Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 01:16:23 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Habemus Papam
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 40 Drukuj
Autor Wątek: Habemus Papam  (Przeczytany 132023 razy)
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #300 dnia: Marca 16, 2013, 11:31:27 am »

Ale słowa Papy można streścić tak: Gdyby nie Pan Jezus, nie ma sensu Kościół!
Ale myślę, że dla współczesnego świata wodą na młyn będzie tylko jeden przekaz: Kościół ma się zająć ubogimi i wykluczonymi.
Zapisane
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #301 dnia: Marca 16, 2013, 11:41:11 am »

I jeszcze jedno - proszę zwrócić uwagę na obuwie JŚ. Z każdą minutą nieuchronnie pompony odchodzą do lamusa.
Zapisane
v-welt
bywalec
**
Wiadomości: 54

« Odpowiedz #302 dnia: Marca 16, 2013, 11:42:36 am »

A tu kolejna ciekawostka: http://www.orbiscatholicussecundus.blogspot.com/2013/03/bella-tradizione-che-continua-cosi.html
czy ktoś wie więcej na ten temat, jak to wyglądało wcześniej? :)
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #303 dnia: Marca 16, 2013, 11:55:01 am »

A tu kolejna ciekawostka: http://www.orbiscatholicussecundus.blogspot.com/2013/03/bella-tradizione-che-continua-cosi.html
czy ktoś wie więcej na ten temat, jak to wyglądało wcześniej? :)

T. Breza, Spiżowa brama:
"Wedle starego obyczaju sekretarz conclave, ów monsignore, z reguły wysoki dygnitarz watykański, do którego obowiązków należało po wyborze ubierać nowego papieża, zostawał właśnie wtedy kardynałem. Podawał on białą piuskę nowemu papieżowi, a wtedy ten, zdejmując z głowy swą dotychczasową kardynalską, kładł ją na głowę sekretarza conclave. Nieoficjalnie zostawał on wtedy kardynałem. Tak było od wieków. Aż - przerwała się tradycja. Nie wznowił jej Pacelli. Kiedy mu ówczesny sekretarz conclave podał białą piuskę, Pius XII swą starą schował do kieszeni. Jan XXIII powrócił do starej tradycji. I oto monsignor Jorio będzie kardynałem. Czeka tylko konsystorza, na którym nominacja zostanie oficjalnie ogłoszona".
* * *
Nie wiem, jaka była tradycja z przekazywaniem piuski przez 4 poprzednich Papieży, ale mogę podać, kiedy zostawali kardynałami sekretarze konklawe:
1963 Francisco Carpino - w 1967 r. (2. konsystorz Pawła VI)
1978 (2x) Ernesto Civardi - w 1979 r. (1. konsystorz Jana Pawła II)
2005 Francesco Monterisi - w 2010 r. (3. konsystorz Benedykta XVI)
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2013, 12:22:23 pm wysłana przez Andrzej75 » Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #304 dnia: Marca 16, 2013, 12:00:56 pm »

Panie Pięknowłosy. Nie wszyscy rodzą się zaradni i bogaci. To że ktoś wychodzi do tych ludzi na pewno nie zasługuje na potępienie. Ja cały czas mam przed oczyma komornika, który wyrzucał z mieszkania( małego z resztą)  matkę z pięciorgiem dzieci bo z pensji tescowej kasjerki nie było jej stać na czynsz. Trafiła do domu samotnej matki. A mieszkanie niszczeje czekając kilka lat na wynajęcie za 1100 zł. I powiem Panu że jakby wtedy był Ikonowicz ze swoją bandą żaden z policjantów by nie zarweagował.
Zapisane
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #305 dnia: Marca 16, 2013, 12:21:11 pm »

