Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 23:26:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Habemus Papam
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 40 Drukuj
Autor Wątek: Habemus Papam  (Przeczytany 131991 razy)
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #405 dnia: Marca 18, 2013, 22:17:19 pm »

Dziwne, ale nie zauważyłem, by ktokolwiek napisał na naszym forum, że papież Franciszek będzie jutro odmawiał Kanon Rzymski, a diakon będzie śpiewał Ewangelię po grecku :)
A będzie?
A asterysk?
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 683


« Odpowiedz #406 dnia: Marca 18, 2013, 22:19:32 pm »

Ceremonia ma być skromna i trwać tylko dwie godziny. - za TVPinfo
EDIT: A Jezuici chcą otoczyć Papieża specjalną opieką, by mógł sprawnie przeprowadzać reformy. - TVPinfo.


Jutro nie włączam telewizora
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2013, 22:36:37 pm wysłana przez miki » Zapisane
Taki sobie o...
v-welt
bywalec
**
Wiadomości: 54

« Odpowiedz #407 dnia: Marca 18, 2013, 22:39:05 pm »

a o ktorej godzinie ma rozpocząć się Msza Święta? :)
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #408 dnia: Marca 18, 2013, 22:46:22 pm »

Dziwne, ale nie zauważyłem, by ktokolwiek napisał na naszym forum, że papież Franciszek będzie jutro odmawiał Kanon Rzymski, a diakon będzie śpiewał Ewangelię po grecku :)
A będzie?
A asterysk?
O asterysku nic nie wiem ;) Proszę zerknąć tutaj: http://www.vatican.va/news_services/liturgy/libretti/2013/20130319_inizio-ministero-petrino.pdf
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #409 dnia: Marca 19, 2013, 00:21:20 am »

Mój ojciec (kiedyś górnik strzałowy na miedzi) się śmiał, że najwięksi socjaliści co Kościoła nienawidzili, jak zjeżdżali pod ziemię to im "rura miękła" i "na wszelki wypadek" się po górniczemu "Szczęść Boże" witali :)

http://www.ivrp.pl/viewtopic.php?p=327299#327299
mój wpis, czwarty.
:)
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #410 dnia: Marca 19, 2013, 00:30:56 am »


„Rozpoczęcie posługi Piotrowej przez biskupa Rzymu” -...
- Nie jest to intronizacja -

Czyli na pewno nie będzie abdykacji!
Co najwyżej ewentualne "zakończenie".
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #411 dnia: Marca 19, 2013, 09:03:05 am »

O asterysku nic nie wiem ;) Proszę zerknąć tutaj: http://www.vatican.va/news_services/liturgy/libretti/2013/20130319_inizio-ministero-petrino.pdf
Zerknąłem i Kanon Rzymski ujrzałem. Deo Gratias.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #412 dnia: Marca 19, 2013, 09:06:10 am »

"Pochwalony..." to polski zwyczaj, w innych krajach raczej nie spotykany.

Ale tak czy siak, widać już, że papież będzie ograniczał do niezbędnego minimum wszystko, co może razić ateistów czy innowierców swoją katolickością. Może nas to oburzać tu na FK, ale powiedzmy sobie szczerze: jest to jedna z najbardziej wyrazistych cech kościoła posoborowego: przed wszystkim nie drażnić nikogo. Po angielsku nazywają to "superniceness".

Niedługo zobaczymy, czy mam rację. Na mszy inauguracyjnej będzie delegacja amerykańska z wiceprezydentem Bidenem i feministką Nancy Pelosi. Obydwoje są wielkimi zwolennikami aborcji i promotorami homoseksualizmu, choć uważają się za katolików. Nawet niektorzy biskupi amerykańscy nawołują do odmowy udzielania im komunii. Zobaczymy, co zrobi papież.
Czekam z niecierpliwością na relację z tego spotkania!

