Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 14:18:34 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231956 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 217 218 [219] 220 221 ... 276 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 945228 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3270 dnia: Stycznia 27, 2019, 00:04:07 am »

Pan ahmed stara się przedstawić doktrynalną zapaść Kościoła oraz milczącą apostazję hierarchii jako zwykly kryzys jakich wiele bywało. Nowością jest to, ze sugeruje się nam, ze takich kryzysow moglo byc wiele a wierni ich nie zauwazali bo nie bylo internetow i innych diabelskich wynalazkow.
Oczywiscie pan ahmed nie wspomina, ze obecny dramat na podloze odejscia od prawd wiary a nie jest to kryzys zwiazany z degrengolada moralną za Aleksandra VI.
Kryzys Aleksandra VI to pikuś w porownaniu z kryzysem-upadkiem Pawla VI; bo ten drugi "dłubał" przy doktrynie...i wydłubał.

Posoborowcy chcą zbić termometr aby uzdrowić pacjenta- Kosciol.
Dlatego obserwujemy taką wscieklosc pod adresem wolnosci i internetu. Dotyczy to tez tzw "liberalow" politycznych. Jeszcze 10 lat temu peany spiewali na czesc wolnego przeplywu informacji. Teraz mamy Acta 2.

To taki paradoks, smieszny. Dawniej posoborowcy zachwycali sie zmieniajacym sie szybko swiatem i "informacyjną wioską". Teraz zwalczaja z politycznymi kolegami internet jak dawniej zwalczano wynalazek Gutenberga.

Przegracie, tak jak przegrali wrogowie ruchomej czcionki. Stąd moj optymizm co do powrotu do normalnosci.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2019, 00:06:41 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #3271 dnia: Stycznia 27, 2019, 00:24:24 am »

Oczywiscie zgadzam sie co do zasady panie rysiu, ale zdaje mi się, że najpierw musi być o wiele gorzej aby potem było rroche lepiej. Dlatego optymistą nie jestem. Po prostu w dupach się ludziom poprzewracało, co nawet na tym forum widać i bez bolesnej kuracji sie nie obejdzie.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3272 dnia: Stycznia 27, 2019, 00:41:48 am »

Bolesną kuracją będzie terror "sił miłości" jaki spadnie na spoleczenstwo. To będzie bolesna kuracja. Ale skuteczna.

PS
Czesc ludzi, ktorzy przyjmuja dewiacje posoborowe w Kosciele, to osoby ktore uznaly, "ze tak byc musi", ze to historyczna nieodwracalna zmiana. Tak bylo w czasach Targowicy, tak bylo w czasach Sw. Joanny D'Arc.
Targowiczan i bp ktory wydal Sw Joanne, trudno oskarzyc o to, ze chcieli źle. Oni tak pojmowali wspolczesnosc. Tak pojmowali dobro.
Patrzac na tych zagubionych prostych, zastraszonych hierarchow, nalezy rozpatrywac ich z takiej perspektywy.

Np. Taki abp Glodz, ktory zaprasza muftiego do modlitwy na mszy sw. Mysle, ze tacy jak on uznali, ze tak juz bedzie w Kosciele.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2019, 00:50:22 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #3273 dnia: Stycznia 27, 2019, 00:48:40 am »

Bolesną kuracją będzie terror "sił miłości" jaki spadnie na spoleczenstwo. To będzie bolesna kuracja. Ale skuteczna.
Dzisiaj jakiś smark czuje się wykluczony i pokrzywdzony przez życie, bo go na srajfona albo inną konsole nie stać, a moja babcia karmiła moją mamę śliną, bo pokarm utraciła z głodu.To raptem 80 lat do tyłu. Ja taką kuracje mam na myśli bardziej.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #3274 dnia: Stycznia 27, 2019, 05:45:49 am »

papieże z braku państwa zajęli się literaturą i zaczęli masowo pisać encykliki,
Bardzo ciekawe spostrzeżenie.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #3275 dnia: Stycznia 27, 2019, 10:13:59 am »

papieże z braku państwa zajęli się literaturą i zaczęli masowo pisać encykliki,
Bardzo ciekawe spostrzeżenie.

