Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 01:08:03 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Habemus Papam
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 40 Drukuj
Autor Wątek: Habemus Papam  (Przeczytany 132020 razy)
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #210 dnia: Marca 14, 2013, 21:04:24 pm »

Sądzę, że to co dziś oglądaliśmy to bardziej Msza prałata była niż Msza papieska.

Też tak przypuszczam.  Wszystko to, co oglądaliśmy dotychczas  wskazuje, że nowy papież ma bardzo wyraziste preferencje liturgiczne, i dał temu wyraz już w pierwszych momentach po ogłoszeniu wyniku konklawe, a potwierdził dzisiaj. Jet to w pełni zgodne z tym, co piszą ludzie z Buenos Aires (vide ostatni artykuł na RC).

A ja sądże wręcz przeciwnie. Myślę, że Ojciec Swięty nie ma sprcyzowanych preferencyj liturgicznych, ergo da wolna ręke ceremoniarzowi, ergo nie bedzie większych zmian. Myślę, że po Wielkanocy przekonamy sie, kto z nas miał rację
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #211 dnia: Marca 14, 2013, 21:08:17 pm »

W takim razie ks. Zuhlsdorf wpisał dziś przestarzały news a ja za nim tu.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #212 dnia: Marca 14, 2013, 21:10:52 pm »

Sądzę, że to co dziś oglądaliśmy to bardziej Msza prałata była niż Msza papieska.

Też tak przypuszczam.  Wszystko to, co oglądaliśmy dotychczas  wskazuje, że nowy papież ma bardzo wyraziste preferencje liturgiczne, i dał temu wyraz już w pierwszych momentach po ogłoszeniu wyniku konklawe, a potwierdził dzisiaj. Jet to w pełni zgodne z tym, co piszą ludzie z Buenos Aires (vide ostatni artykuł na RC).

A ja sądże wręcz przeciwnie. Myślę, że Ojciec Swięty nie ma sprcyzowanych preferencyj liturgicznych, ergo da wolna ręke ceremoniarzowi, ergo nie bedzie większych zmian. Myślę, że po Wielkanocy przekonamy sie, kto z nas miał rację

"Trzymam kciuki" (czyt. modle się ) za pana wersję!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #213 dnia: Marca 14, 2013, 21:11:13 pm »

Podobno ma tylko jedno sprawne płuco.

http://ekai.pl/wydarzenia/watykan/x64672/nie-ma-powodow-do-niepokoju-o-zdrowie-papieza/
To prawda, że Ojciec Święty jako młody człowiek przeszedł operację płuca i usunięto jemu jego część, ale jego stan zdrowia jest dobry – podkreślił podczas briefingu z dziennikarzami ks. Federico Lombardi SJ.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #214 dnia: Marca 14, 2013, 21:18:43 pm »

W takim razie ks. Zuhlsdorf wpisał dziś przestarzały news a ja za nim tu.

Niestety. W rzeczywistości "implementacja SP" w BA w 2007 polegała na jednej mszy co czwartą niedzielę, i to mszy hybrydowej (mieszanka KRR i NO). W krótkim czasie i ta została zaniechana, i obecnie BA jest strefą całkowicie wolną od Summorum Pontificum. Księża którzy próbowali na własną rękę odprawiać KRR dostali podobno zakaz od arcybiskupa.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #215 dnia: Marca 14, 2013, 21:33:47 pm »

Zdaje się, że niektórzy komentatorzy zaczęli tak bardzo przyrównywać Franciszka do Jana Pawła II,  (choć głównie porównując "daleki kraj" z "końcem świata"), że zapomnieli o Benedykcie XVI, ewentualnie traktują go jako "zapchajdziurę". Tymczasem w pierwszym przemówieniu papież odniósł się jedynie do bezpośredniego poprzednika.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #216 dnia: Marca 14, 2013, 21:38:51 pm »

Cóż, widać, ze sola w oku u wielu był pontyfikat Benedykta XVI. Zobaczymy co będzie dalej :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #217 dnia: Marca 14, 2013, 21:39:23 pm »


Ciekawe, że tego zdjęcia na naszym forum jeszcze nie znalazłem

A to z kolei z pozdrowieniami dla wszystkich brawarystów:
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #218 dnia: Marca 14, 2013, 21:53:26 pm »

