Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:33:15 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 275 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 936210 razy)
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #750 dnia: Października 20, 2013, 18:24:57 pm »

Zdjęcie znalezione w necie:

A raczej na fejsbóku - jaka strona?
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #751 dnia: Października 20, 2013, 20:46:28 pm »

To zdjęcie już w marcu służyło do krytyki Benedykta XVI:
http://demotywatory.pl/4088229
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #752 dnia: Października 20, 2013, 22:37:53 pm »

ex FF

Cytat: shork

Papieżu Franciszku.
Czuję się porzucony jak starszy, ale jeszcze niedorosły brat, którego rodzice nie znajdują dla niego czasu, bo zajmują się bratem młodszym. Niezdarą. Nie umie sobie zawiązać sznurówek, ani trafić łyżką do buzi bez rozlewania. Rodzice zamiast nauczyć do tych czynności karmią go i sznurują mu buty. A starszy brat nie poprosi o nowy długopis, ani zacerowanie skarpetki, bo usłyszy : "Jesteś starszy dasz se radę" albo nie umiesz to choć, nakarmimy cię łyżeczką i zawiążemi ci sznurówki".

Czuję się zniesmaczony, że zapomniałeś o moim wieku i nadal tłumaczysz mi rzeczy, które dawno rozumiem.
Czuję się zdziwiony, gdy próbujesz odwieść mnie od grzechów, których nie popełniam, a gdy zadaję pytania powtarzasz w kółko to samo.

Czuję się źle, gdy za hasłami nie idzie postępowanie.

Wdrygam się, gdy powiesz nieodpowiedzialnie słowa bardzo wieloznaczne, które chytrzejśi szybciutko przerabiają na kompromitacje.

My w Europie jesteśmy chyba bardziej dojrzali niż świeżo ochrzeczeni Afrykańczycy.

Traktuj nas poważnie.
Zapisane
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #753 dnia: Października 21, 2013, 00:22:04 am »

Szanse na jakąś istotną restaurację Kościoła oddaliły się niepomiernie. Co więc dalej, jaka przyszłość nas czeka?

Przyszłość będzie taka, jaką sami sobie z Bożym przyzwoleniem zrealizujemy i wybierzemy.

Ja byłem długo w neokatechumenacie, teraz chodzę do swojej parafii. Słucham kazań i nauk posoborowych oraz przedsoborowych księży. Pewien czas przyglądałem się środowisku Tradycji, sympatykom przedsoborowia, ale już nie daję rady. Nie jestem w stanie na obecnym etapie życia jednoznacznie ocenić, kto ma rację, o co walczyć, czego się trzymać. Gorzej, czasami mam myśli, że jest mi bliżej do deisty, niż do radykalnego katolika. Skrupulantyzm i krytykanctwo w wykonaniu wielu tradycyjnych katolików zabija we mnie ludzkie odruchy, a liberalizm współczesnych katolików przyprawia o mdłości i zawał serca. Myślę, że będę trzymał dystans do jednych i drugich. Widząc ucisk i cierpienie ludzi na świecie, na które Pan Bóg pozwala, sprawa jakości współczesnego Kościoła Katolickiego w stosunku do oczekiwań i pobożnych życzeń przedsoborowych pasjonatów wywołuje u mnie zażenowanie. Ciężko jest mi wierzyć w chwilach zwątpienia, więc wolę nie zgrywać z siebie mądrzejszego od Papieża Franciszka.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #754 dnia: Października 21, 2013, 02:31:40 am »

Regio, skąd informacje?

Z książek i wspomnień ludzi - sam oczywiście nie mogę pamiętać  :)

Malachi Martin w swojej książce o Jezuitach opisuje dokładnie jak to odpisy zakazanych prac Teilharda krążyły po seminariach, a nawet jak niektórzy wykładowcy seminaryjni mieli dwa zestawy notatek - jeden dla studentów, drugi dla watykańskich wizytatorów.

Ale nawet nie trzeba czytać wspomnień - wystarczy zdać sobie sprawę, że od 1910 do 1967 wszyscy duchowni składali przysięgę antymodernistyczną. No więc skąd nagle wzięło się tylu modernistów w latach 60-tych, skoro wszyscy przysięgali? Ano stąd, że wielu księży podeszło do tego jak jednoroczny ochotnik Mark z powieści Haška, który mawiał "najlepiej jest przysięgać ile wlezie, a potem na...ć na całą przysięgę."

Rewolucja soborowa, jak wszystkie rewolucje, tylko pozornie wybuchła nagle, bo grunt pod nią przygotowywano przez całe dziesięciolecia.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #755 dnia: Października 21, 2013, 03:01:20 am »

[Widząc ucisk i cierpienie ludzi na świecie, na które Pan Bóg pozwala, sprawa jakości współczesnego Kościoła Katolickiego w stosunku do oczekiwań i pobożnych życzeń przedsoborowych pasjonatów wywołuje u mnie zażenowanie.

