Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:59:07 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 125 126 [127] 128 129 ... 275 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 936648 razy)
pomponiagrecyna
Gość
« Odpowiedz #1890 dnia: Listopada 17, 2015, 20:17:55 pm »

U Franciszka nic mnie już nie zdziwi. Tak sobie myślę kiedy doczekam się Mszy Wieczerzy Pańskiej w zborze protestanckim ze wspólną koncelebrą biskupek. Z bólem serca niestety, ale stwierdzam, ze ten papież to teologiczny ignorant. Skoro dla niego wszystko jedno w co się wierzy, a protestantyzm to w gruncie rzeczy nie różni się od katolicyzmu, to dlaczego nie zaproponował jej zmiany wyznania, albo jej mężowi? Po co się męczyć?
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2015, 20:20:58 pm wysłana przez pomponiagrecyna » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #1891 dnia: Listopada 17, 2015, 21:04:20 pm »

Skoro dla niego wszystko jedno w co się wierzy, a protestantyzm to w gruncie rzeczy nie różni się od katolicyzmu, to dlaczego nie zaproponował jej zmiany wyznania, albo jej mężowi? Po co się męczyć?

Nie wiem, może dlatego, że trzeba "kultywować swoją tożsamość" - mniej więcej coś takiego niedawno powiedział przecież papież na jakimś spędzie międzyreligijnym. Żona kultywuje swoją "tożsamość", mąż swoją, i jest OK.

Ale proszę zwrócić uwagę na końcową uwagę: "nie odważę się powiedzieć nic więcej" - czyli papież dał do zrozumienia, że ma konkretniejszą odpowiedź, ale boi się jej udzielić.  Kogo się boi? Raczej nie luteran, jak przypuszczam...

Swoją drogą, kto by się spodziewał, że Vicarius Christi będzie kiedyś mówił w taki sposób.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #1892 dnia: Listopada 19, 2015, 12:33:34 pm »

PCh24 podaje jeszcze ciekawsze szczegóły wizyty u luteran:

Cytuj
– Jesteś świadkiem głębokiej podróży. Czyż nie jest nią podróż przez małżeństwo, rodzinę, ludzką miłość i wspólną wiarę? Mamy ten sam chrzest. Kiedy czujesz się jak grzesznica – ja sam czuję, że jestem wielkim grzesznikiem – jeżeli twój mąż czuje się grzesznikiem, udajesz się do Pana i prosisz Go o przebaczenie. Twój mąż robi to samo. Również idzie do księdza i prosi o rozgrzeszenie. Są to środki, pozwalające zachować w nas chrzest. Kiedy modlicie się razem, chrzest niejako wzrasta, staje się silniejszy. Kiedy uczycie dzieci, kim jest Jezus, dlaczego Jezus przyszedł na świat i co uczynił dla nas, robicie to samo, czy to w języku luterańskim czy katolickim, ale to jest to samo.
I dalej papież kontynuował: - Jak jest z Wieczerzą Pańską? Kwestia jest taka, że tylko wtedy, gdy jest się szczerym z samym sobą i dzięki niewielkiemu światłu teologicznemu, które każdy posiada, można odpowiedzieć sobie samemu na to pytanie. Wejrzyjcie w głąb siebie. „To jest Ciało moje. To jest moja Krew” – powiedział Pan. „Czyńcie to na moją pamiątkę”, i jest to pokarm, który pomaga nam w podróżowania przez życie.

http://www.pch24.pl/papiez-zaszokowal-wiernych-w-trakcie-spotkania-z-rzymskimi-luteranami%2C39519%2Ci.html#ixzz3rw6GHtXg
Zapisane
pomponiagrecyna
Gość
« Odpowiedz #1893 dnia: Listopada 19, 2015, 15:00:44 pm »

Praktycznie rzecz ujmując wypowiedzi Franciszka jako papieża i jako kardynała jeszcze są w kwestiach ekumenizmu  jawnie heretyckie, trzeba to sobie jasno powiedzieć. Franciszek swoją osobą wprowadza ogromny zamęt i chaos do Kościoła, którego członkowie już dawno się pogubili i nie dziwię się. Taki dysonans spowodowany tradycyjnym inklinacjom Benedykta, a nowoczesnością Franciszka jest olbrzymim problemem dla wielu. I jest to chora sytuacja dla Kościoła. Nie wiem po co Pan Bóg daje nam takich nieudolnych papieży. Życzę wszystkiego dobrego papieżowi, ale modlę się, by Jego pontyfikat skończył się jak najszybciej, bynajmniej nie śmiercią Ojca Św,. ale na przykład kolejną abdykacją...
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #1894 dnia: Listopada 19, 2015, 17:45:16 pm »

PCh24 podaje jeszcze ciekawsze szczegóły wizyty u luteran:
Cytuj
I dalej papież kontynuował: - Jak jest z Wieczerzą Pańską? Kwestia jest taka, że tylko wtedy, gdy jest się szczerym z samym sobą i dzięki niewielkiemu światłu teologicznemu, które każdy posiada, można odpowiedzieć sobie samemu na to pytanie.

