Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 17:37:22 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 105 106 [107] 108 109 ... 276 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 948352 razy)
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #1590 dnia: Stycznia 23, 2015, 09:41:25 am »

Z innej beczki. Teraz dopiero obejrzałem sobie Msze papieskie z Filipin. Mam pytanie do znawców. Czy poniżej zalinkowana Msza w ogóle powinna sie odbyć. Czy mozna tak konsekrować Ciało Pańskie?
https://www.youtube.com/watch?v=azWp52Co_d0
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1591 dnia: Stycznia 23, 2015, 10:16:39 am »

za Gościem:
Cytuj
„Słowa papieża należy interpretować w tym sensie, że akt prokreacji u ludzi nie może iść za nierozumnym instynktem, lecz jest owocem czynu odpowiedzialnego, zakorzenionego w miłości i wzajemnym darze z siebie. Niestety, bardzo często współczesna kultura ma tendencję do pomniejszania autentycznego piękna i wzniosłej wartości miłości małżeńskiej, ze wszystkimi wynikającymi stąd konsekwencjami negatywnymi”- stwierdził substytut w Sekretariacie Stanu.

Ja wolę oryginał  ;)

http://www.tvp.pl/seriale/archiwalne/alternatywy-4/kultowe-dialogi/substytutka-do-mojej-zony/754288

KOTEK: Skąd wzięłyście klucze?

KOTKOWA: Od profesora. Stał tu pod drzwiami, najpierw nie chciał dać, ale potem powiedział, że skoro jesteśmy substytutkami...

KOTEK: Ta... tak ci powiedział? Nie no ja mu dam po mordzie no. Substytutka do mojej żony?!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1592 dnia: Stycznia 23, 2015, 10:23:38 am »

Z innej beczki. Teraz dopiero obejrzałem sobie Msze papieskie z Filipin. Mam pytanie do znawców. Czy poniżej zalinkowana Msza w ogóle powinna sie odbyć. Czy mozna tak konsekrować Ciało Pańskie?
https://www.youtube.com/watch?v=azWp52Co_d0
Podłączam się do pytania:
37 minuta
Konsekracja chleba w zamkniętej puszce a wina w zasłoniętym kielichu (mocno padało)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1593 dnia: Stycznia 23, 2015, 10:43:32 am »

Do ważności konsekracji nie jest konieczne, by kapłan widział konsekrowane postacie. Dlatego ważnie konsekruje kapłan niewidomy, odprawiający mszę po ciemku czy nad zamkniętą puszką i zakrytym kielichu. Do ważności wystarczy, by można je wskazać gestem.

Przerabialiśmy to na Forum Fidelitas, już dziewiąty rok będzie ;)
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1594 dnia: Stycznia 23, 2015, 13:37:15 pm »

Do obejrzenia i posłuchania:

https://www.youtube.com/watch?v=bURxSQfWJ84&list=TLV8pjGs3dEFQ&index=1
Zapisane
Filomena
adept
*
Wiadomości: 26

« Odpowiedz #1595 dnia: Stycznia 23, 2015, 14:36:15 pm »

Dziwna sprawa, ze poprzedni papieze epoki medialnej czyli Jan Pawel II i Benedykt takich problemow nie mieli. Ich mowa byla prosta i powsciagliwa. Nikt nie musial tlumaczyc co papiez mial na mysli, kiedy powiedzial to co powiedzial. Nie bylo tyle zamieszania wsrod wiernych i nieprzemyslanych wypowiedzi podchwytywanych przez media.
A ten papiez ciagle sieje zamęt.
A Krusejder niech sie sobie przyjrzy lepiej zanim obraża innych ludzi i zarzuca im nikczemność. Zemsta wielkiego świętoszka i tradycjonalisty z wysokości wlasnej pychy.
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #1596 dnia: Stycznia 23, 2015, 14:56:20 pm »

Czy jest grzechem modlić się aby papieżowi odjęło mowę?
 ;)

