Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 23:53:42 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Habemus Papam
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 40 Drukuj
Autor Wątek: Habemus Papam  (Przeczytany 131996 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #225 dnia: Marca 14, 2013, 22:34:18 pm »

Cytuj
Oczywiście nie będzie żadnej ekskomuniki dla PX jako całości, co najwyżej dla pojedynczych kapłanów jeśli wykroją jakieś ekscesy.
Moim zdaniem będzie. Powód:
1 - odrzucenie preambuły i "wyciągniętej ręki". Była o niej mowa pod koniec Benedykta XVI. PX brali te groźby na serio.
2 - unikniecie przepływu wiernych do Bractwa po "dokreceniu sruby" Indultowi oraz instytutom ED.

@ Mama
Cytuj
Kuria zaskoczona,
Przecież to kandydat Sodano i s-ki.

Cytuj
Dziwi mnie to czarnowidztwo niektórych z Państwa.
Pożyjemy zobaczymy. Pogadamy za rok, o tej samej godzinie w tym samym miejscu.
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2013, 22:39:13 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #226 dnia: Marca 14, 2013, 22:35:18 pm »

Dziwi mnie to czarnowidztwo niektórych z Państwa. Ja ufam Bogu, Ojcu Swiętemu i kardynałom. Oczywiście na znaczący rozwój naszej sprawy nie ma co liczyć, ale i wielkiego regresu byc nie powinno. Będzie zapewne jak za Jana Pawła II - powolny wzrost ruchu tradycyjnego przy obojętności Stolicy Swiętej. Oczywiście nie będzie żadnej ekskomuniki dla PX jako całości, co najwyżej dla pojedynczych kapłanów jeśli wykroją jakieś ekscesy.
Oby - z tym, że jeżeli prawdą jest, że kryzys Kościoła to kryzys Liturgii, oraz to iż Papież Franciszek nie będzie zbyt "czuł" litugiii - to jest to dość pesymistyczne dla calego Kościoła.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #227 dnia: Marca 14, 2013, 22:40:41 pm »

Cytuj
Oczywiście nie będzie żadnej ekskomuniki dla PX jako całości, co najwyżej dla pojedynczych kapłanów jeśli wykroją jakieś ekscesy.
Moim zdaniem będzie. Powód:
1 - odrzucenie preambuły i "wyciągniętej ręki". Była o niej mowa pod koniec Benedykta XVI. PX brali te groźby na serio.
2 - unikniecie przepływu wiernych do Bractwa po "dokreceniu sruby" Indultowi oraz instytutom ED.

I który z tych "powodów" daje według KPK podstawy do ekskomuniki?
Poza tem, dlaczego uważa Pan za pewnik jakieś drastyczne "przykręcenie śruby" indultowi i instytutom?
Na pewno będą pewne problemy, bo Franciszek  to nie Benedykt i nie będzie juz takiego oparcia w papieżu, ale nie ma racjonalnych powodów, dla których Rzym miałby wystąpić do jakiejś rozprawy z ruchem tradycyjnym. Będzie dobrze
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #228 dnia: Marca 14, 2013, 23:03:12 pm »

Cytuj
I który z tych "powodów" daje według KPK podstawy do ekskomuniki?
Nie odpowiem. Ale wyjaśniali taką możliwość mądrzejsi ode mnie z Bractwa. Groził ex-nika nieoficjalnie Rzym

Cytuj
Poza tem, dlaczego uważa Pan za pewnik jakieś drastyczne "przykręcenie śruby" indultowi i instytutom?

Jakie drastyczne? IBP nawet nie ma w Polsce tylko jakieś duszpasterstwa. IBP w Paryżu też nie ma. Wiele trzeba by jeszcze bardziej utrudnić działalność dwom księżom? Albo zmienić status IBP i wprowadzić m.inn. KRR jako ryt fakultatywny?

Cytuj
Na pewno będą pewne problemy, bo Franciszek  to nie Benedykt i nie będzie juz takiego oparcia w papieżu, ale nie ma racjonalnych powodów, dla których Rzym miałby wystąpić do jakiejś rozprawy z ruchem tradycyjnym. Będzie dobrze
Za Benedykta gnojono w diecezjach tradycję. To teraz będzie odrobinę gorzej  :) i wystarczy.

Przykład: za Benedykta biskup po interwencji ED wściekły zgadzał się na 1 Mszę po południu na miesiąc. To teraz bp. zmniejszy liczbę Mszy o jedną.
Za Benedykta w W-wie nie wystawiono w parafiach krzyża na ołtarze bo bano się kardynała, to teraz będzie tylko trochę trudniej. Ale tylko trochę. Czyli jak będzie?
Jeżeli za Benedykta działacze "Ch" bali się wysłać list do ED to obecnie kupią sobie beczkę wazeliny i worek pokutny.

