Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 18:19:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 140 141 [142] 143 144 ... 276 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 943632 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2115 dnia: Marca 13, 2016, 19:45:23 pm »

To już trzy lata. Zastanawiałem się jak to podsumować, ale doszedłem do wniosku, że nie ma czego podsumowywać. Wszystko widać jak na dłoni. Widać, że jest źle, a można domniemywać, że będzie jeszcze gorzej  :'(
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2116 dnia: Marca 13, 2016, 21:02:29 pm »

Parę lat temu durny lewak Szumlewicz popełnił książkę traktującą o JP2 pt. "Ojciec nieświęty". Chwilowo nie wnikając w zaprezentowany tam osąd polskiego papieża, należy stwierdzić, iż tytuł ów znakomicie pasuje do działalności aktualnego lokatora na Watykanie, posługującego się imieniem "Franciszek". Dziś minęły trzy lata, odkąd ów powitał nas słowami: "Dobry wieczór". A potem było już tylko gorzej ....

http://przedsoborowy.blogspot.com/2016/03/ojciec-nieswiety.html
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2117 dnia: Marca 13, 2016, 21:12:01 pm »

To już trzy lata. Zastanawiałem się jak to podsumować, ale doszedłem do wniosku, że nie ma czego podsumowywać. Wszystko widać jak na dłoni. Widać, że jest źle, a można domniemywać, że będzie jeszcze gorzej  :'(

Jakby nie patrzeć, to już trzy lata. Co się Pan będzie zastanawiał nad podsumowaniem, wejść na ekai i poczytać  :) Tam wszystko pogrupowali w pięć kluczowych słów; "miłosierdzie", "peryferie", "wychodzenie na zewnątrz", "ochrona stworzenia", "czułość". Publikują fragmenty homilii i przemówień definiujących "słownik" papieża z Argentyny.
(...)
http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x97649/trzy-lata-pontyfikatu-papieza-franciszka/


Ale ja chcę nawiązać do wczorajszej audiencji jubileuszowej, gdzie papież Franciszek mówi o miłosierdziu, że miłosierdzie oznacza służbę, etc ... ale dalsze słowa o geście umycia nóg:

"Papież mówił o niespodziewanym i szokującym geście Jezusa, jakim było obmycie nóg, którego nawet apostołowie nie byli w stanie zaakceptować. „W ten sposób Jezus wskazał swoim uczniom służbę jako drogę, którą należy pójść, aby żyć swoją wiarą w Niego i dawać świadectwo o Jego miłości” – podkreślił Ojciec Święty. (...)"

http://pl.radiovaticana.va/news/2016/03/12/papie%C5%BC_franciszek_mi%C5%82osierdzie_oznacza_s%C5%82u%C5%BCb%C4%99_/1214932

... czyli papież Franciszek jest święcie przekonany, że tak jak on to tłumaczy jest ok! że nie jest żadnym odejściem od znaczenia jakie temu obrzędowi nadał sam Chrystus. Zmienil obrzęd i tak tłumaczy jak on to rozumie.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2118 dnia: Marca 13, 2016, 22:50:57 pm »


Dziś minęły trzy lata, odkąd ów powitał nas słowami: "Dobry wieczór".


Przeżyjmy to jeszcze raz. Wspomnijmy! Trzy lata od ... "Dobry wieczór", które zszokowało świat.



https://www.youtube.com/watch?v=2cdokA2siuk

Pełny tekst wystąpienia:

"Bracia i siostry, dobry wieczór. Wiecie, że zadaniem konklawe było dać Rzymowi biskupa. Wydaje się, że moi bracia kardynałowie poszli znaleźć go prawie na końcu świata. Dziękuję wam za powitanie, wspólnocie diecezjalnej Rzymu, której jestem biskupem. Przede wszystkim chciałbym pomodlić się za naszego emerytowanego biskupa Benedykta XVI. Módlmy się razem za niego, by Pan mu błogosławił i Madonna go strzegła.

A teraz zacznijmy tę wspólną drogę, biskupa i ludu, drogę Kościoła Rzymu, który przewodzi w miłości wśród wszystkich Kościołów. To droga braterstwa, miłości i wzajemnego zaufania. Módlmy się zawsze za nas, jedni za drugich. Módlmy się za cały świat, by było wielkie braterstwo. Życzę wam, by ta droga Kościoła, którą dziś zaczynamy, na której będzie mi pomagał kardynał wikariusz tu obecny, była owocna dla ewangelizacji tego zawsze pięknego miasta.

