Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:34:40 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nominacje i dymisje. Polityka personalna za Franciszka I
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 98 Drukuj
Autor Wątek: Nominacje i dymisje. Polityka personalna za Franciszka I  (Przeczytany 362399 razy)
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #1140 dnia: Grudnia 13, 2018, 10:22:31 am »

A może ksiądz nie-biskup elekt czyta nasze forum i przekonaliśmy go, że tych biskupów w Krakowie to za dużo już jest? :D
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #1141 dnia: Grudnia 17, 2018, 14:38:21 pm »

Ks. Isakowicz uważa, że ksiądz Ślusarczyk nie pasował homolobby. Natomiast co wydaje mi się dziwne nawołuje do wstrzymania święceń drugiego nominata (tak jakby to jego wina była - z tego co pisał wyżej ks. Pauluss to ks. Mastalski w archidiecezji jest bardziej "z zewnątrz").

http://isakowicz.pl/czas-oczysc-archidiecezje-z-homolobby/

https://twitter.com/IsakowiczZalesk/status/1073503465157079040

Plus parę sugestii personalnych w archidiecezji.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #1142 dnia: Grudnia 17, 2018, 15:17:46 pm »

Ks. Isakowicz uważa, że ksiądz Ślusarczyk nie pasował homolobby. Natomiast co wydaje mi się dziwne nawołuje do wstrzymania święceń drugiego nominata (tak jakby to jego wina była - z tego co pisał wyżej ks. Pauluss to ks. Mastalski w archidiecezji jest bardziej "z zewnątrz").

http://isakowicz.pl/czas-oczysc-archidiecezje-z-homolobby/

https://twitter.com/IsakowiczZalesk/status/1073503465157079040

Plus parę sugestii personalnych w archidiecezji.


Juz od jakiegos czasu nie czytam/nie slucham ksiedza Isakowicza. Przy calym szacunku do jego dorobku na polu walki z bylymi agentami SB (albo i aktualnymi...) jego idea fix na punkcie homolobby jest juz niesmaczna (a przynajmniej takie odnosze wrazenie). I te insynuacje - znajomy zapytal ks. Isakowicza po Mszy wprost - skoro ksiadz wie o tym czy innym kaplanie, ze nie postepuje zgodnie z nauka KK, dlaczego nie postepuje zgodnie z biblijna zasada (napomnij brata, napomnij brata przy swiadku, zglos do Kosciola) odpowiedzial 'Ze nie ma sensu ich napominac, bo oni nie rozumieja. I nie ma sensu isc 'do Kosciola', bo to tez nie pomoze'.
Ja odebralem to jako oznake niewiary albo pychy. Albo obojga - w kazdym razie nie przysluza sie ks. Isakowicz Kosciolowi.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #1143 dnia: Grudnia 17, 2018, 16:14:25 pm »

Cytuj
Przy calym szacunku do jego dorobku na polu walki z bylymi agentami SB (albo i aktualnymi...) jego idea fix na punkcie homolobby jest juz niesmaczna (a przynajmniej takie odnosze wrazenie).
Nie wydaje mi się. Zajmuje się tym tylko okazjonalnie. Przeważnie w jego tematach dominuje Wołyń, banderyzm, ukraiński nacjonalizm i Poroszenko.

Cytuj
I nie ma sensu isc 'do Kosciola', bo to tez nie pomoze'.
Bo chyba na tym polega działanie lobby. Nie wiem natomiast czy ks. Isakowicz rzeczywiście się z takowym starł czy po prostu o nim mówi.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #1144 dnia: Grudnia 17, 2018, 16:22:17 pm »

Cytuj
Przy calym szacunku do jego dorobku na polu walki z bylymi agentami SB (albo i aktualnymi...) jego idea fix na punkcie homolobby jest juz niesmaczna (a przynajmniej takie odnosze wrazenie).
Nie wydaje mi się. Zajmuje się tym tylko okazjonalnie. Przeważnie w jego tematach dominuje Wołyń, banderyzm, ukraiński nacjonalizm i Poroszenko.

