Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:22:36 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 275 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 936375 razy)
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #375 dnia: Lipca 08, 2013, 19:47:52 pm »

Ktoś - przypuszczalnienieświadomie - umieścił symbol kryzysu Kościoła. Takie versus populum a sternik nie po tej stronie.  :)
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #376 dnia: Lipca 08, 2013, 21:53:17 pm »

A ja niestety mam tylko takie skojarzenia

http://joystamps.com/pl/sheet/5007

była potem przeróbka : robotnik za sterem pokazuje partii tzw. wała
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #377 dnia: Lipca 08, 2013, 21:55:07 pm »

Cytuj
Wybaczcie mi ten gniew, ale to już mnie wkurza. Internet jest pełen filmów, gdzie wyznawcy pokojowego islamu odcinają głowy katolikom jak kurom, a papież woła, że Kościół jest z tymi poj...., czy to można nazwać inaczej niż głupotą?
Ci z Lampedusy nie zarzynają... Jeszcze. Najwyżej przygotowują miejsce tym zarzynającym
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #378 dnia: Lipca 08, 2013, 22:25:12 pm »

Takie versus populum a sternik nie po tej stronie.  :)

Czyta Pan moje myśli. ;D
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #379 dnia: Lipca 08, 2013, 22:32:21 pm »

Cytuj
Wybaczcie mi ten gniew, ale to już mnie wkurza. Internet jest pełen filmów, gdzie wyznawcy pokojowego islamu odcinają głowy katolikom jak kurom, a papież woła, że Kościół jest z tymi poj...., czy to można nazwać inaczej niż głupotą?
Ci z Lampedusy nie zarzynają... Jeszcze. Najwyżej przygotowują miejsce tym zarzynającym
Bo to pierwszy etap. "Islam to religia pokoju". Jakby zaczęli zarzynać będąc w mniejszości - to szybko by zniknęli. Zarzynanie - to w sprzyjających okolicznościach - drugi, a w niesprzyjających - trzeci etap.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #380 dnia: Lipca 09, 2013, 20:37:59 pm »

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/papiez-franciszek-polecil-usunac-swa-statue-w-buen,1,5558511,wiadomosc.html
Papież Franciszek ponownie dał do zrozumienia, że jest zwolennikiem skromności w Kościele. Nakazał niezwłocznie usunąć swoją statuę umieszczoną zaledwie dziesięć dni temu w ogrodzie przylegającym do katedry metropolitalnej w Buenos Aires.
Jak podał argentyński dziennik "Clarin", Franciszek, który przed wyborem na papieża był metropolitą Buenos Aires, gdy tylko dowiedział się o umieszczeniu rzeźby obok jego dawnego kościoła, zatelefonował osobiście do katedry i polecił "niezwłocznie ją usunąć".


A wystarczył jeden taki sprzeciw pewnego poprzednika Franciszka i prawdopodobnie nie byłoby tysięcy pomników postawionych za życia... ;)

Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #381 dnia: Lipca 09, 2013, 20:46:06 pm »

Ale ten poprzednik był nie Największy nie tylko z rodu Polaków :)
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #382 dnia: Lipca 12, 2013, 17:55:20 pm »

Papież Franciszek poleci do Rio de Janeiro normalnym samolotem, siedząc jak wszyscy w fotelu. Odleci też z lotniska Fiumicino, a nie z Ciampino, jak było w przypadku „lotów specjalnych” poprzednich papieży.
- Gdzie normalnie wsiadają pasażerowie? Na Fiumicino? Nie chcę więc sprawiać kłopotów, odlatując z Ciampino... - cytuje słowa papieża Andrea Tornielli na portalu Vatican Insider. Decyzję tę tłumaczy on pragnieniem uproszczenia procedur.
Ponadto za pośrednictwem Sekretariatu Stanu Franciszek wystosował list do Alitalii - papieskiego przewoźnika - informując, że nie chce w samolocie żadnych specjalnych zmian, jakim zazwyczaj poddawano wnętrze maszyny na czas papieskich lotów. Będzie więc podróżował siedząc w fotelu pierwszej klasy, nie korzystając z łóżka, które dotychczas przygotowywano dla papieży podczas długich przelotów międzykontynentalnych.
Tornielli zauważa, że fotel w pierwszej klasie i tak będzie wielkim luksusem w stosunku do dotychczasowych podróży Jorge Bergoglio, który nawet jako kardynał kupował miejsca w klasie ekonomicznej. Robił to nawet wtedy, gdy zaczęły się jego kłopoty z biodrem; prosił jedynie o fotel przy wyjściu bezpieczeństwa, gdzie jest trochę więcej miejsca, aby mógł wyprostować nogi.
Na przelot do Rio de Janeiro Alitalia wybrała samolot Airbus 330, a nie bardziej wygodny Boeing 777.

