Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 08:00:52 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Tomasz Terlikowski
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Tomasz Terlikowski  (Przeczytany 12995 razy)
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #30 dnia: Lutego 18, 2015, 15:02:20 pm »

15 lutego w Świdnicy, w Centrum Organizacji Pozarządowych odbyło się spotkanie z ultraprawicowym redaktorem Tomaszem Terlikowskim.

Terlikowski w Świdnicy: Musi nastąpić silny powrót męskości
(...)
http://dsw.doba.pl/artykul/terlikowski-w-swidnicy-musi-nastapic-silny-powrot-meskosci/3716/13


Wszystko piękne za wyjątkiem tej "ultraprawicowości" ;)

No właśnie nic mi nie wiadomo, by wzmiankowany był monarchista. A bez tego nie ma ultraprawicowości. Oczywiście nie każdy monarchista jest ultraprawicowy. Ja jestem monarchistą i nie jestem ultraprawicowy
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #31 dnia: Lutego 19, 2015, 22:13:12 pm »


Ja tę informację wpisałam, bo ta ultraprawicowość  redaktora  Terlikowskiego jakoś na oczy mi się "rzuciła" . Ogłoszenie o tym jego wykładzie było przed katedrą i w katedrze. Ja na wykładzie nie byłam. A swoją drogą uważam, że red. terlikowski nie jest ani monarchistą, ani ultraprawicowcem.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #32 dnia: Lutego 19, 2015, 22:42:15 pm »


Ja tę informację wpisałam, bo ta ultraprawicowość  redaktora  Terlikowskiego jakoś na oczy mi się "rzuciła" . Ogłoszenie o tym jego wykładzie było przed katedrą i w katedrze. Ja na wykładzie nie byłam. A swoją drogą uważam, że red. terlikowski nie jest ani monarchistą, ani ultraprawicowcem.

Kolega ostatnio wybrał się na takie spotkanie z innym red. "ultraprawicowcem". Wyszedł szybko.... mówiąc krótko: zaczęło się od "Soboru i kryzysu" a szybko przeszli do samej istoty takiego spotkania: "ludziska głosujcie na Dudę!"
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #33 dnia: Lutego 19, 2015, 22:52:02 pm »

Panie "rysio" pan to ma jakies skrzywienie, poczytaj pan o czym tam było, ludzie się dowiedzieli tego, o czym pojęcia nie mieli, a nie o glosowaniu.
Zapisane
mabalcer
bywalec
**
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #34 dnia: Marca 15, 2015, 16:02:29 pm »

Terlikowski znalazł sobie miejsce w mediach ,,głównego ścieku" poprzez opluwanie abpa Wielgusa- taki licencjonowany katolik na garnuszku Michnika i Waltera. Poza tym prezentuje naukę Kościoła, mimo że nie ma do tego żadnego upoważnienia. Sposób tej prezentacji także pozostawia dużo do życzenia, a osobista zajadłość niczym nie różni go w tej materii od najbardziej nawiedzonych liberałów- zamykając w ten sposób szansę na jakikolwiek racjonalny dyskurs. Zresztą deklaruje się jako ,,judeochrześcijanin" i z przekonań jest neokonem. Jego podejście do Tradycji Katolickiej jest raczej obojętne- jeśli nie chłodne. Ze strony politycznej ,,zasłużył" się opluwaniem polskiego nacjonalizmu przy jednoczesnym wychwalaniu banderowców, czym prywatnie sobie u mnie nagrabił. Nazywanie Michalkiewicza i ks. Zaleskiego ruskimi agentami z litości pominę. Jego obsesyjność wobec etyki seksualnej sprawia, że pomija się niemniej istotne prawdy wiary- nie chodzi o twarde wyznawanie nauki Kościoła, tylko zajmowanie się i gadanie o jednym temacie.
Zapisane
M.
bywalec
**
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #35 dnia: Marca 15, 2015, 17:38:14 pm »

W zasadzie zgoda z przedmówcą; trochę inaczej rozłożyłbym akcenty.
Co do arcybiskupa Wielgusa,to dla zakłamanego kapusia nie mam cienia zrozumienia.
Niech odpokutuje w jakimś klauzurowym zakonie i w ten sposób wykaże ten swój konserwatyzm.
Co do napaści na red. Michalkiewicza, to przypisuję jej większe znaczenie. Ten patentowany judeochrześcijanin
rzucił się na kogoś, kto ma jest na dobrej drodze do wyrobienia sobie pozycji obok Kisiela i Prusa,
a ten ratlerek dziennikarstwa...Wpuszczają go na salony i służy. Oby nie skończył jak Marcinkiewicz,
bo już pieprzy jak Hołownia.
Nabrałem do typa takiej odrazy, że odpuściłem sobie telewizję "Republika".
Zapisane
na wschód skazani z woli zachodu, walczyli o niepodległość,
tak ratowali honor narodu i wielu z nich poległo,
będziemy o nich pamiętać stale, to nasza nowa praca,
dziś do historii w należnej chwale podziemna armia powraca
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #36 dnia: Marca 15, 2015, 18:45:07 pm »