Cytuj
I nie ma sensu isc 'do Kosciola', bo to tez nie pomoze'.
Bo chyba na tym polega działanie lobby. Nie wiem natomiast czy ks. Isakowicz rzeczywiście się z takowym starł czy po prostu o nim mówi.


Pan czyta jego bloga? Byl moment, ze tam z 5 artykulow jednego dnia dotyczylo 'homolobby', ksiezy gejow, ksiezy pedofilow. Stad tez przestalem tam zagladac.
Tak jak mowilem, doceniam zaslugi na polu walki z SB i banderyzmem, ale nie podoba mi sie metodyka dzialan. Rzucanie oskarzen, niby nie wprost, niby nie mowi nazwisk, ale mowi 'Taki jeden ksiadz, co to byl proboszczem znaczacej bazyliki w Krakowie przy placu Mariackim w Krakowie...' (zmyslam, chodzi mi sama metode - nie powiedzialem, ze to TEN ksiadz przeciez...Nazwisko nie padlo!)
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #1145 dnia: Grudnia 17, 2018, 16:55:55 pm »

Czasem zajrzę jak spodziewam się czegoś ciekawego na kilka dni wstecz, regularnie nie czytam (strona jest niewygodna w przeglądaniu - w dotarciu do wcześniejszych artykułów trzeba się posługiwać niewygodnym kalendarzem). Przeważnie Ukraina i banderyzm. Coś tam o lobby ukazuje się raz po raz.

Nie pamiętam tak wszystkich artykułów, sformułowania bywają różne. Akurat tych co Pan podaje nie kojarzę, chyba, że tą o kurii z samymi homoseksualistami.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1146 dnia: Grudnia 17, 2018, 18:05:07 pm »

'Taki jeden ksiadz, co to byl proboszczem znaczacej bazyliki w Krakowie przy placu Mariackim w Krakowie...' (zmyslam, chodzi mi sama metode - nie powiedzialem, ze to TEN ksiadz przeciez...Nazwisko nie padlo!)
Z komunikatu medialnego sprzed kilku lat: "Sylwester Z.  właściciel Agencji ochrony mienia Zubrzycki" --- AUTENTYCZNE --- jakże podobne --- i nadające się do działu "humor".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #1147 dnia: Grudnia 18, 2018, 11:10:26 am »

'Taki jeden ksiadz, co to byl proboszczem znaczacej bazyliki w Krakowie przy placu Mariackim w Krakowie...' (zmyslam, chodzi mi sama metode - nie powiedzialem, ze to TEN ksiadz przeciez...Nazwisko nie padlo!)
Z komunikatu medialnego sprzed kilku lat: "Sylwester Z.  właściciel Agencji ochrony mienia Zubrzycki" --- AUTENTYCZNE --- jakże podobne --- i nadające się do działu "humor".
'Przestepstwa dopuscil sie Tomasz K., syn znanego warszawskiego adwokata Jana Kowalskiego'.
Mozemy sie smiac, ale to nie sa metody, ktore przystoja kaplanowi. Czy Jezus nie wspominal czegos o byciu zimnym albo goracym? A to takie 'Ja wam nie powiem, ale wam powiem' jest zwyczajnie obslizgla, ubecka metoda...
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #1148 dnia: Grudnia 19, 2018, 09:24:22 am »

Nie kojarzę tych wypowiedzi, ale może nie wszystkie znam. Nigdy nie słyszałem homo-zarzutów wobec mariackiego proboszcza. Kojarzyłem tylko o kręcenie się przy środowiskach platformianych (w końcu to brat posła PO).

Ksiądz T.-I. drąży dalej, ale mi też już się to nie podoba. Raz - ot tak sugerować, żeby wstrzymać drugiego kandydata, a po drugie trochę się dziwię jakby rezygnacja z biskupstwa po nominacji miała być nadzwyczajnie kryzysową sytuacją. Faktycznie, że w Polsce dawno nie było, ale na świecie zdarzają się co jakiś czas, rzadko, ale są. No i w sprawie nominacji biskupich rzeczywiście tajemnica jest. Ciężko tu mówić o zasłanianiu.

