Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:08:05 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 275 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 937006 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #825 dnia: Listopada 17, 2013, 11:58:19 am »

We wcześniejszych czasach były msze z elementami tanga:

http://breviarium.blogspot.com/2013/11/kard-bergoglio-msza-swieta-z-elementami.html
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #826 dnia: Listopada 17, 2013, 16:22:13 pm »

Tanga w programie nie bylo ;D - na jednej z podanych stron bylo napisane, ze papiez lubi taka muzyke ;)
A klasyki najwyraźniej nie lubi  :(
Może trzeba mu uświadomić, że muzycy klasyczni - poza wybitnymi wirtuozami - na ogół nie są ludźmi zbyt zamożnymi?  ;)
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #827 dnia: Listopada 17, 2013, 20:17:56 pm »

No nie wiem czy nie lubi. W artykule wydanym u nas jako "Grzech i zepsucie" zachwyca się Bachem. Ale trzebaby go zapytać.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #828 dnia: Listopada 17, 2013, 20:33:42 pm »

W artykule wydanym u nas jako "Grzech i zepsucie" zachwyca się Bachem.
No bo Bach to protestant  ;D A może pomylił się i chciał napisać, że lubi muzykę która brzmi: bach, bach, bach :D
Zapisane
zdewirtualizować awatary
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #829 dnia: Listopada 18, 2013, 12:54:12 pm »

http://breviarium.blogspot.co.at/2013/11/ten-papiez-nam-sie-nie-podoba.html

Cytuj
Papież prawie nie pozwolił mi dokończyć tego zdania mówiąc, że rozumie, że ta krytyka wypływa z miłości i zapewniając, jak bardzo ceni sobie to, co przeczytał.

Sczerze powiedziawszy, to jestem zaskoczony, i to pozytwynie.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #830 dnia: Listopada 18, 2013, 15:24:49 pm »

Ciekawe, ciekawe - mnie też to mile zaskoczyło.

W dodatku z watykańskich stron usunięto wywiad ze Scalfarim (http://www.ncregister.com/blog/edward-pentin/scalfari-interview-taken-down-from-vatican-website) No i papież na razie jakby przestał udzielać nowych wywiadów.

Może to jakieś jaskółki normalizacji?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #831 dnia: Listopada 18, 2013, 15:32:19 pm »

pjo - ćwiczy swój hiszpański i wyczekuje na telefon :)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #832 dnia: Listopada 18, 2013, 17:54:25 pm »

Ciekawe, ciekawe - mnie też to mile zaskoczyło.

W dodatku z watykańskich stron usunięto wywiad ze Scalfarim (http://www.ncregister.com/blog/edward-pentin/scalfari-interview-taken-down-from-vatican-website) No i papież na razie jakby przestał udzielać nowych wywiadów.

Może to jakieś jaskółki normalizacji?

cos w tym jest. kard. Bergoglio nie byl ani jakims wybitnym intelektualista, ani jakims wybitnym duszpasterzem. Robil, co inni robili, mial swoj nieco dziwaczny,  przekorny styl zycia, i nagle jest papiezem. Na tym urzedzie tudno zadowalac sie  powszechnie akceptowalnymi komunalami, bo kazdy slucha, i wykorzystuje niescislosci do ataku. Napawa jednak optymizmem ta historia. Jesli Najwyzszy Kaplan wsluchuje sie rowniez w krytyke, to olbrzymi plus dla niego. Trudno oczekiwac cudow, ale pewne rzeczy moga ewoluowac. Piotr, zganiony przez Pawla zdanie zmienil. Miejmy nadzieje, ze Pan Bog da i jego nastepcom ta sama odwage, kiedy to bedzie niezbedne.
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2013, 17:56:35 pm wysłana przez max » Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #833 dnia: Listopada 18, 2013, 18:00:58 pm »

Tanga w programie nie bylo ;D - na jednej z podanych stron bylo napisane, ze papiez lubi taka muzyke ;)
A klasyki najwyraźniej nie lubi  :(
Może trzeba mu uświadomić, że muzycy klasyczni - poza wybitnymi wirtuozami - na ogół nie są ludźmi zbyt zamożnymi?  ;)
W wywiadzie- rzece z kard. Bergolio (chyba o tytule "Jezuita") mówił, że słucha przede wszystkim muzyki klasycznej.
Zapisane
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #834 dnia: Listopada 19, 2013, 23:59:37 pm »