Terlikowski i jego zona mają jakieś przegiecie na punkcie seksu. W dodatku Terlikowski wylewa pomyje na rodziny bezdzietne i osoby samotne. Odstrasza mlodziez od Kosciola. Ogólnie szkoda gadac.
Zapisane
mabalcer
bywalec
**
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #37 dnia: Marca 15, 2015, 20:08:11 pm »

@M.

Zgadzam się z Panem, tylko nie przypominam sobie żeby media protestowały, gdy abp Kowalczyk zostawał Prymasem, gdy wszyscy wiedzieli, że był tajnym współpracownikiem. Podobnie ś.p. abp Życiński. Media po prostu stosują w tych sprawach selektywną moralność. Dr hab. Cenckiewicz napisał niedawno artykuł, że pohopnie zrobiono z abpa Wielgusa kapusia. Nie żyłem w tamtych czasach, nie znam szczegółów, więc nie będę rzucał kamieniem w biskupów. W ogóle  cała ta histeria teczkowa rozpętana przez Wildsteina, który stan wojenny przesiedział w Paryżu była irracjonalna. Po prostu zamiast słynnych list Żydów mieliśmy listy ubeków, pod którą można była podciągnąć każdą osobę, która prowadziła publiczną działalność. Każda znana osoba była jakoś  w tamtych smutnych czasach przez ubecję inwigilowana. Tymczasem prawdziwym komuchom z głowy włos nie spadł- mają się całkiem nieźle.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2015, 20:15:35 pm wysłana przez mabalcer » Zapisane
M.
bywalec
**
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #38 dnia: Marca 15, 2015, 22:39:00 pm »

@M.

Zgadzam się z Panem, tylko nie przypominam sobie żeby media protestowały, gdy abp Kowalczyk zostawał Prymasem, gdy wszyscy wiedzieli, że był tajnym współpracownikiem. Podobnie ś.p. abp Życiński. Media po prostu stosują w tych sprawach selektywną moralność. Dr hab. Cenckiewicz napisał niedawno artykuł, że pohopnie zrobiono z abpa Wielgusa kapusia. Nie żyłem w tamtych czasach, nie znam szczegółów, więc nie będę rzucał kamieniem w biskupów. W ogóle  cała ta histeria teczkowa rozpętana przez Wildsteina, który stan wojenny przesiedział w Paryżu była irracjonalna. Po prostu zamiast słynnych list Żydów mieliśmy listy ubeków, pod którą można była podciągnąć każdą osobę, która prowadziła publiczną działalność. Każda znana osoba była jakoś  w tamtych smutnych czasach przez ubecję inwigilowana. Tymczasem prawdziwym komuchom z głowy włos nie spadł- mają się całkiem nieźle.

Drogi i Szanowny Panie,
jeżeli przyjmiemy, że kapowało ok. 10 % księży ( z czym zdaje się zgadzają się i ks. Zaleski i dr Cenckiewicz )
to można chyba znaleźć jednego kandydata do tej niestety już bardzo podupadłej funkcji,
który miałby czyste papiery ???
Kiedyś zrobiłem taką małą prywatną sondę i odpytywałem kto jest prymasem. Dramat.
Za Wyszyńskiego, a nawet Glempa nie do pomyślenia.
Ale chyba czas kończyć z tymi piętrowymi już offtopicami.
Zapisane
na wschód skazani z woli zachodu, walczyli o niepodległość,
tak ratowali honor narodu i wielu z nich poległo,
będziemy o nich pamiętać stale, to nasza nowa praca,
dziś do historii w należnej chwale podziemna armia powraca
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #39 dnia: Marca 15, 2015, 23:06:09 pm »

Cytuj
Terlikowski i jego zona mają jakieś przegiecie na punkcie seksu.

