Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 10:49:32 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 124 125 [126] 127 128 ... 276 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 943482 razy)
Lappiy
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #1875 dnia: Października 10, 2015, 19:19:43 pm »

Wszystko fajnie, ale jak już wyjaśniałem to "mafia club" które pojawia się w tym artykule nie jest dobrym określeniem. Mówiąc szczerze ja akurat nie widzę tutaj nawet nic specjalnie bulwersującego. Jeśli jest coś bulwersującego to raczej to, że podczas konklawe 2013 grupa konserwatywna nie pierwszy już raz została ograna niczym przedszkolaki.
Zapisane
sulpicjusz
adept
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #1876 dnia: Października 21, 2015, 16:03:59 pm »

Jak to w cytacie przypisywanym wielu, w tym Talleyrandowi: "nigdy nie ufam niezdementowanym informacjom"...


https://en-maktoob.news.yahoo.com/vatican-denies-pope-francis-brain-tumour-084848507.html
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1877 dnia: Października 24, 2015, 19:15:56 pm »

Darz bór!
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1878 dnia: Października 24, 2015, 19:39:02 pm »

Darz bór!

Niech Moc będzie z Wami!

Bardziej ekumenicznie bo międzyplanetarnie.
( w grudniu chyba do kin wchodzą Gwiezdne Wojny)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #1879 dnia: Października 24, 2015, 21:43:03 pm »

Niech Moc będzie z Wami!
I z duchem Twoim ! (Czy tak jest dobrze ?)
Zapisane
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #1880 dnia: Listopada 07, 2015, 19:14:52 pm »

Są sytuacje, że moje zrozumienie dla sedewakantystów diametralnie wzrasta...
Zapisane
pomponiagrecyna
Gość
« Odpowiedz #1881 dnia: Listopada 07, 2015, 19:56:29 pm »

Mnie do sedewakantystów nie ciągnie, bo uważam, że jednak mimo wszystko mylą się. Natomiast do Tradycji katolickiej moja sympatia wzrasta i do Bractwa. Swoją drogą ciekawe jaki będzie następny Papież? Czy można być bardziej liberalnym niż obecny Ojciec Św.?
Zapisane
Lappiy
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #1882 dnia: Listopada 07, 2015, 23:49:56 pm »

Mnie do sedewakantystów nie ciągnie, bo uważam, że jednak mimo wszystko mylą się. Natomiast do Tradycji katolickiej moja sympatia wzrasta i do Bractwa. Swoją drogą ciekawe jaki będzie następny Papież? Czy można być bardziej liberalnym niż obecny Ojciec Św.?

Odpowiedzi na to pytanie udzieli gdy po raz pierwszy na loży błogosławieństw ukaże się w garniturze i krawacie :)
Zapisane
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #1883 dnia: Listopada 08, 2015, 00:01:31 am »

Mnie do sedewakantystów nie ciągnie, bo uważam, że jednak mimo wszystko mylą się. Natomiast do Tradycji katolickiej moja sympatia wzrasta i do Bractwa. Swoją drogą ciekawe jaki będzie następny Papież? Czy można być bardziej liberalnym niż obecny Ojciec Św.?
Przez wyrozumiałość miałem na myśli nie tyle to, że mnie do nich ciągnie, co raczej pewną powściągliwość w osądzaniu ich.
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #1884 dnia: Listopada 08, 2015, 01:45:39 am »

[...]
Odpowiedzi na to pytanie udzieli gdy po raz pierwszy na loży błogosławieństw ukaże się w garniturze i krawacie :)

Tak sobie od dłuższego czasu (tj. jeszcze od czasów istnienia poprzedniego FK) czytam Państwa wypowiedzi i komentarze
(generalnie zgadzając się z wieloma krytycznymi głosami zarówno pod adresem obecnego papieża jak i szerzej patrząc kierunku w jakim zdąża współczesny Kościół)
i nieodparcie co jakiś czas wraca mi na myśl napotkane kiedyś opowiadanie (napisane w czasach pontyfikatu Jana Pawła II, kiedy to co możemy obecnie obserwować, było jeszcze nie do pomyślenia)
jako niezwykle prorocze i coraz bardziej aktualne;
oto cytat jaki wręcz narzuca się jako nawiązanie do wypowiedzi p. Lappiy'a:
Cytuj
Rzeczywiście papież był w marynarce, pod krawatem, tylko w klapie miał wpięty mały srebrny krzyżyk, dokładnie tak samo ubierał się, gdy był kardynałem w Islandii.

