Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 21:58:07 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Habemus Papam
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 40 Drukuj
Autor Wątek: Habemus Papam  (Przeczytany 131967 razy)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #330 dnia: Marca 16, 2013, 20:57:14 pm »

Niby taki wspolczujacy, ale osobistego sluge/podwladnego potraktowal jak ...gorzej niz psa.

Czy może ktoś podać link potwierdzający te słowa z "karnawałem"? Jakoś nie widzę, żeby o tym pisano na szerokim świecie, tylko na polskich forach?

Tylko tradsi nabrali oczekiwan gdy zobaczyli, ze Benedykt plynal w tych dziedzinach pod prad, czy raczej z pradem tradycji...

A co się dziwić, że nabrali oczekiwań - apetyt rośnie w miarę jedzenia... Swoją drogą, ciekawe, co się teraz stanie z "nowymi ruchami liturgicznymi", "pokoleniem b16" itp. inicjatywami.
Nie wiem czy Pan zdaje sobie sprawę, ale te ruchy istniały już przed pontyfikatem Benedykta.... I jakoś sobie radziły. Tak długo jak obecny papież nie zniesie przywilejów zawartych w SP, tak długo te ruchy formalnie według prawa mają się dobrze. Droga Neokatechumenalna wiele by dała, aby mieć taki przywilej, że biskup musi wyznaczyć księdza tam gdzie zawiąże się neo-wspólnota. Problem w tym, że oni bez formalnych prawnych przywilejów mają i tak wsparcie u większości biskupów.

Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #331 dnia: Marca 16, 2013, 21:01:30 pm »

gdyby to była tylko kwestia pomponów, pelerynek... Ale to mi zajeżdża Pawłem VI i opylaniem tiary. Ale czekajmy na cd.

Czy można tu mówić o lubieniu czy nie lubieniu? Lubić lub nie to można zupę pomidorową.
o właśnie! podpisuję się

@ Tata
Ok, pełna zgoda!
Zacny postulat, 100 dni dla papy 

Dobra, ja mu daję czas do św Piotra. Potem recenzja :0


"Publiczne poniżenie, łagodnego Guido Marini, a nawet gorzej, jeśli to oznacza świadome w wyraźnej sprzeczności z poprzednikiem, próbując zniszczyć w ciągu 24 godzin, co zostało cierpliwie oferowane w ciągu ośmiu lat (obecnie , na przykład, w Sykstyny ​​wystąpiła na sztuczny ołtarz), to nie jest znakiem pokory ale przeciwnie, jego wyniosłości jest. Czy można sobie wyobrazić papieża, że ​​w dzień po jego wyborze próbował w różny sposób się wyróżniać i być różne od Jana Pawła II?[/u]
" skąd cytat?

" "Jak tu pogodzić jeżdżenie Papieża busem i wpisowe do szkół OD-Sternik w wysokości chyba 4000 z"



Mistrzowskie!
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #332 dnia: Marca 16, 2013, 21:11:43 pm »


" "Jak tu pogodzić jeżdżenie Papieża busem i wpisowe do szkół OD-Sternik w wysokości chyba 4000 z"



Mistrzowskie!
Co tu do godzenia... ? Potrzebę papieża przemieszczania się można zaspokoić w tani sposób. Potrzebę dobrej szkoły dla dziecka już nie bardzo.

Dopóki Kościół ze swojej tacy (czy innych źródeł typu pół procenta) nie chce prowadzić dobrych szkół, dopóty OD będzie zakładało takie szkoły, które będą się utrzymywać tylko z datków rodziców. A koszty prowadzenia szkoły są obiektywnie jakie są i nie ma się co oszukiwać, że każdy będzie sobie mógł pozwolić na ten luksus dobrej szkoły dla dziecka. Zresztą... Widziałem szkoły OD-Sternik w Pruszkowie/Nadarzynie. Są bardzo skromne... Chyba nawet skromniejsze od tych państwowych.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #333 dnia: Marca 16, 2013, 21:19:39 pm »

Też mi się zdaje, że jeżdżenie autobusem i koszt szkoły OD to zupełnie inne sprawy.