Arcybiskup:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=EZX5s2kZA-I

I ks. Isakowicz dalej:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=EZX5s2kZA-I
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #1149 dnia: Grudnia 19, 2018, 13:38:58 pm »

Proboszcz mariacki byl podany przez pana Hubertosa tylko jako przyklad. Ale nawet ja - malo wiedzac o roznych sprawach i plotkach - wiem, o ktorych waznych miejscach w archidiecezji krakowskiej mowilo sie jako o homo friendly... Tylko akurat nie wiem, czy ten budynek ma JUZ status bazyliki ;), ale chyba jeszcze nie. Dziwisz nie zdazyl zalatwic ;).

Ksiadz Isakowicz-Zaleski sprawia wrazenie, jakby mial obsesje na pewnym tle, czasem brzmi to bardzo przesadnie, ale chyba nie jest az tak daleki od prawdy. Oprocz moralnych watpliwosci przyczyna jego podejscia moze byc i to, ze byc moze sam zostal przez pewne srodowiska skrzywdzony i postanowil sie nie dac. Dla mnie osobiscie brzmi bardzo wiarygodnie.
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #1150 dnia: Grudnia 31, 2018, 12:50:50 pm »

Rzecznik i jego 'zastępczyni' zrezygnowali z urzędu.


https://wiadomosci.onet.pl/religia/watykan-rezygnacja-rzecznika-watykanu-grega-burke-a/010qprk
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #1151 dnia: Stycznia 02, 2019, 08:40:03 am »


Pan czyta jego bloga?

Ojciec czyta jego bloga?

:)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #1152 dnia: Lutego 14, 2019, 14:31:20 pm »

Mamy nowego Kamerlinga Świętego Kościoła Rzymskiego, kard. Kevin Joseph Farrell

https://fakty.interia.pl/swiat/news-kardynal-kevin-farrell-nowym-kamerlingiem-kosciola,nId,2835962

Zapisane
Taki sobie o...
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1153 dnia: Lutego 14, 2019, 16:01:37 pm »

Ciekawostka. Dziś kończy 100 lat. 4 stycznia 2015 ogłoszony kardynałem przez papieża Franciszka. Wyświęcony na kapłana 14 grudnia 1941, był inkardynowany do diecezji Socorro y San Gil. 14 czerwca 1955 papież Pius XII mianował go biskupem pomocniczym Pasto i biskupem tytularnym Apollonis. Sakrę biskupią otrzymał 28 sierpnia 1955.
https://ekai.pl/kard-j-pimiento-z-kolumbii-setne-urodziny-bede-obchodzil-poslusznie-z-rodzina/

    Ordained Priest by:
        Archbishop Ismael Perdomo Borrero † of Bogotá
    Principal Consecrator:
        Archbishop Crisanto Cardinal Luque y Sánchez † of Bogotá
    Principal Co-Consecrators:
        Bishop Emilio Botero González † of Pasto
        Bishop Pedro José Rivera Mejía † of Socorro y San Gil

Ma święcenia kapłańskie sprzed straszliwej deformy a.papieża P12 i jeszcze dawną sakrę...


Tak jak znacznej część latynosów jego sukcesja zaczyna się od Rebiby.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #1154 dnia: Lutego 14, 2019, 18:27:47 pm »

Ks. kan. Wojciech Skibicki, rzecznik prasowy diecezji elbląskiej i dyrektor wydziału nauki katolickiej Kurii diecezjalnej w Elblągu, został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym diecezji elbląskiej. Decyzję Ojca Świętego ogłosił we czwartek, 14 lutego 2019 r., Nuncjusz Apostolski w Polsce.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Strony: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 98 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nominacje i dymisje. Polityka personalna za Franciszka I « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!