Wygląda na to, że papież powołuje się na jeden z filarów protestantyzmu, "prywatny osąd".
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #1895 dnia: Listopada 19, 2015, 21:46:37 pm »

PCh24 podaje jeszcze ciekawsze szczegóły wizyty u luteran:

Cytuj
– Jesteś świadkiem głębokiej podróży. Czyż nie jest nią podróż przez małżeństwo, rodzinę, ludzką miłość i wspólną wiarę? Mamy ten sam chrzest. Kiedy czujesz się jak grzesznica – ja sam czuję, że jestem wielkim grzesznikiem – jeżeli twój mąż czuje się grzesznikiem, udajesz się do Pana i prosisz Go o przebaczenie. Twój mąż robi to samo. Również idzie do księdza i prosi o rozgrzeszenie. Są to środki, pozwalające zachować w nas chrzest. Kiedy modlicie się razem, chrzest niejako wzrasta, staje się silniejszy. Kiedy uczycie dzieci, kim jest Jezus, dlaczego Jezus przyszedł na świat i co uczynił dla nas, robicie to samo, czy to w języku luterańskim czy katolickim, ale to jest to samo.
I dalej papież kontynuował: - Jak jest z Wieczerzą Pańską? Kwestia jest taka, że tylko wtedy, gdy jest się szczerym z samym sobą i dzięki niewielkiemu światłu teologicznemu, które każdy posiada, można odpowiedzieć sobie samemu na to pytanie. Wejrzyjcie w głąb siebie. „To jest Ciało moje. To jest moja Krew” – powiedział Pan. „Czyńcie to na moją pamiątkę”, i jest to pokarm, który pomaga nam w podróżowania przez życie.

http://www.pch24.pl/papiez-zaszokowal-wiernych-w-trakcie-spotkania-z-rzymskimi-luteranami%2C39519%2Ci.html#ixzz3rw6GHtXg

Benedykt musi być dumny.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #1896 dnia: Listopada 19, 2015, 23:04:42 pm »

PCh24 papieżowi:
"Katechizm Kościoła Katolickiego stwierdza, że wspólnoty eklezjalne powstałe w wyniku Reformacji, odłączone od Kościoła katolickiego, „nie przechowały właściwej i całkowitej rzeczywistości eucharystycznego Misterium, głównie przez brak sakramentu kapłaństwa”. Z tego powodu dla Kościoła katolickiego interkomunia eucharystyczna z tymi wspólnotami nie jest możliwa."

A papież na to:
"Ech te wyjaśnienia, interpretacje. Życie jest większe niż wyjaśnienia i interpretacje."

;)
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1897 dnia: Listopada 20, 2015, 00:02:08 am »

To może w całości ten art. bo dalej jest ciekawe zdanie, pogrubiłam je  :)

KKK 1400 Wspólnoty eklezjalne powstałe w wyniku Reformacji, odłączone od Kościoła katolickiego, "nie przechowały... właściwej i całkowitej rzeczywistości eucharystycznego Misterium, głównie przez brak sakramentu kapłaństwa" (Sobór Watykański II, dekret Unitatis redintegratio, 22). Z tego powodu dla Kościoła katolickiego interkomunia eucharystyczna z tymi wspólnotami nie jest możliwa. Jednak te wspólnoty eklezjalne, "sprawując w świętej Uczcie pamiątkę śmierci i zmartwychwstania Pańskiego, wyznają, że oznacza ona życie w łączności z Chrystusem i oczekują Jego chwalebnego przyjścia" (Sobór Watykański II, dekret Unitatis redintegratio, 22).


No i zgadzałoby się z Franciszka podpowiedzią: "Rozmawiajcie z Panem i idźcie naprzód." - bo jednak coś te wspólnoty sprawują.
Zapisane
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #1898 dnia: Listopada 20, 2015, 00:57:48 am »

Cóż... tego już nie chciałem cytować, bo popsułoby efekt :P
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1899 dnia: Listopada 20, 2015, 09:03:23 am »

Cytuj
"Ech te wyjaśnienia, interpretacje. Życie jest większe niż wyjaśnienia i interpretacje."

takie złote myśli - perełki trzeba zapamiętać. Jak spotkamy posoborowego księdza, który zmarszczy brew (że niby to zbawieniem duszy naszej zaniepokojony) i wyrazi pseudoteologicznym tekstem zastrzeżenia wobec schizmatyckiego Bractwa, to my mu na to:
 
"Ech te wyjaśnienia, interpretacje. Życie jest większe niż wyjaśnienia i interpretacje. Idziemy naprzód. Wyluzuj, Jezus cię kocha!"
Na głupotę - głupota, klin - klinem.

