Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 12:07:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 104 105 [106] 107 108 ... 276 Drukuj
Autor Wątek: Papież Franciszek  (Przeczytany 948197 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1575 dnia: Stycznia 22, 2015, 10:52:02 am »

(...)
Chyba pół tego forum diabeł opętał, skoro mnie przypada rola bronienia Franciszka Papieża przed rozmaitemi urojeniami i oszczerstwami.


O to, to!!!  :)  Polecam ciekawy tekst:

http://christianitas.org/news/odpowiedzialne-rodzicielstwo-odpowiedzialne-papiestwo/
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #1576 dnia: Stycznia 22, 2015, 11:41:29 am »

Tomek jak zwykle bardzo OK!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Filomena
adept
*
Wiadomości: 26

« Odpowiedz #1577 dnia: Stycznia 22, 2015, 13:08:36 pm »

Papiez Jan Pawel II mowil o  etycznych normach i kryteriach w przypadku  planowania rodziny. Franciszek o tym juz nie wspomina, tylko o planowaniu. Poza tym mowi o gornej granicy ilosci potomstwa -troje i nie wiecej. A jak trafi sie wiecej to co???? Pigulka po czy aborcja??


czemu Pani pisze nieprawdę? jak można być aż tak nikczemnym i podawać się za katolika?

p.s. wyedytowałem co nieco, przepraszam
Co tu jest nieprawda bo nie rozumiem???
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1578 dnia: Stycznia 22, 2015, 13:17:55 pm »

Papiez Jan Pawel II mowil o  etycznych normach i kryteriach w przypadku  planowania rodziny. Franciszek o tym juz nie wspomina, tylko o planowaniu. Poza tym mowi o gornej granicy ilosci potomstwa -troje i nie wiecej. A jak trafi sie wiecej to co???? Pigulka po czy aborcja??


czemu Pani pisze nieprawdę? jak można być aż tak nikczemnym i podawać się za katolika?

p.s. wyedytowałem co nieco, przepraszam
Co tu jest nieprawda bo nie rozumiem???


http://www.rp.pl/artykul/1173032.html?print=tak&p=0

Bergoglio mówi: trójka to minimum, Pani i inni manipulanci mu zarzucacie, że mówi: trójka to maximum. Nie mam słów.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1579 dnia: Stycznia 22, 2015, 14:22:34 pm »

A ja się cieszę ze papież wylal kubel zimnej wody na osobników w rodzaju Terlikowskiego.  Facet obraza  osoby bezdzietne czy z jednym dzieckiem na fejsie. Domagal się np. by bezdzietnym ograniczono emerytury. Ten czlowiek odstrasza normalnych katolików od Kosciola. Uważa ze tylkko jemu i jego dzieciom cos sie należy. Debilna postawa
W sumie dość popularna. Nie jest to oczywiście jakaś reguła ale trafiają się tacy właśnie rodzice skrajnie roszczeniowi - nie macie dzieci ale macie mieszkanie, no to oddajcie córci/synusiowi i won pod most.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1580 dnia: Stycznia 22, 2015, 14:25:19 pm »

Cóż wymagać tyle lat po SW II? Będzie coraz gorzej. Benedykt za wcześnie się wycofal.
A mnie to przypomina jako żywo spisek Casarolego przeciw Janowi Pawłowi II z "Domu Smaganego Wiatrem", z tą różnicą, że tamtemu się jeszcze nie udało.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Filomena
adept
*
Wiadomości: 26

« Odpowiedz #1581 dnia: Stycznia 22, 2015, 14:35:55 pm »

Papiez Jan Pawel II mowil o  etycznych normach i kryteriach w przypadku  planowania rodziny. Franciszek o tym juz nie wspomina, tylko o planowaniu. Poza tym mowi o gornej granicy ilosci potomstwa -troje i nie wiecej. A jak trafi sie wiecej to co???? Pigulka po czy aborcja??


czemu Pani pisze nieprawdę? jak można być aż tak nikczemnym i podawać się za katolika?

p.s. wyedytowałem co nieco, przepraszam
Co tu jest nieprawda bo nie rozumiem???


http://www.rp.pl/artykul/1173032.html?print=tak&p=0

Bergoglio mówi: trójka to minimum, Pani i inni manipulanci mu zarzucacie, że mówi: trójka to maximum. Nie mam słów.

http://www.pch24.pl/oderwanie-od-ziemi,33480,i.html
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #1582 dnia: Stycznia 22, 2015, 15:14:41 pm »

Cała ta sprawa jest dobrawdy idiotyczna.

