Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 14:10:35 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 108 109 [110] 111 112 ... 276 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 948264 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1635 dnia: Stycznia 31, 2015, 15:43:06 pm »

Pani CiociA i 13 najbardziej kąsających użytkowników Forum Krzyż:

 ;)
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1636 dnia: Stycznia 31, 2015, 16:26:34 pm »

Pani CiociA i 13 najbardziej kąsających użytkowników Forum Krzyż:

 ;)

A ... że to forum katolickie z pieknym logo:



... zakończę tak po katolicku panie Kefasz, nie do pana osobiście, ale tak ogólnie.  Czasami lepsze mądre kąsanie, jak głupie pisanie.

... a święty dopowie więcej:

"Co byście powiedzieli o człowieku, który zajmuje się polem sąsiada, a swoje zostawia odłogiem? Tak właśnie postępujecie. Ciągle grzebiecie w sumieniach innych ludzi, a wasze własne zarastają chwastami. Kiedy śmierć po nas przyjdzie, jak bardzo będziemy żałować, że tyle czasu poświęciliśmy na zajmowanie się sprawami innych, a tak mało dbaliśmy o własne sumienie. Bowiem nie z postępków bliźniego będziemy rozliczani, lecz z własnych. Patrzmy lepiej we własne sumienie, tak jak się patrzy sobie na ręce, jeśli chce się sprawdzić, czy są czyste."

(Zapiski z Ars. Notatki naocznego świadka kazań, homilii i rozmów św. Jana Marii Vianneya)
Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #1637 dnia: Stycznia 31, 2015, 16:30:16 pm »

Pani CiociA i 13 najbardziej kąsających użytkowników Forum Krzyż:

 ;)
;D Nie pasjonuje mnie wędkarstwo, ani żadne formy łowiectwa. W tym skalpowanie wrogów.

Moje pasje, oprócz haftu i robótek na drutach ( jak na Ciocię przystało) to: gotowanie i ogrodnictwo ( jak wyżej). Jak już dzieci wyfruną z gniazda III Zakon Franciszkański tradycyjnej obserwancji.  ;D
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1638 dnia: Stycznia 31, 2015, 16:45:36 pm »

Pani CiociA i 13 najbardziej kąsających użytkowników Forum Krzyż:

Panie Kefasz, nie dotyczy p. Cioci, ja kiedyś na fb śledziłam taką jedną dyskusję i jeden użytkownik fb tak kąsał jakąś kobiecinę :)  a lajkowali mu sami "tradicjoty", a dotyczyło tego artykułu:

http://rzymski-katolik.blogspot.com/2015/01/ks-stefan-somerville-dostojenstwo-i.html

... zamieszczę poniżej zrzuty wg. kolejności jak to szła ta dyskusja:


1.)  http://screenshooter.net/100648968/uscnmmm

2.)  http://screenshooter.net/100648968/qtcqquj

3.)  http://screenshooter.net/100648968/xsjecfv

I co? słusznie tak tam kąsał ten użytkownik?  I w tym przypadku nie było to mądre kąsanie, a raczej głupie pisanie.Pisanie dla pisania.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1639 dnia: Stycznia 31, 2015, 17:03:55 pm »

O raju, pani mi napisze, jak robić takie skriny żeby na takiej stronie były?

Pani CiociA swoim poczuciem humoru i dystansem do wszystkiego co na forach i pejsbukach się dzieje, ujęła moje serce i jeśli sobie życzy, może mnie policzyć w poczet Trzynastu Złowionych Piranii :)
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #1640 dnia: Stycznia 31, 2015, 17:04:10 pm »

Pani Anno M. czy nie odkryła Pani jeszcze, że Nadaremnie traci czas, kto chce pouczyć człowieka rojącego sobie, że już jest mądry. (Demokryt)

Najważniejsze nie poddawać się! ;D
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #1641 dnia: Stycznia 31, 2015, 17:06:47 pm »

O raju, pani mi napisze, jak robić takie skriny żeby na takiej stronie były?

Pani CiociA swoim poczuciem humoru i dystansem do wszystkiego co na forach i pejsbukach się dzieje, ujęła moje serce i jeśli sobie życzy, może mnie policzyć w poczet Trzynastu Złowionych Piranii :)

A jednak!  ;)
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #1642 dnia: Stycznia 31, 2015, 17:44:31 pm »


Pani CiociA swoim poczuciem humoru i dystansem do wszystkiego co na forach i pejsbukach się dzieje, ujęła moje serce i jeśli sobie życzy, może mnie policzyć w poczet Trzynastu Złowionych Piranii :)

To ja jestem ta czwarta z lewej.  :)
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1643 dnia: Stycznia 31, 2015, 18:27:36 pm »

Wracamy do tematu wątku - Papież Franciszek.

