Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 23:59:13 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 224 225 [226] 227 228 ... 276 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 946854 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3375 dnia: Kwietnia 12, 2019, 19:57:56 pm »

No tak, wiadomo co kroczy przed upadkiem ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3376 dnia: Kwietnia 13, 2019, 00:08:32 am »

"Tylko papieża stopy całować mają wszyscy książęta" (Dictatus Papae, Grzegorz VII, 1075 r.)

https://silesia.edu.pl/slask/index.php?title=Dictatus_papae_Grzegorza_VII_z_1075_roku

A dziś wszystko na odwrót.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #3377 dnia: Kwietnia 13, 2019, 12:56:50 pm »

No tak, wiadomo co kroczy przed upadkiem ...
Pokora. Szczegolnie taka, o ktorej sie glosno mowi i na ktorej sie buduje wlasny wizerunek ::)
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3378 dnia: Kwietnia 13, 2019, 13:37:42 pm »

No tak, wiadomo co kroczy przed upadkiem ...
Pokora. Szczegolnie taka, o ktorej sie glosno mowi i na ktorej sie buduje wlasny wizerunek ::)
Subtelne!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #3379 dnia: Kwietnia 13, 2019, 14:39:56 pm »

No tak, wiadomo co kroczy przed upadkiem ...
Pokora. Szczegolnie taka, o ktorej sie glosno mowi i na ktorej sie buduje wlasny wizerunek ::)
....Do tego dochodzą jeszcze dewiacje posoborowe objawiające się atakami na uznane autoryteety, czy wręcz insuacjami, co było nie do pomyślenia przed soborem....
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3380 dnia: Maja 02, 2019, 14:09:09 pm »

Kolejny list otwarty do Bergoglia,
Tym razem napisano, ze F1 jest winien przestepstwa herezji.

https://www.lifesitenews.com/news/prominent-clergy-scholars-accuse-pope-francis-of-heresy-in-open-letter
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3381 dnia: Maja 02, 2019, 14:22:29 pm »

cd.
Kościół sie mylił przez 2000 lat, a Franjo odkrył to i błąd naprostuje.
https://fakty.interia.pl/swiat/news-papiez-tlumaczy-koniecznosc-zmiany-w-modlitwie-ojcze-nasz,nId,2967356
Cytuj
Papież Franciszek powiedział podczas środowej audiencji generalnej, że Bóg nie wodzi na pokuszenie. "Ojciec nie zastawia pułapek na swoje dzieci" - tak tłumaczył swe przekonanie o konieczności zmiany słów w tłumaczeniu modlitwy "Ojcze nasz".
Według papieża, odmawiając modlitwę "Ojcze nasz", zamiast "nie wódź nas na pokuszenie" należy mówić "nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie".

Uzasadniając tę zmianę, Franciszek tłumaczył tysiącom wiernych w czasie audiencji na placu świętego Piotra, że są trudności z dokładnym przekładem oryginalnego greckiego wyrażenia. Jak zauważył, wszystkie współczesne tłumaczenia są "nieco kulawe".

Następnie papież podkreślił, że bez względu na to, jak rozumie się tekst, należy wykluczyć to, aby to Bóg był "protagonistą pokus stających na drodze człowieka".

"To tak, jakby Bóg czaił się, by zastawić na swoje dzieci pułapki i sidła. Taka interpretacja sprzeczna jest przede wszystkim z samym tekstem i daleka od obrazu Boga, jaki objawił nam Jezus" - wyjaśniał Franciszek.

Zaznaczył dalej, że nie można zapominać o tym, że modlitwa zaczyna się od słowa "Ojcze". "A ojciec nie zastawia pułapek na swoje dzieci. Chrześcijanie nie mają do czynienia z Bogiem zazdrosnym, konkurującym z człowiekiem albo bawiącym się nim, by poddać go próbie. To są obrazy wielu bożków pogańskich" - dodał papież.

Przywołał słowa z Listu świętego Jakuba Apostoła: "Kto doznaje pokusy, niech nie mówi, że Bóg go kusi. Bóg bowiem ani nie podlega pokusie ku złemu, ani też nikogo nie kusi".

