Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 22:51:40 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: KNO zakończyła działalność z dniem dzisiejszym...
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj
Autor Wątek: KNO zakończyła działalność z dniem dzisiejszym...  (Przeczytany 10151 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« dnia: Marca 19, 2013, 13:36:19 pm »

wtorek, 19 marca 2013
Napisy końcowe
 Szanowni Czytelnicy

 Po obejrzeniu relacji z nabożeństw papieskich, a zwłaszcza z dzisiejszej Mszy świętej papieża Franciszka muszę ze smutkiem stwierdzić, że nie ma najmniejszego sensu dalszego prowadzenia Kroniki. Nie ma sensu wskazywania nadużyć liturgicznych u szeregowych kapłanów czy biskupów, skoro popełnia je sam Ojciec święty Franciszek, zapewne z przyzwyczajenia, z ponad 40-letniej praktyki duszpasterskiej w Kościele Ameryki Łacińskiej, w którym - jak zapewnie wiecie z lektury dawnych wpisów na KNO - Mszał, rubryki i nigryki traktowane są powszechnie jako luźny zestaw niewiążących zaleceń dla celebransa. Z otrzymanej koresponencji wiem, że wielu kapłanów już się cieszy z końca 8-letniej "pieredyszki" i otwarcie cieszą się, że "nareszcie wróciła normalność". Widać tak ma się zacząć dziać w całym Kościele i widać tak będzie dla Kościoła lepiej. Cóż, widocznie nigdy nie miałem racji. Widocznie papieże krytykujący nadużycia liturgiczne też nie mieli racji. W końcu każdy może się pomylić...

 Módlmy się za naszego papieża Franciszka!
 Święty Józefie, módl się za Nim i za nami!

 Strona KNO na Facebooku zostanie zlikwidowana w dniu dzisiejszym o 24:00
 Niniejszy blog pozostanie dostępny w sieci.
 Dziękuję za przesyłaną przez 8 lat korespondencję.

http://breviarium.blogspot.com/2013/03/napisy-koncowe.html
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #1 dnia: Marca 19, 2013, 13:48:48 pm »

Szkoda, ale nie dziwię się Dextimusowi. Walka z nadużyciami liturgicznymi to jak walka z wiatrakami.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2 dnia: Marca 19, 2013, 13:52:25 pm »

Kończy się pewna epoka...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #3 dnia: Marca 19, 2013, 14:13:02 pm »

Szkoda, ale nie dziwię się Dextimusowi. Walka z nadużyciami liturgicznymi to jak walka z wiatrakami.

Z jednej strony tak, z drugiej nie. Naduzycie popelniane przez Najwyzszego Kaplana jest tak samo godne potepienia, jak kazde inne. Nie rozumiem, czemu mialo by sie cokolwiek zmienic w patrzeniu na liturgiczny balagan. Bo papiez balagani? I co to zmienia? Papiez jest po to, by chronic wiare, i by chronic swoja kurialna liturgie. Jesli tego nie robi, lub robi cos przeciwko, to godzien jest napietnowania, jak kazdy inny. Przeciez papiez nie jest bostwem. Poza tym: dawni papieze mowili o tych sprawach jasno, protokol wymagal dystansu do papieza itd. Teraz traktuje to papiez luzno, dajac sie poklepywac. Ktos wiec musi o tym mowic. Jak oni zamilkna, to kamienie wolac beda.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #4 dnia: Marca 19, 2013, 14:41:38 pm »

Z jednej strony tak, z drugiej nie. Naduzycie popelniane przez Najwyzszego Kaplana jest tak samo godne potepienia, jak kazde inne. Nie rozumiem, czemu mialo by sie cokolwiek zmienic w patrzeniu na liturgiczny balagan. Bo papiez balagani? I co to zmienia?

Przecież wiadomo, co zmienia. Jeśli nie dało się wiele zrobić powołując się na autorytet i przykład papieża, to cóż bedzie można zrobić, gdy tego przykładu i autorytetu zabraknie?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #5 dnia: Marca 19, 2013, 14:46:49 pm »

Czy ktoś mógłby napisać dokładnie o jakie nadużycia w dzisiejszej Mszy Św. chodzi? Bo choć oglądałem transmisję to się takowych nie dopatrzyłem (może coś przeoczyłem, nie skupiałem się aż tak bardzo), nie chodzi mi tu o jakieś punktowanie papieża tylko z czystej chęci dokształcenia się, co było nie tak wobec rubryk? Nie licząc braku śpiewu i przyklękania co tłumaczę stanem zdrowia to uniemożliwiającym.

Oraz czy są one (jeśli są) większe od tych za czasów Jana Pawła II, iż spowodowały aż decyzję o zamknięciu KNO?
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 586


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #6 dnia: Marca 19, 2013, 14:54:52 pm »

kamienie wolac beda.
No cóż... to jest chyba najlepszy komentarz...