Zgadzam się. Oni są seksoholikami jak z filmów W. Allena. O co nie zapytasz, wszystko i tak zejdzie na ten ulubiony temat.
To ośmiesza ludzi wierzących i może właśnie dlatego media przed nimi stoją otworem.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #40 dnia: Lipca 07, 2016, 17:00:46 pm »

Terlikowski dzisiaj na fejsie o "ad Orientem":

<< Odprawianie mszy ad Orientem to piękny przykład jedności kapłana i Ludu Bożego. W tym "układzie" kapłan jest jednym z ludu, wybranym do jego reprezentowania, a nie przeciwstawionym mu. Nie on, nie jego mimika, gesty są ważne, a Chrystus, do którego wszyscy się modlimy. Posoborowy układ, w których msza jest "twarzą do ludu", zawiera w sobie - niezależnie od intencji jego twórców - mocny wirus klerykalizmu. W tym układzie bowiem w centrum pozostaje kapłan, a ludzka psychika ma to do siebie, że czyni go w tej sytuacji najważniejszym. A przecież nie ksiądz i nie to, by móc go obserwować jest najważniejsze w Najświętszej Ofierze. >>
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #41 dnia: Września 17, 2020, 16:22:24 pm »

Nie wiem czy Państwo mieliście okazje zmarnować godzinę na odsłuchanie rozmowy p. Terlikowskiego z Towarzyszką Panienką.
Nigdy nie uważałem tego Pana za jakiegoś katolika ortodoksyjnego (to tylko lewactwo czy katolicy-z-nazwy mówili że to katotaliban) ale widzę, że z czasem odpływa zupełnie w inne porty.

Momentami zastanawiałem się w trakcie tej rozmowy, kto w tej parze jest po prawej a kto po lewej stronie.
Zasłania się opiniami najróżniejszych filozofów ale wiary nie czuć już zupełnie w tych opiniach. Dobroludzizm i głęboka kapitulacja, procesy społeczne nieuniknione, determinizm społeczny, szacunek, rezygnacja z pryncypiów ... jakbyśmy walczyli o to czy będzie na obiad schabowy czy kurczak, podczas gdy walczymy o życie (albo i więcej o życie wieczne dla naszych dzieci).


Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #42 dnia: Września 17, 2020, 18:07:06 pm »

Nie wiem czy Państwo mieliście okazje zmarnować godzinę na odsłuchanie rozmowy p. Terlikowskiego z Towarzyszką Panienką.
Nigdy nie uważałem tego Pana za jakiegoś katolika ortodoksyjnego (to tylko lewactwo czy katolicy-z-nazwy mówili że to katotaliban) ale widzę, że z czasem odpływa zupełnie w inne porty.

Momentami zastanawiałem się w trakcie tej rozmowy, kto w tej parze jest po prawej a kto po lewej stronie.
Zasłania się opiniami najróżniejszych filozofów ale wiary nie czuć już zupełnie w tych opiniach. Dobroludzizm i głęboka kapitulacja, procesy społeczne nieuniknione, determinizm społeczny, szacunek, rezygnacja z pryncypiów ... jakbyśmy walczyli o to czy będzie na obiad schabowy czy kurczak, podczas gdy walczymy o życie (albo i więcej o życie wieczne dla naszych dzieci).

Kilka lat temu gdy zaczynała się tzw. "Arabska Wiosna" a zanim jeszcze KEP zaczął stręczyć przyjęcie tzw imigrantów, Naczelny Katolik RP - Terlikowski w programach radiowych i internecie zapewniał, że czas dominacji chrześcijaństwa w Polsce się kończy i musimy pogodzić się z tym, że będziemy jedną z wielu religii. Choć wspominał coś o demografii w Polsce i Syrii, kompletnie nie wiedziałem o co mu chodzi.

Tacy dżentelmeni są "lodołamaczami" na drodze postępu. To katolicki lud ustami swoich przedstawicieli świeckich musi skruszyć lody ciemnogrodu. Dopiero potem wypowiedzą się KEP-scy no i PiS ruszy z legislacją. PiS aby wygrać następne wybory musi zlewaczyć się do końca tak jak prawica na zachodzie.
Opóźnienie pomiędzy PiS a Partido Popular to 10 lat.

Aby wszystko poszło gładko bez napięć, wszyscy muszą maszerować równo: lud, duchowieństwo i administracja państwowa.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #43 dnia: Września 17, 2020, 18:56:21 pm »

A przepraszam Panowie - ile macie synów?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #44 dnia: Września 17, 2020, 20:22:07 pm »

PiS aby wygrać następne wybory
Mnie się wydaje, że PiS gra na przegraną. Oni nie chcą (albo nie wolno im) już dalej rządzić.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Tomasz Terlikowski « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!