Nie wiem, jakie są szkoły OD, ale sam bym chętnie zapłacił za dobrą szkołę katolicką dla swoich dzieci.  Niestety, nie mam takiej w okolicy. Mam za to pod nosem darmową szkołę katolicką, pod auspicjami Konferencji Biskupów Katolickich Kanady, której katolickość jest mniej więcej taka, jak morskość świnki morskiej.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #334 dnia: Marca 16, 2013, 21:28:25 pm »

Gwoli sprawiedliwości to nie przesadzajmy też , bo słowa które Franciszek wypowiedział do dziennikarzy :"Życzę abyście znali coraz lepiej Ewangelię Jezusa Chrystusa i rzeczywistość Kościoła, zawierzam Was wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Ewangelizacji..."są mimo tego że "byli tam niewierzący i nie mający związków z Kościołem" słowami bardzo pięknymi i katolickimi....( tylko ten brak znaku Krzyża dziwny )
natomiast co do słów o "końcu karnawału etc .." to przytaczam ciekawą wypowiedź :
"Włoskie media z zachwytem przyglądają się pięknym gestom nowego papieża, które świadczą, że nie na darmo przyjął imię nawiązujące do św. Franciszka z Asyżu. Równocześnie jednak, jak donosi z Rzymu nasz korespondent Piotr Kowalczuk, już trzeciego dnia pontyfikatu rozpoczęło się budowanie zupełnie Franciszkowi niepotrzebnej legendy.

 Wszyscy są zachwyceni prostym, zwykłym stylem nowego papieża. I mają nadzieję, że właśnie w tę stronę – rezygnacji z teatru, przepychu, próżności i blichtru na rzecz ewangelizacji – pójdzie prowadzony przez Franciszka Kościół. Wczoraj rano papież pojechał się modlić do bazyliki Matki Bożej Większej. Kazał się tam wieść zwykłym samochodem watykańskiej żandarmerii bez obstawy. Potem pojechał do hotelu, w którym się zatrzymał przed konklawe, żeby osobiście zapłacić rachunek. Popołudniu odprawił pierwszą mszę jako papież w Kaplicy Sykstyńskiej dla kardynałów. Kazał przestawić ołtarz tak, by celebrując nie stał plecami do wiernych. A potem, zamiast jak nakazuje tradycja odczytać przygotowaną w sekretariacie stanu programową homilię po łacinie – tak w identycznych okolicznościach zrobili Jan Paweł I, Jan Paweł II i Benedykt XVI - zaimprowizował krótkie przemówienie po włosku - bez kartki, z pamięci. Powiedział kardynałom, że bez głoszenia, wyznawania Chrystusa, Kościół może się zmienić w pozarządową organizację niesienia pomocy. Te słowa i gesty naprawdę zapowiadają wielkie zmiany w Kościele. Co więcej, dziś o 11-tej rano, gdy papież przyjął na audiencji wszystkich kardynałów, powiedział im, że Kościół potrzebuje nowej ewangelizacji, nowych sposobów dotarcia do ludzi, szczególnie młodych.

 Niestety, już dziś, trzeciego dnia pontyfikatu, za sprawą absolutnie nieodpowiedzialnych włoskich mediów i dziennikarzy – a chodzi o najważniejsze włoskie gazety, w tym „Corriere della Sera” – rozpoczęło się budowanie opartej na wymysłach legendy i mitu papieża Franciszka. Zupełnie jakby ten ze wszechmiar wyjątkowy człowiek tego potrzebował. Bezmyślnie powtarzają te bzdury światowe media i naturalnie Polska Agencja Prasowa.

Bzdura pierwsza: Franciszek zaraz po wyborze w zakrystii Kaplicy Sykstyńskiej przebierając się w papieskie szaty miał powiedzieć podającemu mu aksamitną pelerynkę z lamówkami z gronostajów powiedział ceremoniarzowi Guido Mariniemu: „Niech ksiądz sam to włoży. Karnawał się skończył”. Byli tam tylko we dwóch. Ani papież ani ceremoniarz, nawet gdyby takie słowa rzeczywiście padły, co samo w sobie jest niemożliwe, nie mogli ich wynieść na zewnątrz choćby dlatego, że byłaby to obraza po adresem poprzedniego papieża, który taką pelerynkę często wdziewał. Według innej włoskie gazety te same słowa padły, gdy Franciszek ubierał się wczoraj rano, by złożyć wizytę w bazylice. Chodzić miało o inny element stroju – pas.

