Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 25, 2024, 14:44:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232301 wiadomości w 6636 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 277 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 976755 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #420 dnia: Sierpnia 04, 2013, 10:12:09 am »

Szczerze mówiąc nie sądzę, aby jakiegokolwiek polskiego biskupa obchodziło, co pyszczą na niego "tradsy" po forach.
Nie docenia Pan ludzkiej próżności ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5804


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #421 dnia: Sierpnia 04, 2013, 17:04:07 pm »

Cytuj
Franciszek nie udaje się na urlop, pozostaje w Watykanie, zwolnił jednak nieco rytm codziennych obowiązków, pozwala sobie na trochę odpoczynku. Jest bowiem świadomy, że go potrzebuje, zwłaszcza po podróży do Brazylii, która kosztowała go wiele energii - powiedział ks. Federico Lombardi SJ.

 Dyrektor watykańskiego Biura Prasowego ujawnił, że Papież zastanawia się nad reformą Kościoła, aby był on bardziej misyjny i kolegialny. Punktem wyjścia jego refleksji są sugestie, które dał ubiegłoroczny synod biskupów o nowej ewangelizacji. Franciszek, choć intensywnie pracuje, nie będzie udzielał w sierpniu audiencji. Zawiesił też do września poranne Msze dla grup wiernych. Eucharystię odprawia nadal w kaplicy św. Marty, ale prywatnie.

 Zachowane jednak zostały niedzielne modlitwy Anioł Pański. Najbliższa już jutro. Niewykluczone, ale też niepotwierdzone są natomiast Msza dla augustianów we wspomnienie ich założyciela oraz audiencja dla piłkarzy Włoch i Argentyny, którzy 14 sierpnia rozegrają dla Papieża mecz towarzyski na rzymskim stadionie olimpijskim. Ks. Lombardi nie spodziewa się jednak, by Franciszek pojawił się na trybunach.

 Przypomniał, że i poprzedni papieże nie stronili latem od pracy. Nowością jest to, że Franciszek pozostaje w Watykanie. Nie udaje się ani w góry, jak Jan Paweł II i Benedykt XVI, ani do swej letniej rezydencji w Castel Gandolfo. Zdaniem ks. Lombardiego każdy papież podczas wakacji pozostaje wierny swym przyzwyczajeniom. Kard. Bergolio również jako arcybiskup Buenos Aires nie udawał się na wakacje, lecz pozostawał w mieście.

http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art%2C15329%2Cpapiez-bez-urlopu-mysli-o-reformie-kosciola.html

Zostawię to bez komentarza...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #422 dnia: Sierpnia 04, 2013, 17:57:18 pm »

To ja xiędzu wytłumaczę tak po krótce.
Tu chodzi o irenizm. O megairenizm. Nie szukamy tego co nas dzieli tylko tego co nas łączy. A łączy nas człowieczeństwo. Stąd ta "Krew, która za was i za WSZYSTKICH została wylana..." Nie musisz przyjmować jednej Wiary wraz z dogmatami. Ważne że wierzysz w jednego boga ( specjalnie z małej litery) I tak bedziesz zbawiony. Pytanie w którym piekle. Sorry, ale to dla mnie jest JP II do n-tej potęgi.
Kościół nigdy nie zginie, znikną tylko jego widzialne struktury. I to dzieje sie na naszych oczach.
A potem przyjdzie Pan Jezus po raz drugi. I ostatni.
Amen.
Cytujac niemieckiego klasyka: "I tak wszyscy sie spotkamy w niebie" ;D
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #423 dnia: Sierpnia 04, 2013, 22:42:15 pm »

Habemus Bergoglio

Antypapież Franciszek i soborowy kościół   :-\

http://www.ultramontes.pl/derksen_habemus_bergoglio.htm
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6652


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #424 dnia: Sierpnia 05, 2013, 07:38:37 am »

Papież Franciszek nie powinien mieć wakacji w tym roku. Po tym, co robi w Kościele, powinien przygotowywać się do sesji poprawkowej, egzaminu komisyjnego itp ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #425 dnia: Sierpnia 05, 2013, 07:58:55 am »

Ale i tak koledzy i koleżanki z ,,Christianitas" będą udowadniać, że jest to ,,hermeneutyka ciągłości".  :)
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #426 dnia: Sierpnia 05, 2013, 08:20:58 am »

Habemus Bergoglio

Antypapież Franciszek i soborowy kościół   :-\

http://www.ultramontes.pl/derksen_habemus_bergoglio.htm

Krainy położone na północy, nad Zatoką Praksedy, Redania z dawien dawna traktowała jak swe własne lenno. Kovir i Poviss były — jak to się mówiło na dworze tretogorskim — apanażem w oprawie koronnej. Kolejni rządzący tam hrabiowie apanażyści zwani byli Trojdenidami, wywodzili się bowiem — lub twierdzili, że się wywodzą — od wspólnego przodka, Trojdena. Ówże princ Trojden był rodzonym bratem króla Redanii Radowida I, tego nazwanego później Wielkim. Już w młodości był ów Trojden typem obleśnym i wyjątkowo wrednym. Strach brał, gdy się pomyślało, że z latami się rozwinie. Król Radowid — nie będący pod tym względem wyjątkiem — brata nienawidził jak morowej zarazy. Mianował go więc hrabią apanażystą Koviru — by się go pozbyć, odsunąć jak najdalej od siebie. A dalej niż Kovir nie dało się.