A teraz chciałbym udzielić wam błogosławieństwa, ale najpierw proszę was o przysługę. Zanim biskup pobłogosławi lud, proszę was, byście pomodlili się do Pana o błogosławieństwo dla mnie. Modlitwa ludu proszącego o błogosławieństwo dla swego biskupa. Odmówmy w ciszy tę waszą modlitwę za mnie.

Teraz udzielę błogosławieństwa wam i całemu światu, wszystkim mężczyznom i kobietom dobrej woli.

Bardzo dziękuję za przyjęcie. Módlcie się za mnie! Szybko się zobaczymy. Jutro chcę udać się, aby się pomodlić do Madonny, by strzegła całego Rzymu. Dobranoc i dobrego odpoczynku".
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2119 dnia: Marca 14, 2016, 12:27:25 pm »

Cytuj
Życzę wam, by ta droga Kościoła, którą dziś zaczynamy, na której będzie mi pomagał kardynał wikariusz tu obecny, była owocna dla ewangelizacji tego zawsze pięknego miasta.

O kim mówił?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2120 dnia: Marca 14, 2016, 21:44:40 pm »



Kardynał Agostino Vallini. 27 czerwca 2008 papież Benedykt XVI mianował kard. Agostino Valliniego wikariuszem generalnym Rzymu. Brał udział w konklawe 2013, które wybrało papieża Franciszka.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2121 dnia: Marca 23, 2016, 16:46:43 pm »

Papież obmyje nogi dwunastu uchodźcom. Czy to dobry pomysł?
Cytuj
Ojciec Święty Franciszek będzie sprawował Liturgię Wieczerzy Pańskiej wśród młodocianych uchodźców w Castelnuovo di Porto. I właśnie dwunastce z uchodźców papież obmyje stopy podczas liturgii.
- Obmywając stopy uchodźcom papież prosi o szacunek dla każdego z nich – podkreślał główny organizator uroczystości Roku Miłosierdzia arcybiskup Rino Fisichella. Hierarcha dodaje, że znaczenia gestowi obmycia stóp dodaje fakt, że ogromna część z imigrantów, którzy przebywają w ośrodku nie jest katolikami, ani nawet chrześcijanami. - To pokazuje, że szacunek jest głównym elemencie na drodze do pokoju – zapewniał arcybiskup. - Franciszek uklęknie przed uchodźcami i obmyje im stopy na znak służby i szacunku dla ich sytuacji – dodał arcybiskup Rino Fisichella.

Niestety nie jest jasne jak pogodzić znaczenie obmycia stóp apostołom z pomysłem, by obmywać stopy osobom nieochrzczonym i niewierzącym. W ten sposób całkowicie zaciemnia się znaczenie obrzędu, o którym mowa. Obmycie stóp przez Jezusa, co doskonale pokazuje o. Tomasz Grabowski OP, związane jest z Eucharystią i jej ustanowieniem, a także kapłaństwem. „Podczas wieczerzy apostołowie zostają zobowiązanie do zachowania pamięci o Chrystusie przez łamanie chleba i dzielenie kielicha pośród uczniów. Zostają też wybrani do służby pomiędzy braćmi. Wspólnota apostołów ma być pierwszym miejscem realizowania wzajemnej miłości. Miłość pomiędzy apostołami ma być większa niż jakakolwiek miłość. Ma być miłością według miary Chrystusa: „jak Ja was umiłowałem”. Szkoda, że współcześnie zapominamy o tym aspekcie nauczania Pana. Wspólnota kapłańska: biskup i jego prezbiterium oraz wspomagający go w misji księża ze wspólnot zakonnych z pewnością nie są pierwszym przykładem, który staje nam przed oczami, gdy myślimy o kochających się osobach. Podsumujmy. Chrystus Pan w geście obmycia stóp ukazuje sens Eucharystii i wybiera uczniów na „starszych” czyli biskupów. Wobec tego Janowy opis mandatum jest symbolicznym przedstawieniem sakramentów Eucharystii i święceń. „Symbolicznym” nie oznacza „umownym” lecz „mówiącym coś więcej” niż sam gest” - wskazywał dominikanin.

Takie rozumienie obmycia nóg nie tylko wyklucza z niego kobiety (akurat temu poświęcony był wpis ojca Grabowskiego), ale także – i to o wiele mocniej – nieochrzczonych czy niewierzących. Sprowadzenie gestu Jezusa jedynie do charytatywnego zaangażowania, gestu solidarności z wykluczonymi jest zaś spłaszczeniem teologicznym wielkiej teologii Jezusa, której symbolicznym wyrazem jest właśnie obrzęd obmycia nóg. Szlachetna intencja, chęć pokazania, że jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do solidarności z wykluczonymi, ubogimi, nie zmienia faktu, że obmywanie stóp nieochrzczonym i niewierzącym całkowicie wypacza znaczenie tego wielkiego gestu.