Ale wątpliwé. Sprawdziłem trochę: polska i angielska wikipedja podają różne informacje co do liczby encyklik za różnych papieży. Przypuszczam, że encykliki sprzed Pijusa IX były częściéj poświęconé sprawom lokalnym, natomiast późniejszé — ogólnym, i dlatego środowiska wokół FSSPX cytują generalnie okres Pius IX-Pius XII.



Pan ahmed stara się przedstawić doktrynalną zapaść Kościoła oraz milczącą apostazję hierarchii jako zwykly kryzys jakich wiele bywało. Nowością jest to, ze sugeruje się nam, ze takich kryzysow moglo byc wiele a wierni ich nie zauwazali bo nie bylo internetow i innych diabelskich wynalazkow.
Oczywiscie pan ahmed nie wspomina, ze obecny dramat na podloze odejscia od prawd wiary a nie jest to kryzys zwiazany z degrengolada moralną za Aleksandra VI.
Kryzys Aleksandra VI to pikuś w porownaniu z kryzysem-upadkiem Pawla VI; bo ten drugi "dłubał" przy doktrynie...i wydłubał.

Przyznam szczérze, że zastanawiałem się nad użyciém tego porównania (z Alexandrem VI), ale się powstrzymałem właśnie przez świadomość, że pomimo jaskrawości jest nieadekwatna. Bardziéj adekwatné jest porównanié z nieprawidłowym określeniém formy sakramentu święceń w dekrecie dla Ormian Soboru Florenckiégo. Zresztą, i na tym forum niegdyś przytaczano argumenty środowisk FSSPX, że papieżom zdarzały się błędy, co generalnie nikogo nie dziwi.

Posoborowcy chcą (...)

Przegracie (...)

Do kogo się Pan tak zwraca? Co to za cicha, podła manipulacja?

Przegracie, tak jak przegrali wrogowie ruchomej czcionki.

Pomyliły się chyba Panu instrukcje. To o "wrogach ruchoméj czcionki" to musi być z poprzedniéj propagandy, ogólnie antykościelnéj. Na tym forum zajmuje się Pan prowokowaniém schizmy.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #3276 dnia: Stycznia 27, 2019, 10:38:51 am »

A ja wierzę, że będzie pan tańczył po Eucharystii

https://www.youtube.com/watch?v=b0JcD42pdgk

Przy niedzieli odniosę się jeszcze do tego. Ogólnie, wygląda to całkiem sympatycznie, ale "doniesiono mi przez ludzi" z forum Krzyż, że oni to ze Mszą Świętą mieszają. W kommentarzach ktoś tego broni, powołując się na psalm "Alleluja! Chwalcie Boga...", wskazując, że tam jest napisané:
Cytuj
1 Alleluja.
Chwalcie Boga w Jego świątyni,
chwalcie Go na wyniosłym Jego nieboskłonie!
(...)
 4 Chwalcie Go bębnem i tańcem,
chwalcie Go na strunach i flecie!

Ja odpowiadam, że tylko w piérwszym wersecie jest mowa o liturgii, a we czwartym chodzi o kulturę świecką, w któréj niektóré elementy téż można wpleść uwielbienie Boga. Oczywiście, nie upiéram się przy téj interpretacji dla ubogich, Chryzostom by pewnie lepiéj zinterpretował.

