Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:20:10 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nominacje i dymisje. Polityka personalna za Franciszka I
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 98 Drukuj
Autor Wątek: Nominacje i dymisje. Polityka personalna za Franciszka I  (Przeczytany 362264 razy)
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #1020 dnia: Lipca 01, 2017, 17:03:00 pm »

Nowy prefekt już od roku z nominacji Franciszka przewodniczy komisji, która "studiuje" kwestię diakonatu kobiet. Znaczy się swój człowiek; będzie towarzyszył i roz...ał w wiadomym duchu (chyba powinienem napisać "rozeznawał", ale pomyślało mi się coś innego...).
http://gosc.pl/doc/3350962.Papiez-ustanowil-komisje-Przestudiuje-diakonat-kobiet


« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2017, 17:08:42 pm wysłana przez casimirus » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1021 dnia: Lipca 01, 2017, 17:09:28 pm »

Ano dzis jeszcze pojawia sie informacje o pedalskiej orgii w watykanie. Policja watykanska in flagranti nakryla sodomitow z sekretarzem postepowego kolesia ktory bronil na synodzie kochajacych inaczej. Sprawa miala miejsce 2 tyg temu i nie dalo sie jej tuszowac. Kto wie, czy Pell nie padl ofiara robienia medialnej przykrywki. Oczywiscie orgia pedalska nie tlumaczy pedofilii.
Nie chce mi sie tlumaczyc i wklejac. Przestanmy lapac sie brzytwy - i chrzanic o posluszenstwie.
Ten facet zarzadzil, ze studenci ksieza w Rzymie moga tylko koncelebrowac. To wstep do nowego nowusa.
Aleksander VI B. porzygalby sie widzac ekipe kolesia z Buenos.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #1022 dnia: Lipca 01, 2017, 17:11:24 pm »

Cytuj
Koleżka z zakonu. I wszystko jasne.

I tego wykluczyć się nie da. A tak w ogóle to w każdym zakonie wszyscy nawzajem się uwielbiają i w każdym panuje pełna zgodność.  :)

Ja w każdym razie ucieszyłem się, że to nie któreś z nazwisk podanych wyżej przez Pana Lappiya, ale i tak nie to ma znaczenie, tylko to co będzie dalej... Abp Ladaria nie był chyba dotychczas jakoś szczególnie wyrazisty.

Swoją drogą to również będzie (przynajmniej formalnie) przewodniczącym komisji Ecclesia Dei.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1023 dnia: Lipca 01, 2017, 17:14:39 pm »

PS
Zapomnialem, bergoliowi synowie dupca sie na haju. Bialy proszek przewozili BMW na rejestracji watykanskiej.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1024 dnia: Lipca 01, 2017, 19:34:53 pm »

Szambo bergoglianskie wybija juz w mediach

https://gloria.tv/article/xGsgKxKtWWzY4vgk8xahPLfag

« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2017, 19:50:53 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #1025 dnia: Lipca 01, 2017, 23:16:45 pm »

Ano dzis jeszcze pojawia sie informacje o pedalskiej orgii w watykanie. Policja watykanska in flagranti nakryla sodomitow z sekretarzem postepowego kolesia ktory bronil na synodzie kochajacych inaczej. Sprawa miala miejsce 2 tyg temu i nie dalo sie jej tuszowac. Kto wie, czy Pell nie padl ofiara robienia medialnej przykrywki. Oczywiscie orgia pedalska nie tlumaczy pedofilii.
Nie chce mi sie tlumaczyc i wklejac. Przestanmy lapac sie brzytwy - i chrzanic o posluszenstwie.
Ten facet zarzadzil, ze studenci ksieza w Rzymie moga tylko koncelebrowac. To wstep do nowego nowusa.
Aleksander VI B. porzygalby sie widzac ekipe kolesia z Buenos.
Czytalem wczoraj o o tym rozrywkowym sekretrazu kardynala Coccopalmerio, ze to sie stalo bodajze juz dwa meisiace temu, ale teraz to wyszlo. Najwiekszego smaczku daje fakt, ze juz go mieli go mianowac biskupem na wniosek kardynala Coccopalmerio. Pewnie nie bylby anie pierwszy, ani ostatni.... Mowiac potocznie - troche lipa, jak czlowiek sobie uswiadomi, ze sekretarz kardynala i potencjalny biskup lubi byc na haju (o innym zabawach nie wspomne...). A jeszcze brutalniejsze jest przeczucie, ze pewnie nie jest jedynym takim watykanskim pralatem, ktory sie pozniej stal/mogl stac biskupem...

