Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:30:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nominacje i dymisje. Polityka personalna za Franciszka I
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 98 Drukuj
Autor Wątek: Nominacje i dymisje. Polityka personalna za Franciszka I  (Przeczytany 362504 razy)
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #720 dnia: Stycznia 05, 2015, 09:06:12 am »

Zgadzam sie z opiniami, ze to koniec nominacji kardynalskich dla tradycyjnych stolic kardynalskich - i to mnie niezmiernie cieszy, bardzo, bardzo, bardzo:). Chyba kiedys tez o tym pisalem, ze niby dlaczego jakas stara europejska diecezja zasluguje na kardynala, "bo tak zawsze bylo" a jest religijnie umierajaca a tamtejsi katolicy lacznie z ksiezmi juz sami nie wiedza, w co wierza. Moze w tej egzotycznej diecezji ludzie maja wiecej wiary (choc nie jestem naiwny). Oczywiscie, ze gdyby w Turynie czy Brukseli byli ludzie obecnego papieza, to kardynalami by zostali. Archidiecezja Wellington chyba tez zbyt zywa a tym bardziej ortodoksyjna nie jest, a mimo to bedzie miala kardynala:D. Niemniej pomimo iz czuje dystans do obecnego papieza, niezmiernie sie ciesze z tych nominacji. Tak juz zupelnie skrajnie oceniajac: nawet jesli by to byly nietrafione nominacje, to wole dziadostwo z Oceanii niz z Azji niz z Wloch czy Niemiec czyli z krajow, ktore mysla, ze cos im sie nalezy;).
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #721 dnia: Stycznia 05, 2015, 09:11:53 am »

Jeszcze dodam, ze mam nadzieje, ze dozyje czasow, ze w Krakowie tez nie bedzie kardynala (chyba ze emeryt ;)) :D
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #722 dnia: Stycznia 05, 2015, 11:11:12 am »

nawet jesli by to byly nietrafione nominacje, to wole dziadostwo z Oceanii niz z Azji niz z Wloch czy Niemiec czyli z krajow, ktore mysla, ze cos im sie nalezy

Bedzie na kogo zwalac.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #723 dnia: Stycznia 07, 2015, 14:16:37 pm »

Kościół Franciszka bez "ksiąząt Kościoła":

http://www.catholicculture.org/commentary/otn.cfm?id=1069
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #724 dnia: Stycznia 08, 2015, 12:13:29 pm »

Nowy sekretarz Kongregacji ds. Duchowieństwa - ks. Joël Mercier z francuskiej diecezji Angers, dotychczas urzędnik Kongregacji ds. Biskupów i ojciec duchowny francuskiego seminarium w Rzymie.

https://press.vatican.va/content/salastampa/it/bollettino/pubblico/2015/01/08/0014/00029.html
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #725 dnia: Stycznia 10, 2015, 12:12:07 pm »

Stało się. Diecezja Albenga-Imperia dostała "komisarza" w osobie dotychczasowego ordynariusza Pitigliano-Sovona-Orbetello, który będzie koadiutorem bp. Mario Olivieri.
http://press.vatican.va/content/salastampa/it/bollettino/pubblico/2015/01/10/0018/00040.html
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
dszczepanik
bywalec
**
Wiadomości: 95

« Odpowiedz #726 dnia: Stycznia 17, 2015, 12:53:37 pm »

Nowy biskup pomocniczy w Radomiu!
http://episkopat.pl/informacje_kep/6398.1,Nowy_biskup_pomocniczy_w_Radomiu.html
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #727 dnia: Stycznia 17, 2015, 15:22:50 pm »

Tradi obojętny, generalnie in plus.
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #728 dnia: Stycznia 19, 2015, 12:25:52 pm »

http://press.vatican.va/content/salastampa/it/bollettino/pubblico/2015/01/19/0048/00098.html
Kościół w Erytrei został "podniesiony do rangi" metropolitalnego. Wcześniej diecezje podlegały pod metropolię Addis Abeby w Etiopii. Zdaje się, że w praktyce oddzielono kolejny kościół obrządku wschodniego - zarówno Addis Abeba jak i Asmara są kościołami metropolitalnymi, a jak wspomina biuletyn, Asmara jest teraz sui iuris.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #729 dnia: Stycznia 23, 2015, 17:56:53 pm »

Ciąg dalszy polowania na szczerze katolickich biskupów. Następny ratzingerianin wykopany z urzędu. Tym razem młody biskup we Francji.
http://rorate-caeli.blogspot.com/2015/01/the-massacre-another-conservative.html





Stało się. Diecezja Albenga-Imperia dostała "komisarza" w osobie dotychczasowego ordynariusza Pitigliano-Sovona-Orbetello, który będzie koadiutorem bp. Mario Olivieri.
http://press.vatican.va/content/salastampa/it/bollettino/pubblico/2015/01/10/0018/00040.html

http://gosc.pl/doc/2333488.Wlochy-Wkrotce-likwidacja-36-diecezji
Czyli ta diecezja do skasowania?!
Edit:
Na szczęscie liczba wiernych jest bezpieczna, więc nie skasują.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2015, 18:04:34 pm wysłana przez michal260189 » Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #730 dnia: Stycznia 24, 2015, 09:18:01 am »