 Nie koniec na tym. W związku z tym, że w bazylice Matki Bożej Większej pojawił się jej emerytowany archiprezbiter kard. Bernard Law, po uszy zamieszany w krycie księży pedofili, dziennikarz „Fatto Quotidiano”, choć go przy tym nie było napisał: „Twarz papieża pociemniała, a potem powiedział: „Nie chcę więcej widzieć tego kardynała pedofili”. Mało tego. Ten cytat jest tytułem wielkiego artykułu. A chodzi o słowa, które nigdy nie padły W środku czytamy, że jeśli nawet papież tego nie powiedzial, to na pewno tak pomyślał. Gazeta chwali się ekskluzywną informacją, że papież już postanowił przenieść kardynała Law do zakonu klauzurowego.

 Takich i podobnych bzdur krążą już w światowych mediach setki. Tworzący je i powtarzający dziennikarzy kompromitują się totalnie, ale to ich sprawa. Przy okazji szkodzą i papieżowi niepotrzebnym, kretyńskim bałwochwalstwem."
 
http://www.facebook.com/dariusz.kowalczyk.104/posts/499424190094158
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2013, 21:31:00 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Benedykt Korczyński
uczestnik
***
Wiadomości: 237


« Odpowiedz #335 dnia: Marca 16, 2013, 21:56:13 pm »

Jakoś nie widzę, żeby o tym pisano na szerokim świecie, tylko na polskich forach?


Piszą o tym i media niemieckie, niektóre umiejscawiając całe zdarzenie w nieco innym momencie.
Myślę, że najbliższe dni, tygodnie czy miesiące najlepiej pokażą jakie jest prawdopodobieństwo, że słowa te padły. W każdym razie już tradycyjne strony niemieckie twierdzą, że pierwszym krokiem w "reformie kurii rzymskiej" będzie usunięcie ceremoniarzy - osób, które z samą kurią nie mają wiele wspólnego. Nawiasem mówiąc podobno papież da jeszcze jeden "znak" - ma już być zamówiony i gotowy pektorał, który swoją "prostotą" będzie znacznie odbiegał wyglądem od pektorałów poprzedników.
Zapisane
Jakże piękne i pełne pociechy jest świętych obcowanie! BXVI
martyrologium.blogspot.com/
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #336 dnia: Marca 16, 2013, 22:00:52 pm »

Zamiast pastorału będzie drewniany kij pastucha jaki rzekomo miał św. Franciszek?
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #337 dnia: Marca 16, 2013, 22:26:01 pm »

pektorał to nie to samo co pastorał. Tak czy inaczej możemy się bać.
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #338 dnia: Marca 16, 2013, 23:03:24 pm »

http://mszapiaseczno.blogspot.com/2013/03/habemus-papam.html

Powtarzam pytanie, czy ktoś z Państwa ma wpływ na wydawanie pieniędzy w diecezjach no i Duszpasterstwie Trad-Łać? Na stronie Karolkowej jest informacja ile kosztował remont 40-kilku m2.
A moze trzeba było za te pieniądze kupić auto by lepiej sprawować misyjność?
A może ktoś był w potrzebie? Czyjeś dziecko potrzebowało rehabilitacji?

Gdy zapytałem duszpasterza, dlaczego na Karolkowej nie ma grupy charytatywnej, usłyszałem, że my środowisko tradycji, skupiamy się na liturgii

Gdy o tym mówiłem na fk, to słyszałem, że jestem Palikotem. :) No to teraz będę Franciszkiem?

