Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 17:00:57 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 112 113 [114] 115 116 ... 276 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 943605 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1695 dnia: Lutego 24, 2015, 08:52:11 am »

Cytuj
Komunii rozwodnikom nie da bo nie może (pisałem już kiedyś o tym, że będzie dużo gadania o tym żeby "integrować" i nie wykluczać ich ze wspólnoty, dopuścić ich do nadzwyczajnego szafarzowania etc...) i podobnie zapewne będzie homoseksualistami.

No to mnie Pan uspokoił.
Zastanawiam się tylko czy Franciszek zapoznał się z Pana wypowiedzią. Bo jeżeli jej nie czytał to może być dobrze-inaczej.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #1696 dnia: Lutego 24, 2015, 13:30:10 pm »

Nie może ponieważ sprzeciwiłby się Chrystusowym słowom. Spokojnie. Poza tym przy okazji ad limina jednego z episkopatów zapytany o tę kwestię powiedział, że Komunii dla rozwodników w nowych związkach nie będzie, tylko to o czym mówiłem już kilka razy: integracja, walka z dyskryminacją we wspólnocie ble ble ble czyli hasła które latynoski papież lubi powtarzać :) . W wolnej chwili poszukam źródła.
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #1697 dnia: Lutego 24, 2015, 13:41:16 pm »

http://www.idziemy.com.pl/kosciol/franciszek-mowi-nie-komunii-dla-rozwodnikow-zyjacych-w-nowych-zwiazkach
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1698 dnia: Lutego 24, 2015, 13:58:25 pm »

Ja też jestem już spokojny :D
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1699 dnia: Lutego 24, 2015, 17:21:35 pm »

http://www.idziemy.com.pl/kosciol/franciszek-mowi-nie-komunii-dla-rozwodnikow-zyjacych-w-nowych-zwiazkach

Ordynariusz Cordoby zdecydował się opowiedzieć o tej rozmowie z Franciszkiem, "ponieważ ludzie niekiedy twierdzą, że wszystko się zmieni". – Są jednak rzeczy, które zmienić się nie mogą. Kościół odpowiada przed swym Panem, który wciąż żyje – powiedział bp Fernandez.

Słowa wyrwane z kontekstu i jak zwykle przekręcone.  ;D Poczekałbym na potwierdzenie tych słów przez naczelnego Kola RP Michała Barcikowskiego lub dementi rzecznika prasowego SA.

A tak swoją drogą to była już taka delegacja z kraju latynoskiego u Franciszka. Po wyjściu przewodniczący delegacji oświadczył, że Franciszek stwierdził, że dostrzega lobby homoseksualne w Kościele. A potem, jak wiemy było nauczanie samolotowe w sprawie homosi "kim ja jestem by oceniać... itd" oraz stanowcze dementi SA. Był też wiadomy Synod i jego deklaracje.
Z Franciszkiem jak z abp Hoserem: muszę "usłyszeć z pierwszej ręki". Nasz Pan jest "Bogiem Niespodzianek" jak mawia Franciszek. Dajmy mu szansę  ;D
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1700 dnia: Lutego 24, 2015, 22:39:44 pm »

Wojna między katolikami a posoborowcami przeniosła się na nowe fronty: rok 2015 może stać pod znakiem sporów prawnych przed sądami cywilnymi.

http://przedsoborowy.blogspot.com/2015/02/wszystkich-nas-nie-zamkniecie.html
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #1701 dnia: Lutego 24, 2015, 23:37:45 pm »

Wojna między katolikami a posoborowcami przeniosła się na nowe fronty: rok 2015 może stać pod znakiem sporów prawnych przed sądami cywilnymi.

http://przedsoborowy.blogspot.com/2015/02/wszystkich-nas-nie-zamkniecie.html

"Volpi musi do 3 marca br. zapłacić pozywającej go rodzinie ojca Stefana Manellego nawiązkę w wysokości 20 000 euro oraz wykupić komunikat przekazany przez czołową włoską agencję informacyjną. Sam Komisarz twierdzi, że do tej pory doszło jedynie do wymaganej przez prawo próby ugody pomiędzy stronami, a on sam czuje się zwolniony z poczynionych ustaleń z uwagi na upublicznienie sporu przez źródło informacji zbliżone do rodziny ojca Manellego."

Łajdactwo "upublicznione" przestaje być łajdactwem?
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1702 dnia: Lutego 24, 2015, 23:42:56 pm »

niedokładny cytat - u mnie jest

PONOĆ Volpi musi do 3 marca br. zapłacić pozywającej go rodzinie ojca Stefana Manellego nawiązkę w wysokości 20 000 euro oraz wykupić komunikat przekazany przez czołową włoską agencję informacyjną. Sam Komisarz twierdzi, że do tej pory doszło jedynie do wymaganej przez prawo próby ugody pomiędzy stronami, a on sam czuje się zwolniony z poczynionych ustaleń z uwagi na upublicznienie sporu przez źródło informacji zbliżone do rodziny ojca Manellego.

przedstawiłem 2 punkty widzenia na sprawę BEZ WYROKOWANIA, który na 100% jest prawdziwy.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #1703 dnia: Marca 03, 2015, 15:00:40 pm »

Wojna między katolikami a posoborowcami przeniosła się na nowe fronty: rok 2015 może stać pod znakiem sporów prawnych przed sądami cywilnymi.

http://przedsoborowy.blogspot.com/2015/02/wszystkich-nas-nie-zamkniecie.html

Sprawa bloggera Dawida Dometa ( przewodniczący Una Voce Kanada) ma ciąg dalszy. Powołując się na Pismo Święte, kardynał Raymond Burke powiedział w wywiadzie w tym tygodniu, że katolicy nie powinni oskarżać siebie nawzajem w sądach: "Pan nasz w Ewangelii i św Paweł w Pierwszym Liście do Koryntian poinstruował nas nie upubliczniać naszych sporów na forum obywatelskim, że powinniśmy być w stanie, jako katolicy, rozwiązać te sprawy między sobą. "

