Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 17:40:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 150 151 [152] 153 154 ... 276 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 945970 razy)
Gawain
uczestnik
***
Wiadomości: 104


« Odpowiedz #2265 dnia: Listopada 16, 2016, 17:51:34 pm »

Mam nadzieję, że kard. Burke faktycznie pójdzie za ciosem. W tej chwili jedyną rozsądną taktyką jest atak, i to atak frontalny.

 W interesie Franciszka jest bowiem zwyczajnie zignorować ten list i zachować milczący spokój.  Wówczas list czterech skończy tak samo jak interwencja Ottawianiego.
Nie wydaje mi się. Na horyzoncie widać nadciągającą burzę wielkiej schizmy. Boże miej nas w swojej opiece.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #2266 dnia: Listopada 17, 2016, 10:12:07 am »

Cytuj
Mam nadzieję, że kard. Burke faktycznie pójdzie za ciosem. W tej chwili jedyną rozsądną taktyką jest atak, i to atak frontalny.]Mam nadzieję, że kard. Burke faktycznie pójdzie za ciosem. W tej chwili jedyną rozsądną taktyką jest atak, i to atak frontalny.
A tydzień temu był na audiencji:
http://press.vatican.va/content/salastampa/it/bollettino/pubblico/2016/11/10/0811/01803.html
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2016, 10:13:59 am wysłana przez Aqeb » Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #2267 dnia: Listopada 17, 2016, 10:17:19 am »

Sądzę, że zamęt jest dla Nich lepszym rozwiązaniem niż nawet siłowe "rozwiązanie kwestii ortodoksji katolickiej" w Kościele.
Dlatego Franciszek będzie szkodził na potęgę i jednocześnie wrzucał jakieś drobiazgi dla "tradsów", żeby było czym się łudzić.
No i żeby dać paliwo tym, co zajmują się zawodowo tłumaczeniem "mądrości" bergogliowych a przede wszystkim tłumaczeniem, dlaczego należny te "mądrości" rozumieć inaczej, niż mówi nam zdrowy rozsądek i logika.

Mam nadzieję, że kard. Burke faktycznie pójdzie za ciosem. W tej chwili jedyną rozsądną taktyką jest atak, i to atak frontalny.

 W interesie Franciszka jest bowiem zwyczajnie zignorować ten list i zachować milczący spokój.  Wówczas list czterech skończy tak samo jak interwencja Ottawianiego.
Nie wydaje mi się. Na horyzoncie widać nadciągającą burzę wielkiej schizmy. Boże miej nas w swojej opiece.

Z czyjej strony?
Trudno mi niestety uwierzyć, że ktokolwiek w dzisiejszym składzie kardynalskim jest gotów posunąć się w tym oporze "do końca".
Daj Panie Boże żebym się mylił - i to bardzo!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #2268 dnia: Listopada 17, 2016, 20:11:14 pm »

Krusejder:
Cytuj
Bergoglio ma większe kłopoty. Czterej kardynałowie poprosili go, by wyjaśnił swoje stanowisko w sprawie (nie)udzielania Komunii św. osobom pozostającym w grzechu śmiertelnym. On milczy. Czy oni ogłoszą wakat Stolicy Apostolskiej?

Nie bądźmy naiwni. Nikt żadnego wakatu z kardynałów nie ogłosi. Tym bardziej, że mówimy o liście czterech kardynałów spośród których jeden jest na kompletnym bocznym torze i marginesie obecnego życia kościelnego (Burke) jeden chociaż ciągle może uczestniczyć w konklawe jest już emerytowanym arcybiskupem (Caffarra) a dwóch następnych jest dobrze po 80 roku życia. Nie ta skala postaci, aby mogło to coś zmienić.
A czy ktokolwiek z nas pół roku temu powiedziałby, że kard. Burke będzie tak stanowczy i jasny w swoich słowach? Wątpię. Po ludzku patrząc ma Pan oczywiście sporo racji, ale zapomina Pan, że tu jednak o najwyższej wagi sprawy Boże gra się toczy i z tej perspektywy bynajmniej nie jesteśmy na z góry straconej pozycji...
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #2269 dnia: Listopada 19, 2016, 13:26:00 pm »



No comments
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #2270 dnia: Listopada 20, 2016, 14:11:38 pm »

