Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 05:37:43 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 275 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 936836 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #270 dnia: Maja 26, 2013, 20:55:04 pm »

I może w newralgicznych czasach spowiadać będzie więcej księży rezydujących w parafii.
Zapisane
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #271 dnia: Maja 27, 2013, 00:12:08 am »

cóż, znam miejsca (Diecezja Siedlecka), w których za pogrzeb proboszcz brał powyżej 1500pln, za ślub nawet 2000pln i więcej (organiście płatne extra). ja miałem "szczęście" i za pogrzeb mojego Dziadka (2010) proboszcz zażądał 1150pln. tak więc, gdyby te "ceny" były takie, jak Państwo piszecie powyżej (500-800pln) to jeszcze nie byłoby tak źle... nie raz słyszałem historię o zapożyczaniu się ludzi w tej kwestii. i oczywiście wiem, że na szczęście nie wszędzie tak jest.
Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #272 dnia: Maja 27, 2013, 00:57:52 am »

Ciechanów Ślub 1800 w tym roku a pogrzeb 10 lat temu 1600. Natomiast pogrzeb mojego taty w tym samym mieście tylko parafia inna 600zł.
cennik z kosmosu.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2013, 00:59:31 am wysłana przez patryksługa » Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #273 dnia: Maja 27, 2013, 09:10:43 am »

Dziś rano, kątem ucha, usłyszałem w telewizorni tvp3, jak dziennikarka mówiła, że papieżowi Franciszkowi grożą teraz ataki, albowiem powiedzieć miał, że "ateiści, którzy postępują dobrze, pójdą do nieba"... 

Ktoś z Państwa coś wie na temat papieskiej wypowiedzi, której skutkiem może być ten komentarz?
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #274 dnia: Maja 27, 2013, 09:16:08 am »

Dziś rano, kątem ucha, usłyszałem w telewizorni tvp3, jak dziennikarka mówiła, że papieżowi Franciszkowi grożą teraz ataki, albowiem powiedzieć miał, że "ateiści, którzy postępują dobrze, pójdą do nieba"... 

Ktoś z Państwa coś wie na temat papieskiej wypowiedzi, której skutkiem może być ten komentarz?

http://www.examiner.com/article/vatican-corrects-pope-atheists-are-still-going-to-hell
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #275 dnia: Maja 27, 2013, 12:40:38 pm »

W mojej diecezji nie ma żadnych obowiązkowych opłat przy pogrzebach, ślubach itd. Wszystko co łaska.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #276 dnia: Maja 27, 2013, 13:13:05 pm »

Ktoś z Państwa coś wie na temat papieskiej wypowiedzi, której skutkiem może być ten komentarz?


Tutaj link po polsku do informacji jaka pojawiła się po "burzy"

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/watykan-sprostowal-slowa-papieza-ateisci-ida-do-pi,1,5526445,wiadomosc.html

Może papież się przejęzyczył? Jak dotąd jego wypowiedzi były dość ortodoksyjne... Chociaż to "za wszystkich" pachnie Nową Teologią [ktoś wie jak po "argentyńsku" tłumaczy się "pro multis"? ;)].

Zresztą mam nadzieję, że to nie będzie teraz już tak, że rzecznik Watykanu będzie informował co papież miał na myśli.
Zapisane
Drobny
bywalec
**
Wiadomości: 94


« Odpowiedz #277 dnia: Maja 27, 2013, 18:11:37 pm »

W mojej diecezji nie ma żadnych obowiązkowych opłat przy pogrzebach, ślubach itd. Wszystko co łaska.

Niestety nie jest to prawdą. Nawet, jeśli nie ma u nas niczego od kurii ustalonego, to wioskowi proboszczowie robią, co im się tylko podoba. Od mamy koleżanka miała warunek 900zł, współlokatora proboszcz za pogrzeb życzy sobie ponad 1000zł (przy czym dogadany jest z organistą na wyłączność, więc ten też bierze dodatkowe 400+zł). Podobnych sytuacji z resztą słyszałem więcej, z najtańszą opcją 600zł. Wstyd i jak dla mnie - sprzedaż sakramentów i sakramentaliów. Jedyne co rozumiem co cennik za gregorianki.

