Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 19:26:42 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 216 217 [218] 219 220 ... 276 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 946025 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3255 dnia: Stycznia 26, 2019, 19:07:49 pm »

....Teraz wszystko jest jasne i zaden posoborowy ORMOwiec nie szaleje już po tradi forach tlumacząc, ze przy odrobinie wódki da się naciągnąć "nauczanie" do Nauczania..... No jak to nie Panie rysiu, skoro w tym wątku nie tylko szaleją ale jeszcze diagnozują szaleństwo. Poszlismy juz dalej i pacjenci przejęli obowiazki lekarzy i to z komsomolską gorliwoscią.

To są emocjonalne krzyki rozpaczy. Nie mamy do czynienia z ekwilibrystyką intelektualną.
Bergoglio podkopał grunt pod stopami posoborowia.
Co ciekawe, na samym poczatku pontyfikatu Bergoglio utarł nosa Neonom i obroncom zycia. Tym pierwszym zarzucil, ze rozmnazaja sie jak...króliki. Pozniej chronił już tylko homosi.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #3256 dnia: Stycznia 26, 2019, 19:33:15 pm »

W ogóle po wejściu na forum pojawia mi się "Bergoglio w Panamie", zaiste katolickie, inspiracją były "Fakty i Mity" czy "Nie"?


Co jest 'niekatolickiego' w podtytule watku 'Bergoglio w Panamie'?

Jeżeli kontekst tego nie wymaga, katolicy jednak nie nazywają papieży po nazwisku i bez tytuły żadnego, może się mylę.

Nieprawda.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #3257 dnia: Stycznia 26, 2019, 19:54:50 pm »

W ogóle po wejściu na forum pojawia mi się "Bergoglio w Panamie", zaiste katolickie, inspiracją były "Fakty i Mity" czy "Nie"?


Co jest 'niekatolickiego' w podtytule watku 'Bergoglio w Panamie'?

Jeżeli kontekst tego nie wymaga, katolicy jednak nie nazywają papieży po nazwisku i bez tytuły żadnego, może się mylę.

Nieprawda.

Coś więcéj? Nazwisk kiedyś w ogóle nie było, od zawsze są imiona, ujednoznacznia się poprzez podanie ojca albo poprzez podanié wsi pochodzenia.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #3258 dnia: Stycznia 26, 2019, 20:47:38 pm »

Coś więcéj? Nazwisk kiedyś w ogóle nie było, od zawsze są imiona, ujednoznacznia się poprzez podanie ojca albo poprzez podanié wsi pochodzenia......Kedyś tez nie było marksistów-lesbianistów na tronie Piotrowym i dobrze Pan wiesz, panie Ahmed, że nie o onomastyke tutaj się rozchodzi. Ludzie mają prawo do frustracji i to, że ja wyrażają w ten sposób, to wyraz i tak dużej delikatnosci i taktu wobec sytuacji z jaką się zderzają.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2019, 20:55:33 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #3259 dnia: Stycznia 26, 2019, 21:28:19 pm »

Kedyś tez nie było marksistów-lesbianistów na tronie Piotrowym i dobrze Pan wiesz, panie Ahmed, że nie o onomastyke tutaj się rozchodzi. Ludzie mają prawo do frustracji i to, że ja wyrażają w ten sposób, to wyraz i tak dużej delikatnosci i taktu wobec sytuacji z jaką się zderzają.

Tam akurat chodziło o onomastykę, ale mogę wypowiedzieć się téż o papieżu rzymskim. Otóż kiedyś nie było: internetu, telewizji, radja, gazet i druku. Miljony nie śledziły każdégo ruchu papieża. Znano imię papieża dlatego, że trzeba je było wymienić w kanonie Mszy, ale to i tak po cichu. Żadnéj frustracji by nie było, ponieważ nie było autorytetów tak odległych — były tylko blizkié w rodzaju proboszcza. Proboszcz się Panu zawsze podoba?
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #3260 dnia: Stycznia 26, 2019, 21:49:12 pm »

Kedyś tez nie było marksistów-lesbianistów na tronie Piotrowym i dobrze Pan wiesz, panie Ahmed, że nie o onomastyke tutaj się rozchodzi. Ludzie mają prawo do frustracji i to, że ja wyrażają w ten sposób, to wyraz i tak dużej delikatnosci i taktu wobec sytuacji z jaką się zderzają.