Dwie sprawy jeszcze co by sobie ponarzekać jak przestało na tym Forum.
Pierwsza to jakieś zażenowanie związane z odzieraniem ludzi z pewnej tajemnicy dotyczącej konklawe i to w wykonaniu samego Pontifexa.
Widać, że namysł nad imieniem w przypadku Franciszka to nie skutek przemodlenia tej sprawy, jakiejś tajemnicy osoby, którą nowo wybrany papież odkrywa w sobie, ale po prostu efekt skojarzenia jakie pojawiło się w momencie usłyszenia rady sąsiada podczas konklawe: "Nie zapominaj o ubogich".
I druga kwestia: Ilu ludzi ubogich nie zbawiłoby się, gdyby właśnie nie doświadczenie w jakim przyszło im żyć? Dlatego wielki mój sprzeciw budzi orientacja Kościoła, który za podstawę swej misji obiera działanie na rzecz ubogich. Coraz jaśniej daje się poznać wizja Kościoła, który buduje królestwo na Ziemi...
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #306 dnia: Marca 16, 2013, 12:22:32 pm »

Oczywiście że zawinione slumsy trzeba nadzorować i nie dawać pieniędzy z mopsu. To patologia. U nas patologie także tworzy bieda.

Ja też nie potepiam bogatych, którzy uczciwą pracą się dorobili. Ale proszę spytać policjantów z prewencji, którzy zatrzymywali synalków nowobackich po różnych imprezach. Oj było wesoło.

Ale to tylko bokotemat.

Media faktycznie będą chcieli z papieża zrobić społecznika. Tylko że to naszym cwaniakom w rządzie i sejmie (celowo z małej litery) może nie pasować. :-)
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #307 dnia: Marca 16, 2013, 12:33:43 pm »

Panowie schodzą z tematu. Czy to normalne, że po spotkaniu z dziennikarzami papież przy błogosławieństwie nie użył znaku krzyża św.?
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #308 dnia: Marca 16, 2013, 12:45:18 pm »

Tak w ogóle, to Państwo każdą wolną chwilę poświęcacie od kilku dni na śledzenie wszelkich możliwych transmisji z każdego kroku papieża, a następnie wróżenie z każdego gestu? To Big Brother jest czy co? :-)
Zapisane
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #309 dnia: Marca 16, 2013, 13:35:54 pm »

Czy to normalne, że po spotkaniu z dziennikarzami papież przy błogosławieństwie nie użył znaku krzyża św.?

 :(
To nie jest normalne. Podobnie jak powitanie: "dobry wieczór" na początku pontyfikatu.
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #310 dnia: Marca 16, 2013, 15:16:31 pm »

Za to Michnik pisze o końcu schizmy wschodniej :D



Pierwsze potknięcia i pierwsze sukcesy...
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #311 dnia: Marca 16, 2013, 16:15:50 pm »

Ponoć Franciszkanie z La Verna w Toskanii mają zająć się oprawą liturgiczną inauguracyjnej mszy. Chyba to początek końca kariery ks. Marini jako ceremoniarza.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #312 dnia: Marca 16, 2013, 16:29:28 pm »

Na pompon nie ma co liczyć. Byle to była faktycznie szlachetna prostota, a nie bezgustne dziadostwo...

Zdjęcia z tego klasztoru są całkiem ok. Źle to nie wróży.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #313 dnia: Marca 16, 2013, 16:44:24 pm »

Czytałem wypowiedź abpa Szewczuka, w której wyrażał zadowolenie z wyboru papieża i już mówił, że ma nadzieję, że z czasem podniesie on Kościół Grekokatolicki do rangi patriarchalnego. Arcybiskup zna papieża ponieważ wcześniej był biskupem grekokatolików w Argentynie. Tylko swoją drogą myślę na ile  papież będzie rozumiał się ze wschodnimi obrządkami, dla których pewne aspekty "pompy" są dużo bardziej istotne.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #314 dnia: Marca 16, 2013, 16:53:33 pm »

Czytałem wypowiedź abpa Szewczuka, w której wyrażał zadowolenie z wyboru papieża i już mówił, że ma nadzieję, że z czasem podniesie on Kościół Grekokatolicki do rangi patriarchalnego. Arcybiskup zna papieża ponieważ wcześniej był biskupem grekokatolików w Argentynie. Tylko swoją drogą myślę na ile  papież będzie rozumiał się ze wschodnimi obrządkami, dla których pewne aspekty "pompy" są dużo bardziej istotne.
No właśnie, rezygnacja z piękna liturgii nie jest ekumeniczna :)
Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 40 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Habemus Papam « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!