Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:28:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Pytania techniczne
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 11 Drukuj
Autor Wątek: Pytania techniczne  (Przeczytany 47933 razy)
Szmulka
Gość
« dnia: Maja 18, 2009, 14:56:24 pm »

1. Czy normalna jest sytuacja w której: użytkownik wylogowuje się z forum, przegląda je jako wylogowany gość, wyłącza komputer, a po włączeniu i wejściu na stronę forum jest zalogowany, mimo iż się nie logował. Co może oznaczać taka sytuacja. Czy ktoś z zewnątrz włazi sobie na jego forumowe konto?

2. Co się stało z przesyłaniem otrzymanych prywatnych wiadomości na email? Od jakiegoś czasu to nie funcjonuje, mimo, że mam włączoną taką opcję.
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #1 dnia: Maja 18, 2009, 15:09:03 pm »

1. Czy normalna jest sytuacja w której: użytkownik wylogowuje się z forum, przegląda je jako wylogowany gość, wyłącza komputer, a po włączeniu i wejściu na stronę forum jest zalogowany, mimo iż się nie logował. Co może oznaczać taka sytuacja. Czy ktoś z zewnątrz włazi sobie na jego forumowe konto?

2. Co się stało z przesyłaniem otrzymanych prywatnych wiadomości na email? Od jakiegoś czasu to nie funcjonuje, mimo, że mam włączoną taką opcję.

Ad.1. Prawdopodobnie Pani przeglądarka ma włączoną funkcję zapamiętywania nazwy użytkownika i hasła. Z tego powodu być może automatycznie się loguje.

Ad.2. Proszę sprawdzić w folderze SPAM, bądź takowemu odpowiednikowi w Pani skrzynce email'owej. Np. gmail powiadomiewnia uznaje jako spam i przekierowuje do odpowiedniego miejsca.
Zapisane
Szmulka
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Maja 18, 2009, 15:12:23 pm »

Ad 1. Nie. Takie coś zdarzyło mi się po raz pierwszy dzisiaj. I tylko na fk.
Ad 2. W mojej skrzynce funkcja SPAM jest nieaktywna. Cały spam wpada do skrzynki odbiorczej.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #3 dnia: Maja 18, 2009, 15:18:58 pm »

Ad 2. W mojej skrzynce funkcja SPAM jest nieaktywna. Cały spam wpada do skrzynki odbiorczej.

W konfiguracji wisiał "pusty" e-mail admina - z tego powodu niektóre filtry mogły nie przepuszczać wiadomości automatu forum. Poprawiłem i wysłałem Pani PW - proszę sprawdzić, czy doszło i powiadomienie.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Szmulka
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Maja 18, 2009, 15:28:30 pm »

Powiadomienie nie doszło :(

Szczerze mówiąc bardziej mnie martwi dzisiejsza niespodzianka z "samozalogowaniem". Może to paranoja, ale poczułam się, jakby kto se wlazł na moje konto.
Zapisane
Wiedhold
rezydent
****
Wiadomości: 320


« Odpowiedz #5 dnia: Maja 18, 2009, 15:36:31 pm »

Ad 2. W mojej skrzynce funkcja SPAM jest nieaktywna. Cały spam wpada do skrzynki odbiorczej.

W konfiguracji wisiał "pusty" e-mail admina - z tego powodu niektóre filtry mogły nie przepuszczać wiadomości automatu forum. Poprawiłem i wysłałem Pani PW - proszę sprawdzić, czy doszło i powiadomienie.

Specjalnie wykasowałem mail admina, gdyż część użytkowników, która ma ustawione powiadamianie o PW na maila, ma albo źle wpisanego maila, albo serwer poczty kwalifikuje wiadomości z forum jako spam. Tak więc w efekcie to na maila admina dochodzą niedoręczone wiadomości PW. Jeśli więc ktoś ma problem z otrzymywaniem zawiadomień o PW na maila, to niech sobie najpierw sprawdzi co jest z jego własnym mailem.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #6 dnia: Maja 18, 2009, 15:43:52 pm »

1. Czy normalna jest sytuacja w której: użytkownik wylogowuje się z forum, przegląda je jako wylogowany gość, wyłącza komputer, a po włączeniu i wejściu na stronę forum jest zalogowany, mimo iż się nie logował. Co może oznaczać taka sytuacja. Czy ktoś z zewnątrz włazi sobie na jego forumowe konto?
Może być włączona opcja "Bądź zawsze zalogowany" - wtedy mimo wylogowania - nowa sesja jest "zalogowana" .
Aby tego uniknąć należy usunąć "ciasteczko" z domeny Katolicy.net z "SMF" w zawartości...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #7 dnia: Maja 18, 2009, 15:51:43 pm »

Specjalnie wykasowałem mail admina, gdyż część użytkowników, która ma ustawione powiadamianie o PW na maila, ma albo źle wpisanego maila, albo serwer poczty kwalifikuje wiadomości z forum jako spam. Tak więc w efekcie to na maila admina dochodzą niedoręczone wiadomości PW.