Tam akurat chodziło o onomastykę, ale mogę wypowiedzieć się téż o papieżu rzymskim. Otóż kiedyś nie było: internetu, telewizji, radja, gazet i druku. Miljony nie śledziły każdégo ruchu papieża. Znano imię papieża dlatego, że trzeba je było wymienić w kanonie Mszy, ale to i tak po cichu. Żadnéj frustracji by nie było, ponieważ nie było autorytetów tak odległych — były tylko blizkié w rodzaju proboszcza. Proboszcz się Panu zawsze podoba?
W czasach Piusa X i Benedykta XV gazety były i to nie mniej podłe, czasy Piusa XI, to złoty wiek radia, Pius XII, to rozkwit telewizji ale jakoś żadnemu z nich do głowy nie przyszło, przynajmniej nic o tym nie wiadomo, podważanie elementarnych prawd wiary katolickiej za pomocą wymienionych mediów. Coś mi sie zdaje, że nie w mediach leży problem. Ja znam ten wiatr, to samo słyszałem przy okazji hermeneutyki ciągłosci i bon mocie o soborze mediów
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3261 dnia: Stycznia 26, 2019, 21:52:56 pm »

Co ciekawe, na samym początku pontyfikatu Bergoglio utarł nosa Neonom i obrońcom życia. Tym pierwszym zarzucił, że rozmnażają się jak...króliki.
No a co obrońcom życia? Jakoś to przeoczyłem, więc pytam.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #3262 dnia: Stycznia 26, 2019, 22:01:22 pm »

Kedyś tez nie było marksistów-lesbianistów na tronie Piotrowym i dobrze Pan wiesz, panie Ahmed, że nie o onomastyke tutaj się rozchodzi. Ludzie mają prawo do frustracji i to, że ja wyrażają w ten sposób, to wyraz i tak dużej delikatnosci i taktu wobec sytuacji z jaką się zderzają.

Tam akurat chodziło o onomastykę, ale mogę wypowiedzieć się téż o papieżu rzymskim. Otóż kiedyś nie było: internetu, telewizji, radja, gazet i druku. Miljony nie śledziły każdégo ruchu papieża. Znano imię papieża dlatego, że trzeba je było wymienić w kanonie Mszy, ale to i tak po cichu. Żadnéj frustracji by nie było, ponieważ nie było autorytetów tak odległych — były tylko blizkié w rodzaju proboszcza. Proboszcz się Panu zawsze podoba?
W czasach Piusa X i Benedykta XV gazety były i to nie mniej podłe, czasy Piusa XI, to złoty wiek radia, Pius XII, to rozkwit telewizji ale jakoś żadnemu z nich do głowy nie przyszło, przynajmniej nic o tym nie wiadomo, podważanie elementarnych prawd wiary katolickiej za pomocą wymienionych mediów. Coś mi sie zdaje, że nie w mediach leży problem. Ja znam ten wiatr, to samo słyszałem przy okazji hermeneutyki ciągłosci i bon mocie o soborze mediów

To, co Pan pisze, to krótka epoka w historji Kościoła (I połowa XX wieku; można doliczyć II połowę XIX wieku). W gruncie rzeczy chodzi mniéj-więcéj o czasy od zajęcia Państwa Kościelnégo przez nowowymyśloné Włochy albo Soboru Watykańskiégo I po Sobór Watykański II (obie granice podaję nieściśle), gdy papieże z braku państwa zajęli się literaturą i zaczęli masowo pisać encykliki, ale trzeciéj części źródeł* — zachodniéj tradycji liturgicznéj — jeszcze nie groziło zatrucié.
*interpretuję Janowé Objawienié według jednégo ratzingerjańskiégo bonmotu.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #3263 dnia: Stycznia 26, 2019, 22:06:19 pm »

Pan do mnie o epoce mediów, Panie ahmed, to ja też o mediach. Staram się na temat i krótko.
Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #3264 dnia: Stycznia 26, 2019, 22:24:20 pm »

Pan do mnie o epoce mediów, Panie ahmed, to ja też o mediach. Staram się na temat i krótko.

No i wychodzi, że w epoce medjów może być tak, a może być inaczéj. Tyle.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #3265 dnia: Stycznia 26, 2019, 22:34:30 pm »

Pan do mnie o epoce mediów, Panie ahmed, to ja też o mediach. Staram się na temat i krótko.

No i wychodzi, że w epoce medjów może być tak, a może być inaczéj. Tyle.
No właśnie. I dlatego mnie i mnie podobnym rozchodzi się aby było tak, a nie inaczej.
Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #3266 dnia: Stycznia 26, 2019, 22:36:36 pm »

Pan do mnie o epoce mediów, Panie ahmed, to ja też o mediach. Staram się na temat i krótko.

No i wychodzi, że w epoce medjów może być tak, a może być inaczéj. Tyle.
No właśnie. I dlatego mnie i mnie podobnym rozchodzi się aby było tak, a nie inaczej.

No to musi Pan na następnym konklawe głosować na tych "takich", a nie "innych".
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2019, 22:42:41 pm wysłana przez ahmed » Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #3267 dnia: Stycznia 26, 2019, 22:47:42 pm »

Już w kilku brałem udział ale kto inny liczył głosy.
Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #3268 dnia: Stycznia 26, 2019, 23:04:12 pm »

Już w kilku brałem udział ale kto inny liczył głosy.

Obiecuję uczciwość, ale obawiam się, że to nie pomoże.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #3269 dnia: Stycznia 26, 2019, 23:06:58 pm »

Już w kilku brałem udział ale kto inny liczył głosy.

Obiecuję uczciwość, ale obawiam się, że to nie pomoże.
Ja wiem, dlatego w Bożą Opatrznosc wierze, a nie w demokracje.
Zapisane
Strony: 1 ... 216 217 [218] 219 220 ... 276 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!