Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 00:26:47 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Habemus Papam
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 40 Drukuj
Autor Wątek: Habemus Papam  (Przeczytany 132005 razy)
v-welt
bywalec
**
Wiadomości: 54

« Odpowiedz #315 dnia: Marca 16, 2013, 17:12:29 pm »

właśnie się zastanawiam czy aby x. Marini nie został przez Benedykta XVI mianowany w 2012r. na kolejne 5 lat posługi Ceremoniarza? Niby Papież może go w każdej chwili ściągnąć z urzędu, ale czy to tak się godzi? Może jednak x. Marini jeszcze będzie przez jakiś czas ceremoniarzem. ;)
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 683


« Odpowiedz #316 dnia: Marca 16, 2013, 17:16:58 pm »

Ceremoniarz ze związanymi rękoma :(
Zapisane
Taki sobie o...
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #317 dnia: Marca 16, 2013, 17:21:09 pm »

Cytuj
Cytuj
    Czytałem wypowiedź abpa Szewczuka, w której wyrażał zadowolenie z wyboru papieża i już mówił, że ma nadzieję, że z czasem podniesie on Kościół Grekokatolicki do rangi patriarchalnego. Arcybiskup zna papieża ponieważ wcześniej był biskupem grekokatolików w Argentynie. Tylko swoją drogą myślę na ile  papież będzie rozumiał się ze wschodnimi obrządkami, dla których pewne aspekty "pompy" są dużo bardziej istotne.
No właśnie, rezygnacja z piękna liturgii nie jest ekumeniczna :)
Tak. Tylko ja sam zacząłem wybiegać przed szereg. Jak dokładnie będzie z liturgią jeszcze nie wiemy. Ja sam się spodziewam, że jeśli się rozpocznie oszczędzanie to raczej na dobrach materialnych, nieruchomościach itd. (kardynałowie Calcagno, Bertello i Versaldi będą musieli się rozglądać czego się pozbyć?). Liturgia wcale nie musi tutaj ucierpieć. Mam taką nadzieję. Byłoby to tak w stylu św. Grzegorza Wielkiego.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #318 dnia: Marca 16, 2013, 17:55:41 pm »

https://www.facebook.com/dariusz.kowalczyk.104/posts/499424190094158:
Cytuj
(...)
Bzdura pierwsza: Franciszek zaraz po wyborze w zakrystii Kaplicy Sykstyńskiej przebierając się w papieskie szaty miał powiedzieć podającemu mu aksamitną pelerynkę z lamówkami z gronostajów powiedział ceremoniarzowi Guido Mariniemu: „Niech ksiądz sam to włoży. Karnawał się skończył”. Byli tam tylko we dwóch. Ani papież ani ceremoniarz, nawet gdyby takie słowa rzeczywiście padły, co samo w sobie jest niemożliwe, nie mogli ich wynieść na zewnątrz choćby dlatego, że byłaby to obraza po adresem poprzedniego papieża, który taką pelerynkę często wdziewał. Według innej włoskie gazety te same słowa padły, gdy Franciszek ubierał się wczoraj rano, by złożyć wizytę w bazylice. Chodzić miało o inny element stroju – pas.
(...)
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #319 dnia: Marca 16, 2013, 18:14:21 pm »

Niestety dobrze to to nie wygląda - cytat z Radia Watykańskiego :
"Ojciec Święty zaskoczył też sposobem udzielenia błogosławieństwa, w którym zabrakło znaku krzyża.

„Wielu z was nie należy do Kościoła katolickiego, inni są niewierzący – wyjaśnił Franciszek. – Z serca udzielam tego błogosławieństwa każdemu z osobna, szanując sumienie każdego z was, jednak wiedząc, że każdy z was jest dzieckiem Bożym. Niech Bóg was błogosławi”.

http://pl.radiovaticana.va/news/2013/03/16/papieskie_spotkanie_z_dziennikarzami:_historia_imienia_franciszek_/pol-674084

Dr.Wielomski przedstawił to ciekawie "Papież Franciszek - między Katechonem a Antychrystem"... Dobry Boże ... co z tego wyniknie... ?
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2013, 18:18:13 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #320 dnia: Marca 16, 2013, 18:51:39 pm »

Niestety dobrze to to nie wygląda [...]