Obawiam się że tak. Ale modlitwa za to, żeby nie wypowiadał się bezrozumnie IMHO jak najbardziej wskazana

Wczoraj zbłądziłem na wieczorny NOM do Archikatedry w-wskiej. W fazie mszy "Módlmy się za..." usłyszałem coś o błędnym nauczaniu papieża Franciszka ???. Jak żyję nigdy nie słyszałem na mszy nomowej czegoś podobnego!
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1597 dnia: Stycznia 23, 2015, 15:08:04 pm »

Cytuj
Do obejrzenia i posłuchania:

https://www.youtube.com/watch?v=bURxSQfWJ84&list=TLV8pjGs3dEFQ&index=1

Odnośnie wypowiedzi p. Ziemkiewicza.

Nie znam Jasia Kapeli. Szukałam kto żacz i znalazłam, że został okrzykniety „lewackim konfidentem”, bo doniósł na nienawistne komentarze o islamie:

http://natemat.pl/111931,jas-kapela-okrzykniety-lewackim-konfidentem-bo-doniosl-na-nienawistne-komentarze-o-islamie

Przed chwilą też przeczytałam, że p. Jaś Kapela:

Zgłaszam do prokuratury (za papieża)

http://www.krytykapolityczna.pl/felietony/20150123/zglaszam-do-prokuratury-za-papieza
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #1598 dnia: Stycznia 23, 2015, 15:36:10 pm »

od drobiazgowej krytyki posoborowia do płomiennj obrony Franciszka. Może warto zająć się więcej realnym światem - spacer, rozmowa (na żywo), coś poczytać (książka, gazeta).

Ileż godzin można przesiadywać na tym Forum??? Jak się widzi niektóre "rekordy"...
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1599 dnia: Stycznia 23, 2015, 17:04:34 pm »

Cytuj

Odnośnie wypowiedzi p. Ziemkiewicza.
i jego wpisu: "Papież Idiota"

Ziemkiewicz staje w obronie Franciszka. Bo jeżeli nie idiota, to kto? - piąta kolumna w Kosciele? Innego wyjscia nie ma.

Slowo "idiota" wiekszosc z forowiczow zamienia na " nieporadne, nietrafione wypowiedzi " ostatnio nawet " nierozsądne". Czyli jednak... "Gapa"... " głuptas"...." idiota"

Osobiscie nie oceniam intelektu Papieza, bo go nie znam. Sklaniam sie do tezy , ze to celowa medialna strategia.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1600 dnia: Stycznia 23, 2015, 17:55:58 pm »

Moim zdaniem, dla lewactwa kolejny raz 1! i kolejny raz zadowoleni z tego happeningu. Polityka pyta; I kto tu wychodzi na „idiotę”?
 - ja odpowiadam, prawica i katolicy w gorącej wodzie kapani!  Przeciez oni to robią celowo - to nie pierwszy raz wyrywają coś z całości, bo wiedzą że będzie niezłą pozywką i zacznie się kotlowanie, a im na to graj.  Prowokują, prowokują, ...  a "gorliwcy" na to idą. Druga sprawa, jakby papież dopiero zasiadł na stolcu i nikt nie znał jego wypowiedzi, ale przecież Franciszek miał znacznie gorsze wypowiedzi, co do treści i co do formy, o czym też tu jest na forum, ale takiego larum nie było. Jeszcze nie jednym Franciszek może zaskoczyć.  A jaka jest prowokacja na fb? nikt nie zauważył kto tam bywa? A ile "ewangelizatorów" niby katolickich a to wszystko protestanckie i plewy jako ziarno się roznoszą.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1601 dnia: Stycznia 23, 2015, 18:20:16 pm »

Albo:
- sąd skaże RAZa - za obrazę "uczuć" (nie lubiany publicysta oberwie!)
albo
- lewactwo będzie mogło bezkarnie używać "papież to idiota"

Punktuje w każdym wypadku...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #1602 dnia: Stycznia 23, 2015, 19:31:59 pm »

Albo:
- sąd skaże RAZa - za obrazę "uczuć" (nie lubiany publicysta oberwie!)
albo
- lewactwo będzie mogło bezkarnie używać "papież to idiota"

Punktuje w każdym wypadku...