Bp Le Vert, dawny pomocniczy w mojej diecezji, nie jest jakos szczegolnie znany z poparcia dla Tradycji. Juz predziej jego nastepca, ktory pomimo tego, ze nie ma profilu ani korzeni (wczesniej byl pomocniczym w Paryzu) dal IDP kosciol, a petrystow ostatno zaprosil do spiewania nieszporow w swojej katedrze. Nie jednak ulega watpliwosci, ze bp Le Vert ma profil raczej konserwatywny na tle episkopatu francuskiego, a utracili go miejscowi swieccy aktywisci.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #731 dnia: Stycznia 26, 2015, 13:02:16 pm »

http://press.vatican.va/content/salastampa/it/bollettino/pubblico/2015/01/26/0069/00143.html
W Niemczech jest nowy arcybiskup Hamburga - ks. Stefan Heße, wikariusz generalny z Kolonii (zamianowany jeszcze tam przez kard. Meisnera).
Nieobsadzone w Niemczech pozostają Berlin i Limburg, a biskup Moguncji (kard. Lehmann) przekroczył wiek emerytalny już o ponad 3 lata (w samej diecezji jest już ponad 31 lat).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #732 dnia: Stycznia 26, 2015, 19:48:59 pm »

......a biskup Moguncji (kard. Lehmann) przekroczył wiek emerytalny już o ponad 3 lata (w samej diecezji jest już ponad 31 lat).
Kard. Lehmann owocnie duszpasterzuje ponad 30 lat, wiec trzeba go zostawic;).
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #733 dnia: Stycznia 31, 2015, 13:35:29 pm »

http://press.vatican.va/content/salastampa/it/bollettino/pubblico/2015/01/31/0081/00169.html

Dwie dzisiejsze nominacje:
ks. Józef Dąbrowski CSMA został biskupem pomocniczym diecezji London w Kanadzie (Ontario) - drugi biskup ze zgromadzenia Michalitów (po bpie Chrapku) i drugi Polak w Kanadzie (razem z bpem Krótkim OMI).

W Kazachstanie jest nowy biskup Karagandy - tak jak poprzednio został nim dotychczasowy administrator Atyrau - bp Adelio dell'Oro. Jedna z późniejszych nominacji Benedykta XVI (chyba opisywałem go niecałe dwa lata temu w tamtym wątku - jest z Mediolanu i jest powiązany z Communione e Liberazione, podobnie jak kard. Scola). Wiekowo starszy od obydwóch emerytów  :) .
Nie wiem jakie jest jego podejście do spraw Tradycji co w tej diecezji może mieć znaczenie - są tam Słudzy Jezusa i Maryi, tam był wcześniej bp Schneider (potem przeniesiony do Astany), tamtejszy pierwszy biskup (abp Lenga) krytykował na synodzie w 2006 roku przenoszenie w kościołach tabernakulum na bok.

Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #734 dnia: Lutego 01, 2015, 01:29:42 am »

Życie polonijne
sobota, 31 styczeń 2015 11:22
Polak biskupem pomocniczym w diecezji London w Kanadzie
Napisane przez ak
Polak biskupem pomocniczym w diecezji London w Kanadzie


Papież Franciszek nominował ks. Józefa Dąbrowskiego biskupem pomocniczym dla diecezji London.

Papież Franciszek mianował dziś ks. Józefa Dąbrowskiego (proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny w London i przełożonego Północnoamerykańskiej Wiceprowincji Zgromadzenia św. Michała Archanioła) biskupem pomocniczym diecezji London, jednej z największych diecezji anglojęzycznych w Kanadzie.

Biskup elekt Józef Dąbrowski – biografia

Biskup elekt Józef Dąbrowski ma 50 lat. Biegle posługuje się językiem angielskim, polskim i włoskim. Zna także język rosyjski, łaciński i hiszpański.
Urodził się 17 lipca 1964 roku w Polsce jako drugie z pięciorga dzieci Czesławy i Ludwika. Dorastał w Wysokiej Strzyżowskiej, małej miejscowości na południu Polski.
Fundamenty powołania ks. Dąbrowskiego kształtowały się w jego domu rodzinnym. Wychował się w bardzo religijnej rodzinie, gdzie rodzice kładli nacisk na siłę modlitwy i nie tylko nauczyli swoje dzieci, jak mają się modlić, ale sami – przez wspólną modlitwę, pracę, poświęcenie, udział w Eucharystii – byli dla nich najlepszym przykładem. Ks. Józef był bardzo pracowity, radosny i pobożny, oprócz nauki szkolnej sporo czasu poświęcał na pracę i modlitwę. Od najmłodszych lat jego pasją był sport.