„Wielu z was nie należy do Kościoła katolickiego, inni są niewierzący – wyjaśnił Franciszek. – Z serca udzielam tego błogosławieństwa każdemu z osobna, szanując sumienie każdego z was, jednak wiedząc, że każdy z was jest dzieckiem Bożym. Niech Bóg was błogosławi”.
W dzisiejszych czasach, kiedy moim zdaniem ze strony Kościoła szczególnie potrzeba i brakuje jasnych wypowiedzi o jedynej prawdziwości religii katolickiej,
jest taki gest ze strony papieża bardzo szkodliwy, podobnie zresztą jak i inne w sprawach liturgicznych.
Pierwsze dni tego pontyfikatu są dla mnie niepokojącym znakiem, że jeśli Benedykt zrobił jeden krok w dobrą stronę, to Franciszek może wykonać dwa kroki wstecz.
Oby to nie poszło dalej w tę stronę (fragment zaczerpnięty z tej historyjki):
Cytuj
Papież swoim autorytetm wspomaga wysiłek Komisji ds. Prawd Wiary, gdzie niedawno doszło do poważnego konfliktu. Połowa teologów twierdziła, że szatan istnieje a druga stanowczo odrzucała ten pogląd, twierdząc, że jest on przeżytkiem historycznym. I właśnie w tym sporze ujawnił się wielki talent mediacyjny Billa I. Zaproponował on salomonowe rozwiązanie - należy opublikować protokół rozbieżności w tej sprawie. Wierni będą mogli wybierać - jedni opowiedzą się za wariantem, że szatan istnieje, drudzy - że nie istnieje. Po zrozumieniu genialności tej myśli brawa i okrzyki
Brak katolickiego znaku krzyża ze strony katolickiego papieża, aby nie urazić tym nie-chrześcijan, niepokojąco mi pachnie takim 'protokołem rozbieżności'.  :(

uzupełnienie: zauważmy, że nawet Jan Paweł II pod ścianą płaczu uczynił znak krzyża, choć z pewnością wiedział, jak żydzi to postrzegają.
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2013, 18:57:04 pm wysłana przez Richelieu » Zapisane
Solozzo
bywalec
**
Wiadomości: 91


« Odpowiedz #321 dnia: Marca 16, 2013, 19:01:22 pm »

pojawiła się na niebie kometa ......... :o
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #322 dnia: Marca 16, 2013, 19:14:36 pm »

To jest niestety wielka zagadka, wielka niewiadoma ów Papież Franciszek...wiele sprzeczności...jak to się ma do jego słów z kazania, "możemy być kardynałami biskupami , lecz jeśli nie głosimy Chrystusa i nie niesiemy Krzyża, nie możemy być chrześcijanami" ? Trudna sprawa...zobaczymy dalej...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #323 dnia: Marca 16, 2013, 19:21:15 pm »

Jeszcze jedno świadectwo o Franciszku opublikowane na Rebelce:

http://rebelya.pl/forum/watek/62603/

To może wiele wyjaśniać...cóż górą są "judaizantes"....zdaje się, że nadchodzą trudne czasy jednak...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #324 dnia: Marca 16, 2013, 19:37:40 pm »

Co nie znaczy, że Papież nie jest w stanie naprawić paru spraw w Kościele.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #325 dnia: Marca 16, 2013, 20:09:10 pm »

Co nie znaczy, że Papież nie jest w stanie naprawić paru spraw w Kościele.

Oczywiście nie znaczy...trzeba poczekać co z tego wyniknie dalej...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #326 dnia: Marca 16, 2013, 20:12:33 pm »

Co nie znaczy, że Papież nie jest w stanie naprawić paru spraw w Kościele.
http://gosc.pl/doc/1487695.Najlepiej-sie-nadawal-do-reformowania-kurii

Jak widać kardynałom jednak głównie o kurię chodziło i pod to szukali papieża. Nie wnikali w inne poglądy. Zresztą stosunek papieża do liturgii i ekumenizmu jest typowy dla współczesnych biskupów. Tylko tradsi nabrali oczekiwan gdy zobaczyli, ze Benedykt plynal w tych dziedzinach pod prad, czy raczej z pradem tradycji...
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #327 dnia: Marca 16, 2013, 20:29:36 pm »