Uwagi kardynała dotyczą  incydentu upublicznionego szerzej za sprawą tradycjonalistycznej katolickiej strony Rorate Caeli śledzącej burzę w katolickim świecie mediów w zeszłym tygodniu, gdy okazało się, że rzecznik Watykanu ksiądz Thomas Rosica zagroził sądem kanadyjskiemu blogerowi za zniesławienie. 
Kardynał Burke, który służył za papieża Benedykta XVI i Franciszka jako głowa sądu najwyższego Watykanu, jest znanym ekspertem w dziedzinie prawa kanonicznego.

O. Rosica, kanadyjski bazylianin, który jest rzecznikiem prasowym Watykanu w sekcji języka angielskiego i założycielem sieci Salt and Light Television z siedzibą w Toronto wysłał list prawny do Dometa od dawna krytykującego nieortodoksyjne poglądy księdza na swoim blogu "Vox Cantoris" Prawnik kapłana zażądał od bloggera usunięcia dziewięć odrębnych elementów z jego bloga i przeprosin oraz zagrosił pozwem sądowym, co wywołało dodatkowe oburzenie, jako że dobrze sytuowany finansowo ksiądz pozywa starszego emeryta.

W konsewatywnych mediach katolickich odezwały się głosy w obronie prawa do wolności wypowiedzi  ( M. Voris i komentarze i Austin Ruse), zwłaszcza, że ks. Rosica niejednokrotnie bronił wolności słowa dla prasy i mediów.

 Głos krytyki Dometa dotyczył poparcia ks. Rosiki dla wniosku kardynała Waltera Kaspera, aby umożliwić rozwiedzionym katolikom żyjącym w ponownych cywilnych związkach oraz  innym w "nieregularnych" związkach  seksualnych, przystępowanie do Komunii św.

O. Rosica również niedawno znalazł się w ogniu krytyki za ujawnione podczas wykładu w Windsor stanowisko, w którym twierdził, że doktryna katolicka może się zmienić. (Patrz film poniżej. Cytaty można znaleźć na 48:12)...

https://www.lifesitenews.com/news/catholics-shouldnt-sue-one-another-cardinal-burke-comments-on-fr.-rosicas-l
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #1704 dnia: Marca 03, 2015, 23:27:29 pm »


O. Rosica, kanadyjski bazylianin, który jest rzecznikiem prasowym Watykanu w sekcji języka angielskiego i założycielem sieci Salt and Light Television z siedzibą w Toronto wysłał list prawny do Dometa od dawna krytykującego nieortodoksyjne poglądy księdza na swoim blogu "Vox Cantoris" Prawnik kapłana zażądał od bloggera usunięcia dziewięć odrębnych elementów z jego bloga i przeprosin oraz zagroził pozwem sądowym, co wywołało dodatkowe oburzenie, jako że dobrze sytuowany finansowo ksiądz pozywa starszego emeryta.

Wydaje się, że komentarz jest w tym miejscu niepotrzebny.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #1705 dnia: Marca 06, 2015, 16:02:22 pm »

To jest komentarz zasłużonej poniekąd stony lifesitenews, który przetłumaczyłam i uważam, że akurat w tej sprawie jest to istotne!
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #1706 dnia: Marca 08, 2015, 22:50:35 pm »

Chodziło mi o komentarz do "kanadyjski bazylianin" - "dobrze sytuowany ksiądz". Bo chodzi chyba o tą samą osobę.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #1707 dnia: Marca 12, 2015, 21:27:39 pm »

Hermeneutykę zerwania zauważył nawet "Los Angeles Times"...

http://rorate-caeli.blogspot.com/2015/03/media-continues-to-observe-hermeneutic.html

Media głównego nurtu nadal bacznie przyglądają się zmianom tonu, treści i działań od marca 2013 roku.

Dzisiejszy "Los Angeles Times", piąta co do wielkości gazeta w USA, zamieściła artykuł zatytułowany "Franciszek zawodzi fanów Mszy łacińskiej." Jest to naprawdę nic nowego dla nas." Rorate Caeli"przewidziała hermeneutykę nieciągłości i zerwania natychmiast po wyborach w dniu 13 marca 2013 roku..
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #1708 dnia: Marca 13, 2015, 15:28:34 pm »

Konferencja na Watykanie, którą okrzyknięto zwycięstwem feministek.

W konferencji brał udział jeden z najbardziej proaborcyjnych i prohomoseksualnych pisarzy ( porównuje Mszę do seksu homoseksualnego) oraz przewodnicząca amerykańskiej grupy oficjalnie promującej wyświęcanie kobiet na księży (Deborah Rose-Milavec). Organizatorzy konferencji w wywiadzie dla Radia Watykańskiego jak również dla świeckiej prasy wychwalali nową atmosferę wśród przywódców Kościoła, którzy umożliwili odbycie tej konferencji w takim miejscu.
Konferencja odbyła się w ramach uznawanego przez Watykan Międzynarodowego Dnia Kobiet (sic!)

https://www.lifesitenews.com/news/vatican-hosted-feminist-conference-featuring-prof-who-compares-mass-to-gay
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #1709 dnia: Marca 13, 2015, 22:49:28 pm »

No i cóż? Dwa lata minęło jak jeden dzień. Może by jakieś krótkie, ogólne podsumowanie?
Zapisane
Strony: 1 ... 112 113 [114] 115 116 ... 276 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!