Nie wierzę, że ten kolejny spektakl dla mas nie jest reżyserowany.

Nie pojmuję, jak przeciętny Polak-katolik czytający Frondę może myśleć/zakładać, że Bergolio jest "po naszej stronie", że walczy środkami duchowymi z wrogami Chrystusa i Kościoła.
Ze nie jest jednym z nich.
Mieszka w hotelu - ok.
Pałac Apostolski stoi pusty - ok.
Cierpi na natrętny słowotok - ok.
itd. itp.


http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=6&t=26441
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2015, 20:36:07 pm wysłana przez vita.romana » Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1603 dnia: Stycznia 25, 2015, 15:26:58 pm »

Odnośnie pierwszej wypowiedzi p. Ziemkiewicza, jest druga:

Usłyszcie mój bluzg
RAFAŁ A. ZIEMKIEWICZ
Subotnik Ziemkiewicza

(...)
http://ziemkiewicz.dorzeczy.pl/id,5351/Uslyszcie-moj-bluzg.html
Zapisane
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #1604 dnia: Stycznia 25, 2015, 18:05:13 pm »

Odnośnie pierwszej wypowiedzi p. Ziemkiewicza, jest druga:

Usłyszcie mój bluzg
RAFAŁ A. ZIEMKIEWICZ
Subotnik Ziemkiewicza

(...)
http://ziemkiewicz.dorzeczy.pl/id,5351/Uslyszcie-moj-bluzg.html


"Kościół, w który wierzę"
"schodzi na dziady"

"ugina się"
"przed polityczną poprawnością, przed modą"

"poszukuje akceptacji w oczach swoich wrogów"

"wstydzi się swojej Tradycji"

"stara się dla przypodobania zdeprawowanym"
"surowość przykazań słodzić i relatywizować"


"skoro Pontifex następnego dnia się ze swej wypowiedzi tłumaczył, to sam musiał uznać, iż była ona niezręczna i otwierała pole do interpretacji wprawiających katolików w zakłopotanie"


"Franciszek, pytany o występki hierarchy-homoseksualisty, odparł efektownie: „a kimże ja jestem, aby go osądzać?”


"Europa dzisiejsza bardzo przypomina upadający Rzym, z tą jedną różnicą, że barbarzyńcy nie tylko przychodzą z zewnątrz, ale lęgną się wewnątrz granic, by od wewnątrz niszczyć podstawy europejskiej cywilizacji, jej etykę, ład społeczny i prawo."


"Rzym był wtedy, jak i dziś, bardzo tolerancyjny – proszę bardzo, wierz sobie w co chcesz, w Ozyrysa, Izydę, a bodaj i w kozę. Może być i jakiś tam żydowski Chrystus. Tylko – nie waż się upierać, że twoja wiara jest jedyną prawdziwą!"

"prawda Chrystusa jest prawdą jedyną"
"żądano od nich zrelatywizowania tej prawdy"


"Pismo powiada, że mam być zimny albo gorący, aby tylko nie letni. Staram się jak mogę i mam nadzieję, że zostanie mi to policzone."











Jak dla mnie, to wspaniałe, porywające świadectwo głębokiej, dojrzałej, żarliwej wiary.
Być może istnieje optyka, taki rentgen pozwalający prześwietlić sumienie i wykazać, ze "ta piosenka jest pisana tylko dla pieniędzy".
Ufam, że nie.

Z komentarzy na t.: "marsz lewicy przez instytucje daje owoce już na samym szczycie hierarchii KK."

« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2015, 18:10:49 pm wysłana przez vita.romana » Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Strony: 1 ... 105 106 [107] 108 109 ... 276 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!