Jeszcze jedno świadectwo o Franciszku opublikowane na Rebelce:

http://rebelya.pl/forum/watek/62603/

To może wiele wyjaśniać...cóż górą są "judaizantes"....zdaje się, że nadchodzą trudne czasy jednak...
Zgadzam sie.Ten papież nie jest moim bohaterem, ale coz byloby warte zycie bez cierpienia? Jesli chce pan pociechy, to warto pamietac, ze nie jest mlody i .... wiadomo. Nastepny bedzie lepszy.
Ten przypomina mi Pawła VI i ...Bóg Jeden Wie co bedzie.
Jego reakcja na propozycje zalozenia peleryny wzbudzila we mnie strach.
Niby taki wspolczujacy, ale osobistego sluge/podwladnego potraktowal jak ...gorzej niz psa.
Moze kurialistom w Rzymie potrzebny jest facet z batem, ale mnie nie bardzo potrzeba ksiedza, ktory chce zeby sie za niego modlic. Milo by mi bylo, gdyby w koncu jakis ksiadz pomodlil sie za innych!
Porownuje nasza sytuacje w kraju do sytuacji w Watykanie i spokojnie moge napisac, ze na jedno i drugie nie mam wplywu, wiec za bardzo nie zawracam sobie tym glowy.
Glowa do gory, bedzie lepiej. Ha! wlasciwie, to chcialem napisacc o Kiko. :)) I sie rozpisalem o czyms innym.
Kiko, wedlug mnie, to fantasta. Zawsze robi dobra mine do zlej gry. Musi jakos imponowac swym niewolnikom. Bo co by bylo, gdyby dowiedzieli sie, ze papież ledwo go toleruje. Prosze sobie przypomniec te wszystkie fotki Kiko i jego kobiety z papieżami. Zenujace.

Dla oszczednosci miejsca i papieru napisze jeszcze o czyms. Przyszlo mi do glowy, ze moze nadejsc taki czas, gdy ktorys z papieży zwyczajnie nie da sobie rady ( albo nie bedzie mial ochoty walczyc z nia) z watykańska BIUROKRACJĄ i zwyczajnie wyniesie sie z Rzymu do swojej kurii, kierujac Kościołem przy pomocy ludzi, ktorych od poczatku do konca sam mianowal. Bedzie biskupem Rzymu, ale na emigracji. Ciekawe, czy zasiedlonym na Watykanie chcialoby sie "wybrac" nowego papieża i mielibysmy dwoch?
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2013, 20:37:44 pm wysłana przez Krzysztof Kałębasiak » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #328 dnia: Marca 16, 2013, 20:38:50 pm »

Niby taki wspolczujacy, ale osobistego sluge/podwladnego potraktowal jak ...gorzej niz psa.

Czy może ktoś podać link potwierdzający te słowa z "karnawałem"? Jakoś nie widzę, żeby o tym pisano na szerokim świecie, tylko na polskich forach?

Tylko tradsi nabrali oczekiwan gdy zobaczyli, ze Benedykt plynal w tych dziedzinach pod prad, czy raczej z pradem tradycji...

A co się dziwić, że nabrali oczekiwań - apetyt rośnie w miarę jedzenia... Swoją drogą, ciekawe, co się teraz stanie z "nowymi ruchami liturgicznymi", "pokoleniem b16" itp. inicjatywami.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #329 dnia: Marca 16, 2013, 20:42:23 pm »

Niby taki wspolczujacy, ale osobistego sluge/podwladnego potraktowal jak ...gorzej niz psa.

Czy może ktoś podać link potwierdzający te słowa z "karnawałem"? Jakoś nie widzę, żeby o tym pisano na szerokim świecie, tylko na polskich forach?

Tylko tradsi nabrali oczekiwan gdy zobaczyli, ze Benedykt plynal w tych dziedzinach pod prad, czy raczej z pradem tradycji...

A co się dziwić, że nabrali oczekiwań - apetyt rośnie w miarę jedzenia... Swoją drogą, ciekawe, co się teraz stanie z "nowymi ruchami liturgicznymi", "pokoleniem b16" itp. inicjatywami.
Tak samo, jak powstaly za Benedykta, tak samo zmienia orientacje za Franciszka. :) Teraz beda odwiedzaly dzielnice biednych i odetna sie od pelerynek i "zabytkowych ornatow, ktorych miejsce jest w muzeum".
Nie zdaje pan sobie sprawy, jak bardzo niektorzy ludzie lubia byc dostrzegani.
Zapisane
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 40 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Habemus Papam « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!