IMHO KNO nadal powinna działać. Jeśli już się "mylić" to w doborowym towarzystwie.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #7 dnia: Marca 19, 2013, 14:59:08 pm »

Z jednej strony tak, z drugiej nie. Naduzycie popelniane przez Najwyzszego Kaplana jest tak samo godne potepienia, jak kazde inne. Nie rozumiem, czemu mialo by sie cokolwiek zmienic w patrzeniu na liturgiczny balagan. Bo papiez balagani? I co to zmienia?

Przecież wiadomo, co zmienia. Jeśli nie dało się wiele zrobić powołując się na autorytet i przykład papieża, to cóż bedzie można zrobić, gdy tego przykładu i autorytetu zabraknie?

Nic szczegolnie innego nie bedzie: ars celebrandi i rubryki nie sa zalezna od niedociagniec papieza. W Watykanie dzialy sie rozne rzeczy, ktore ocenialismy i oceniamy krytycznie, dlaczego wiec teraz mialo by byc inaczej? Bo Benedykt juz nie rzadzi? No badzmy powazni. Kapitulowac przed partactwem, tylko dlatego, ze papiez partaczy? Skad zreszta wiadomo, jak bedzie wygladac papieska liturgia? Po jednej mszy nie da sie tego ocenic.
  No i na dodatek: jak to mawiali starozytni Rosjanie, swietej pamieci  :D : dluzej klasztora niz przeora!
Zapisane
shelion
bywalec
**
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #8 dnia: Marca 19, 2013, 14:59:26 pm »

Dextimus cuduje. Ja tam wierzę, że się chop zagalopował i do wieczora mu przejdzie. Widać ile na fejsie jest komentarzy, w których ludzie nie zgadzają się z jego decyzją. Z 97 na 100 to komentarze na "nie" dla likwidacji KNO.
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #9 dnia: Marca 19, 2013, 16:15:29 pm »

Czy ktoś mógłby napisać dokładnie o jakie nadużycia w dzisiejszej Mszy Św. chodzi? Bo choć oglądałem transmisję to się takowych nie dopatrzyłem (może coś przeoczyłem, nie skupiałem się aż tak bardzo), nie chodzi mi tu o jakieś punktowanie papieża tylko z czystej chęci dokształcenia się, co było nie tak wobec rubryk? Nie licząc braku śpiewu i przyklękania co tłumaczę stanem zdrowia to uniemożliwiającym.

Oraz czy są one (jeśli są) większe od tych za czasów Jana Pawła II, iż spowodowały aż decyzję o zamknięciu KNO?
Dziś było poprawnie. Pewnie Dex wie, że z czasem  będzie gorzej i gorzej, więc gasi światło.
Swoją drogą dzięki chłopie za KNO!
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #10 dnia: Marca 19, 2013, 16:18:22 pm »

Czy ktoś mógłby napisać dokładnie o jakie nadużycia w dzisiejszej Mszy Św. chodzi? Bo choć oglądałem transmisję to się takowych nie dopatrzyłem (może coś przeoczyłem, nie skupiałem się aż tak bardzo), nie chodzi mi tu o jakieś punktowanie papieża tylko z czystej chęci dokształcenia się, co było nie tak wobec rubryk? Nie licząc braku śpiewu i przyklękania co tłumaczę stanem zdrowia to uniemożliwiającym.

Oraz czy są one (jeśli są) większe od tych za czasów Jana Pawła II, iż spowodowały aż decyzję o zamknięciu KNO?
Dziś było poprawnie. Pewnie Dex wie, że z czasem  będzie gorzej i gorzej, więc gasi światło.
Swoją drogą dzięki chłopie za KNO!
Ależ właśnie Dex zamyka KNO, bo dzisiaj było niepoprawnie.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #11 dnia: Marca 19, 2013, 17:39:58 pm »

Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Piscator
bywalec
**
Wiadomości: 69

« Odpowiedz #12 dnia: Marca 19, 2013, 20:08:53 pm »

Na rorate też ogłaszają przerwę, niby jest zewnętrzne wytłumaczenie, ale jednak symbolicznie się zbiegło. Nie ma przypadków, są tylko znaki ;)
Zapisane
xinspe
uczestnik
***
Wiadomości: 136


Sursum Corda!

Msza Sw. Wszechczasów w Diecezji Sosnowieckiej
« Odpowiedz #13 dnia: Marca 19, 2013, 20:43:41 pm »

Brawo, najlepiej wszystko tłumaczyć sobie przez pryzmat własnych sympatii i przekonań. Mentalnośc typowo neońska.
Zapisane
Qui Unigenitum tuum in cruce pendentem lancea militis transfigi voluisti, ut apertum Cor, divinae largitatis sacrarium, torrentes nobis funderet miserationis et gratiae, et quod amori nostri flagrare numquam destitit, piis esset requies et poenitentibus pateret salutis refugium...
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #14 dnia: Marca 20, 2013, 00:49:33 am »

Jeno z pierwszych pozytywnych następstw nowego pontyfikatu.




===
Pamiętam początki KNO, pierwsze wpisy. To było KNO Wiedholda (dziś NRL)
(Niestety, odchodząc wykasował swoje wszystkie wpisy).
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: KNO zakończyła działalność z dniem dzisiejszym... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!