Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 20:10:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 145 146 [147] 148 149 ... 276 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 946054 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2190 dnia: Sierpnia 24, 2016, 23:10:04 pm »

40 mln usd (okolo 160 mln pln) to niewiele. 15 mln usd w gotowce wystarczylo by kupic sobie sredni kraj w UE i torturowac ludzi w Kiejkutach. 40 mln baksów - neutralizuje sie Kosciol i wprowadza potok muslimow do Europy a woda z mozgow katolikow jako bonus.
@Regiomontanus
Prosze napisac do autora artykulu by przeszukal skrzynkę p.Sorosa pod kątem hasła "fronda" ;D

Pamietam jak dzis Wypowiedzi Terlikowskiego, ze musimy sie przygotowac na wspolzycie z wyznawcami innej religii.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Mainchin
rezydent
****
Wiadomości: 329


« Odpowiedz #2191 dnia: Sierpnia 26, 2016, 06:38:23 am »

Ciekawe wypowiedzi Ojca św. zaprezentowało Radio Watykańskie, odnośnie do Benedykta XVI.
Cytuj
„Wszyscy w Kościele mamy wielki dług wdzięczności wobec Josepha Ratzingera – Benedykta XVI ze względu na głębię i wyważenie jego myśli teologicznej, przeżywanej zawsze w służbie Kościoła”. Tak pisze Ojciec Święty w przedmowie do biografii swego poprzednika, mającej ukazać się 30 sierpnia w wydawnictwie Mondadori w Mediolanie. Autorem książki „Sługa Boga i ludzkości. Biografia Benedykta XVI” („Servitore di Dio e dell’umanità. La biografia di Benedetto XVI” ) jest włoski teolog i dziennikarz Elio Guerriero.
Papież przypomina, że ta służebna postawa cechowała Josepha Ratzingera na coraz bardziej odpowiedzialnych stanowiskach, w tym prefekta Kongregacji Nauki Wiary podczas długiego pontyfikatu Jana Pawła II i wreszcie pasterza Kościoła powszechnego. „Fundamentalne znaczenie miał wkład jego wiary i kultury w nauczanie Kościoła zdolne do tego, by odpowiadać na oczekiwania naszych czasów, zwłaszcza w ostatnich trzech dekadach – pisze Franciszek. – Zaś odwaga i determinacja, z jaką stawił czoła trudnym sytuacjom, wskazały drogę reagowania na nie w pokorze i prawdzie, w duchu odnowy i oczyszczenia”.
„Pragnę podkreślić, że w tych pierwszych latach mojego pontyfikatu moja więź duchowa z nim jest szczególnie głęboka; jego dyskretna obecność i modlitwa za Kościół są nieustannym wsparciem i pokrzepieniem dla mojej posługi” – pisze Ojciec Święty o Papieżu Benedykcie. Wyznaje, że często wspomina jego audiencję pożegnalną z kardynałami 28 lutego 2013 r., kiedy to przed opuszczeniem Watykanu wypowiedział on znamienne słowa: „Wśród was jest także przyszły papież, któremu już dziś przyrzekam bezwarunkowy szacunek i posłuszeństwo”.
„Nie mogłem wówczas wiedzieć, że odnosiły się do mnie – zauważa Franciszek. – Jednak we wszystkich spotkaniach z nim mogłem doświadczyć nie tylko szacunku i posłuszeństwa, ale również serdecznej bliskości duchowej, radości wspólnej modlitwy, szczerego braterstwa, zrozumienia i przyjaźni, a także gotowości, by służyć radą. Któż lepiej niż on może zrozumieć radości, ale również trudności Kościoła powszechnego i współczesnego świata, a tym samym duchowo blisko tego, kto jest powołany przez Pana, aby nieść ich ciężar? Dlatego jego modlitwa jest dla mnie szczególnie cenna, a jego przyjaźń miła” – pisze Franciszek.
Ojciec Święty podkreśla, że dla Kościoła obecność oprócz biskupa Rzymu aktualnie pełniącego urząd także papieża-seniora „jest pewną nowością. A ponieważ się miłują, jest to dobra nowość”. Wyraża ona „szczególnie wyraźnie ciągłość posługi Piotrowej”. Lud Boży dobrze to zrozumiał. „Za każdym razem, kiedy papież-senior, przyjmując moje zaproszenie pojawił się publicznie i mogłem go na oczach wszystkich objąć w uścisku, radość i aplauz obecnych były szczere i intensywne” – pisze Franciszek. Szczególną wdzięczność wyraża Benedyktowi XVI za udział w otwarciu Jubileuszu Miłosierdzia i przejście zaraz po nim przez Drzwi Święte.
Zapisane
Recordare, Virgo Mater, dum steteris in conspectu Dei, ut loquaris pro nobis bona, et ut avertas indignationem suam a nobis.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #2192 dnia: Września 03, 2016, 15:05:22 pm »

Papież Franciszek wydał ciekawy dokument, zatytułowany "Bądźmy miłosierni wobec naszego wspólnego domu" (jest już nawet polska wersja,
http://w2.vatican.va/content/francesco/pl/messages/pont-messages/2016/documents/papa-francesco_20160901_messaggio-giornata-cura-creato.html )

Wzywa w nim do nawrócenia ekologicznego i wylicza grzechy "przeci stworzeniu" i "wobec przyszłych pokoleń". Są rownież wyliczone uczynki miłosierne co do środowiska:  "oszczędne używanie plastiku i papieru, nie marnowanie wody, żywności i energii elektrycznej, segregacja odpadów, troska o inne istoty żywe", etc. Z dokumentu wynika bezpośrednio, że należy się spowiadać z grzechów ekologicznych.