Natomiast w Piérwszéj Xiędze Mojżeszowéj jest napisané, że Pan Bóg rozdzielił niebo i ziemię (wody pod sklepieniém). Neokatechumenat, jak widzę, nie widzi podziału na Niebo i ziemię, miesza prezbiterjum z nawą i uniesienié duchowé ze świecką radością. Prawidłowo powinni na takié tańce (bynajmniéj nie rezygnując z nich) wybudować oddzielny budynek. A na Mszę prawdziwą świątynię.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2019, 10:41:13 am wysłana przez ahmed » Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3277 dnia: Stycznia 27, 2019, 11:01:56 am »

Prawidłowo powinni na takie tańce (bynajmniej nie rezygnując z nich) wybudować oddzielny budynek. A na Mszę prawdziwą świątynię.

To by nawet do kikokarmenatu pasowało --- niech im za argument posłuży osobna kuchnia mleczna i osobna kuchnia mięsna  ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3278 dnia: Stycznia 27, 2019, 11:27:02 am »

Przepraszam urazonych. Piszę i pisalem z urzadzenia, ktore uniemozliwia mi skuteczna kontrole form itp. "Przegracie" - powinno byc ,przegraja posoborowcy". Jeszcze dzis poprawie wpisy.

Cytuj
.  Pomyliły się chyba Panu instrukcje. To o "wrogach ruchoméj czcionki" to musi być z poprzedniéj propagandy, ogólnie antykościelnéj. Na tym forum zajmuje się Pan prowokowaniém schizmy.

Istota rewolucji gutenberga polegala na ruchomosci pojedynczej czcionki a nie na odbijaniu tekstu jak ze stempla.
Internet jest dawna rewoluvja na miare gutenberga.
Podobnie jak zagrozona jest obecnia wladza- przywilej klasy partyjno- medialnej. Wladza wymyka sie. Takbylo i podczas rewolucji gutenberga.
Nie mowie, ze jest to kalka historyczna. To jest powtorzenie pewnych schematow okresow przelomowych i walki o wladzę nad innymi i zapewnieniem sobie pozycji dominujacej zwiazanej z fruktami.
Podobnie schematy mozna zaobserwowac przy debacie o wprowadzrniu euro. Beda beneficienci i ci, ktorzy straca.

PS
A propos internetu,
10 lat temu, wszyscy amatorzy Mszy Trydenckiej w Piasecznie o jej odprawianiu i MPSP B16 dowiedzieli sie z internetu. Wszyscy bez wyjatku, od lat 19 do 75. Wszyscy byli przepytani i powiedzieli: internet!
Pierwsza lektura wszystkich byla Krotka analiza krytyczna Ottavianiego z portalu KNO.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2019, 11:32:36 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #3279 dnia: Stycznia 27, 2019, 11:50:40 am »

 ....Prawidłowo powinni na takié tańce (bynajmniéj nie rezygnując z nich) wybudować oddzielny budynek. A na Mszę prawdziwą świątynię...Kiedy jeszcze w czasie burzy i naporu brałem udział w kiko i tradiwars na róznych forach, których kości rozsiane są na wszystkich polach bitew tych wojen, też rozstrzasałem takie zagadnienia. Robiłem tak, dopóki nie zdałem sobie sprawy z własnej śmieszności i błędu poznawczego. Rozpatrywanie kikokarmenatu w kontekscie doktryny Koscioła katolickiego jest podobnie absurdalne jak dopatrywanie się w chasydyzmie związków z mozaizmem. Kikokarmenat to takie postchrzescijaństwo podobnie jak postmozaizmem są kabała czy judaizm. Jest to typowa dywersja. Zjawisko interesujące dla Świętego Oficjum( gdy zostanie reaktywowane) antropologów kultury, religioznawców czy wreszcie psychologii a nawet psychiatrii. Z punktu widzenia Objawienia, to błąd i herezja. Fakt uznania tego zjawiska za oficjalny nurt w Kościele jest swiadectwem istnienia na najwyższych szczeblach władzy koscielnej antykatolickiego spisku. Dochodzą mnie głosy, ze sekta doskonale rozwija się w krainie u, gdzie dochodzi już do wrogiego przejmowania funkcjonujących parafii przez tę organizacje.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3280 dnia: Stycznia 27, 2019, 12:50:51 pm »