http://ekai.pl/wydarzenia/watykan/x68822/franciszek-poleci-do-brazylii-normalnym-samolotem/
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #383 dnia: Lipca 12, 2013, 19:25:48 pm »

- Gdzie normalnie wsiadają pasażerowie? Na Fiumicino? Nie chcę więc sprawiać kłopotów, odlatując z Ciampino... - cytuje słowa papieża Andrea Tornielli na portalu Vatican Insider. Decyzję tę tłumaczy on pragnieniem uproszczenia procedur.
Koszt zamknięcia lotniska Fimicino a puszczenia ruchu papieskiego przez Ciampino ktoś policzy? Piekny, choć bezsensowny gest...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #384 dnia: Lipca 12, 2013, 19:36:17 pm »

Cytuj
Na przelot do Rio de Janeiro Alitalia wybrała samolot Airbus 330, a nie bardziej wygodny Boeing 777.

ojojoj. co to za sformułowanie? to już ignorancja, albo głupota kogoś, kto to pisał. nie wiem, kto tak wymyślił, ale polemizowałbym ze sformułowaniem, że jeden jest wygodniejszy od drugiego. oba są podobne, to ta sama klasa i są tak samo wygodne, a poszczególne doznania zależą od konfiguracji i wyposażenia wnętrza danej wersji modelu zamówionego przez daną linię. mi na przykład bardziej odpowiadał A330, a wymęczył B777, i co mi zrobią?  :D
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #385 dnia: Lipca 12, 2013, 19:46:37 pm »

Cytuj
Na przelot do Rio de Janeiro Alitalia wybrała samolot Airbus 330, a nie bardziej wygodny Boeing 777.

ojojoj. co to za sformułowanie? to już ignorancja, albo głupota kogoś, kto to pisał. nie wiem, kto tak wymyślił, ale polemizowałbym ze sformułowaniem, że jeden jest wygodniejszy od drugiego. oba są podobne, to ta sama klasa i są tak samo wygodne, a poszczególne doznania zależą od konfiguracji i wyposażenia wnętrza danej wersji modelu zamówionego przez daną linię. mi na przykład bardziej odpowiadał A330, a wymęczył B777, i co mi zrobią?  :D

Jak ocenić, który samolot jest mniej wygodny?
To proste: mniej wygodny jest ten, w którym leci Papież ;)
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #386 dnia: Lipca 13, 2013, 09:54:45 am »

Koszt zamknięcia lotniska Fimicino a puszczenia ruchu papieskiego przez Ciampino ktoś policzy? Piekny, choć bezsensowny gest...
Jak ocenić, który samolot jest mniej wygodny?
To proste: mniej wygodny jest ten, w którym leci Papież ;)

Hahaha, od rana sie smieje  ;D ;D ;D
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #387 dnia: Lipca 13, 2013, 20:18:29 pm »

Cytuj
Na przelot do Rio de Janeiro Alitalia wybrała samolot Airbus 330, a nie bardziej wygodny Boeing 777.

ojojoj. co to za sformułowanie? to już ignorancja, albo głupota kogoś, kto to pisał. nie wiem, kto tak wymyślił, ale polemizowałbym ze sformułowaniem, że jeden jest wygodniejszy od drugiego. oba są podobne, to ta sama klasa i są tak samo wygodne, a poszczególne doznania zależą od konfiguracji i wyposażenia wnętrza danej wersji modelu zamówionego przez daną linię. mi na przykład bardziej odpowiadał A330, a wymęczył B777, i co mi zrobią?  :D
A 330 jest starszy jakieś 20 lat od B777
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #388 dnia: Lipca 13, 2013, 21:37:27 pm »

Cytuj
A 330 jest starszy jakieś 20 lat od B777

nie chciałbym rozwijać offtopa, ale:
 są to mniej więcej równoletnie konstrukcje. gdyby A330 był tak bardzo stary,  to planowany A350 byłby chyba jego następcą, a jednak nie - A350 będzie rywalem B787, który wszak nie jest następcą B777, a B767.
przepraszam i dziękuję za uwagę.
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #389 dnia: Lipca 13, 2013, 22:13:40 pm »

Albo jakimś rosyjskiej produkcji.
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 275 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!