7 marca A.D. 2015 r. będzie rocznica, jaka? - 7 marca Franciszek będzie w rzymskim kościele pw. Wszystkich Świętych, aby upamiętnić wprowadzenie nowych norm liturgicznych Vaticanum II. Franciszek upamiętni pierwszą papieską Mszę po włosku .

Radio Watykańskie




(proszę kliknąć na obraz to się powiększy)

Fragment homilii, którą Papież Paweł VI wygłosił 7 marca 1965 r.

"Co czynimy? Jest to chwila refleksji, a wpisuje się w święty Obrzęd, aby wzbudzić myśli, które winny mu towarzyszyć. Uobecniamy rzeczywistość, która już ze swej natury jawi się uroczysta, a posiada dwa aspekty: jeden nadzwyczajny; drugi zwyczajowy i powszechny.

Nadzwyczajny jest dzisiejszy nowy sposób modlenia się, sprawowania Mszy św. Dziś inauguruje się nową formę liturgii we wszystkich parafiach i kościołach świata, dla wszystkich Mszy św. z udziałem ludu. Jest to wielkie wydarzenie, które należy zapamiętać jako początek kwitnącego życia duchowego, jako nowe zaangażowanie się w otwarcie na wielki dialog między Bogiem a człowiekiem.

Podstawową normą jest od tej pory modlenie się ze zrozumieniem poszczególnych zdań i słów, dopełnianie ich naszymi osobistymi uczuciami i dostosowywanie tychże do ducha wspólnoty, która z nami razem się modli.
Jest ponadto inna okoliczność, która nadaje dzisiejszej uroczystości charakter szczególny: obecność Papieża, który ze swej strony zezwala na uwydatnianie wszystkiego, co może stać się przydatne dla naszego życia chrześcijańskiego.

Skądinąd, gdybyśmy chcieli wziąć pod uwagę choćby drugi aspekt, a mianowicie ten, który jest zwyczajowy w tego rodzaju zgromadzeniach, wszystko – wiemy o tym – posiada charakter cenny i zasługujący na naszą refleksję.

A przede wszystkim: czym jest Obrzęd, który sprawujemy? Jest spotkaniem tego, kto składa Boską Ofiarę, z ludem, który temu towarzyszy. To spotkanie musi być zatem pełne i serdeczne. Nie jest więc niedorzeczne, że celebrans – w tym przypadku Papież – wielokrotnie zwraca się do obecnych z charakterystycznym pozdrowieniem: Pan z wami!

Otóż Papież powtarza to wielkie życzenie nie tylko zwracając się w pełnym miłości geście do obecnych, ale wyrażając objęcia nim całej społeczności chrześcijańskiej tego miasta, świętej diecezji Piotra i Pawła, diecezji rzymskiej. Toteż całym sercem, z całej mocy, jaką Bóg Wszechmogący wkłada w jego głos, w jego posługę, Ojciec Święty woła do ludu rzymskiego: Niech Bóg będzie z tobą!"



Coś z tym kwitnieniem życia duchowego nie wyszło  :(
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1644 dnia: Stycznia 31, 2015, 18:49:08 pm »

To ja jestem ta czwarta z lewej.  :)
Wspaniały okaz mości Fidelissie.
Ja pierwszy z prawej, taka chuda rybcia.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #1645 dnia: Lutego 02, 2015, 22:48:50 pm »

List otwarty, kto może, niech sie zapozna...

"Nie wolno wspierać grzesznika w grzechu, lecz trzeba go podnieść i z grzechu wyprowadzić..."

Jest tez mnóstwo odważniejszych refleksji kierowanych wprost...

Moim zdaniem stuprocentowa trafność.


http://www.katholisches.info/2015/02/02/offener-brief-einer-besorgten-amerikanischen-katholikin-an-papst-franziskus/

Ciekawe, czy i tym razem Fronda odważy się przedrukować lub omówić ten list otwarty do Franciszka...:-))
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1646 dnia: Lutego 03, 2015, 14:31:52 pm »

Franciszek czegoś nie powiedział, a wypowiedź zaczyna żyć własnym życiem ...

http://przedsoborowy.blogspot.com/2015/02/kepscy-przekrecaja-franciszka.html
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #1647 dnia: Lutego 03, 2015, 16:34:33 pm »

"Nowa ewangelizacja czyli (...)"
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/nowa-ewangelizacja-czyli-zydomasoneria-jawnie-satanizuje-soborowcow-2015-01
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #1648 dnia: Lutego 03, 2015, 16:37:19 pm »

powiedział-nie powiedział

czy to jakiś nowy serial, czy, o paradoksie, Tradycja?
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #1649 dnia: Lutego 03, 2015, 16:49:21 pm »

Autorka tego kolejnego listu otwartego do Franciszka nie jest głupią kobietą, dokładnie precyzuje swoje oczekiwania, rozczarowania, zarzuty i dezyderaty.
Jako neofitka walczy jak lwica o czystość Wiary i Doktryny...
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Strony: 1 ... 108 109 [110] 111 112 ... 276 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!