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1900 dnia: Listopada 20, 2015, 14:05:39 pm »

Cóż... tego już nie chciałem cytować, bo popsułoby efekt :P

Uważam, że tu nie powinno chodzic o psucie czyichkolwiek efektów, ale raczej o katolicka naukę Kościoła. Przecież tu widać sprzeczność. A takie i inne sprzeczności ciągną się nie od Franciszka. A to  :P proszę sobie zachować. 

Soborowy Dekret „Unitatis redintegratio”
(...)
http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x59927/soborowy-dekret-unitatis-redintegratio/

... albo kard. Kaspera poczytac tez przybliza Dekret Unitatis redintegratio:

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WR/rady_pontyfikalne/r_jednosci_chrz/wiazacy_unitatis_29042004.html
Zapisane
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #1901 dnia: Listopada 20, 2015, 17:06:01 pm »

Cóż... tego już nie chciałem cytować, bo popsułoby efekt :P

Uważam, że tu nie powinno chodzic o psucie czyichkolwiek efektów, ale raczej o katolicka naukę Kościoła. Przecież tu widać sprzeczność. A takie i inne sprzeczności ciągną się nie od Franciszka. A to  :P proszę sobie zachować. 
Pani Anno... jak Pani myśli - po co właśnie było to " :P ", które mam "sobie zachować" i to " ;) " pod koniec poprzedniego posta? Naprawdę nie dostrzegła Pani ani odrobiny żartu czy ironii w moich wypowiedziach?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1902 dnia: Listopada 20, 2015, 19:09:33 pm »

Myślę, że kultura wypowiedzi obowiązuje, poprzez emotikonki też.  Emotikonek z uśmiechem i niektóre inne nigdy mi nie przeszkadzały, ale emotikonek z wystawianiem języka juz tak. Może Pan sobie to uzywać do kogo chce, ale do mnie nie.  :)
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #1903 dnia: Listopada 20, 2015, 21:56:24 pm »

Cytuj
"Ech te wyjaśnienia, interpretacje. Życie jest większe niż wyjaśnienia i interpretacje."

takie złote myśli - perełki trzeba zapamiętać. Jak spotkamy posoborowego księdza, który zmarszczy brew (że niby to zbawieniem duszy naszej zaniepokojony) i wyrazi pseudoteologicznym tekstem zastrzeżenia wobec schizmatyckiego Bractwa, to my mu na to:
 
"Ech te wyjaśnienia, interpretacje. Życie jest większe niż wyjaśnienia i interpretacje. Idziemy naprzód. Wyluzuj, Jezus cię kocha!"
Na głupotę - głupota, klin - klinem.
...raczej homeopatia ..... - podobnym zwalczać podobne...
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1904 dnia: Listopada 22, 2015, 20:49:29 pm »

Za stroną DICI. To samo można przeczytać, co i na innych zagranicznych stronach podają, są 'rozważania' o Wieczerzy i o Chrzcie - "jeżeli mamy ten sam chrzest, to musimy iść razem, życie jest większe niż wyjaśnienia i interpretacje. Zawsze proszę odnosić się do chrztu. Jedna wiara, jeden chrzest, jeden Pan! Tak nam mówi św. Paweł, i z tego proszę wyciągnąć wnioski. Ja nigdy nie ośmieliłbym się dać na to pani pozwolenia, bo to nie jest w mojej kompetencji. Jedna wiara, jeden chrzest, jeden Pan: proszę porozmawiać z Panem i iść naprzód. Nie ośmielam się, nie ośmielam się nic więcej dodać".  etc ... na końcu ciekawy komentarz:

Papież Franciszek z wizytą w świątyni luterańskiej w Rzymie

(...)

"Komentarz: 21 listopada przypada rocznica deklaracji złożonej przez abp Marcela Lefebvre'a, w 1974. Słowa, które wypowiedział papież Franciszek w zborze luterańskim w Rzymie, świadczą o tym, że deklaracja ta zachowuje nienaruszoną wartość po 41 latach."


Treść deklaracji abp Marcelego Lefebvre’a z 21 listopada 1974 r. dostępna tu:

„Całym sercem i całą duszą należymy do Rzymu katolickiego, stróża wiary katolickiej oraz tradycji niezbędnych do jej zachowania, do wiecznego Rzymu, nauczyciela mądrości i prawdy. Odrzucamy natomiast i zawsze odrzucaliśmy pójście za Rzymem o tendencji neomodernistycznej i neoprotestanckiej, która wyraźnie zaznaczyła się podczas Soboru Watykańskiego II, a po soborze we wszystkich z niego wynikających reformach.
(...)
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,2775.msg61270.html#msg61270
Zapisane
Strony: 1 ... 125 126 [127] 128 129 ... 275 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!