Rozpatrywanie kikokarmenatu w kontekscie doktryny Koscioła katolickiego jest podobnie absurdalne jak dopatrywanie się w chasydyzmie związków z mozaizmem.
W pełni się z Panem zgadzam w tej materii. Niestety kilka lat temu ktoś znany zaliczył tę sektę do "archipelagu ortodoksji radykalnej". Niewątpliwie są radykalni ale ortodoksyjni?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
sm
Gość
« Odpowiedz #3281 dnia: Stycznia 27, 2019, 15:50:00 pm »



Przy niedzieli odniosę się jeszcze do tego. Ogólnie, wygląda to całkiem sympatycznie, ale "doniesiono mi przez ludzi" z forum Krzyż, że oni to ze Mszą Świętą mieszają. W kommentarzach ktoś tego broni, powołując się na psalm "Alleluja! Chwalcie Boga...", wskazując, że tam jest napisané:
Cytuj
1 Alleluja.
Chwalcie Boga w Jego świątyni,
chwalcie Go na wyniosłym Jego nieboskłonie!
(...)
 4 Chwalcie Go bębnem i tańcem,
chwalcie Go na strunach i flecie!

Ja odpowiadam, że tylko w piérwszym wersecie jest mowa o liturgii, a we czwartym chodzi o kulturę świecką, w któréj niektóré elementy téż można wpleść uwielbienie Boga. Oczywiście, nie upiéram się przy téj interpretacji dla ubogich, Chryzostom by pewnie lepiéj zinterpretował.

Natomiast w Piérwszéj Xiędze Mojżeszowéj jest napisané, że Pan Bóg rozdzielił niebo i ziemię (wody pod sklepieniém). Neokatechumenat, jak widzę, nie widzi podziału na Niebo i ziemię, miesza prezbiterjum z nawą i uniesienié duchowé ze świecką radością. Prawidłowo powinni na takié tańce (bynajmniéj nie rezygnując z nich) wybudować oddzielny budynek. A na Mszę prawdziwą świątynię.

Ja bym powiedział, że nie mieszają, wszak taniec jest po słowach "ite missa est". Zaś bronił powołując się na 2Sm 6,14, tak bym bronił tańców przed Najświętszym Sakramentem albo w kościele, ale tańca neo nie trzeba bronić, bo generalnie nie są wykonywane w kościele i nie są na Mszy. Osoba poważna nie będzie miała nic przeciwko, z impotentami intelektualnymi nie warto obcować, nic się z tego nie urodzi. 

Mojżesz nie napisał, że Bóg rozdzielił niebo i ziemię. Napisał, że sklepienie (niebo) oddzieliło  jedne wody od drugich.

http://ps-po.pl/2014/06/05/swiat-i-jego-mieszkancy/ z  Tia­mat ciekawa sprawa


Neoni nie rozdzielają nawy od prezbiterium i uniesień duchowych od świeckiej radości, bo czytają, co napisał patron historyków:

Bóg, który stworzył świat i wszystko w nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką” Dz 17:24.

i znają historię i naukę Kościoła. Eucharystia jest zadatkiem przebóstwienia, a że Bóg jest Pan nieba i ziemi, nie można tego rozdzielać, skoro nie mieszka w budowlach, to też nie trzeba się silić na świątynię, jeszcze ktoś popadnie w totemizm i będzie uznawał jakieś miejsce za święte etc., a że Bóg będzie wszystkim we wszystkich, nie ma co oddzielać radości od uniesienie itp.