Rozumiem Pana rozterki, niedawno była dyskusja o sprawie z tym związanej w wątku "Czy u tradsów nie ma miłości?".

Co do cierpienia, to Pan Bóg zawsze na nie pozwalał, a przecież można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach nie jest pod tym względem wcale tak źle. Ja bym nawet zaryzykował stwierdzenie, że poziom cierpienia z przyczyn, powiedzmy, materialno-cielesnych (głód, choroby, głęboka nędza) jest obecnie, w stosunku do liczby ludności, na rekordowo niskim poziomie. Co oczywiście nie znaczy, że powinniśmy zaprzestać uczynków miłosiernych co do ciała, wręcz przeciwnie.

Ale nawet jeżeli nie zgodzimy się z powyższą diagnozą, to przecież  "sprawa jakości współczesnego Kościoła" jest  kwestią zupełnie odrębną od rozmiaru "ucisku i cierpienia".  Możemy życzyć sobie, aby Kościół znowu zaczął nauczać nieskażonej wiary, aby porzucił tragiczne w skutkach eksperymenty, a jednocześnie możemy praktykować cnotę miłosierdzia. Nie widzę sprzeczności - przynajmnie nie powinno jej być (choć w praktyce różnie bywa, jak ze wszystkim w życiu).
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2013, 03:02:59 am wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #756 dnia: Października 21, 2013, 09:39:27 am »

@romeck
Inspiracja pochodzi stąd:
http://eponymousflower.blogspot.com/2013/10/focus-on-growing-resistance-against.html
A zdjęcie lepszej jakosci stąd:
http://www.reposty.com/post/i-can-t-believe-it-society-culture/469986159757474
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #757 dnia: Października 21, 2013, 10:14:39 am »

@Pedro
Internet prezentuje karykaturalny obraz środowiska tradycjonalistycznego, zarówno indultowców, jak i lefebrystów. Jedni i drudzy modlą się za Ojca Świętego.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #758 dnia: Października 21, 2013, 10:17:13 am »

@Pedro - nikt nie mówił, że będzie łatwo. Wprost przeciwnie.
(A w sporze tradycja- hierarchia racje mają tradycjonaliści. )
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #759 dnia: Października 23, 2013, 01:39:05 am »

Watykan potwierdza w AAS: Podczas konklawe złamano co najmniej 6 pieczęci na drzwiach pałacu apostolskiego:
Otwarto 6 z 7 pieczęci. Klimat apokaliptyczny.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #760 dnia: Października 23, 2013, 08:52:34 am »

Watykan potwierdza w AAS: Podczas konklawe złamano co najmniej 6 pieczęci na drzwiach pałacu apostolskiego:
Otwarto 6 z 7 pieczęci. Klimat apokaliptyczny.

Czy stąd można wnioskować, że wybór BYŁ NIEWAŻNY???
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #761 dnia: Października 23, 2013, 09:12:34 am »

@Pedro
Internet prezentuje karykaturalny obraz środowiska tradycjonalistycznego, zarówno indultowców, jak i lefebrystów. Jedni i drudzy modlą się za Ojca Świętego.
Jak coś się skrzywiło, to albo trzeba to przegiąć w drugą stronę albo młotkiem przywalić ;)
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #762 dnia: Października 23, 2013, 09:23:47 am »

Watykan potwierdza w AAS: Podczas konklawe złamano co najmniej 6 pieczęci na drzwiach pałacu apostolskiego:
Otwarto 6 z 7 pieczęci. Klimat apokaliptyczny.

Czy stąd można wnioskować, że wybór BYŁ NIEWAŻNY???

Może nie od razu, ale wątpliwości się pojawiają. Może to świadczyć o jakichś przeciekach na przykład. Albo o naciskach
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #763 dnia: Października 23, 2013, 13:50:16 pm »

 ???
Konstytucji Apostolicae Sedis papieża Piusa IX (1) Zaprzeczanie posłuszeństwa Papieżowi winno być w myśl kanonu uporczywe (pertinaciter), tj. z świado­mością i dobrowolnie dokonane; dlatego ekskomuniki nie ściąga na siebie ten, co temu odmawia posłuszeństwa, któ­rego dla wątpliwej elekcji nieprawidłowym Papieżem być mieni, ani ten, co z dwóch lub trzech wybranych Papieży, żadnego za głowę Kościoła nie uznaje; w takim razie nie wolno nawet ani do tego ani do owego przechylać się stronni­ctwa dopóty, dopóki Kościół pewnego Papieża nie otrzyma.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #764 dnia: Października 23, 2013, 22:50:48 pm »

Pragnę zauważyć, że:

- ktoś łamie pieczęcie w Pałacu Apostolskim,
- Papież nie poświęca świata (w tym Rosji) Niepokalanemu Sercu Maryi 13 października, tak jak zapowiedział,

i nic, prawie nikt tego nie komentuje, nie ma problemu!
Zapisane
Strony: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 275 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!