Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 00:35:10 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Habemus Papam
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 40 Drukuj
Autor Wątek: Habemus Papam  (Przeczytany 132006 razy)
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #420 dnia: Marca 19, 2013, 10:35:42 am »

I tak nam dopomóż święta Ekologio...
Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #421 dnia: Marca 19, 2013, 10:44:05 am »

Panowie pierwszy raz papieską liturgię oglądają czy jak? Bo jak na razie to nie widzę tutaj różnicy większej w stosunku do poprzedników, a nawet wizualnie całkiem ok. Z fanonem się porzegnaajmy :/ Asysta papieska ma prawo do fioletowych sutanelli. I chór zawsze tak wyglądał.

 nie chodzi o to jak wygladal, tylko jak spiewa. A sutanelle fioletowe chor mial od zawsze.

i wlasnie, ekologia....
Zapisane
spanish inquisition
uczestnik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #422 dnia: Marca 19, 2013, 10:48:08 am »

No w sumie krucyfiks na swoim miejscu nadal, ks Marini także, więc nie ma się o co martwić ;) No i mamy Kanon, jak słyszę. Właśnie gdybym wcześniej nie oglądał, to dzisiaj nie wydawałoby mi się, że coś chórzystom nadepnęło na ucho.
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2013, 10:53:36 am wysłana przez spanish inquisition » Zapisane
spanish inquisition
uczestnik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #423 dnia: Marca 19, 2013, 10:51:12 am »

...wizualnie to kwestia gustu. Jak dla mnie, to ten nietoperz się trochę gryzie z benedyktowym krojem paliusza. Poza tym i poza nienajszczęśliwszym występem chóru, może rzeczywiście nie ma się do czego przyczepić ;)
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #424 dnia: Marca 19, 2013, 10:57:24 am »

I nie był procesji z darami :D:D:D:D:D:D
Zapisane
Sacerdos
adept
*
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #425 dnia: Marca 19, 2013, 11:03:04 am »

no cóż badziewiarstwo nad badziewiarstwo a może mylę to z ubóstwem?!!! po oracji zmieniłem kanał w tv, lepiej przynajmniej dla mnie oglądać historyczne liturgie w necie z BXVI niż śledzić zubożałą "liturgie papieską". Nigdy nie przypuszczałem, że będę omijał szerokim kołem wydarzenia liturgiczne z Watykanu! Pociesza mnie tylko jeden fakt, iż PP Franciszek podkreśla, że jest biskupem Rzymu i jakby tylko dla Romy był, a dzięki Bogu Polska jest daleko i nie muszę się przejmować prostactwem lub niby prostotą teraźniejszej liturgii. Ciagle wraca mi myśl mojego śp. profesora: pokaż mi jak ksiądz celebruje Mszę św. a powiem ci jakim jest kapłanem!!!
Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #426 dnia: Marca 19, 2013, 11:08:27 am »

Czy dobrze pamiętam iż w Watykanie komunie podaje się do ust, takie było zalecenie?
bo widzę że łapy górują.

Czy może ktoś z szanownego Forum wie co to za gest  http://gloria.tv/?media=416473 po uczynieniu Krzyża w czasie bierzmowania na czole?
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2013, 11:19:08 am wysłana przez patryksługa » Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
spanish inquisition
uczestnik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #427 dnia: Marca 19, 2013, 11:50:43 am »

Pociesza mnie tylko jeden fakt, iż PP Franciszek podkreśla, że jest biskupem Rzymu i jakby tylko dla Romy był
(...)

Przepowiednia zobowiązuje ;) Jednak takie osobiste deklaracje nie zmniejszają jego przywilejów i odpowiedzialności jako głowy Kościoła. Myślę, że w Polsce ciągle żyjącej santosubityzmem, "Kościół zubożały" trafi na podatny grunt i będzie entuzjastycznie podłapywał wszystkie nowinki z Asy.. przepraszam, Watykanu ;) Póki co jednak papieska liturgia nadal jest o niebo lepsza od statystycznego, coniedzielnego NOMu w Polsce, jest uboższa w komentarze, udziwnienia, indywidualne dopowiedzenia i gwiazdorskie wygłupy celebransa i uważam, że jest to pożądany kierunek zubożenia. To, że niektóre vestimenta BXVI zniknęły - no cóż, nowy Papież najwyraźniej nie lubi pomponów i nie lubi drażnić opinii publicznej, a podążanie ścieżką wytyczoną przez naszego Papieża zupełnie go nie interesuje więc mając na uwadze powyższe - rzeczywiście trzeba uznać, że dzisiejsza liturgia z Watykanu nie była taka zła. Oby taka pozostała; bałem się, że już dzisiaj będzie gorzej. Wracając do śpiewu Papieża - może ma to coś wspólnego z tym jednym płucem? Wydawało się, że emocje także zrobiły swoje - słaby głos i krótki oddech, nie wyobrażam sobie śpiewania z taką kiepską wentylacją.
Zapisane
jacjag
bywalec
**
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #428 dnia: Marca 19, 2013, 12:13:17 pm »