Tomasz P. Terlikowski
http://www.fronda.pl/a/papiez-obmyje-nogi-dwunastu-uchodzcom-czy-to-dobry-pomysl,68421.html
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #2122 dnia: Marca 23, 2016, 17:23:16 pm »

Polecam cytowany artykuł ojca Grabowskiego OP:
http://www.liturgia.pl/blogi/Tomasz-Grabowski/Dlaczego-jestem-przeciwny-obmywaniu-stop-kobietom.html
Naprawdę solidne i dające do myślenia opracowanie tematu.

Sam dekret dostępy tutaj:
http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/ccdds/documents/rc_con_ccdds_doc_20160106_commento-decreto-lavanda-piedi_pl.html

Fragment ze znaczącą pomyłką:
Obecna zmiana przewiduje udział w obrzędzie osób wybranych spośród wszystkich członków Ludu Bożego. Jego wartość polega więc już nie tyle na zewnętrznym naśladowaniu gestu, który uczynił Jezus, ile raczej na nadaniu mu pewnego ogólnego znaczenia polegającego na ofiarowaniu samego siebie «aż do końca» dla zabawienia rodzaju ludzkiego: naśladując przykład Jezusa, ogarniamy wszystkich Jego miłością i wszystkich czynimy braćmi. Exemplum, które nam dał byśmy czynili podobnie (por. J 13, 14-15) dotyczy więc nie tyle fizycznego umywania nóg drugiemu, ale sięga o wiele dalej, obejmując wszystko to, co w tym geście odnosi się namacalnej miłości względem drugiego człowieka. Wszystkie antyfony zawarte w Missale i wykonywane podczas obrzędu umywania nóg przypominają i ukazują takie właśnie znaczenie tego gestu, obojętnie czy ktoś go wykonuje czy przyjmuje, czy też śledzi go tylko oczyma a przeżywa w śpiewie.
Zapisane
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #2123 dnia: Marca 23, 2016, 22:21:27 pm »

Lisicki: pontyfikat Franciszka pełen sprzeczności, a w Kościele coraz więcej podziałów

Read more: http://www.pch24.pl/lisicki--pontyfikat-franciszka-pelen-sprzecznosci--a-w-kosciele-coraz-wiecej-podzialow,42072,i.html#ixzz43lONM6v1

To miał być wyjątkowy pontyfikat. Jednak po trzech latach od wyboru na Stolicę Piotrową kardynała z Argentyny wyraźnie widać, że tzw. efekt Franciszka, który miał przynieść ożywienie wiary w Kościele, nie działa, a Kościół jest coraz bardziej podzielony. To pontyfikat sprzeczności – wylicza Paweł Lisicki w tygodniku „Do Rzeczy”.
 
Mijają trzy lata od czasu kiedy kard. Jorge Mario Bergoglio, SI zasiadł na Stolicy Piotrowej. Wybór ten budził liczne obawy, ale i nadzieje. Jak przypomniał Lisicki, papież miał zająć się reformą Kurii i rozprawić się z pedofilią, ale de facto żadna z tych spraw nie została wykonana do końca. Jak zauważył publicysta, dziś łatwiej też wskazać na te negatywne, niż pozytywne zmiany. „Pierwszym i najważniejszym efektem jest chaos. Strumień kolejnych wypowiedzi, z których jedne zaprzeczają drugim, gigantyczna kakofonia i nieład sprawiają, że bardzo trudno opisać przesłanie papieża w spójny sposób.” – napisał Lisicki.
 
Jak celnie przypomniał publicysta, „Ojciec Święty potrafi w jednym zdaniu ogłosić, że nie wolno mieszać się do polityki, by w następnym stwierdzić, że Donald Trump, kandydat na prezydenta USA, nie jest chrześcijaninem, bo wspiera budowę wyższego muru na granicy z Meksykiem; zadeklarować, że w Europie mamy do czynienia z inwazją Arabów, by za chwilę wezwać do otwarcia się na muzułmańskich przybyszów. Potrafi powiedzieć, że naturalną rodziną jest związek kobiety i mężczyzny, by potem, gdy w Rzymie miało dojść do ponadmilionowej demonstracji przeciw legalizacji związków homoseksualnych, zrobić wszystko, by nie pokazać, że cieszy się ona jego poparciem; napomykać o przeszłości chrześcijańskiej Europy i dawać za wzór laicką Francję, mówić o potrzebie wiary i deklarować, że nie jest ona potrzebna, nazywać aborcję złem i jednocześnie sugerować, że walce z nią Kościół poświęca zbyt wiele uwagi.” To sprawia – jak ocenił Lisicki – że „w całym tym galimatiasie nie sposób się dowiedzieć, o co chodzi”.
 
