Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 01:40:42 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Habemus Papam
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 40 Drukuj
Autor Wątek: Habemus Papam  (Przeczytany 132033 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #495 dnia: Marca 21, 2013, 22:46:16 pm »

Tymczasem znany P.T. Redaktor "Christianitas" udzielił na Frondzie ciekawej wypowiedzi :
http://www.fronda.pl/a/barcikowski-dla-frondapl-rozroznienia-jakie-przypomnial-franciszek-bardzo-zabolalo-zawodowych-ekumenistow,27049.html
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #496 dnia: Marca 22, 2013, 09:04:20 am »

Również zauważyłem w tym przemówieniu to rozróżnienie.
Zapisane
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #497 dnia: Marca 22, 2013, 09:16:31 am »

Papież Franciszek podobno nakazał rozpoczęcie przebudowy apartamentów papieskich w celu ich zmniejszenia. A tymczasem z sali klementyńskiej usunięto podest i tron, na którym zasiadał Benedykt XVI.

Ile to będzie kosztowało?
Zapisane
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #498 dnia: Marca 22, 2013, 11:21:19 am »

To jest wspaniały gest!

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/papiez-franciszek-zaprosil-ubogich-na-msze-w-wielk,1,5449689,wiadomosc.html

I prawdziwie świadczący o trosce o ubogich.

Papież w "złotym ornacie z rubinami i pomponami" schodzący ze złotego tronu na podwyższeniu by umyć nogi np. brudnego bezdomnego - to prawdziwy symbol chrześcijańskiej pokory.

Nie wiem czy to, że...
Cytuj
z sali klementyńskiej usunięto podest i tron
...jest takim symbolem. Może jest. Nic już nie wiem.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #499 dnia: Marca 22, 2013, 11:30:04 am »

To znaczy co ? Tez źle że "zaprosił ubogich" ???
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #500 dnia: Marca 22, 2013, 11:32:58 am »

przede wszystkiim to obrzędu obmycia nóg nie wykonuje się w ornacie, tylko w samej albie.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #501 dnia: Marca 22, 2013, 11:33:13 am »

Papież - jego władza jest najwyższa nad wszystkimi ale jest też ograniczona przez doktryny jego poprzedników.

http://gdynia.piusx.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=835%3Atomasz-grzybowski-duch-kolegialny-a-hierarchiczny-ustroj-kocioa&catid=30%3Az-archiwum-zawsze-wierni&Itemid=65&lang=pl
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #502 dnia: Marca 22, 2013, 11:40:37 am »

To znaczy co ? Tez źle że "zaprosił ubogich" ???

Dobrze, ale ubogich nikt z kościołów nie wygania. Teraz z kolei tworzy się klimat, w którym tylko biedni mają prawo czuć się blisko Kościoła. Czy to jest coś złego, jeśli człowiek posiada np. dom i samochód? Bo wygląda na to, że tak.

Ja tam wcale takiego "klimatu" nie czuję...może ktoś jest po prostu przewrażliwiony ? To w końcu rozumiem źle że "zaprosił ubogich" jednak .. bo to "psuje klimat" ???
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #503 dnia: Marca 22, 2013, 11:55:10 am »

Widać już po kilku dniach, że nowy Papież nikomu nie dogodzi.  :)
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #504 dnia: Marca 22, 2013, 12:19:33 pm »

Właśnie podano, że papież Franciszek odprawi Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej nie na Lateranie, ale w poprawczaku Casa del Marmo.
Według najnowszych informacji większość nieletnich więźniów to muzułmanie:
http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art%2C92%2Cpapiez-odprawi-msze-sw-wsrod-muzulmanow.html
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #505 dnia: Marca 22, 2013, 12:54:59 pm »

To w końcu gdzie odprawi tę Mszę? W Bazylice z ubogimi zaproszonymi tam, czy w więzieniu? Czy może odprawi dwie?
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #506 dnia: Marca 22, 2013, 14:07:17 pm »

To w końcu gdzie odprawi tę Mszę? W Bazylice z ubogimi zaproszonymi tam, czy w więzieniu? Czy może odprawi dwie?
W bazylice Mszę krzyżma, a w poprawczaku Mszę Wieczerzy Pańskiej.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #507 dnia: Marca 22, 2013, 18:20:52 pm »

Rozumiem Święto Stworzenia jako święto Czynu Bożego. Tzn., że uwielbiamy Boga za Jego Stworzenie które Stworzył.