I nie był procesji z darami :D:D:D:D:D:D
Przyklęknięcia po Przeistoczeniu też nie, nawet jednego, co tu o dwóch mówić :(
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #429 dnia: Marca 19, 2013, 12:15:34 pm »

W internecie wszyscy samozwanczy "obroncy" papieza postepuja dokladnie wedlug schematu, ktory zarzucaja "krytykom" papieza. Siedza przed telewizorem z olowkiem w reku i skrupulatnie notuja najmniejsze gesty i znaki. Roznica jest ta, ze lykaja wielblady, a nad komarami sie roztkliwiaja
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Paweł
bywalec
**
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #430 dnia: Marca 19, 2013, 12:18:10 pm »

jak dla mnie ornat papieski całkiem ok. Jeśli skromność papiestwa to tylko w takim wydaniu. Bo nie był to ornat modernistyczny, wiele gorszych się widzi na żywo. Poprzednikom zdarzało się o wiele gorsze szmaty na sobie nosić. Poza tym krzyż papieski został się jak za Benedykta. Układ ołtarza, paliusz, kanon, okadzenia. Słabo było widać, ale chyba uklęknął po przeistoczeniu. Co do śpiewu to ja się nie znam, ale żeby tak śpiewano w naszych katedrach, to bym się cieszył.
Mnie się czasem wydaje, że niektórym tradycjonalistom chodzi tylko o pompony. Oczywiście to jest ważne i piękne, lecz nie jest istotą katolicyzmu, posługi piotrowej. Papież się stara, nie wierzę w jego karnawałowe słowa. Trochę wiary w asystencję Ducha św. Papież ma potencjał, aby przepędzić homosiów, pedofilów i żyjących w luksusie satrapów. Może niektórzy wrócą do Kościoła widząc, ze może być też skromny, prosty, ale nie prostacki w formie. Wbrew temu co się widzi na parafiach -ksiądz wypiękniony, dobrze odżywiony, niczym model jeżdżący furą za sto tysięcy. Może. Nie chwalmy dnia przed zachodem, ani nie narzekajmy na zapas 
Zapisane
shelion
bywalec
**
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #431 dnia: Marca 19, 2013, 12:18:13 pm »

Wracając do śpiewu Papieża - może ma to coś wspólnego z tym jednym płucem? Wydawało się, że emocje także zrobiły swoje - słaby głos i krótki oddech, nie wyobrażam sobie śpiewania z taką kiepską wentylacją.
Papież nie ma jednego płata płucnego, a nie jednego płuca. :D To wbrew pozorom ogromna różnica.
Zapisane
grzegorz44
uczestnik
***
Wiadomości: 222

« Odpowiedz #432 dnia: Marca 19, 2013, 12:27:07 pm »

I nie był procesji z darami :D:D:D:D:D:D
Przyklęknięcia po Przeistoczeniu też nie, nawet jednego, co tu o dwóch mówić :(

Oglądałem celowo dokładnie i było przyklęknięcie ale tylko jedno po Przeistoczeniu Krwi.
A co do braku śpiewu, to chyba faktycznie ma to związek z wyciętym płatem płuca.
Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #433 dnia: Marca 19, 2013, 12:36:02 pm »

I nie był procesji z darami :D:D:D:D:D:D
Przyklęknięcia po Przeistoczeniu też nie, nawet jednego, co tu o dwóch mówić :(

Oglądałem celowo dokładnie i było przyklęknięcie ale tylko jedno po Przeistoczeniu Krwi.
A co do braku śpiewu, to chyba faktycznie ma to związek z wyciętym płatem płuca.

to był pokłon.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #434 dnia: Marca 19, 2013, 12:39:05 pm »

widać jak co poniektórzy ulegają emocjom, tak jak nie warto po jednym "wybryku" popadać w zgorszenie, podobnie jedno wydarzenie mieszczące się w ortodoksji nie powinno powodować radykalnej zmiany zdania na temat aktualnej sytuacji w Rzymie.

Pewne jest to, że jeśli Papież Franciszek ma pewną "misję" do spełnienia to nie będzie wzbudzał podejrzeń i zrywał od razu z całym dorobkiem swoich poprzedników, a raczej poprzednika. Jest to niezwykle inteligentny człowiek, a kto wie czy nie przebiegły. Więcej będzie można na początku powiedzieć obserwując wydarzenia i patrzeć na sprawy wydawłoby się nieistotne, wypowiedzi nawet nie samego Franciszka. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że jeśli ma "misję" do spełnienia, o której nie wszyscy muszą się dowiedzieć na samym początku, musi jak najdłużej, publicznie okazywać swój konserwatyzm. Na pewno będzie mu trudno!
Zapisane
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 40 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Habemus Papam « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!