Tymczasem młodzi dają upust swojej specyficznie pojmowanej fascynacji Franciszkowymi błazenadami w cyklu pod znamiennym tytułem: 10 dowodów na to że Franciszek to równy gość: http://demotywatory.pl/4240886/10-dowodow-na-to-ze-papiez-Franciszek-to-rowny-gosc#obrazek-10
"Równy gość bo nie trzyma się zasad"...

Sancte Ioseph ora pro nobis!
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2013, 00:01:45 am wysłana przez Simeonus » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #835 dnia: Listopada 20, 2013, 00:11:58 am »

pewnie Kramer zrobił tego demota
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #836 dnia: Listopada 22, 2013, 18:50:13 pm »

„Kilku rzeczy, które mi powiedział Papież nie napisałem. Za to napisałem pewne, których mi nie powiedział”. Są to słowa włoskiego dziennikarza Eugenio Scalfariego, autora wywiadu z Franciszkiem. Publikacja ze względu na niektóre sformułowania wywołała wiele dyskusji i polemik. W czasie spotkania z kilkunastoma zagranicznymi dziennikarzami wyznał on wczoraj, że to, co się pojawiło na łamach lewicowego dziennika La Repubblica jest nie tyle wywiadem, ile rekonstrukcją rozmowy. Watykaniści okrzyknęli już ten sposób pracy „kreatywnym dziennikarstwem”, niestety wykrzywiającym prawdziwe nauczanie Papieża.
Scalfari wyznał, że całą swą rozmowę z Papieżem, która trwała ponad godzinę spisał z głowy. Na spotkanie poszedł bowiem nie tylko bez dyktafonu ale nawet i bez notesu. „Staram się zrozumieć osobę, z którą prowadzę wywiad i później piszę jej odpowiedzi swoimi słowami” – wyznał włoski dziennikarz. Przyznał zarazem, że pewne rzeczy, które znalazły się w cudzysłowie jako cytat nigdy przez Franciszka nie zostały powiedziane. Pytany czy zdaje sobie sprawę z faktu, że taki sposób uprawiania dziennikarstwa rodzi nieporozumienia odpowiedział, że całe życie w ten sposób pracuje bazując na swej doskonałej pamięci. Na własną obronę dodał, że tekst wysłał wcześniej do Franciszka i miał on zostać zaaprobowany, o czym rzekomo poinformował go sekretarz Ojca Świętego.

Radio Watykańskie
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #837 dnia: Listopada 23, 2013, 16:57:54 pm »

Czyli jednak można zastanawiać się co papież tak naprawdę miał na myśli, a właściwie to nawet co tak naprawdę powiedział...
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #838 dnia: Listopada 24, 2013, 00:54:49 am »

Krajski o papieżu Franciszku

http://www.youtube.com/watch?v=IjqJDNVxxEE
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #839 dnia: Listopada 24, 2013, 11:39:13 am »

Krajski o papieżu Franciszku

http://www.youtube.com/watch?v=IjqJDNVxxEE
To było 8 kwietnia; dr Krajski wspomina schizmatycki akt kardynała Óscara Maradiagi, który w jawnej deklaracji zadeklarował, że nie zastosuje się do woli Benedykta XVI, by nie udzielać komunii jawnym zwolennikom aborcji,  tymczasem 

Cytuj
Decyzją papieża Franciszka od 13 kwietnia 2013 [kard. Óscar Andrés Rodríguez Maradiaga] jest członkiem grupy ośmiu kardynałów doradców (Rada Kardynałów), którzy będą służyć radą Ojcu Świętemu w zarządzaniu Kościołem i w sprawach reformy Kurii Rzymskiej.

Więcej o schizmatyckim kardynale: http://pl.wikipedia.org/wiki/%C3%93scar_Andr%C3%A9s_Rodr%C3%ADguez_Maradiaga
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 275 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!