Nie wydaje mi się. Na horyzoncie widać nadciągającą burzę wielkiej schizmy. Boże miej nas w swojej opiece.
Chyba do tej wypowiedzi pasują słowa, które pod koniec uroczystości komentator redemptorysta z Radia Maryja podał, że: papież Franciszek obdarował Misjonarzy Miłosierdzia łaskami.
A może Łaskami, bo być może stał się papież przekaźnikiem łask Bożych?  :o
Zapisane
MK
uczestnik
***
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #2271 dnia: Listopada 22, 2016, 17:40:56 pm »

Skoro brak recepcji V2 - to jest jeszcze nadzieja
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #2272 dnia: Listopada 22, 2016, 18:45:25 pm »

- Tu V2, tu V2, czy mnie słyszycie? Odbiór.
- [cisza]
- Tu V2, tu V2, nadajemy na wszystkich kanałach, czy mnie słyszycie? Odbiór.
- [cisza]

Brak recepcji.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #2273 dnia: Listopada 30, 2016, 15:39:47 pm »

Robi się coraz ciekawiej:

Cytuj
To, co oni zrobili jest skandalem i może doprowadzić Papieża do odebrania im kardynalskich kapeluszy, jak to już się zdarzało w historii Kościoła – ocenił dziekan Apostolskiego Trybunału Roty Rzymskiej ks. Vito Pinto odnosząc się do wątpliwości dotyczących adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia” wyrażonych przez czterech kardynałów.

https://dorzeczy.pl/15726/Wyrazili-watpliwosci-odnosnie-Amoris-laetitia-To-moze-doprowadzic-do-odebrania-im-kardynalatu.html
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2274 dnia: Listopada 30, 2016, 18:37:13 pm »

Grubo  >:(
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #2275 dnia: Listopada 30, 2016, 21:16:44 pm »

Nie ma miłosierdzia dla wrogów miłosierdzia! ;)
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #2276 dnia: Listopada 30, 2016, 22:44:01 pm »

Lepiej być wikarym wiernym Jezusowi Chrystusowi, niż kardynałem wiernym Franciszkowi.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Mainchin
rezydent
****
Wiadomości: 329


« Odpowiedz #2277 dnia: Listopada 30, 2016, 23:07:09 pm »

Mam nadzieję, że to tylko jakieś lewackie marzenia, a nie rzeczywista groźba wobec tych 4 kardynałów.
Zapisane
Recordare, Virgo Mater, dum steteris in conspectu Dei, ut loquaris pro nobis bona, et ut avertas indignationem suam a nobis.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2278 dnia: Grudnia 01, 2016, 01:56:52 am »

Cytuj
Kościół broni swojej jedności, jako jedności w wielości. (...) Jednak pluralizm zostaje zdelegitymizowany, gdy jedność jest zagrożona przez schizmę. Takie podziały są realnym złem, a nie pluralizmem – tłumaczył.
- Latynoski kardynał Claudio Hummnes OFM LEMERYT
Co on ma we łbie?

Nasi trzymają poziom:
Cytuj
Wsparcia kardynałom udzielili polscy biskupi. Wśród nich wykładowca bioetyki biskup Józef Wróbel. W wywiadzie dla dziennika „La Fede Quotidiana” duchowny wyraził przekonanie, że działanie autorów listu było słuszne. W jego ocenie, było to nie tylko ich prawo, ale także obowiązek. – Nie pytali wszak o prognozę pogody na jutro, ale na temat spraw dotyczących nauczania Kościoła, a więc dotyczących życia wiernych – podkreślił hierarcha.
Wsparcia czterem biskupom udzielił także inny polski hierarcha, biskup Jan Wątroba.

Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2279 dnia: Grudnia 01, 2016, 08:38:58 am »

My jesteśmy tu, w Warszawie. Gdybym był w Rzymie, rozkręcałbym akcję w stylu: "Zacznij być katolikiem, Franciszku". Banery na placu św. Piotra w różnych językach. Publiczny różaniec za nawrócenie heretyka i za wynagrodzenie zniewag, jakich przysparza Kościołowi. Miałoby to chyba nieco więcej sensu niż trasa naszych kolegów z Krucjaty związana z zespołem Behemoth.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2016, 08:43:35 am wysłana przez Krusejder » Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 150 151 [152] 153 154 ... 276 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!