Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 19:09:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231958 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nominacje i dymisje. Polityka personalna za Franciszka I
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 99 Drukuj
Autor Wątek: Nominacje i dymisje. Polityka personalna za Franciszka I  (Przeczytany 365763 razy)
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 683


« Odpowiedz #600 dnia: Sierpnia 30, 2014, 13:13:41 pm »

Idąc dalej - nie tylko prawo głosu ale i bierne prawo wyborcze
Zapisane
Taki sobie o...
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #601 dnia: Sierpnia 31, 2014, 16:14:04 pm »

Kard. Canizares zdrajca, nie zdrajca, po nim będzie tylko gorzej, tak jak na reszcie frontów.
Zapisane
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #602 dnia: Września 01, 2014, 11:27:57 am »

Może się okazać, że nie będzie potrzeby mianowania nowego prefekta KKBiDS bo zostanie ona np. połączona z Kongregacją Spraw Kanonizacyjnych. X. Olewiński na fejsbuku podaje ciekawy link do bloga byłego pracownika Radia Watykańskiego:
http://blog.zdf.de/papstgefluester/2014/08/28/papst-spanien-kurie/#more-3458
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #603 dnia: Września 08, 2014, 12:28:31 pm »

http://press.vatican.va/content/salastampa/it/bollettino/pubblico/2014/09/08/0617/01373.html
Papież przyjął rezygnację kardynała Bradyego - arcybiskupa Armaghu i prymasa Irlandii. Następuje po nim mianowany jeszcze przez Benedykta XVI koadiutor - abp Eamon Martin.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #604 dnia: Września 10, 2014, 15:47:14 pm »

http://press.vatican.va/content/salastampa/it/bollettino/pubblico/2014/09/10/0622/01388.html
Dzisiaj ks. Robert Oliver, pochodzący z archidiecezji Bostonu dotychczasowy promotor sprawiedliwości w Kongregacji Nauki Wiary został sekretarzem utworzonej jakiś czas temu Papieskiej Rady ds, Ochrony Nieletnich. W Kongregacji Nauki Wiary zastąpi go o.Robert J. Geisinger SJ, dotychczasowy prokurator generalny Jezuitów.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #605 dnia: Września 15, 2014, 12:29:54 pm »

http://press.vatican.va/content/salastampa/it/bollettino/pubblico/2014/09/15/0635/01412.html
W Anglii po 2 latach jest nowy biskup diecezji Leeds- został nim ks. Marcus Stock z archidiecezji Birmingham, sekretarz Konferencji Episkopatu Anglii i Walii. Jakiś bliższych informacji na jego temat nie mam.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #606 dnia: Września 17, 2014, 14:23:54 pm »

Dzisiejsza "La Repubblica" ujawnia kulisy odejścia na emeryturę kard. Rouco Vareli z Madrytu. Ponoć nie złożył 3 lata temu rezygnacji ze względu na osiągnięty wiek 75 lat i sam chciał ustalić sobie termin kiedy odejdzie. Nominację następcy uznał za afront, nie chce się też wyprowadzić z pałacu arcybiskupiego. Abp Osoro tymczasowo zamieszka w klasztorze.
Ciekawe ile w tym prawdy, bo aż trudno w to wszystko uwierzyć ???
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/la-repubblica-ustepujacy-metropolita-madrytu-rzuca-wyzwanie-watykanowi/wt2fdb
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
v-welt
bywalec
**
Wiadomości: 54

« Odpowiedz #607 dnia: Września 17, 2014, 14:47:35 pm »

A tutaj coś o przyszłości kard. Burke: http://chiesa.espresso.repubblica.it/articolo/1350870?eng=y
Zostanie on prawdopodobnie kardynałem-patronem Zakonu Maltańskiego.
Wychodzi na to, że mamy do czynienia zapewne z kolejnym etap "oczyszczania" Kurii z Ratzingerowców i konserwatystów.
Smutne chwile.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #608 dnia: Września 17, 2014, 16:03:13 pm »