Ale już Święto Stworzenia jako święto stworzonych? E, to lepiej nie.

Świętem stworzenia jest niedziela siedemdziesiątnicy. Odsyłam do officjum.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #508 dnia: Marca 22, 2013, 18:47:32 pm »

Radio Watykańskie
Kolejna niespodzianka Papieża Franciszka. Dziś rano odprawił on Mszę dla watykańskich ogrodników i zamiataczy ulic. Liturgia była sprawowana w kaplicy Domu św. Marty. Mówi Luciano Cecchetti, szef watykańskich ogrodników.
„Była to niespodzianka. Dopiero wczoraj po południu powiedziano mi, że Papież chce odprawić Mszę dla pracowników «mniej eksponowanych». Powiedziałem o tym kolegom już w szatni, już po pracy. Było to wielkie zaskoczenie, bo nikt z nas, podobnie jak większość watykańskich pracowników, nigdy nie uczestniczył w papieskiej Mszy. Była to prosta liturgia. Patrzyłem na moich kolegów. Wszyscy mieli łzy w oczach. Na koniec Papież każdego z nas osobiście pozdrowił i każdego poprosił: «Módlcie się za mnie»”.
W wygłoszonej z głowy homilii Papież skomentował krótko dzisiejszą Ewangelię. Nawiązując do sceny, w której faryzeusze chcą ukamienować Jezusa Ojciec Święty stwierdził: „Jeśli nasze serce jest zamknięte, to możemy mieć w rękach kamienie, aby rzucać je na innych. Jeśli natomiast mamy wiarę w sercu otwartym, możemy wraz z innymi budować miłość”.
* * *
Radio Watykańskie
Papież Franciszek podjął już pierwsze działania mające na celu przeprowadzenie reform w funkcjonowaniu Kurii Rzymskiej. Ojciec Święty jest w pełni niezależny, nie miał żadnych powiązań z Watykanem – uważa kard. Marc Ouellet, prefekt jednej z najważniejszych watykańskich dykasterii, Kongregacji ds. Biskupów.
Kanadyjski purpurat ujawnił, że Franciszek podjął ten temat już w ubiegły piątek 15 marca, po spotkaniu z kardynałami. „Nawet ja byłem tym zaskoczony. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale zrobił bardzo stanowcze gesty” – dodał kard. Ouellet. Sam przedstawia się jako osobisty przyjaciel kard. Bergoglio. Zaprzyjaźnili się w 2007 r. na spotkaniu episkopatów Ameryki Łacińskiej w Aparecidzie. „Później na znak przyjaźni odwiedził mnie on w Kanadzie, gdy byłem biskupem Quebeku, choć zazwyczaj nie przyjmował zaproszeń do podróży zagranicznych. Mogę powiedzieć, że mamy wspólną wizję” – powiedział kard. Marc Ouellet.
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2013, 18:54:27 pm wysłana przez Andrzej75 » Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #509 dnia: Marca 22, 2013, 19:58:01 pm »

To znaczy co ? Tez źle że "zaprosił ubogich" ???
Zle.
 Radze panu, jesli jeszcze nie sprzedal pan samochodu i mieszkania, prosze to zrobic juz w poniedzialek.
Paweł VI zrobil wiele balaganu, ale ten papież ma szanse, mozliwosci i ochote! narobic takiego balaganu, ze bedziemy tesknic do JPI.
Zapisane
Strony: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 40 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Habemus Papam « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!