Hrabia apanażystą Trojden był formalnie wasalem Redanii, ale wasalem nietypowym — nie ponoszącym żadnych ciężarów ani powinności lennych. Ba, nie musiał składać nawet ceremonialnej przysięgi lenniczej, zażądano od niego wyłącznie tak zwanej obietnicy nieszkodzenia. Jedni mówili, że Radowid zwyczajnie się zlitował — wiedząc, że kovirskiej "oprawy koronnej" nie stać ni na daninę, ni na służebność. Inni zaś utrzymywali, że Radowid po prostu nie chciał na oczy oglądać hrabiego apanażysty — mdliło go na samą myśl, że braciszek może osobiście zjawić się w Tretogorze z pieniędzmi lub z pomocą wojskową. Jak było naprawdę, nikt nie wiedział, ale jak było, tak zostało. Długie lata po śmierci Radowida I w Redanii nadal obowiązywało prawo promulgowane za czasów wielkiego króla. Po pierwsze: hrabstwo Koviru jest wasalem, ale nie musi ani płacić, ani służyć. Po drugie: apanaż kovirski jest dobrem martwej ręki, a sukcesja jest w wyłącznej gestii domu Trojdenidów. Po trzecie: Tretogor nie miesza się do spraw domu Trojdenidów. Po czwarte: członków domu Trojdenidów nie zaprasza się do Tretogoru na uroczystości obchodów świąt państwowych. Po piąte: ani z żadnych innych okazji.


Kovir handlował i chciał handlować z całym światem, na coraz większą skalę. Nie mógł.

Królem Redanii został Radowid III, którego z Radowidem Wielkim, jego pradziadem, łączyło imię — a także chytrość i skąpstwo. Król ten, przez pochlebców i hagiografów nazywany Śmiałym, a przez wszystkich innych Ryżym, zauważył to, czego przed nim nikt jakoś zauważać nie chciał. Dlaczego z gigantycznego handlu, który prowadzi Kovir, Redania nie ma ani szeląga? Przecież Kovir to tylko nic nie znaczące hrabstwo, lenno, mały klejnocik w redańskiej koronie. Czas, by kovirski wasal zaczął służyć suzerenowi!

Zdarzyła się po temu świetna okazja — Redania miała zatarg graniczny z Aedirn, chodziło jak zwykle o Dolinę Pontaru. Radowid III zdecydowany był wystąpić zbrojnie i zaczął się do tego przygotowywać. Promulgował specjalny podatek na cele wojenne, nazwany "pontarską dziesięciną". Mieli go zapłacić wszyscy poddani i wasale. Wszyscy. Apanaż kovirski również. Ryży zacierał ręce — dziesięć procent od dochodów Koviru, to było coś!

Do Pont Vanis, o którym mniemano, że to mały gródek z drewnianym ostrokołem, udali się redańscy posłowie. Gdy wrócili, zakomunikowali Ryżemu zaskakujące wieści.

Pont Vanis nie jest gródkiem. Jest ogromnym miastem, letnią stolicą królestwa Koviru, którego władca, król Gedoyius, śle niniejszym królowi Radowidowi odpowiedź następującą:

Królestwo Koviru nie jest niczyim wasalem. Pretensje i roszczenia Tretogoru są bezzasadne i opierają się na martwej literze prawa, które nigdy nie miało mocy. Królowie z Tretogoru nigdy nie byli suwerenami władców Koviru, bo władcy Koviru — co łatwo sprawdzić w annałach — nigdy nie płacili Tretogorowi trybutu, nigdy nie pełnili wojennych służebności, a co najważniejsze — nigdy nie byli zapraszani na uroczystości świąt państwowych. Ani żadnych innych.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #427 dnia: Sierpnia 05, 2013, 10:34:26 am »

Habemus Bergoglio

Antypapież Franciszek i soborowy kościół   :-\

http://www.ultramontes.pl/derksen_habemus_bergoglio.htm
Artykuł zabawny nawet...

Cytuj
"Kardynał", którego żaden watykański ekspert poważnie nie brał pod uwagę jako pretendenta do papiestwa Novus Ordo
"Żaden ekspert nie brał pod uwagę" mimo iż w poprzednim konklawe był drugi...
Cytuj
i imię, jakiego żaden papież ani antypapież nigdy wcześniej nie wybrał: Franciszek
Hmm. Zapewne do tej pory wszyscy papieże zdaniem autora nazywali się Piotr???

Cytuj
W krótkiej przemowie Franciszek w ogóle nie wymienił słowa "papież", mówiąc o sobie, a nawet o swoim poprzedniku Benedykcie XVI, jedynie jako o "biskupie Rzymu"
A "biskup Rzymu" to nie synonim słowa "papież"???