"(...)Tego samego dnia papież przyjmie w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego delegacje Kościołów i wspólnot chrześcijańskich oraz innych religii. Na Mszy na Placu św. Piotra mają być obecne 33 delegacje chrześcijańskie, w tym 14 ze Wschodu, 10 z Zachodu i 3 organizacji ekumenicznych. Wśród przybyłych będą: prawosławny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej, ormiański katolikos Garegin II, metropolita Hilarion z prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego, sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów pastor Olav Fykse Tveit i abp John Sentamu z Kościoła anglikańskiego. Spodziewanych jest także 16 przedstawicieli judaizmu (z Rzymu, Izraela, Światowego Kongresu Żydów i Ligi przeciw Zniesławieniu) oraz reprezentanci muzułmanów, buddystów, sikhów i dżinistów.
http://ekai.pl/wydarzenia/watykan/x64834/franciszek-rozpocznie-pontyfikat/

Cały Asyż przybędzie.
A Darskiego nie zaprosili?
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #413 dnia: Marca 19, 2013, 09:11:37 am »

http://www.youtube.com/watch?v=L8UkpJI-6hM

Inauguracyjna Msza Papieska.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #414 dnia: Marca 19, 2013, 09:13:10 am »

Tylu tu pesymistów i tylu optymistów. Cieszą mnie wpisy pocieszające, bo z każdym rokiem, miesiącem i dniem bombardują mnie wiadomości, które optymizmem nie tchną. Początkowe nadzieje bladły aż zgasły i pozostaje tylko nikły płomyk, podsycany pewnością, że taki zapewne jest plan Boga, byc mnoże aby sprawdzić swych wyznawców.

A czarnowidztwo napadało mnie 4-krotnie:

1.   Gdy mijały lata a ja nie słyszałem ani razu by Benedykt XVI odprawił choćby prywatną Mszę. Jeśli odprawiał po kryjomu – to było to i jest pozbawione znaczenia.
2.   Gdy diecezja Linz pokazała papieżowi gest Kozakiewicza i nie dostała interdyktu w odpowiedzi
3.   Gdy abp. G. Müller został Wielkim Inkwizytorem
4.   Gdy afera z preambułą doktrynalną („nie wiemy co się dzieje”) pokazała ostatecznie bezradność i osamotnienie papieża i była przepełniającą kroplą w kielichu jego decyzji o abdykacji.

Jak mnie opadło za czwartym razem tak trzyma, choć po wyborze Franciszka moje czarnowidztwo nawet jakby trochę zszarzało (bałem się strasznie, bo mogło być bardzo źle).
Zapisane
v-welt
bywalec
**
Wiadomości: 54

« Odpowiedz #415 dnia: Marca 19, 2013, 09:48:50 am »

jednak nie wszyscy Kardynałowie składają Homagium, a wybrani.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #416 dnia: Marca 19, 2013, 09:54:17 am »

jednak nie wszyscy Kardynałowie składają Homagium, a wybrani.
Nie nazwałby tego hołdem, ale znakiem pokoju
Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #417 dnia: Marca 19, 2013, 10:04:23 am »

jednak nie wszyscy Kardynałowie składają Homagium, a wybrani.
Nie nazwałby tego hołdem, ale znakiem pokoju

Przeciez e-kai opublikowala po polsku plan przebiegu cerelonii. Mialo byc po 2 kardynalow z kazdej grupy, i bylo. Co zaplanowal Benedykt XVI, to zaplanowal- w miedzyczasie papiez sie zmienil, skonczyl sie karn..., a zreszta nie bede konczyl.

Bardziej razace jest, ze w ogole nie spiewa w liturgii. Chyba gdzies jest problem- moze jest gluchy muzycznie? Zreszta, moze dlatego takiego wybrali. Kto inny by spiewy tamtejszego choru wytrzymal bez mysli o abdykacji?
 
Zapisane
spanish inquisition
uczestnik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #418 dnia: Marca 19, 2013, 10:13:56 am »

Bardziej razace jest, ze w ogole nie spiewa w liturgii. Chyba gdzies jest problem- moze jest gluchy muzycznie? Zreszta, moze dlatego takiego wybrali. Kto inny by spiewy tamtejszego choru wytrzymal bez mysli o abdykacji?

No właśnie, co się stało z tamtym chórem, zostali wysłani na przymusowe wakacje? A ten chłopiec od psalmu... bardzo młody jak na biskupa :) Co tam się dzieje, Panowie?
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #419 dnia: Marca 19, 2013, 10:34:33 am »

Panowie pierwszy raz papieską liturgię oglądają czy jak? Bo jak na razie to nie widzę tutaj różnicy większej w stosunku do poprzedników, a nawet wizualnie całkiem ok. Z fanonem się porzegnaajmy :/ Asysta papieska ma prawo do fioletowych sutanelli. I chór zawsze tak wyglądał.
Zapisane
Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 40 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Habemus Papam « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!