Publicysta zauważył również, że za pontyfikatu Franciszka nie nastąpiło spodziewane ożywienie wiary. Za to w Kościele widoczne są coraz mocniejsze podziały. „Tzw. efekt Franciszka, czyli wzrost praktyk religijnych, jeśli w ogóle nastąpił, to już się skończył, a ogłoszony przez Ojca Świętego Rok Miłosierdzia ożywienia wiary, przynajmniej dającego się uchwycić statystycznie, nie przyniósł. Kościół zdaje się podzielony jak nigdy, a katolicyzm traci resztki wpływów na życie publiczne” – podsumował Lisicki.


Read more: http://www.pch24.pl/lisicki--pontyfikat-franciszka-pelen-sprzecznosci--a-w-kosciele-coraz-wiecej-podzialow,42072,i.html#ixzz43lO94KyW
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2124 dnia: Marca 24, 2016, 23:13:25 pm »

Po homilii na pamiątkę tego, że Jezus umył nogi apostołom, Franciszek umył nogi jedenastu uchodźcom i niosącej im pomoc włoskiej wolontariuszce. Wśród wybranych migrantów było czterech nigeryjskich katolików, trzy prawosławne kobiety z Erytrei – dwie z nich z niemowlętami na ręku, trzech muzułmanów z Syrii, Pakistanu i Mali oraz pochodzący z Indii wyznawca hinduizmu. Wszyscy byli ludźmi młodymi, wśród nich kilkoro studentów. Niektórzy płakali podczas obrzędu nóg i całowali Papieża w rękę. Po zakończeniu Mszy Świętej Franciszek przywitał się osobiście z każdym z przebywających w centrum.

http://pl.radiovaticana.va/news/2016/03/24/papie%C5%BC_umy%C5%82_nogi_12_imigrantom/1217934
Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #2125 dnia: Marca 25, 2016, 00:13:03 am »

"W prowadzonym przez katolicką organizację Auxilium ośrodku przebywa ok. 900 migrantów ubiegających się o azyl.
[...] Po zakończeniu Mszy Świętej Franciszek przywitał się osobiście z każdym z przebywających w centrum".

Trochę czasu to zajęło Jego Świątobliwości...
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2126 dnia: Marca 25, 2016, 01:09:38 am »

Dzisiaj w jakimś nagraniu widziałem go siedzącego na krzesłotronie na jakieś audiencjo-konferencji z ODKRYTĄ GŁOWĄ. Bez piuski znaczy.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2127 dnia: Marca 31, 2016, 09:17:18 am »

Kim jest Franciszek? – konferencja z udziałem o. Lombardiego

Katolicka Agencja Informacyjna zaprasza na konferencję prasową pod tytułem "Kim jest Franciszek?" z udziałem rzecznika Stolicy Apostolskiej o. Federico Lombardiego SJ. Spotkanie odbędzie się 4 kwietnia br. w Warszawie.

W konferencji wezmą udział także: Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Celestino Migliore; Sekretarz Generalny KEP bp Artur Miziński, Dorota Abdelmoula, rzeczniczka ŚDM i ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik KEP.

Konferencję poprowadzą: Marcin Przeciszewski, prezes KAI i ks. Rafał Sztejka SJ, szef Redakcji Programów Katolickich TVP.

Spotkanie odbędzie się 4 kwietnia (poniedziałek) o godz. 12.00 w Sekretariacie KEP w Warszawie, Skwer kard. Wyszyńskiego 6.

Prosimy o potwierdzenie obecności: sekretariat@ekai.pl.

http://ekai.pl/wydarzenia/x98339/kim-jest-franciszek-konferencja-z-udzialem-o-lombardiego/
Zapisane
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #2128 dnia: Kwietnia 29, 2016, 15:43:34 pm »

Jutro papież odprawi Mszę dla Rotary Club - "przedkmurza masonerii". Ciekawy jestem papieskiego kazania
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #2129 dnia: Kwietnia 29, 2016, 16:03:14 pm »

Jutro papież odprawi Mszę dla Rotary Club - "przedkmurza masonerii".

Czy jakieś źródła pozarotariańskie potwierdzają tę informację?
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: 1 ... 140 141 [142] 143 144 ... 276 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!