Jako człowiekowi myślącemu (w tym wątku to rzadkość) polecam panu jedyny rozsądny sposób poznania danej rzeczywistości, a mianowicie spotkanie się z nią.  Proszę pójść na Katechezy Zwiastowania, może na Eucharystię, będzie pan wiedział o czym mówi czy czyta. Wyśmiewałem się i osądzałem neokatechumenat, bo znałem go z internetu. Bóg pobłogosławił, wysłał Aniołów i powoli spadają mi klapki z oczu. Nie zarzekam się, że umrę jako neon, nie mówię, że to dla każdego jest. Ale warto poznać coś, zanim się wyda wyrok.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2019, 19:50:02 pm wysłana przez sm » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3282 dnia: Stycznia 27, 2019, 16:34:34 pm »

Duzo słów, warto dać trochę ilustracji.
Koledzy SJ-ty "wyprzedzają" Bergolia. On to lubi, gdy czyta się w jego myślach tak jak w sprawie ostatnich encyklik. Pamietamy jak nasi biskupi zmieszani zwlekali z wydaniem polskich tzw "wskazowek" a tymczasem Jorge napisal do biskupow w Argentynie, ze nie ma innej interpretacji niz wlasnie argentynska. Zatem wszystkie proby naginania bergogliowych dokumentow do odwiecznego nauczania Kosciola to stracony czas.

Teraz mamy nagrode (kolejna) dla LGBT (lgbt to skrotowiec, ktory bergoglio wprowadzil do jezyka oficjalnych dokumentow Kosciola).
Universytet Notre Dame made in USA przyznal kolejne nagrody. Liczą na publiczne gratulacje od Bergoglia.
Ja też liczę i myślę, ze KUL też wyprzedzi swoją epokę.



http://yvesdaoudal.hautetfort.com/archive/2019/01/26/prix-lgbt-notre-dame-6123847.html

Watykanski jezyczek:
http://mszapiaseczno.blogspot.com/2015/08/watykanski-jezyczek.html
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2019, 16:41:29 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3283 dnia: Stycznia 27, 2019, 17:05:37 pm »

Proszę pójść na Katechezy Zwiastowania, może na Eucharystię, będzie pan wiedział o czym mówi czy czyta.
Stara mantra powraca.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #3284 dnia: Stycznia 27, 2019, 22:00:09 pm »

Odniosę się na razie tylko do tego:

Neoni nie rozdzielają nawy od prezbiterium i uniesień duchowych od świeckiej radości, bo czytają, co napisał patron historyków:

Bóg, który stworzył świat i wszystko w nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką” Dz 17:24.

Te słowa Paweł mówił (a Łukasz potem zapisał) w Athenach do pogan, którzy mieli ludzkié wyobrażenié Boga i którym trzeba było wyjaśnić, że Bóg świątynią nie jest ograniczony. Bóg nie mieszka w świątyni jak człowiek — z powodu zimna albo dla ochrony przed deszczem; Bóg zamieszkuje świątynię, żeby można było do niego przyjść i żeby w tym miejscu wysłuchać naszych modlitw — to drugié podaję jako starozakonny motyw przewijający się téż w — ukazującéj prawdziwą wiarę Kościoła — liturgii, we Mszy "Terribilis est locus iste...", w kolekcie (warjant na rocznicę):
"Deus, qui nobis per síngulos annos huius sancti templi tui consecratiónis réparas diem, et sacris semper mystériis repæséntas incólumes: exáudi preces pópuli tui, et præsta; ut, quisquis hoc templum benefícia petitúrus ingréditur, cuncta se impetrásse lætétur."
(za: http://divinumofficium.com/cgi-bin/missa/missa.pl ; na dole w opcjach wybrać "Dedicatio")


Edycja: właściwie mogę zarzucić Panu fałszywy (przez niepełność) cytat; polskié tłumaczenié wprawdzie to wyostrza, ale grecki oryginał téż można tak zrozumieć:
24 Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką
25b (...) jak gdyby czegoś potrzebował (...)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2019, 22:16:49 pm wysłana przez ahmed » Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Strony: 1 ... 217 218 [219] 220 221 ... 276 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!