Nie zdziwię się, jeśli z czasem (bardzo możliwe, że jednak względnie odległym) dojdzie do spełnienia się innych opisanych w wyżej linkowanym opowiadaniu sytuacji,
zapewne w ocenie opisującego je autora będących niemożliwymi do zrealizowania absurdami.  ::)
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1885 dnia: Listopada 08, 2015, 18:08:30 pm »

Cytuj
.  Odpowiedzi na to pytanie udzieli gdy po raz pierwszy na loży błogosławieństw ukaże się w garniturze i krawacie :)

Konserwatystę poznamy po tym, że będzie miał krawat w kolorze liturgicznym (zielony, czerwony albo złoty - co moze tez oznaczac, ze zaraz po wyborze idzie na coctail)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #1886 dnia: Listopada 09, 2015, 11:54:38 am »

Cytuj
.  Odpowiedzi na to pytanie udzieli gdy po raz pierwszy na loży błogosławieństw ukaże się w garniturze i krawacie :)

Konserwatystę poznamy po tym, że będzie miał krawat w kolorze liturgicznym (zielony, czerwony albo złoty - co moze tez oznaczac, ze zaraz po wyborze idzie na coctail)

Ja to widzę inaczej:

Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #1887 dnia: Listopada 12, 2015, 14:34:46 pm »

 Socci Antonio
Czy to naprawdę Franciszek?

Wydawca:  Wydawnictwo AA
Rok wydania:  2015
Opis fizyczny:  A5, 440 s.
Oprawa:  okładka miękka
Opis:  Co dzieje się z Kościołem w sytuacji, jaka nigdy wcześniej w historii nie miała miejsca? Czy Benedykt XVI przestał być papieżem? Czy wybór Franciszka został przeprowadzony właściwie? Czy stoimy w obliczu rewolucji, która zmieni nauczanie i praktykę Kościoła? Co to oznacza dla wierzących i dla całego świata? Czy na naszych oczach spełniają się proroctwa z Fatimy i dramatyczne wizje bł. Anny Katarzyny Emmerich oraz papieża Leona XIII? Wszystkie te kwestie porusza Antonio Socci z właściwą sobie szczerością i bezkompromisowością, rzucając światło na niezwykłe i dramatyczne czasy, w jakich przyszło nam żyć. Antonio Socci znów szokuje. Pisze o Kościele w czasie wielkiego zamętu, który się wzmógł w czasie pontyfikatu obecnego papieża – Franciszka. Zamieszcza kontrowersyjne tezy dotyczące abdykacji Benedykta XVI oraz kwestionujące poprawność wyboru Franciszka. Przytacza fakty dokumentujące niezwykle dramatyczny obraz współczesnego Kościoła - targanego dramatyczną walką obrońców wiary chrześcijańskiej z grupą coraz bardziej wpływowych rewolucjonistów. Dostrzega zagubienie wielu osób wierzących, zwłaszcza na Zachodzie, którzy są teraz przekonywani, że Kościół musi się zmieniać zgodnie z laickimi trendami współczesności, które w świetle Ewangelii są grzeszne i niedopuszczalne. Socci z zaniepokojeniem zauważa, że obecny papież swoimi wypowiedziami bądź milczeniem niejednokrotnie wzmaga tę dezorientację. Włoski dziennikarz przedstawia Kościół w sytuacji zagrożenia, w momencie, jak się wydaje, wielkiego przełomu, który może zadecydować o dalszych losach Kościoła, człowieka i świata. Pasjonująca książka, którą koniecznie trzeba przeczytać!

http://www.ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016716-23010001__PZTA_2.html
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #1888 dnia: Listopada 16, 2015, 22:57:12 pm »

Papież odwiedził rzymskich luteran

http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,3618,papiez-odwiedzil-rzymskich-luteran.html

Jedność chrześcijan tuż, tuż.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #1889 dnia: Listopada 17, 2015, 19:54:32 pm »

W powyższym linku piszą, że luteranka zapytała, "dlaczego nie może wspólnie z mężem-katolikiem przyjmować Eucharystii". Papież coś odpowiedział, ale jako żywo nie rozumiem co jego odpowiedź ma znaczyć. Rozumie ktoś?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: 1 ... 124 125 [126] 127 128 ... 276 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!