Zresztą mam nadzieję, że to nie będzie teraz już tak, że rzecznik Watykanu będzie informował co papież miał na myśli.

Jeśli papież z reguły będzie tworzył kazania na poczekaniu, szalejąc "spontanem" to niewykluczone, że sprostowania będą częściej.
Może doczekamy się sprostowania SVII :D?
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2013, 18:14:05 pm wysłana przez Drobny » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #278 dnia: Maja 27, 2013, 18:51:19 pm »

Chociaż to "za wszystkich" pachnie Nową Teologią [ktoś wie jak po "argentyńsku" tłumaczy się "pro multis"? ;)].

W hiszpańskojęzycznych mszałach było niestety "por todos", ale w nowym wydaniu mszału (w Argentynie wprowadzonym w 2010 r.) jest już poprawnie  "por muchos." 
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #279 dnia: Maja 28, 2013, 00:27:26 am »

http://rorate-caeli.blogspot.com/2013/05/trinity-sundays-papal-mass-liturgical.html
Podczas Uroczystości Najświętszej Trójcy papież Franciszek odprawił Mszę św. w parafii Santi Elisabetta e Zaccaria w Rzymie. Udzielił wówczas także 1 Komunii św. kilkunastu dzieciom i 1 dorosłemu. Komentator Rorate podkreśla, że coraz mniej zostaje z ołtarza, który pojawił się za pontyfikatu B16. Tylko krzyż i 2 świece:
http://www.youtube.com/watch?v=cvKbodIhi_c
Papież rzadko komunikuje świeckich, ale tym razem zrobił wyjątek. Komunia od 1:49:10. Dzieci przystępują na stojąco.
Co mnie zaciekawiło, to w 1:03:18 okadzenie ołtarza. Nie można go było obejść, bo stał na skraju podwyższenia. Gdyby cofnąć go 2m w głąb, wtedy realizator telewizyjny miałby zapewne zły obraz...

Dużo pisze się w tym wątku o postawach komunijnych na Mszach obecnego papieża. Proszę zobaczyć co w 1:57:47 robi nasz człowiek w Rzymie Konrad Krajewski. Chyba wynalazł nowy, bardziej ekspresyjny sposób przyjmowania Eucharystii:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fp79v4c8m4I
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #280 dnia: Maja 28, 2013, 00:47:42 am »

Kupuję:
" Jezus ustanowił siedem sakramentów, a my taką postawą ustanawiamy ósmy: sakrament cła duszpasterskiego”.
/kilka postów wyżej, pana ryszard1966/
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #281 dnia: Maja 28, 2013, 01:00:14 am »

Papież rzadko komunikuje świeckich, ale tym razem zrobił wyjątek. Komunia od 1:49:10. Dzieci przystępują na stojąco.
No to już wiem:
to nawiązując do tego wydarzenia w piekarskiej parafii od czterech już lat  I Komunii  dzieciom udziela się na stojąco!
Zapisane
Drobny
bywalec
**
Wiadomości: 94


« Odpowiedz #282 dnia: Maja 28, 2013, 10:08:31 am »

W 1:57:40 znów jakiś ksiądz się wyłamał i nie dał na łapkę. Przy innych komunikujących w koło, którzy chętnie to robili, trzeba docenić tę postawę - szkoda, że nie na kolanach jeszcze.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #283 dnia: Maja 28, 2013, 19:21:07 pm »

http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=swiat&idNewsComp=&filename=&idnews=109060&data=infopakiet&_CheckSum=-248867698
Zapisane
dernapol
rezydent
****
Wiadomości: 449

GŚTK

Gdańskie Środowisko Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #284 dnia: Maja 29, 2013, 14:23:39 pm »

http://rorate-caeli.blogspot.com/2013/05/did-pope-say-to-resisting-bishops.html
Zapisane
Gdańskie Środowisko Tradycji Katolickiej: www.versusdeum.pl, www.facebook.com/versusdeum
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 275 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!