Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 21:38:43 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: KNO zakończyła działalność z dniem dzisiejszym...
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: KNO zakończyła działalność z dniem dzisiejszym...  (Przeczytany 10161 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #30 dnia: Marca 21, 2013, 18:11:52 pm »

Nie cieszcie się wrogowie KNO !! Kronika wróci :D

Na razie wspomnienie z 2009 roku:

Ku przestrodze
(...)
http://www.liturgia.pl/artykuly/Ku-przestrodze.html
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #31 dnia: Marca 21, 2013, 22:23:35 pm »

No właśnie Panie Piotrze..."dla takich maili warto ciągnąć ten wózek..."  - głowa do góry i do pracy !:)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #32 dnia: Marca 21, 2013, 22:30:33 pm »

8 lat temu było trudniej niż teraz, teraz jesteśmy już po SP a więc jesteśmy na prawie - a co!
:)

Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #33 dnia: Marca 22, 2013, 00:18:42 am »

No właśnie Panie Piotrze..."dla takich maili warto ciągnąć ten wózek..."  - głowa do góry i do pracy !:)

Co nie co widać tej pracy, np.



Przybyłem tu aby głosić Tobie wiarę w Jezusa Chrystusa, abyś odrzucił Mahometa, ohydnego sługę szatana oraz zyskał życie wieczne.
(św. Franciszek z Asyżu do sułtana Al-Kamila)

Pozdrawiam... przede wszystkim muzułmanów, oddających cześć jedynemu Bogu, żywemu i miłosiernemu, przyzywających Go w modlitwie... Bardzo sobie cenię waszą obecność: widzę w niej namacalny znak woli pogłębiania wzajemnego szacunku i współpracy dla wspólnego dobra ludzkości.
(papież Franciszek do islamistów podczas audiencji)
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #34 dnia: Marca 22, 2013, 00:22:25 am »

To może tak zacytować jeszcze słowa Benedykta XVI do muzułmanów albo żydów, pod takim zestawieniem zdjęć ? Ot tak dla porównania ...
Poza tym bardzo jestem ciekawy skąd ten cytat ze św. Franciszka ? Z jakiejś hagiograficznej broszurki ? Bo ja czytałem parę opisów tego spotkania z sułtanem, ale w żadnym tak radykalnej wypowiedzi nie było...podejrzewam że gdyby te słowa faktycznie w ten sposób padły, czcilibyśmy dziś św. Franciszka jako wielkiego męczennika...
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2013, 00:26:24 am wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #35 dnia: Marca 22, 2013, 01:14:03 am »

...podejrzewam że gdyby te słowa faktycznie w ten sposób padły, czcilibyśmy dziś św. Franciszka jako wielkiego męczennika...
:)

Najnowszą chyba pracą dot. podróży św. Franciszka w głąb muzułumańskiego terytorium jest "St. Francis of Assisi and the conversion of the muslims", Frank M. Rega, TAN, Rockford 2007. Akurat niedawno ją czytałem.

Spotkanie św. Franciszka z sułtanem jest tam opisane w oparciu o dostępne materiały źródłowe, w większości opracowane  wcześniej w pracy franciszkanina Martiniano Roncalgi z 1954 r. "St. Francis of Assisi and the Middle East". Gównym żródłem jest bodajże żywot św. Franciszka pióra św. Bonawentury, który przeprowadził "wywiad" z bratem Illuminato, kompanem i tłumaczem św. Franciszka w tejże podróży.

Opis spotkania z sułtanem w powyższej pracy nie zawiera żadnej wzmianky o jakichkolwiek słowach św. Franciszka obrażających Mahometa. Wręcz przeciwnie, św. Franciszek starał się zjednać sobie serce sułtana w sposób dość dyplomatyczny i delikatny, dając mu jednocześnie do zrozumienia, że jego dusza jest w niebezpieczeństwie. Przypuszczam więc, że cytat o "ohydnym słudze szatana"  nie ma potwierdzenia w żadnych  wiarygodnych źródłach.
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2013, 01:21:11 am wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #36 dnia: Marca 22, 2013, 01:20:57 am »

Dokładnie... niestety wiele naszych Pobożnych Duszyczek wierzy w hagiograficzne bajki z broszurek pedagogicznych dla podrastających panien, pozamykanych w pensjach żeńskich ku lepszemu formowaniu...w zupełnym oderwaniu od rzeczywistości....
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #37 dnia: Marca 22, 2013, 08:35:50 am »

... podrastających panien, pozamykanych w pensjach żeńskich ku lepszemu formowaniu...w zupełnym oderwaniu od rzeczywistości ...
To se ne vrati ... ale pomarzyć można.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #38 dnia: Marca 22, 2013, 10:18:14 am »

... podrastających panien, pozamykanych w pensjach żeńskich ku lepszemu formowaniu...w zupełnym oderwaniu od rzeczywistości ...
To se ne vrati ... ale pomarzyć można.