Cytuj
W pokazie typowo modernistycznego egalitaryzmu zacierającego rozróżnienie na duchowieństwo i świeckich – jeszcze przed udzieleniem błogosławieństwa Urbi et Orbi – prosił ludzi, żeby modlili się za niego, po to by Bóg mu pobłogosławił zanim on im udzieli błogosławieństwa.
Prośba o modlitwę za papieża czymś złym??? Tego jeszcze nie było...

Cytuj
17 marca podczas pierwszej niedzielnej liturgii, Franciszek nakazał swoim "diakonom" rozdawać "komunię", podczas gdy sam zasiadł na fotelu przewodniczącego i przypatrywał się – świetny sposób "służenia za przykład", jeśli chodzi o funkcję kapłana w Novus Ordo.
Zabawne jest to, że poprzednio autor wskazywał na to, że Franciszek nie zachowuje się jak papież. Tu autor krytykuje to, że się jak papież zachowuje...
 
Czyli - albo nie rozumiem zarzutów, albo autorowi chodziło o to by kopnąć...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6652


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #428 dnia: Sierpnia 05, 2013, 14:19:44 pm »


Czyli - albo nie rozumiem zarzutów, albo autorowi chodziło o to by kopnąć...

Raczej to pierwsze, bo w tekście jest znacznie więcej ciekawych, merytorycznych treści, z któremi Pan nie polemizuje. Chyba chodziło Panu, aby kopnąć ultramontan ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #429 dnia: Sierpnia 05, 2013, 15:29:18 pm »

Cytuj
Szczerze mówiąc nie sądzę, aby jakiegokolwiek polskiego biskupa obchodziło, co pyszczą na niego "tradsy" po forach.
Doskonale Pana rozumiem. Też tak myslałem. Az do czasu, kiedy przedstawiciele kurii zwrócili się z prośbami o usunięcie z naszej strony skanów listów jakie otrzymaliśmy od kurii i informacji o naszych listach do Komisji ED.

W innym mieście, księza proboszczowie z ambony pietnowali lokalną stronę internetową, a znajomy dostał maila od x. z kurii, który prosił o usunięcie ze strony historii starań o Mszę św. Inny kurialista prosił by wszystko co jest na stronie konsultować z proboszczem.

Z jednej matrycy białkowej, na powielaczu można było wycisnać do 120 egz. druku A-4. Co to jest 120 egz.? Nic. A jednak w PRL-u z tego powodu pakowano do kicia.

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3691

« Odpowiedz #430 dnia: Sierpnia 05, 2013, 15:58:35 pm »

O. Leon Knabit OSB

Świętość (a może i reforma Kościoła) nie polega tylko na noszeniu czarnych butów zamiast czerwonych, używaniu krzyża posrebrzanego zamiast złotego, czy mieszkaniu w hotelu, a nie w apartamencie. Błogosławiony Jan XXIII, Dobry Papież, poddał się całkowicie wszechwładnemu jeszcze wówczas (1958-63) ceremoniałowi watykańskiemu, nosił czerwone buty, złociste szaty, potrójną złotą koronę – tiarę („Jestem ubrany, jak perski satrapa” stwierdzał z humorem), pozwalał się nosić w lektyce, (sedia gestatoria), a odnośnie  świętości jego życia nie było żadnych wątpliwości. Nawet ewangelicy, którzy z przekąsem mówili o „królestwie papieża”, gdy popatrzyli na jego twarz i sposób bycia, stwierdzali, że te „ramki” nie przeszkadzają w dojrzeniu w nim CZŁOWIEKA.. Warto przeczytać jego życiorys.

http://www.tyniec.benedyktyni.pl/ps-po/tyniec-1-maja-2013-r/
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #431 dnia: Sierpnia 05, 2013, 17:11:04 pm »

Papież Franciszek nie powinien mieć wakacji w tym roku. Po tym, co robi w Kościele, powinien przygotowywać się do sesji poprawkowej, egzaminu komisyjnego itp ...
Przewodniczącym komisji  J.E. Ksiądz Biskup Richard Nelson Williamson!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #432 dnia: Sierpnia 05, 2013, 17:30:17 pm »

Raczej to pierwsze, bo w tekście jest znacznie więcej ciekawych, merytorycznych treści, z któremi Pan nie polemizuje. Chyba chodziło Panu, aby kopnąć ultramontan ;)
Cóż - do zarzutów liturgicznych i ekumaniackich - mniej wiecej się zgadzam. Ale hurtowo czytać "nieważnie wyświęcony" razi...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #433 dnia: Sierpnia 05, 2013, 17:33:58 pm »

Ale hurtowo czytać "nieważnie wyświęcony" razi...
Mieliśmy już Papieża, który nie był biskupem, teraz przyszedł czas na Papieża niebędącego kapłanem - mam nadzieję, że Franciszek jest (według sedewakantystów) przynajmniej diakonem...
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #434 dnia: Sierpnia 06, 2013, 13:38:43 pm »

Głowa kościoła unickiego który jest w jedności z  papieżem rzuca klątwę na papieża jako na ducha antychrysta !!!

http://www.youtube.com/watch?v=9zpULcK1ZxY
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 277 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!