Biskup nominat dużą rolę w rozeznaniu i początkach powołania do kapłaństwa przypisuje swojemu wujkowi, księdzu Franciszkowi Podsiadle, który był pracowitym, wiernym i oddanym księdzem. Z kolei ks. Zdzisław Kruczek, michalicki misjonarz, zainteresował ks. Józefa posługą dla ludzi ubogich i pozostających na marginesie społeczeństwa, daleko od swojego polskiego domu.

Po ukończeniu szkoły średniej prowadzonej przez księży michalitów, ks. Józef Dąbrowski postanowił wstąpić do Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Po ukończeniu nowicjatu i odbyciu rocznej praktyki w Polsce, został wysłany do Włoch, aby kontynuować naukę w Instytucie Filozofii i Teologii św. Piotra w Viterbo, którą uwieńczył tytułem magistra przyznanym przez Papieski Uniwersytet św. Anzelma w Rzymie w 1991 roku.

Biskup elekt, jeszcze jako kleryk, miał zaszczyt kilka razy służyć do Mszy świętych, które sprawował ówczesny papież Jan Paweł II. Później, już jako kapłan, celebrował z Ojcem Świętym Janem Pawłem II Eucharystię i ta celebracja, a także spotkanie ze Świętym Papieżem, wywarły na nim ogromne wrażenie.

Ks. Józef Dąbrowski przyjął święcenia kapłańskie w Papieskim Sanktuarium Santa Maria ad Rupes we Włoszech 4 maja 1991 roku. Cztery dni później otrzymał od przełożonego generalnego dekret przydzielający go do Wspólnoty Księży Michalitów w London w Kanadzie. Swój pobyt w tym kraju rozpoczął od kursu języka angielskiego, który odbył w Fanshawe College.

Ks. Dąbrowski najpierw został mianowany wikariuszem w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w London, gdzie pracował od 1992 do 1993 roku, następnie został przeniesiony do St. Michael w Leamington. Tam posługiwał od 1993 do 1996 roku. Później przez rok (1996-1997) pracował w parafii Piusa X (obecnie Świętej Rodziny) w London, a od 1997 roku w parafii Najświętszej Marii Panny w London. W 1998 roku został mianowany proboszczem tej parafii, gdzie posługuje do dzisiaj.

Ks. Józef Dąbrowski z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem posługiwał we wszystkich parafiach i Wspólnocie Księży Michalitów. Jest również dobrze znany w kanadyjskim środowisku kapłanów diecezjalnych, bowiem pracował i służył swoim doświadczeniem w kilku diecezjalnych komisjach, takich jak: the Ministry to Priests, the Council of Priests, the Cemetery Advisory Board i the Linguistic Communities.

16 czerwca 2013 roku ks. Dąbrowski został mianowany przełożonym Północnoamerykańskiej Wiceprowincji Zgromadzenia św. Michała Archanioła.

Biskup elekt z pasją uczy się języków obcych, lubi podróże i grę na gitarze. Jego ulubione sporty to: siatkówka, narciarstwo, tenis, piłka nożna. Jest wielkim fanem drużyny piłkarskiej AS Roma!

Oświadczenie biskupa elekta Józefa Dąbrowskiego

Chciałbym wyrazić Bogu podziękowanie za dar wezwania mnie do służby Kościołowi, ludowi Bożemu, Wspólnocie Księży Michalitów i moim braciom kapłanom.

Kiedy zostałem wyświęcony na kapłana, ok. 24 lata temu, nigdy bym nie przypuszczał, że pewnego dnia zostanę biskupem.

Zostałem powołany na ten urząd w roku poświęconym życiu konsekrowanemu oraz w święto św. Jana Bosco, co wydaje się prawdziwie znakiem opatrznościowym.

Jestem dumny z pracy z naszych księży diecezjalnych, którzy pielęgnują naszą wiarę katolicką, oraz z powołań kapłańskich i zakonnych naszej młodzieży.

Modlę się, aby Bóg nadal błogosławił mnie, a także moją posługę i udzielał mi wiedzy, mądrości i współczucia wymaganego, by służyć ludziom w tej ogromnej diecezji London.

Rozpoczynając ten nowy etap w moim życiu, nie mogę się już doczekać pracy razem z naszym biskupem, aby służyć wiernym naszej diecezji.

Pragnę wyrazić moją głęboką wdzięczność naszemu Ojcu Świętemu Franciszkowi i naszemu bpowi Ronaldowi Piotrowi Fabbro za zaufanie, jakim mnie obdarzono.

Zacznę ten nowy czas w moim życiu pewien, że modlitwy Ojca Świętego, Wspólnoty Księży Michalitów, diecezji, rodzin parafialnych, mojej rodziny i przyjaciół, będą mi nieustannie towarzyszyć. Bez świadomości tego wsparcia nie byłbym w stanie zaakceptować tej odpowiedzialności.
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Strony: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 98 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nominacje i dymisje. Polityka personalna za Franciszka I « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!