Interesujące jest zwłaszcza to "nadmierne używanie plastiku".  Czyli jak będę kupował miotłę, to mam kupić z drewnianym kijem, bo z  plastikowym będzie grzechem?

Czekamy teraz na dokument o odpustach ekologicznych.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #2193 dnia: Września 03, 2016, 16:26:50 pm »

oszczędne używanie plastiku

Koniec z plastikowymi ornatami :)
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2194 dnia: Września 03, 2016, 17:01:52 pm »

Cytuj
Czyli jak będę kupował miotłę, to mam kupić z drewnianym kijem, bo z  plastikowym będzie grzechem?

Zawsze intrygował mnie ten dylemat: czy kupić tzw "ekologiczny" walek do ciasta czy plastikowy wykonany z odpadow rafinacji ropy naftowej i jednoczesnie oszczedzić jakies drzewo w amazonii.

Teraz gdy jest to kwestia grzechu czyli naszego zbawienia w "Kosciele posoborowym" czekamy z niecierpliwoscią na egzegezy ekologiczne, doktoraty na KUL-u i inne wskazowki duszpasterskie. Wiedzialem, ze pochwala wiernosci sodomskiej nie bedzie ostatnim slowem Bergoliatow. Kocham posoborowie, Bareja wymięka.

Mam zamowić kajaki. Plastik czy drewno?  Wot wapros!
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #2195 dnia: Września 04, 2016, 21:40:46 pm »

Kwestia drewno vs. plastik będzie trudnym problemem teologicznym  :)

No bo  jak np. potraktować plastik z recyklingu? Polietylen dużej gęstości (HDPE), jeden z najbardziej rozpowszechnionych plastików, jest bardzo łatwy do recyklingu. Można to nawet robić domowym sposobem, topiąc go w zwykłym piekarniku. Ogrzany do 170C nie wydziela prawie żadnych wyziewów a formuje się jak plastelina. Kiedyś zrobiłem tytułem eksperymentu kilka rzeczy z HDPE, topiąc puste butelki od szamponów, mleka itd.

No więc czy taki plastik z recyklingu też jest bardziej grzeszny niz drewno? Już nie wspomnę o tym, że Japończycy wymyślili metodę produkcji ropy z polietylenu, praktyczną nawet na małą skalę w warunkach domowych. Może się więc wkrótce okazać, że plastik jest najbardziej ekologicznym materiałem, bo przecież  drewnianego przedmiotu nie da się zamienić z powrotem  w rosnące drzewo, a plastik w ropę można  :)

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #2196 dnia: Września 05, 2016, 07:58:22 am »

Tak jak konfesjonał jest miejscem wyznawania wszystkich naszych grzechów, to także wyznawane powinny być tam grzechy ekologiczne - powiedział przewodniczący Episkopatu.
Człowiek powinien być stróżem natury, a nie jej eksploatatorem – abp Stanisław Gądecki

Coraz trudniej być wiernym katolikiem, ale chyba z powodów raczej mało niegdyś oczekiwanych. Nowe poważne problemy sumienia dla różnych skrupulantów?
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2197 dnia: Września 05, 2016, 09:17:32 am »

Cytuj
bo przecież  drewnianego przedmiotu nie da się zamienić z powrotem  w rosnące drzewo, a plastik w ropę można  :)
Nie zgadzam sie z przedmówcą. Gdyby kije od szczotek wyrabiano z drewna wierzbowego a nie bukowego, eko-grzechu by nie było. Po wyeksploatowaniu się eko-szczotki, wystarczy wbic szczotkę w ziemię a kij wierzbowy puści liście.

Cytuj
Tak jak konfesjonał jest miejscem wyznawania wszystkich naszych grzechów, to także wyznawane powinny być tam grzechy ekologiczne - powiedział przewodniczący Episkopatu.
Człowiek powinien być stróżem natury, a nie jej eksploatatorem – abp Stanisław Gądecki
Spójrzmy na problem ekologizmu pozytywnie. Jest mozliwe, ze KEP ucieknie od rzeczywistosci w ideologię eko-śmieciową- temat, sympatyczny, modny i co najwazniejsze bezpieczny dla wszystkich.
Z posoborowców niczego dobrego juz nie bedzie, więc lepiej niech grzebią po śmietnikach niż propagują zbawienie pederastów.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Paulus
adept
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #2198 dnia: Września 07, 2016, 14:56:26 pm »

"That each may contribute to the common good and to the building of a society that places the human person at the center. "
"Niech każdy wniesie wkład we wspólne dobro i w budowanie społeczeństwa, które stawia w centrum osobę ludzką."