Dzisiejsza "La Repubblica" ujawnia kulisy odejścia na emeryturę kard. Rouco Vareli z Madrytu. Ponoć nie złożył 3 lata temu rezygnacji ze względu na osiągnięty wiek 75 lat i sam chciał ustalić sobie termin kiedy odejdzie. Nominację następcy uznał za afront, nie chce się też wyprowadzić z pałacu arcybiskupiego. Abp Osoro tymczasowo zamieszka w klasztorze.
Ciekawe ile w tym prawdy, bo aż trudno w to wszystko uwierzyć ???
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/la-repubblica-ustepujacy-metropolita-madrytu-rzuca-wyzwanie-watykanowi/wt2fdb
A czy to takie dziwne, ze poprzednik nie chce sie wyprowadzic ze swojego mieszkania ani z "palacu" arcy/biskupiego? W Polsce chyba w 90 proc. przypadkow jest to norma. Gdyby ktos chcial kardynala Rouco odwolac z funkcji po 75 to by to i tak by to zrobil (no i chyba zrobil, o ile prawda sa plotki, ze nie zlozyl sam rezygnacji).
Zapisane
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #609 dnia: Września 17, 2014, 18:13:16 pm »

W zasadzie to najbardziej mnie zdziwiły dwie pierwsze informacje. Złożenie rezygnacji wraz z ukończeniem 75 lat jest przecież wymagane prawem kanonicznym, a po drugie ma już swoje lata i wiadomo było, że następca będzie mianowany. Natomiast informacja o niechęci do wyprowadzki zdziwiła mnie nieco mniej :D
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #610 dnia: Września 18, 2014, 00:09:17 am »

A tutaj coś o przyszłości kard. Burke: http://chiesa.espresso.repubblica.it/articolo/1350870?eng=y
Zostanie on prawdopodobnie kardynałem-patronem Zakonu Maltańskiego.
Wychodzi na to, że mamy do czynienia zapewne z kolejnym etap "oczyszczania" Kurii z Ratzingerowców i konserwatystów.
Smutne chwile.
Dla p. K. J. który czytuje forum fajna informacja. ;)

Jak zostanie kardynałem- patronem maltańczyków to fajnie. Może nie będzie w Rzymie ale przynajmniej będzie miał spokojniejsze życie. :)
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #611 dnia: Września 18, 2014, 12:04:18 pm »

W zasadzie to najbardziej mnie zdziwiły dwie pierwsze informacje. Złożenie rezygnacji wraz z ukończeniem 75 lat jest przecież wymagane prawem kanonicznym, a po drugie ma już swoje lata i wiadomo było, że następca będzie mianowany. Natomiast informacja o niechęci do wyprowadzki zdziwiła mnie nieco mniej :D
Hahahaha. No faktycznie nei dziwi - nie tylko emerytowani proboszczowie nie chca opuszczac swoich mieszkan/plebanii. Wszyscy sa tacy sami ;D.
Tez mnie zastanawia, dlaczego kardynal Rouco nie zlozyl dymisji (o ile jest to prawda a tego sie nigdy nie dowiemy) - a jesli nie to chyba faktycznie myslal, ze jest kims wiecej albo ze sie mu nalezy (wszak mowili i pisali o nim w Hiszpanii, ze byl wicepapiezem ;)). Powtorze jednakze, ze gdyby go papiez chcial odwolac, to by to i tak zrobil. Papiez go wprawdzie nie odwolal, ale uczynil to biskup Rzymu (on to tez moze, mimo iz jest pokorny i skromny ;D).
Zapisane
dszczepanik
bywalec
**
Wiadomości: 95

« Odpowiedz #612 dnia: Września 18, 2014, 12:35:32 pm »

Archidiecezja Sydney, która wakowała od 24 lutego br. po awansie kard. Pella do Watykanu, otrzymała dziś nowego metropolitę. To 54-letni bp Anthony Fisher, dominikanin, dot. bp. diec. Parramatta
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #613 dnia: Września 18, 2014, 12:56:25 pm »

To chyba dobra wiadomość. Nie wiem czy dobre kojarzę - jak co niech mnie ktoś poprawi - ale o ile pamiętam to był przychylny wobec Formy Nadzwyczajnej, chyba nawet odprawiał. Sprawdzę jeszcze.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #614 dnia: Września 18, 2014, 13:16:39 pm »

Wprowadzam po sobie korektę - sprawdziłem. Był ceniony na konserwatywnych stronach jako bioetyk i autor silnych wystąpień ale nie znalazłem nic o Formie Nadzywczjanej. Musiałem go pomylić z jakimś innym, przepraszam za zamieszanie.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 99 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nominacje i dymisje. Polityka personalna za Franciszka I « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!