Jak zauważył papież, Jezus był kuszony przez szatana. "Obecny był tam szatan. Wiele osób mówi: po co mówić o diable? Przecież to coś dawnego. Diabeł nie istnieje. Ale popatrzcie, czego nas uczy Ewangelia: Jezus starł się z diabłem, był kuszony przez szatana" - dodał Franciszek w katechezie.
Nu i jesteśmy w domu.
Zatem jeśli ulegniemy pokusie to znaczy, że Bóg nie jest Wszechmocny bo pozwala, byśmy pokusie ulegli.
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2019, 14:25:40 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3382 dnia: Maja 02, 2019, 15:21:47 pm »

O tej zmianie to już dwa lata wstecz było mówione i pisane, choćby tu można przeczytać:

https://www.gosc.pl/doc/4366612.Czy-Franciszek-zamieni-modlitwe-Ojcze-nasz

Jest wątek tu na forum:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7853.msg172040.html#msg172040

... i tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9600.msg212949.html#msg212949
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2019, 15:23:25 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 370

« Odpowiedz #3383 dnia: Maja 02, 2019, 18:59:36 pm »

Kolejny list otwarty do Bergoglia,
Tym razem napisano, ze F1 jest winien przestepstwa herezji.

https://www.lifesitenews.com/news/prominent-clergy-scholars-accuse-pope-francis-of-heresy-in-open-letter

Mam nadzieję, że PCh24.pl lub ktoś inny podejmie się tłumaczenia.
Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #3384 dnia: Maja 02, 2019, 19:39:02 pm »

https://www.pch24.pl/duchowni-i-swieccy-uczeni-zarzucaja-franciszkowi-herezje-oraz-wzywaja-biskupow-do-reakcji,67918,i.html
Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 370

« Odpowiedz #3385 dnia: Maja 02, 2019, 21:59:44 pm »

Dziękuję!
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #3386 dnia: Maja 03, 2019, 01:58:31 am »

Chrześcijanie nie mają do czynienia z Bogiem zazdrosnym, konkurującym z człowiekiem albo bawiącym się nim, by poddać go próbie.
Że Pan Bóg poddaje nas próbom, najlepszym dowodem jest osoba papieża Franciszka.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #3387 dnia: Maja 03, 2019, 10:13:20 am »

Od bez mala 5 lat powtarzam, ze moim zdaniem o. Jerzy Bergoglio jest heretykiem. Co jeszcze moze sie wydarzyc, kto jeszcze musi to potwierdzic, zeby ten czlowiek sie zwyczajnie... zamknal.


Kto wystawil Adama i Ewe na pokuszenie? Nie wprost - ale postawil przed nimi drzewo, do ktorego mieli pelen dostep, mogli sobie po prostu podejsc i zjesc. Ostatecznie skusil ich szatan, ale czy bez szatana sami by sie nie skusili koniec koncow? Czy ludzka ciekawosc objawila sie dopiero po wygnaniu z raju?


Wiec niech o. Jurek nie pierd.li glupot, bo tego sie juz sluchac nie da.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3388 dnia: Maja 03, 2019, 12:28:08 pm »

Dla przypomnienia, pana wypowiedz jeszcze ciepla, wczorajsza :-) Typowe indultowe posoborowie, jestem za a nawet przeciw od 5 lat :
Cytuj
  Osobiscie uwazam, ze papiez glosi herezje, aczkolwiek jest pewien problem natury prawnej - kto ma prawo oglosic papieza heretykiem?   


Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #3389 dnia: Maja 03, 2019, 12:49:30 pm »

Dla przypomnienia, pana wypowiedz jeszcze ciepla, wczorajsza :-) Typowe indultowe posoborowie, jestem za a nawet przeciw od 5 lat :
Cytuj
  Osobiscie uwazam, ze papiez glosi herezje, aczkolwiek jest pewien problem natury prawnej - kto ma prawo oglosic papieza heretykiem?   


O co panu chodzi, bo albo mi sie wydaje, zes pan glupi, albo pan jestes glupi.


Jesli wyrazam swoj poglad - papiez jest heretykiem, nie oznacza, ze oglosilem papieza heretykiem. I moja opinia nic nie zmienia - moje pytanie 'kto ma prawo oglosic papieza heretykiem' bylo wyjete z watku, gdzie bylo to dyskutowane. Chodzi o dotarcie do wiernych i zdjecie Bergoglia z tronu. Tego MOJA opinia nie moze zrobic. A pan, glupio, interpretuje, ze ja troche uwazam o. Jerzego za heretyka a troche nie.


Wiec jeszcze raz: W MOJEJ OPINII Bergoglio jest heretykiem. I zapytuje (kradnac troche z innego watku) jaka jest droga prawna, zeby oproznic tron papieski. Formalnie, tak, zeby mozna bylo wybrac papieza, ktory nie bedzie przynajmniej glosil herezji.


Poza tym: sam pan jestes indultowiec - ja uczeszczam na liturgie do FSSPX, z rzadka na NOM.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Strony: 1 ... 224 225 [226] 227 228 ... 276 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!