Co do nakazu koncelebrowania mszy - jest to na razie tylko projekt (ale realny), zeby preferowac koncelebre ksiezy studentow w rzymskich kolegiach. Oczywiscie nie mozna zakazac indywidualnego odprawiania, ale chodzi o to, zeby nie wprost zmusic ksiezy do koncelebrowania, zeby bali sie odprawiac indywidualnie. Ciekawe czasy. Najwyrazniej niektorym wszystko przeszkadza i sa w stanie nawet lamac sumienia ksiezy (choc pewnie sporo rzymskich ksiezy studentow to typowi karierowicze, ktorzy sie raczej nie wychyla poza to, czego sie od nich oczekuje a co by sie im nie musialo oplacic) w imie ideologii. Pamietam, jak kilka lat temu w naszej diecezji jeden neoprezbiter nie chcial koncelebry w czasie prymicji (co jest tu norma) - nie tylko, ze go wysmiali inni ksieza, to zajmowali sie tym podobno nawet biskupi na swoim spotkaniu a biskup diecezji do niego dzwonil z zaleceniem, zeby zmienil swoja decyzje (ktorej nie zmienil ;)).
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1026 dnia: Lipca 02, 2017, 01:23:37 am »

Cytuj
Czytalem wczoraj o o tym rozrywkowym sekretrazu kardynala Coccopalmerio

Gdy dodamy, ze kardynal oficjalnie jest za ubogaceniem milosci homoseksualizmem, to jestesmy w domu.
Zalaczylem zdjecie rozrywkowych chlopakow. Nie wiem czy sie wyswietla. Brakuje tylko Krzysia charamsy.

PS
Bedzie w tym bajzlu jeszcze "santa subita" - prosze zgadnac kto taki? Orientacji seksualnej ani wyznania  tej "swietej" nie znam.
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2017, 01:28:24 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #1027 dnia: Lipca 03, 2017, 10:38:56 am »

Od wczoraj pojawiają się informacje w polskich mediach - głównie tych "plotkarskich". Google-news wyświetliło mi: Fakt, SuperExpress, Pikio, Pudelek i BlastingNews.

Nazwisko kard. Coccopalmerio nie jest wymieniane, co więcej w niektórych jest napisane, że nie wiadomo kto jest przełożonym księdza (co oczywiście jest nieprawdą, bo zagraniczne media od początku mówią o Coccopalmeriu), a pojawia się do tego sugestia, że skoro papież odwołał kard. Mullera to chodzi o niego...  Pałasiński z kolei próbuje przemieścić "środek ciężkości" na to, że ksiądz miał imprezować w budynku KNW, na czele której stał niegdyś Benedykt XVI - "lider konserwatywnego skrzydła"... Nie wiem czy to głupota czy manipulacja... Jeśli to drugie to może następować próba odwrócenia uwagi.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
donbor
uczestnik
***
Wiadomości: 186


Domine, non sum dignus.

« Odpowiedz #1028 dnia: Lipca 03, 2017, 14:55:37 pm »

Z kolei nieoceniona GazWyb podaje, że kard. Mueller z uwagi na w/w ekscesy, majace miejsce w jego kongregacji, został usunięty ze stanowiska.
Przy okazji,  dostaje się Opatowi Monte Cassino za defraudację funduszy.

Zasłyszane: należy słuchać wrogów Kościoła,  bo przez nich zły duch wytyka wszelkie grzechy ludzi Kościoła właśnie.

Smutne to i straszne.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #1029 dnia: Lipca 03, 2017, 15:05:40 pm »

Cytuj
Przy okazji,  dostaje się Opatowi Monte Cassino za defraudację funduszy.
Ale chodzi o poprzedniego opata i też nie wszyscy to precyzują. Nie chodzi mi o to, żeby bronić obecnego bo nawet go nie znam. Jednak to już wcześniejsza afera zakończona dymisją tamtego, chyba jeszcze w 2014 czy 2015 roku. Mam w tym wrażenie próby odwrócenia uwagi o kogo chodzi.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Lappiy
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #1030 dnia: Lipca 03, 2017, 15:56:27 pm »