Czy kobiety w ciąży po siedmiu cesarkach to jest problem współczesnego świata? Czy to jest sprawa, którą powinien się w tej chwili zajmować  najwyższy pasterz Kościoła? Czy wielodzietność to "problem" współczesnego katolicyzmu?

Nawet sprawa tzw.  "ciąży zagrażającej życiu kobiety" jest całkowicie wydumana - takie przypadki zdarzają się niezmiernie rzadko. "Ona po n-tej cesarce, każda następna ciąża grozi śmiercią" - proszę Państwa, no zapytajcie jakiegoś ginekologa ile razy się spotkał z takim przypadkiem. Większość odpowie: "w czasie całej mojej kariery ani razu".

Trzeba mieć dużo złej woli, żeby rozpętać dyskusję na taki temat w chwili, gdy katolicyzm na Zachodzie zdycha, a gdzie indziej chrześcijanie mordowani są w tysiącach.


Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1583 dnia: Stycznia 22, 2015, 16:02:43 pm »

Cytuj
Nawet sprawa tzw.  "ciąży zagrażającej życiu kobiety" jest całkowicie wydumana - takie przypadki zdarzają się niezmiernie rzadko.
Istotnie to nie powinien być temat papieskiego nauczania. Tym niemniej, proszę nie pisać takich rzeczy, bo są nieprawdziwe.
U większości moich znajomych"coś" zawsze było. Dawniej to "coś" kończyło się smiercią kobiety lub niedonoszeniem dziecka.

Za Chtistianitas:
Cytuj
Sposób ujęcia przez Franciszka w ramach konferencji prasowej problemu odpowiedzialnego rodzicielstwa, aż prosi się o refleksję nad odpowiedzialnym papiestwem, szczególnie w jakże istotnej warstwie komunikacji.

Można tak jak p. Krusejder i Christianitas uparcie wbrew wypowiedzianym słowom, na siłę "spijać samo dobro" z ust papieża Bergolio.
Można zauważyć jednak, że to jakaś reguła. Najpierw rzucamy progresistowskie hasła (np. o homosiach) a następnie ktoś coś dementuje, czego oczywiście nikt już nie słucha, bo tak jest z tzw. dementi, zwłaszcza wygłaszanymi przez zakłopotanego urzędnika. (Dementi prasowego a tymbardziej wypowiedzianego nikt nie czyta/słucha. Tak jest w mediach.)

Te nieszczęsne "króliki" - przypadek? - nie, to wypowiedź skierowana do ludzi, którzy są luźno związani z Kościołem na Zachodzie. Mocne medialne słowa gwarantują przebicie się komunikatu na pierwsze strony. I o to chodziło:
wracajcie do domu, dawne sztywne stanowisko w sprawie regulacji poczęć jest już elastyczne. Kobieto, nie musisz być królikiem, spoko.
Myślę, że to strategia a nie przypadki.

Kim jestem by oceniać homosi - to też medialne słowo które przebiło się na pierwsze strony - i F-1 został człowiekiem roku gejowskiego pisma. itd, itd.
I Kościół się zmienia:
Cytuj
J.M.
Mieszkam w Irlandii - w maju referendum w sprawie małżeństw homoseksualistów...2tyg temu,ksiądz w kosciele Katolickim,na zakończenie mszy dokonał "comming out"wyznając,ze jest gejem - ludzie w Kościele zgotowali mu owacje na stojaco...w rozmowach z ludzmi na ten temat pada : przeciez papież TEŻ powiedział; nie mnie ich sądzić.Nie wspomnę,że na wyścigi "przyznają się"ministrowie itp...Pytam,przecież Biblia,przecież Jezus powiedział,że "to obrzydliwe" ... a gdzie Jezus tak powiedział? Ręce opadają!Kto mi odpowie : czy mogę komunię św.przyjmować od ...sodomity?!

Read more: http://www.pch24.pl/oderwanie-od-ziemi,33480,i.html#ixzz3PYhqqzmb

« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2015, 16:18:30 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1584 dnia: Stycznia 22, 2015, 16:17:10 pm »

Można tak jak p. Krusejder i Christianitas uparcie wbrew wypowiedzianym słowom, na siłę "spijać samo dobro" z ust papieża Bergolio.

