawić Go na próbę, myśleli według tej logiki, «można» lub «nie można», określa w innym fragmencie Ewangelii – «obłudnicy»” – przypomniał papież.

Ojciec Święty wskazał, że droga życia chrześcijanina nie może ulegać logice kazuistycznej, ale odpowiada prawdą, której towarzyszy, tak jak Jezusowi, miłosierdzie, „bo On jest wcieleniem miłosierdzia Ojca, i nie może się zaprzeć siebie samego. Nie może się zaprzeć samego siebie, bo jest Prawdą Ojca, i nie może się zaprzeć samego siebie, bo jest Miłosierdziem Ojcem” – podkreślił Franciszek. Zauważył, że ta droga jakiej naucza nas Jezus, nie jest łatwa do stosowania w obliczu pokus, jakie niesie życie.

„Kiedy pokusa dotyka naszego serca, ta droga wydostania się z kazuistyki do prawdy i miłosierdzia nie jest łatwa: potrzeba nam łaski Bożej, aby nam pomogła iść dalej w tym kierunku. I zawsze musimy o nią poprosić. «Panie, abym był sprawiedliwy, lecz sprawiedliwy a zarazem miłosierny, a nie sprawiedliwy, objęty kazuistyką. Sprawiedliwy w miłosierdziu, tak jak Ty». Ponadto ktoś o mentalności kazuistycznej może zapytać: Co jest ważniejsze w Bogu, sprawiedliwość czy miłosierdzie? Są one jednym. W Bogu sprawiedliwość jest miłosierdziem a miłosierdzie jest sprawiedliwością. Niech Pan nam pomoże zrozumieć tę drogę, co nie jest łatwe, ale uczyni nas szczęśliwymi, a także uczyni szczęśliwymi wielu ludzi” – powiedział na zakończenie swej homilii papież.
Zapisane
Recordare, Virgo Mater, dum steteris in conspectu Dei, ut loquaris pro nobis bona, et ut avertas indignationem suam a nobis.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #2338 dnia: Lutego 25, 2017, 18:38:03 pm »

Czy Panu szanownemu nie wydaje się, że wydziwia i szuka dziury w całym? Do mojej malutkiej kaplicy FSSPX przychodzą matki z niemowlętami, w problemach wychodzą do zakrystii albo na zewnatrz i kłopot załatwiaja. Nie wydaje się szanownemu Panu, że niektórzy współczesni rodzice zachowują się jakby byli piewszymi w historii populacji, którzy maja dzieci i napotykają problemy niespotykane do tej pory? Ja nie mam nic przeciwko matczynym piersiom ale Msza Świeta, to nie kilkutygodniowa deportacja kraju ałtajskiego w bydlęcym wagonie i są szanse zachowania intymnosci.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #2339 dnia: Lutego 26, 2017, 21:19:49 pm »

Dzisiaj często to jest niemożliwe, i dziecko musi się zabrać do kościoła, bo nie ma go z kim zostawić.

Jeśli dziecka nie ma z kim zostawić, to matka nie ma obowiązku wysłuchania Mszy.

Takie mam pytanie zatem, jeśli np. rodzina żyje normalnie i co za tym idzie ma 3-5-7 czy 9 dzieci to rozumiem, że kobieta ma przez te kilkanaście lat we Mszy nie uczestniczyć?
Biorąc pod uwagę, że najmniejsi bez mamy i tak nie pojadą to rozumiem, że dodatkowo dzieci do 2-3 czy 4 roku życia wcale we Mszach nie uczestniczą według tej teorii?
I wszystko jest w porządku? Byle tylko nie zniesmaczyć jakiegoś ....
Czasem mam wrażenie, że ludziom brakuje w życiu problemów.


I oczywiście nikt nie mówi o ordynarnym ekshibicjonizmie, tego w życiu nie spotkałem, natomiast wsadzenie maluszka pod chustę i nakarmienie tak, że nikt nie widzi to naprawdę ....
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2017, 21:22:08 pm wysłana przez gnome » Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: 1 ... 154 155 [156] 157 158 ... 276 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!