OK. W takim razie zaraz założę oddzielne konto do tego celu.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Szmulka
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Maja 18, 2009, 16:06:32 pm »

Jest ok :D
Właśnie przyszło powiadomienie o ostatniej pw z 15h56

Dzięki!!!
Zapisane
Szmulka
Gość
« Odpowiedz #9 dnia: Maja 18, 2009, 16:11:14 pm »

Może być włączona opcja "Bądź zawsze zalogowany" - wtedy mimo wylogowania - nowa sesja jest "zalogowana" .

Gdzie się włącza/wyłącza taką opcję? I czy jest możliwość by uruchomiła się ona sama? Jak dotąd logowałam się na forum zawsze taką samą metodą i każdorazowo po wylogowaniu musiałam się logować.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #10 dnia: Maja 18, 2009, 16:24:57 pm »

Może być włączona opcja "Bądź zawsze zalogowany" - wtedy mimo wylogowania - nowa sesja jest "zalogowana" .

Gdzie się włącza/wyłącza taką opcję?

W ramce logowania. Jeśli wyświetla się u Pani ramka w wersji mini, proszę kliknąć „Zaloguj się” i ukażą się parametry logowania: czas i „bądź zawsze zalogowany”.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Szmulka
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Maja 18, 2009, 16:38:01 pm »

Zawsze logowałam się z opcją "zawsze", by czas logowania nie skończył się przypadkiem w momencie, kiedy będę wysyłała wpis, w takim wypadku wpis idzie w kosmos i nie sposób go odzyskać. Jednak zawsze po wylogowaniu musiałam na nowo się logować. Teraz też to wypróbowałam: wylogowałam się i musiałam ponownie się zalogować.
Zapisane
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #12 dnia: Maja 18, 2009, 16:45:28 pm »

Zawsze logowałam się z opcją "zawsze", by czas logowania nie skończył się przypadkiem w momencie, kiedy będę wysyłała wpis, w takim wypadku wpis idzie w kosmos i nie sposób go odzyskać. Jednak zawsze po wylogowaniu musiałam na nowo się logować. Teraz też to wypróbowałam: wylogowałam się i musiałam ponownie się zalogować.

Moim zdaniem są dwie możliwości:
a) albo rzeczywiście ktoś się na Panią zalogował (ale po co???)
b) albo Pani zapomniała ten jeden raz wylogować się - wtedy po następnym włączeniu ląduje Pani automatycznie na forum już zalogowana. Ja zalogowałem się tylko raz - za pierwszym razem. Nigdy się nie wylogowuję i gdy wchodzę (i to z różnych komputerów, więc to chyba nie działa na zasadzie cookies) jestem zawsze zalogowany. (nb. skoro pytania techniczne: to ciekawi mnie jak system zlicza u mnie czas przebywania na forum, bo skąd on wie, że właśnie zamknąłem przeglądarkę bez wylogowania się... a czas mi liczy chyba poprawnie, pewnie automatycznie przestaje liczyć ten czas, gdy zauważy zbyt długi brak aktywności... nie wiem)
Zapisane
Gregorius
uczestnik
***
Wiadomości: 199


« Odpowiedz #13 dnia: Maja 18, 2009, 16:49:09 pm »

1. Czy normalna jest sytuacja w której: użytkownik wylogowuje się z forum, przegląda je jako wylogowany gość, wyłącza komputer, a po włączeniu i wejściu na stronę forum jest zalogowany, mimo iż się nie logował. Co może oznaczać taka sytuacja. Czy ktoś z zewnątrz włazi sobie na jego forumowe konto?
Możliwe: ciasteczka, zapamiętywanie hasła
Zapisane
Szmulka
Gość
« Odpowiedz #14 dnia: Maja 18, 2009, 16:56:27 pm »

a) albo rzeczywiście ktoś się na Panią zalogował (ale po co???)

Ktoś kiedyś wlazł mi na konto gg. Nie wiem po co. Może po to, by poczytać archiwum. Zorientowałam się po tym, że zmieniał moje opisy.

Cytuj
b) albo Pani zapomniała ten jeden raz wylogować się - wtedy po następnym włączeniu ląduje Pani automatycznie na forum już zalogowana.

Nie zapomniałam. Po wylogowaniu się wczoraj, tzn. dziś w nocy, przeglądałam jeszcze forum jako niezalogowany gość. Zresztą, ponieważ nie mieszkam sama, mam wpojony odruch każdorazowego wylogowywania się z wszelkich witryn interaktywnych. I wyłączone wszelkie opcje zapamiętywania haseł. Na fk nie loguję się też z żadnego innego komputera, tylko kilka razy był wyjątek, że zalogowałam się z kawiarni internetowej, bo miałam popsuty komputer, ale kasowałam wtedy wszelkie ślady.

Cytuj
gdy wchodzę (i to z różnych komputerów, więc to chyba nie działa na zasadzie cookies) jestem zawsze zalogowany.

W sensie że wpisuje Pan adres forum i na obcym komputerze od razu jest Pan zalogowany? Niemożebna niemożebność :) Widać ma Pan do czynienia z nową generacją komputerów albo klawiatur, jakąś sztuczną inteligencją, która rozpoznaje Pana odciski palców albo twarz ;)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Pytania techniczne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!