Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:34:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 229 230 [231] 232 233 ... 275 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 936299 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3450 dnia: Grudnia 16, 2019, 14:24:43 pm »

W czasie zamętu, goryczy i zaognionych postaw warto szczególnie pamiętać o tej tradycji Kościoła.

https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2019-12/papiez-franciszek-potrzebuje-modlitwy-kardynal-stella.html
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #3451 dnia: Grudnia 16, 2019, 16:51:52 pm »

Dajcie spokój z tym Franciszkiem juz. Tak jakby to jakaś nowośc była. Widze, że wszystkie łajdactwa posoborowe zwalane sa teraz na Franciszka jakby on był wynalazcą. Od młodszego duchowieństwa modernistycznego, które psy wiesza na Franciszku słysze to raz po raz, a argument, który stosowali wobec mnie jeszcze pare lat temu, czyli posłuszeństwo, odbijają, że tak zle jak teraz to nie było i dlatego nie wymieniają imienia Franciszka. Ogłupienie santosubityzmem trwa w najlepsze i Franciszek stał się tylko zasłona dymną dla kultywowania megalomanii janopawłowej i soborowej.
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #3452 dnia: Grudnia 16, 2019, 22:38:29 pm »

Mam nieco podobne podejscie, wydaje mi się że także podobnie na kazus Franciszka  patrzy  Bractwo PX.
Franciszek to efekt, produkt a nie twórca czy inicjator tego na co patrzymy obecnie.
Największy ból "d.." mają ludzie pokroju p. terlikowskiego itp z sekty wojtyliańsko-montinowej bo papa mało gada o gumach, in vitro, cywilizacji śmierci itd. 
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #3453 dnia: Grudnia 18, 2019, 16:55:31 pm »

[...] papa mało gada o gumach [...]

Nie gada, bo przecież im mniej ludzi, tym mniej grzechu ekologicznego. Eko-aktywista który by walczył z gumami to jakiś oksymoron. Greta by takiego nie pochwaliła.

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #3454 dnia: Grudnia 19, 2019, 03:16:50 am »

Gumy są nieekologiczne  ;D
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #3455 dnia: Grudnia 19, 2019, 11:29:39 am »

A pigułki testowane na zwierzętach :)
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #3456 dnia: Grudnia 19, 2019, 16:13:26 pm »

No to w takim razie ja nawet nie chcę mysleć, co nam zostaje  :)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #3457 dnia: Grudnia 20, 2019, 10:11:06 am »

Czy nie okazałeś obojętności wobec losu bliźniego swego? 

Papież: obojętność wobec migrantów jest grzechem

„To niesprawiedliwość zmusza wielu migrantów do opuszczenia swojej ziemi. Ona każe im przemierzać pustynię. Ona sprawia, że doznają przemocy w zamkniętych obozach. Ona powoduje ich odrzucenie i śmierć w morzu”. Te słowa Papież Franciszek wypowiedział dzisiaj podczas spotkania z grupą migrantów, którzy przybyli niedawno do Rzymu z greckiej wyspy Lesbos w ramach otwarcia korytarzy humanitarnych.



X. T. Isakowicz-Zaleski:

Na znaku Krzyża Świętego może być umieszczony tylko wizerunek Jezusa Chrystusa. Zastąpienie tego wizerunku jakimkolwiek przedmiotem godzi w prawdy wiary. Czyżby więc @Pontifex_pl  przekładał "poprawność polityczną" ponad Ewangelię? Krwi Chrystusa, przelana na Krzyżu, wybaw nas!

« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2019, 10:36:43 am wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3458 dnia: Grudnia 21, 2019, 11:27:36 am »

Czekamy na pierwsze polskie celebracje w pomarańczowych kapokach w intencji ratowania klimatu.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3459 dnia: Stycznia 13, 2020, 15:50:29 pm »

 Publiczne wykonywanie znaku krzyża też jest be
z wywiadu z byłym piłkarzem, a obecnie trenerem, Robertem Mancinim:

https://breviarium.blogspot.com/2019/12/publiczne-wykonywanie-znaku-krzyza-tez.html

Na pytanie, czy zdarza mu się modlić na boisku, Mancini szybko odpowiedział: "Nie, na boisku nie".
"Ale przecież wielu piłkarzy czyni znak krzyża" - wtrąciła się przeprowadzająca wywiad pani redaktor, na co Mancini odpowiedział
"Kiedyś też to robiłem, wiesz, mając nadzieję, że dzięki temu nic się nie stanie podczas gry, potem poszliśmy do papieża. Papież Franciszek powiedział: "Dlaczego robisz znak krzyża, dlaczego nie myślisz w tym momencie o odczuciach innych ludzi? Więc od tego czasu już tego nie robię. Nie chcę, żeby papież się gniewał."

https://gloria.tv/post/X4gCBStAGUz211JVtiJztoAUD

Czytelnikom niekumatym Fraciszek przypomina, jak należy publicznie nosić pektorał, aby nie urażać uczuć religijnych innowierców.

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #3460 dnia: Stycznia 13, 2020, 17:35:12 pm »

Czy już wprowadzono nową formułę Ojcze Nasz w jedeochrzescijańskich swiątyniach. Pytam, bo nie zachodzę dawna. Wczoraj oglądałem relacje z pikiety pod papem i jakis nieszczęsnik wystepujący w charakterze księdza coś takiego wygłosił, że się kawą zakrztusiłem.  Od 1.41.38. Zamieszczam w dziale humor, bo nie ma działu sąd polowy.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #3461 dnia: Stycznia 13, 2020, 17:41:42 pm »

Papież Franciszek powiedział: "Dlaczego robisz znak krzyża, dlaczego nie myślisz w tym momencie o odczuciach innych ludzi?"

Franciszek powienien więc ogłosic konkurs na nowe logo kościoła katolickiego, które zastąpi krzyż i nie będzie nikogo raziło. Najlepiej takie, żeby ładnie współgrało z napisem "Fly Emirates", bo to teraz najczęściej reklamowana marka.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3462 dnia: Kwietnia 01, 2020, 14:15:23 pm »

Po ostatniej modlitwie Papieża na Placu Świętego Piotra, gdzie był eksponowany m.i. zabytkowy krzyż, we włoskiej prasie ukazał się taki komunikat:

Cytuj
Prawie dwie godziny deszczu nasączyły wielowiekowe drewno. W kilku miejscach starożytny tynk pęcznieje. Następnie w niektórych sekcjach farba tempera używana przez anonimowego artystę do rysowania krwi tryskającej z boku [Chrystusa] rozluźniła się, drewniana powierzchnia włosów pofałdowała się, a ramiona również uległy uszkodzeniu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« Odpowiedz #3463 dnia: Kwietnia 01, 2020, 18:13:25 pm »

Po ostatniej modlitwie Papieża na Placu Świętego Piotra, gdzie był eksponowany m.i. zabytkowy krzyż, we włoskiej prasie ukazał się taki komunikat:

Cytuj
Prawie dwie godziny deszczu nasączyły wielowiekowe drewno. W kilku miejscach starożytny tynk pęcznieje. Następnie w niektórych sekcjach farba tempera używana przez anonimowego artystę do rysowania krwi tryskającej z boku [Chrystusa] rozluźniła się, drewniana powierzchnia włosów pofałdowała się, a ramiona również uległy uszkodzeniu.

A zaraza nie ustąpiła. Wręcz przeciwnie.
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #3464 dnia: Kwietnia 01, 2020, 20:06:46 pm »

Szczerze mówiąc, jak patrzyłem na ten deszcz to spodziewałem się takiego obrotu spraw.

Ale fakt faktem ze to mistrz ceremonii jest odpowiedzialny za przebieg takiego nabożeństwa, myślę że jakby sie postawił to dałoby rade obyć całą uroczystość w środku bazyliki. A ty wyszło na jaw to co juz podejrzewałem ze dupa wołowa z niego i tyla
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Strony: 1 ... 229 230 [231] 232 233 ... 275 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!