Wypraszam sobie to uproszczenie. Wskazałem, co uważam za szczególnie złe w wypowiedzi F1. Nie moja wina, że polscy liderzy wielodzietnych zareagowali jakby byli na półrocznym kursie w ADL i zaczęli bronić casusu, który powinien być zrozumiany przez 70% słuchaczy i czytelników.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1585 dnia: Stycznia 22, 2015, 16:25:54 pm »

Tutaj też tłumaczą:

http://gosc.pl/doc/2331756.Papiez-zaskoczony-slowa-wyrwano-z-kontekstu

Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1586 dnia: Stycznia 22, 2015, 18:13:34 pm »

Mniej Franciszka, wiecej Piusa XII, a ekstremisci obu stron tylko zyskaja na tej lekturze.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1587 dnia: Stycznia 22, 2015, 18:27:56 pm »

za Gościem:
Cytuj
„Słowa papieża należy interpretować w tym sensie, że akt prokreacji u ludzi nie może iść za nierozumnym instynktem, lecz jest owocem czynu odpowiedzialnego, zakorzenionego w miłości i wzajemnym darze z siebie. Niestety, bardzo często współczesna kultura ma tendencję do pomniejszania autentycznego piękna i wzniosłej wartości miłości małżeńskiej, ze wszystkimi wynikającymi stąd konsekwencjami negatywnymi”- stwierdził substytut w Sekretariacie Stanu.

Ja wolę oryginał  ;)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1588 dnia: Stycznia 22, 2015, 19:08:15 pm »

Jest list Piusa XII do rodzin z 20 stycznia 1958, ale po polsku chyba nie ma tłumaczenia:

http://laportelatine.org/vatican/sanctions_indults_discussions/020_dec2014/22_01_2015_pie_12_rectifie_francois.php
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #1589 dnia: Stycznia 22, 2015, 19:23:00 pm »

Cytuj
Nawet sprawa tzw.  "ciąży zagrażającej życiu kobiety" jest całkowicie wydumana - takie przypadki zdarzają się niezmiernie rzadko.
Istotnie to nie powinien być temat papieskiego nauczania. Tym niemniej, proszę nie pisać takich rzeczy, bo są nieprawdziwe.
U większości moich znajomych"coś" zawsze było. Dawniej to "coś" kończyło się smiercią kobiety lub niedonoszeniem dziecka.

Oczywiście, że wszelakie komplikacje ciążowe są dość częste, a śmierć przy porodzie zdarza się i w XXI wieku. Nie wyraziłem się ściśle: chodzi mi o przypadek, kiedy kobieta miała już n dzieci, a lekarz mówi kategorycznie: ciąża n+1 grozi śmiercią matki.

Takie przypadki są bardzo rzadkie, i nie widzę potrzeby, aby roztrząsać dyklematy moralne z tym związane. Żeby nie być gołosłownym, pozwolę sobie zacytować co powiedział na temat "ciąży zagrażającej życiu" Ron Paul, który będąc lekarzem położnikiem w swojej karierze przeprowadził 4000 porodów. W książce "Abortion and Liberty" napisał tak:

In delivering nearly 4,000 babies , I personally never came across a need even to entertain the though of therapeutic abortion for the health of the mother , nor can I imagine the story book case of the doctor being forced into a crisis and making a decision of whose life to spare—mother or baby. Such distorted medical views have come from poorly researched movies on the subject. The state of pregnancy is natural; it is not a disease;

Tłum: "Asystując przy porodzie prawie 4000 dzieci, osobiście nigdy nie natrafiłem na potrzebę nawet rozważenia aborcji terapeutycznej ze względu na zdrowie matki, ani nie potrafię sobie wyobrazić znanych z opowieści przypadków kiedy lekarz jest w sytuacji kryzysowej i musi wybrać czyje życie ratować - matki czy dziecka. Takie wypaczone poglądy na praktykę medyczną pochodzą z kiepsko przygotowanych filmów na ten temat. Stan ciąży jest naturalny, to nie jest choroba. "
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2015, 19:24:32 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: 1 ... 104 105 [106] 107 108 ... 276 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież Franciszek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!