Świetny artykuł prof de Mattei, podpisuje się pod każdym słowem:
https://rorate-caeli.blogspot.com/2017/07/de-mattei-on-muller-case-lesson-of.html
Kardynał Muller miał swoje momentum, aby jasno wyrazić się także na temat dubia i rosnącego problemu jeśli chodzi o Amoris laetitia z pozycji szefa najważniejszej watykańskiej kongregacji. Nie zrobił tego (może w nadziei, że utrzyma stanowisko). Teraz nie ma już stanowiska a jego głos został sprowadzony do pozycji odstawionego na boczny tor emeryta.
de Mattei zwraca także uwagę na jedną niezwykle ciekawą rzecz. Zauważmy, że Franciszek jednak unika otwartej konfrontacji. Często przy kolejnych nominacjach na dane stanowiska, czy konsystorzach pojawiają się żelazne kandydatury - abp Fernandez, Forte, Paglia, na początku pontyfikatu mówiło się jeszcze o Marinim i tym podobne. Franciszek jednak ich nie nominował i powiem więcej moim zdaniem nie nominuje. W zamian woli ludzi znajdujących się mniej na świeczniku, ale jednak zbieżnych z jego poglądami. Większym wyjątkiem był tu chyba jedynie Cupich w Chicago.
Jak ktoś napisał natomiast o nowym prefekcie. Byłby niezłym wyborem przy ortodoksyjnym papieżu (takim Levadą przy BXVI). Przy Franciszku pewnie popłynie z prądem.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1031 dnia: Lipca 03, 2017, 16:46:52 pm »

Cytuj
Od wczoraj pojawiają się informacje w polskich mediach - głównie tych "plotkarskich". Google-news wyświetliło mi: Fakt, SuperExpress, Pikio, Pudelek i BlastingNews

Cytuj
Zasłyszane: należy słuchać wrogów Kościoła,  bo przez nich zły duch wytyka wszelkie grzechy ludzi Kościoła właśnie

Nie nalezę do targetu takich mediow jak Pudelek.pl czy afterparty.pl ale nie nazywalbym tych przekaznikow "wrogami Kosciola". Wyborcza (czy jak niektorzy wolą "koscielna" to co innego).

Bez tych tabloidow wiele informacji by nigdy nie ujrzalo swiatla dziennego. Patrz linki poniżej.
Co ciekawe, film - wywiad z "boską Paulą" wisial sobie b. dlugo w necie. Dopiero gdy nasze srodowisko zaczelo robic dym, film zostal zdjety. Korespondowalem z autorem wywiadu i ewidentnie zostal zastraszony. Ale portal afterparty.pl juz nie przestraszyl sie. Wartaloby jeszcze powertowac ten portal. Czytalem na nim wywiad z Zieniem, ktory mowil, ze o swoim pomysle rozmawial kiedys ze swoim kolega - obecnie kanclerzem kurii. Ten mial odpowiedziec, ze dla ciebie wszystko zalatwimy, czy cos takiego.

Gdyby nie zdjecia modelek topless w kosciele, nikt by nabozenstwa - zadoscuczynienia nie odprawil. Przyznanie sie do bledu bylo wymuszone na parafii sw Augustyna - tak jak skakanie tygrysa w cyrku przez obręcz.
Gdyby nie medialna tresura dokonana przez "pudelki" kto wie do jakich "party" doszloby w budynku kosciola.

http://mszapiaseczno.blogspot.com/2011/03/koscio-czy-burdel.html

http://mszapiaseczno.blogspot.com/2013/11/koniec-roku-wiary-w-warszawskim-kosciele.html
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #1032 dnia: Lipca 03, 2017, 17:23:54 pm »

Cytuj
Większym wyjątkiem był tu chyba jedynie Cupich w Chicago.
I niestety de Kesel w Brukseli.

Cytuj
Od wczoraj pojawiają się informacje w polskich mediach - głównie tych "plotkarskich". Google-news wyświetliło mi: Fakt, SuperExpress, Pikio, Pudelek i BlastingNews

Cytuj
Zasłyszane: należy słuchać wrogów Kościoła,  bo przez nich zły duch wytyka wszelkie grzechy ludzi Kościoła właśnie

Nie nalezę do targetu takich mediow jak Pudelek.pl czy afterparty.pl ale nie nazywalbym tych przekaznikow "wrogami Kosciola". Wyborcza (czy jak niektorzy wolą "koscielna" to co innego).