Słyszę, że ludzie się cieszą, że może Papież dobierze się do D. posoboruchom za ich nieskromny żywot. Pewnie poznikają ogłoszenia o przetargach na rzutniki multimedialne za 150 tys.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #339 dnia: Marca 16, 2013, 23:13:56 pm »

Papież Franciszek, to całkowity szok...zupełnie nowe otwarcie i bardzo wiele niespodzianek...wiele rzeczy może się okazać... :)
Przesympatyczny jest klimat przedstawiony tutaj :
http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,21,papiez-dzwoni-do-jezuitow-dialog-z-portierem.html
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2013, 23:15:53 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #340 dnia: Marca 17, 2013, 02:15:55 am »

Gdy o tym mówiłem na fk, to słyszałem, że jestem Palikotem. :) No to teraz będę Franciszkiem?

Ma się rozumieć, teraz zostanie to policzone w poczet zasług.

Ja też mam skromną nadzieję, że mój niedawny wątek "Czy u tradsów nie ma miłości" zostanie mi policzony na plus.  8)

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #341 dnia: Marca 17, 2013, 03:21:12 am »

http://rebelya.pl/forum/watek/62603/

Za Radiem Watykańskim:
„Duch Święty to artysta, który wciąż nie przestaje nas zaskakiwać” - w ten sposób wybór nowego Papieża i pierwsze godziny pontyfikatu komentuje Kiko Argüello. Założyciel Drogi Neokatechumenalnej podkreśla, że Franciszek to przede wszystkim człowiek, który swą prostotą i świadectwem pociągnie młodzież.
„Ubóstwo i przepowiadanie Ewangelii - te dwa elementy charakteryzują jego posługę. Jest to coś wręcz życiowego dla Kościoła: ubodzy i kerygmat. Franciszek do człowiek bardzo prosty, nad wyraz inteligentny, o nieprzeciętnym kręgosłupie duchowym – podkreśla Kiko Argüello. – Pamiętam, że gdy głosiliśmy Ewangelię na ulicach Buenos Aires dotarliśmy pod katedrę i tam na placu prowadziliśmy swą misję. Kiedy się z nami później spotkał powiedział: «Do mnie jednak nie zaszliście, by podzielić się Ewangelią. Ja także potrzebuję Dobrej Nowiny»”.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #342 dnia: Marca 17, 2013, 09:03:54 am »

Tak w ogóle, to Państwo każdą wolną chwilę poświęcacie od kilku dni na śledzenie wszelkich możliwych transmisji z każdego kroku papieża, a następnie wróżenie z każdego gestu? To Big Brother jest czy co? :-)

1. Papież ma świadomość, że omnium oculi sunt intendentes in eum.
2. On sam te gesty wybiera. Gdyby były bez znaczenia, to by ich nie czynił, nie zrywałby od pierwszych dni swego pontyfikatu z dotychczasową tradycją.
3. Ja już przestałem śledzić te znaki. Na razie jestem w sytuacji opisanej w "Próbie rozwiązania mitologii" Herberta: "Zdania były podzielone; czy był to zły, czy przeciwnie, dobry znak. W każdym razie był to punkt wyjścia do czegoś nowego, niejasnego".
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Benedykt Korczyński
uczestnik
***
Wiadomości: 237


« Odpowiedz #343 dnia: Marca 17, 2013, 09:17:17 am »

Zastanawia mnie, kiedy i jak skończy się ten festiwal skromności...

http://fakty.interia.pl/raport-nowy-papiez/aktualnosci/news-czy-franciszek-zamieszka-w-papieskim-apartamencie,nId,943488
Zapisane
Jakże piękne i pełne pociechy jest świętych obcowanie! BXVI
martyrologium.blogspot.com/
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #344 dnia: Marca 17, 2013, 09:19:58 am »

Zastanawia mnie, kiedy i jak skończy się ten festiwal skromności...

http://fakty.interia.pl/raport-nowy-papiez/aktualnosci/news-czy-franciszek-zamieszka-w-papieskim-apartamencie,nId,943488
To nie brzmi dobrze: "minę papieża podczas zarejestrowanej przez telewizję przechadzki po pokojach".
Zapisane
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 40 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Habemus Papam « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!