Wcale nie ... o proszę bardzo :
http://www.akwinata.edu.pl/index.php/bracszkolna/civitas.html
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #39 dnia: Marca 22, 2013, 11:12:58 am »

W związku z  V Wyprawą Krzyżową epizod z życia świętego Franciszka. W czasie jednej z niebezpiecznych przygód, kiedy jakimś cudem udało mu się uniknąć śmierci z rąk muzułmanów, okrwawiony i posiniaczony, św. Franciszek znalazł się przed sułtanem Malil-Al-Kamil`em. Towarzyszył mu tam jego współbrat Illuminato, który zapisał dialog biedaczyny z sułtanem:

Sułtan: „Twój Pan uczy w Ewangelii, że nie wolno odpłacać wam złem za zło. Jesteście nawet zobowiązani oddać swój płaszcz temu, który was o to prosi. Tym bardziej chyba wy chrześcijanie nie powinniście najeżdżać naszych ziem?”

Św. Franciszek: „Wydaje mi się sułtanie, że nie doczytałeś całej Ewangelii do końca. W innym bowiem miejscu Pan mówi: Jeśli twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. W ten sposób nasz Pan naucza, że nawet w przypadku bliskich nam osób: rodziny, krewnych, tych którzy są nam drodzy jak źrenica oka, jeśli oddalaliby nas oni od wiary i Bożej miłości, powinniśmy być gotowi do wykorzenienia ich z naszego życia. Właśnie dlatego chrześcijanie działają według sprawiedliwości kiedy najeżdżają te ziemie i walczą z wami, ponieważ wy bluźnicie Imieniu Chrystusa, i usiłujecie oddalić od religii jak najwięcej osób. Jeśli jednak chcielibyście wyznać wiarę i uwielbić Stworzyciela i Odkupiciela krzyżowcy kochaliby was jak siebie samych.”
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #40 dnia: Marca 22, 2013, 11:19:27 am »

Pięknie, tylko gdzie jest ów cytat :"Przybyłem tu aby głosić Tobie wiarę w Jezusa Chrystusa, abyś odrzucił Mahometa, ohydnego sługę szatana oraz zyskał życie wieczne. " ...???
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #41 dnia: Marca 22, 2013, 11:30:42 am »

Nie wiem, powyżej napisałam czyje słowa zacytowałam. Może Pan Piotr coś dopowie na fb.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #42 dnia: Marca 22, 2013, 11:44:25 am »

Nie wiem, powyżej napisałam czyje słowa zacytowałam. Może Pan Piotr coś dopowie na fb.

Po prostu...takie słowa nigdy nie padły...były jedynie umieszczane co najwyżej w hagiograficznych broszurkach i na odpustowych obrazkach, ale miały się tak do rzeczywistości jak dominikańskie legendy o latających nad mnichami wieprzach kiedy ci rozmawiali o czczych i błahych sprawach, zaś o aniołach, gdy o pobożnych....Owszem takie opowieści są bardzo ucieszne i mogą być budujące, ale mają się do faktów nijak.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #43 dnia: Marca 24, 2013, 10:53:47 am »

A może pan PJO, jak Donkichot, ma już dość walki z wiatrakami. Daje sobie spokój, bo już nie warto, wiatraków jest ciągle więcej i więcej. Może tak już musi być? Kościół musi przez to przejść i nic tu po samotnej walce? Może w końcu odsiecz przyjdzie z góry?
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #44 dnia: Marca 24, 2013, 11:21:20 am »

jest teraz na RAI UNO transmisja mszy papieskiej z Placu Św. Piotra i szczerze mówiąc, różnic w celebracji między Benedyktem  XVI, a Franciszkiem I nie widać. Może z jedną, że Papież osobiście nie udziela komunii wiernym. Poza tym tak jak i za Benedykta księża rozdają komunię na stojąco i na rękę.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: KNO zakończyła działalność z dniem dzisiejszym... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!