Ja też nie (pierwszy cytat jest mój, drugi o wrogach jest Pana Donbora). Przypuszczam , że moga być po prostu neutralne i szukać sensacji bez względu na to czy jest w Kościele czy gdzie indziej. Natomiast robienie pewnej dezinformacji... Ktoś może za tym stać, za to płacić, na "neutralne" media wpływać. I nie muszą być to zewnętrzni "wrogowie Kościoła" - mafie, służby, loże itd., wystarczą ci wewnętrzni, czyli np. wewnątrzkościelne homolobby.
Rzeczywiście dobrze, że media o tym piszą, natomiast źle jeśli dezinformują, czego przykład dałem powyżej - przemilczanie nazwiska jednego kardynała i wstawianie w to miejsce innych nazwisk. Można nawet założyć (ja w swojej naiwności byłbym tak w stanie), że kardynał o niczym nie wie. Ale czemu i komu ma służyć dezinformacja przemilczająca jego i wstawiająca w to miejsce innych.
Wielu tych jawniejszych "wrogów" - a więc mediów lewicowych Kościołowi jako takiemu nieprzychylnych stosuje taką retorykę, że to konserwatywni biskupi bronią zboczeń w Kościele. Oni to robią dla swojego "targetu" i to jest jasne (najczęściej powołają się na kardynała Law ale całkowicie przemilczą "perły" kościoła a Belgii). Sam lubię czasem spojrzeć co w tych mediach słychać, o czy wspomniałem w dyskusji o Charamsie. Natomiast gorzej z tym jeśli robią to media "zwykłe" i to stosując pewne przeinaczenia (np. twierdzenie, że nie wiadomo który kardynał jest przełożonym księdza-aferzysty...).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1033 dnia: Lipca 03, 2017, 18:09:34 pm »

Cytuj
Ja też nie (pierwszy cytat jest mój, drugi o wrogach jest Pana Donbora). Przypuszczam , że moga być po prostu neutralne i szukać sensacji bez względu na to czy jest w Kościele czy gdzie indziej. Natomiast robienie pewnej dezinformacji... Ktoś może za tym stać, za to płacić, na "neutralne" media wpływać. I nie muszą być to zewnętrzni "wrogowie Kościoła" - mafie, służby, loże itd., wystarczą ci wewnętrzni, czyli np. wewnątrzkościelne homolobby.
Rzeczywiście dobrze, że media o tym piszą, natomiast źle jeśli dezinformują, czego przykład dałem powyżej - przemilczanie nazwiska jednego kardynała i wstawianie w to miejsce innych nazwisk. Można nawet założyć (ja w swojej naiwności byłbym tak w stanie), że kardynał o niczym nie wie. Ale czemu i komu ma służyć dezinformacja przemilczająca jego i wstawiająca w to miejsce innych.
Wielu tych jawniejszych "wrogów" - a więc mediów lewicowych Kościołowi jako takiemu nieprzychylnych stosuje taką retorykę, że to konserwatywni biskupi bronią zboczeń w Kościele. Oni to robią dla swojego "targetu" i to jest jasne (najczęściej powołają się na kardynała Law ale całkowicie przemilczą "perły" kościoła a Belgii). Sam lubię czasem spojrzeć co w tych mediach słychać, o czy wspomniałem w dyskusji o Charamsie. Natomiast gorzej z tym jeśli robią to media "zwykłe" i to stosując pewne przeinaczenia (np. twierdzenie, że nie wiadomo który kardynał jest przełożonym księdza-aferzysty...).

Zawsze bylem zdania ze brakuje nam tradycyjnego dziennika/tygodnika typu "Fakt". Ogladanie swiata przez pryzmat racjonalny i nieskażony emocjonalnym sentymentalizmem (fronda) ani politpoprawnoscią byloby super atrakcyjne i skuteczne.
I dlatego nie ma takiego dziennika. Wystrugane naprędce z banana autorytety albo są wykastrowane albo przekupione posadami publicznymi.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #1034 dnia: Lipca 03, 2017, 21:25:21 pm »

W zamian woli ludzi znajdujących się mniej na świeczniku, ale jednak zbieżnych z jego poglądami. Większym wyjątkiem był tu chyba jedynie Cupich w Chicago.
Ciekawe, czy kard Sarrah - to błąd w tym Matrixie?
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Strony: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 98 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nominacje i dymisje. Polityka personalna za Franciszka I « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!