Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 20:57:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nominacje i dymisje. Polityka personalna za Franciszka I
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 99 Drukuj
Autor Wątek: Nominacje i dymisje. Polityka personalna za Franciszka I  (Przeczytany 366046 razy)
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #450 dnia: Stycznia 12, 2014, 14:13:46 pm »

Abp Kutwa to dobry kandydat na metropolitę poznańskiego ;D
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #451 dnia: Stycznia 12, 2014, 16:41:16 pm »

Prymas Hiszpanii abp Rodríguez Plaza znowu pominięty (a może nie chce być kardynałem?), tak samo jak abp Okada z Tokio - to już tradycja :P 3 niespodzianki (Filipiny, Burkina Faso i największa - młody jak na kardynała biskup diecezjalny z Haiti, niebędący metropolitą, co dawno nie miało miejsca). Abp Capovilla jest od dziś najstarszym kardynałem. Prawdopodobnie także rekordzistą pod względem wieku w chwili kreacji.
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #452 dnia: Stycznia 12, 2014, 17:08:28 pm »

Widoczny jest też brak abpów z Kurii Rzymskiej: Bruguesa i Paglii. Czyli - innych kierowników dykasterii niż prefekci kongregacji.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #453 dnia: Stycznia 12, 2014, 17:26:56 pm »

Cytuj
Spodziewałem się, że będzie abp. Brukseli - Andre Leonard.
Ja też. I nie ma patriarchy Wenecji... Pojawił się natomiast abp z Perugii.
Abp Leopoldo José Brenes Solórzano z Nikaragui jest jeszcze z nominacji Jana Pawła II... dzień przed śmiercią...
Abp Orlando Beltran Quevedo z Filipin też jeszcze z nominacji Jana Pawła II (1998).
Czterech jest na obecnych stanowiskach nominowanych przez Franciszka, pozostali (chyba trzynastu) przez Benedykta XVI (pomijam tu emerytów).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #454 dnia: Stycznia 12, 2014, 17:41:28 pm »

Osobiście wolę mianowanie kardynałów "w terenie" niż kurialistów więc nie martwi mnie brak abp. Burguesa (choć to dziwne) i Paglii. Intryguje mnie cały czas ten bp Langlois. Jest przewodniczącym episkopatu ale to urząd przechodni, więc haitańscy arcybiskupi metropolici Port-au-Prince i Cape Haiten się nie nadawali?
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #455 dnia: Stycznia 12, 2014, 19:06:05 pm »

Kolejny akcent (oprócz Mszy w Sykstynie) nawiązujący do tradycji - abp Baldisseri rzeczywiście został kardynałem, jak to przewidywano.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #456 dnia: Stycznia 12, 2014, 22:51:23 pm »

Abp-i Tempesta ze Św. Sebastiana od Styczniowej Rzeki oraz Bassetti z Perugi uczestniczyli oraz sami odprawiali Tridentinę. A patryriarcha Wenecji jest zbyt wielkim pomponiarzem, aby miać fory u bp-a Rzymu :D
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #457 dnia: Stycznia 13, 2014, 07:07:48 am »

[...] patryriarcha Wenecji jest zbyt wielkim pomponiarzem, aby miać fory u bp-a Rzymu :D

Na tle obecnego papieża większość biskupów zdecydowanie wyróżnia się pomponiarstwem, zresztą nawet bez najmniejszego wysiłku z ich strony w tym kierunku ...  ;D
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #458 dnia: Stycznia 13, 2014, 09:02:52 am »

Na tle obecnego papieża większość biskupów zdecydowanie wyróżnia się pomponiarstwem, zresztą nawet bez najmniejszego wysiłku z ich strony w tym kierunku ...  ;D
W sposób niezwykle delikatny ujął Pan istotę rzeczy!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
dszczepanik
bywalec
**
Wiadomości: 95

« Odpowiedz #459 dnia: Stycznia 20, 2014, 13:42:15 pm »

Dziś ze zmian w diecezjach jedynie przyjęcie rezygnacji w diecezji Barcelona(Wenezuela). Sądzę, że nominacje w Polsce zaczną się w lutym po ad limina. :)
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #460 dnia: Stycznia 20, 2014, 15:44:47 pm »

Na tle obecnego papieża większość biskupów zdecydowanie wyróżnia się pomponiarstwem, zresztą nawet bez najmniejszego wysiłku z ich strony w tym kierunku ...  ;D
Ale akurat obecny patryjarcha Wenecji jest pomoniarzem ze szkoły kard. Siriego - więc był pomponiarzem nawet w czasie pontyfikatu B16.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #461 dnia: Stycznia 20, 2014, 15:53:38 pm »

"Konserwatyzmu genueńskiego" chyba nie powinno się redukować do pomponiarstwa.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #462 dnia: Stycznia 21, 2014, 20:03:34 pm »

Dzisiaj jedna chyba dobra nominacja we Francji. A w zasadzie dobra dymisja - bp-a Filipa Gueneleya z Langres. Na jego miejsce jakiś potomek św. Ludwika - ks. Joseph de Metz-Noblat. Po bp-ie  Gueneleya (który ideowo sytuował się gdzies w okolicach obecnago ordynariusza Paterni) - każdy następny jest lepszy. Zresztą niech Pan FB się wypowie.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
dszczepanik
bywalec
**
Wiadomości: 95

« Odpowiedz #463 dnia: Stycznia 21, 2014, 21:29:27 pm »

12-13 marca zebranie wyborcze KEP
Kogo Państwo typują do nowego zarządu?
Ja myślę, że przew. i zastępca z grona: kard. Nycz, abpi Głódź, Depo, Kupny, Budzik, Skworc, Jędraszewski. Przew. może też abp Gądecki? jednak lepiej nie...
na sekr. gen. pewnie bp Polak dalej :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2014, 21:35:00 pm wysłana przez dszczepanik » Zapisane
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #464 dnia: Stycznia 22, 2014, 09:29:04 am »

Nie wiem, gdzie to wrzucić, ale chodzi o dyplomację przy Watykanie wszak.

Ambasada Irlandii wraca do Watykanu!
Niby to efekt nowej ekspansji dyplomatycznej Irlandii na całym świecie, ale coś mi mówi, że to "efekt Franciszka". Tam po prostu opłaca się mieć kogoś. Tylko nie wiem, czy to dobrze, czy źle...

http://gosc.pl/doc/1858014.Irlandia-przywroci-ambasade-przy-Watykanie
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2014, 16:07:15 pm wysłana przez superfluus » Zapisane
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 99 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nominacje i dymisje. Polityka personalna za Franciszka I « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!