To nie żart, to Papież.

http://thepopevideo.org/en/video/more-human-society.html
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2016, 15:08:40 pm wysłana przez Paulus » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #2199 dnia: Września 07, 2016, 16:33:33 pm »

Sołowjow przewidywał, że Antychryst będzie humanistą, pacyfistą, eku-maniakiem i eko-entuzjastą.

Tak tylko się mi przypomniało.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2200 dnia: Września 07, 2016, 17:34:11 pm »

"That each may contribute to the common good and to the building of a society that places the human person at the center. "
"Niech każdy wniesie wkład we wspólne dobro i w budowanie społeczeństwa, które stawia w centrum osobę ludzką."

To nie żart, to Papież.

http://thepopevideo.org/en/video/more-human-society.html
To żart :D
Tego nie powiedział Papież, tylko biskup Rzymu.
A na poważnie to straszno i smutno się robi...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #2201 dnia: Września 08, 2016, 22:48:42 pm »

Parę miesięcy temu było w tym wątku o karze śmierci ("papież Franciszek apeluje o zniesienie kary śmierci").

Właśnie przeczytałem, że sprawy posuwają się dalej. Franciszek powołał komisje, która ma "rozważyć" wprowadzenie zmiany do katechizmu, całkowicie  zabraniając kary śmierci:

http://www.washingtontimes.com/news/2016/jun/23/pope-francis-could-revise-catechism-absolutely-for/

Jeżeli to się stanie, to będzie to dość paskudny precedens. Wielu uważało, że KKK jaki jest, taki jest, ale będzie on służył jako swego rodzaju opoka i broń w walce o zachowanie jakiegoś minimum ortodoksji. Tymczasem może się okazać, że to była złudna nadzieja.

Nie chcę być złym prorokiem, ale przewiduję,  że jeśli art. 2267 ("...tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci") zostanie skreślony, to "skreślacze" zabiorą się w następnej kolejności za art 2257 ("akty homoseksualne ... są sprzeczne z prawem naturalnym"). Jest to praktycznie tak pewne jak śmierć i podatki.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2202 dnia: Września 10, 2016, 11:38:15 am »

Cytuj
No hay otras interpretaciones - Nie ma innych interpretacji
Biskupi argentyńscy dopuścili rozwodników żyjących w stanie grzechu ciężkiego do Komunii świętej
http://infocatolica.com/?t=noticia&cod=27335

Dla pewności napisali do Rzymu z prośbą o ocenę, Ojciec Bergoglio im osobiście odpisał i przyklepał ów dokument używając prostych, żołnierskich słów, że dobrze zrozumieli Amoris Laetitia i że nie ma innych interpretacji. No hay otras interpretaciones.
http://infocatolica.com/?t=ic&cod=27337

https://www.youtube.com/watch?v=_5462fuR40A&feature=youtu.be

http://breviarium.blogspot.com/2016/09/no-hay-otras-interpretaciones-nie-ma.html
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #2203 dnia: Września 10, 2016, 12:03:26 pm »

/.../
Nie chcę być złym prorokiem, ale przewiduję,  że jeśli art. 2267 ("...tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci") zostanie skreślony, to "skreślacze" zabiorą się w następnej kolejności za art 2257 ("akty homoseksualne ... są sprzeczne z prawem naturalnym"). Jest to praktycznie tak pewne jak śmierć i podatki.

Hmm... i "skreślą" 1 Kor 6, 9?
Co prawda luterańską "biskupicą" Sztokholmu jest lesbijka, która się tym publicznie wręcz chwali (http://wyborcza.pl/1,75399,7227337,Lesbijka_biskupem_Sztokholmu.html - przepraszam, ale źródło celowo to, a nie inne) i jakoś ci szwedzcy luteranie głoszący przecież zasadę Sola scriptura musieli to przełknąć.
Mimo wszystko jestem jednak optymistą - wierzę, że do tego etapu sporo nam jeszcze brakuje.

Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #2204 dnia: Września 10, 2016, 17:15:15 pm »

Hmm... i "skreślą" 1 Kor 6, 9?
[...]
Mimo wszystko jestem jednak optymistą - wierzę, że do tego etapu sporo nam jeszcze brakuje.

Mam oczywiście nadzieję, że Pański optymizm okaże się uzasadniony i że moje przewidywania się nie spełnią, ale na razie czarno to widzę.

Co do 1 Kor 6, 9, to od czegóż są teologowie i uczeni w piśmie? Już teraz w wielu kręgach protestanckich (i nie tylko) uważa się, że słowo "arsenokoites" (αρσενοκοίτης) nie oznacza homoseksualistow, tylko szczególny ich rodzaj, tj. męskie prostytutki. Inni twierdzą, że chodzi tu wprawdzie o zniewieściałych  mężczyzn, ale wyłacznie w znaczeniu zniewieściały=tchorzliwy.

Zresztą w ostateczności można powiedzieć, że ten fragment to fałszywka, i że został dodany przez homofobicznych kopistów. Możliwości jest wiele.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: 1 ... 145 146 [147] 148 149 ... 276 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!