Zresztą festiwal obłudy zaraz się zacznie: "To nawet dobry znak, spojrzymy na siebie z innej strony... ożywcza zmiana perspektywy... itp." już to czytałem, a to dopiero początek :). Już mnie mdli na samą myśl o tym co przeczytam.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #229 dnia: Marca 14, 2013, 23:05:22 pm »

 A propos dzisiejszej mszy z kardynalami: czy nie bylo dotychczas zwyczajem, ze papiez pierwsza swoja mowe na mszy po wyborze wyglaszal po lacinie?
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #230 dnia: Marca 14, 2013, 23:13:04 pm »

A propos dzisiejszej mszy z kardynalami: czy nie bylo dotychczas zwyczajem, ze papiez pierwsza swoja mowe na mszy po wyborze wyglaszal po lacinie?
Nie wiem, ale jeśli nawet tak było, to wygląda na to, że papież nie zna na tyle łaciny, aby mógł to zrobić.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #231 dnia: Marca 14, 2013, 23:18:35 pm »




Zresztą festiwal obłudy zaraz się zacznie: "To nawet dobry znak, spojrzymy na siebie z innej strony... ożywcza zmiana perspektywy... itp." już to czytałem, a to dopiero początek :)
. Już mnie mdli na samą myśl o tym co przeczytam.
...też tak mam...
Zapisane
Solozzo
bywalec
**
Wiadomości: 91


« Odpowiedz #232 dnia: Marca 14, 2013, 23:38:50 pm »

akurat mi nowy papież przypomina trochę JP I . Czytałem w jakiejś książce o tym pontyfikacie, że po jednym z pierwszych publicznych wystąpień, zresztą podobnych do wczorajszych i dzisiejszych jakiś obyty w Rzymie prałat stwierdził - ta ekipa długo się nie utrzyma i miał rację 33 dni. Poglądy podobne. Wystąpienia też.
Zapisane
jacjag
bywalec
**
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #233 dnia: Marca 15, 2013, 06:29:32 am »

A to z kolei z pozdrowieniami dla wszystkich brawarystów
A to im/jemu nie wystarczy, że papież ponoć kiedyś tańczył tango, żeby zostać sedewakantystą?:)
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #234 dnia: Marca 15, 2013, 08:52:11 am »

W dzisiejszej Rzepie tekst x. Grzegorza:

http://www.rp.pl/artykul/990188-Kosciol-musi-podniesc-rekawice.html

(w wydaniu papierowym na sąsiedniej stronie jest artykuł Obirka...)
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #235 dnia: Marca 15, 2013, 09:00:55 am »

Cytuj
Dzień mija, a w internecie trudno znaleźć wierny włoski tekst homilii, nie mówiąc już o pełnym polskim tłumaczeniu.
http://blog.messainlatino.it/2013/03/lomelia-di-papa-francesco-camminare.html
Ale cały świat powtarza papieskie słowa "ONG pietosa", których tam nie widzę ;)

Jest wreszcie pełne tłumaczenie homilii na język polski!
http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x64686/papiez-franciszek-odprawil-pierwsza-msze/
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #236 dnia: Marca 15, 2013, 11:22:39 am »

ot taka ciekawostka:

Kiedy w tak zwanym Pokoju Łez Jorge Mario Bergoglio zaraz po przyjęciu wyboru ubierał się, by pokazać się światu i udzielić pierwszego błogosławieństwa, założył tylko białą sutannę. Wtedy, jak relacjonuje m.in. dziennik "Corriere della Sera", ceremoniarz ksiądz Guido Marini przyniósł mu uszytą przez zakład krawiecki Gammarelli papieską pelerynkę z aksamitu, obszywaną białym futrem z gronostajów. Przed wejściem na balkon Bazyliki Świętego Piotra tuż po konklawe w środę wieczorem nowy papież Franciszek stanowczo odmówił założenia czerwonej aksamitnej pelerynki - piszą w piątek włoskie gazety. Powiedział do ceremoniarza, żeby sam ją włożył.

- Niech ksiądz sam to włoży. Skończył się karnawał - odpowiedział ceremoniarzowi papież, widząc pelerynkę.

--------------------------------------------------------------

Podaje to koszer, więc sceptycyzm bardzo zalecany. Ale gdyby... To ja nie mam więcej pytań!
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 683


« Odpowiedz #237 dnia: Marca 15, 2013, 11:26:13 am »

Coś takiego byłoby niegrzeczne, Papież nie wygląda na osobę, która by użyła takich słów. Zresztą - skąd Oni mogą to wiedzieć? Mieli podsłuch? A może Marini im powiedział. Jednak - Marini wyglądał na smutnego.
Zapisane
Taki sobie o...
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #238 dnia: Marca 15, 2013, 11:35:02 am »

Coś takiego byłoby niegrzeczne, Papież nie wygląda na osobę, która by użyła takich słów. Zresztą - skąd Oni mogą to wiedzieć? Mieli podsłuch? A może Marini im powiedział. Jednak - Marini wyglądał na smutnego.

Właśnie, nie wygląda... i tego się trzymajmy. A news jest na zasadzie, ale on skromny. Media żerują dziś na poletku "konklawe - nowy Papież" i kupują informacje, fabrykują na zasadzie "nikt nie zaprotestuje", dorabiają gębę.
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 683


« Odpowiedz #239 dnia: Marca 15, 2013, 11:47:26 am »

Pompony znikną. To raczej pewne. Będzie powrót do czasów starego Mariniego albo jeszcze gorzej...

Pan Bóg wie co robi - tego się trzymajmy :) W końcu przez zabezpieczenia w Kaplicy przedarł się Duch - nie duch soboru, ale Duch Święty. Teraz przyjdzie czas na pokorę wobec Papieża, którego być może lubić nie będziemy jak poprzedniego, ale to Papież! Legalnie wybrany przez grono kardynałów nominowanych w dużej mierze przez lubianego Benedykta XVI. Przez kardynałów, z którymi był Duch Święty. 
Zapisane
Taki sobie o...
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 40 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Habemus Papam « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!