Jako papież ma nowoczesny pektorał, ale używa puki co pastorału Benedykta.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #219 dnia: Marca 14, 2013, 22:02:27 pm »

http://www.pch24.pl/pierwsza-homilia-ojca-swietego-franciszka,13306,i.html

Dzień mija, a w internecie trudno znaleźć wierny włoski tekst homilii, nie mówiąc już o pełnym polskim tłumaczeniu.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #220 dnia: Marca 14, 2013, 22:07:07 pm »

Pojawił się tekst Tornielli'ego z poprzedniego konklawe. Wg anonimowego kardynała Franciszek, był konkurentem Ratzingera (popierany przez Martiniego). Opinia o Franciszku była taka: 4 lata wystarczą by Kościół postawił do pionu (czytaj na głowie).

Mamy do czynienia z bardzo inteligentnymi ludźmi. Nie sadzę, by Franciszek rozpoczął walkę na wszystkich frontach, ze wszystkimi. Trzeba mieć przyjaciół.
Tworzyć PR a la J XXIII, reformować Kurię, ukrócić homo-lobby, wyrzucić krucyfiks z ołtarza gdy teksty Benedykta XVI o Chrystocentryzmie jeszcze nie wyschły - to za dużo. Mogło by to wywołać za duży dysonans wśród inteligentnych wiernych. Poza tym B XVI zyje...

Po kolei:
1. PijaR i budowa wizerunku: tak jak pisałem J XXIII - skromny, oszczędny, biedny, dobry, brat-łat "Panu Bogu złoty ornat jest na pietruszkę, Boga trzeba mieć w sercu itp".
2. Porządki kurialne, kosmetyczne, niedociągnięcia przypudruje dobra komunikacja
3. Gdy tematy liturgiczne odejdą w mroki zapomnienia, przykręcą śrubę Indultom i dadzą ex-nikę Piusowcom (za rok)

Ciekawie jest w Polskim Radio Pr.1:

Ciekawe i odważne wywiady na temat Junty w Argentynie, niewygodne porównania do Polski i naszej Junty Jaruzela. Oraz wybielanie/pudrowanie historii Argentyny i sprawy uniwersalnej -donosicielstwa do służb na kolegów w kapłaństwie - przez x N.D. byłego szefa OD na Polskę.

Ciekawe bardzo. Ostatni dzwonek by posłuchać. Bowiem zaraz salon oraz Partia i Rząd ustalą jaka jest oficjalna wersja historii i do konsumpcji podadzą nam kremówkę.
Zobaczymy kto zwycięży na medialnych salonach: antyklerykałowie umiarkowani czy OD/Kai/JM Jackowski i s-ka. A może wspólnie ustala linię medialną. Osobiście stawiam na OD ;)
Argentyńczycy piszą, że w Buenos odprawienie Novusa versus Deum lub po łacinie to koniec kariery ziemskiej dla kapłana. Próbka nowej Missa Normativa była w kaplicy Sykstyńskiej.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #221 dnia: Marca 14, 2013, 22:16:59 pm »

Cytuj
Dzień mija, a w internecie trudno znaleźć wierny włoski tekst homilii, nie mówiąc już o pełnym polskim tłumaczeniu.
http://blog.messainlatino.it/2013/03/lomelia-di-papa-francesco-camminare.html
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #222 dnia: Marca 14, 2013, 22:27:16 pm »

Dziwi mnie to czarnowidztwo niektórych z Państwa. Ja ufam Bogu, Ojcu Swiętemu i kardynałom. Oczywiście na znaczący rozwój naszej sprawy nie ma co liczyć, ale i wielkiego regresu byc nie powinno. Będzie zapewne jak za Jana Pawła II - powolny wzrost ruchu tradycyjnego przy obojętności Stolicy Swiętej. Oczywiście nie będzie żadnej ekskomuniki dla PX jako całości, co najwyżej dla pojedynczych kapłanów jeśli wykroją jakieś ekscesy.
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1492

« Odpowiedz #223 dnia: Marca 14, 2013, 22:30:44 pm »



Uploaded with ImageShack.us
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #224 dnia: Marca 14, 2013, 22:33:13 pm »

Dziwi mnie to czarnowidztwo niektórych z Państwa. (...)
Dokładnie tak! Czytam różne wypowiedzi wprost horrory nt. papieża Franciszk. Kardynałowie i Kuria zaskoczona, to co? kto wybierał na konklawe? wygląda, że odezwał się "Duch Soboru".
Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 40 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Habemus Papam « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!